BG TV Talk

TV => NOVA => Topic started by: spike on 14 January 2026 16:27:47



Title: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 14 January 2026 16:27:47
Нови продукции:
• "Изживей България" - премиера
   събота, 16:00-18:00; старт: 24.01.2026
   продуцент: Hovercraft

• "Шеф под прикритие: Аватар" - премиера
    петък, 21:30-22:30; старт: 20.02.2026
    продуцент: Supernova Media

• "Борба до ключ: Home2U срещу INclusive" - премиера
   събота, 20:00-21:30; старт: 28.02.2026
   продуцент: Междинна станция

•  "The Floor" - премиера
   неделя, 20:00-21:30; старт: 21.02.2026
   продуцент: Talpa Studios

• "Направи си сам" - премиера
   събота, 12:30-13:00; старт: 04.04.2026
   продуцент: Point Production

• "SOS Разтребители" - премиера
   понеделник-сряда, 20:00-21:00; старт: 19.05.2026
   продуцент: Nova

• "Smart Face" - премиера
   четвъртък и петък, 20:00-21:00; старт: 21.05.2026
   продуцент: Global Group

•  БГ сериал: "Дъждът оставя следи" - премиера
   сряда и четвъртък, 21:00-22:00; старт: 27.05.2026
   продуцент: Albion Films

Продукции с нови сезони:
• "Като две капки вода" - сезон 14.
   понеделник, 20:00-23:30; старт: 16.02.2026
   продуцент: Global Group

• "Hell's Kitchen" - сезон 8.
   вторник-четвъртък, 20:00-22:30; старт: 17.02.2026
   продуцент: Two by Two

• "Кошмари в кухнята" - сезон 7.
    петък, 20:00-21:30; старт: 20.02.2026
    продуцент: NOVA

• "Семейни войни" - сезон 21.
    понеделник-петък, 17:00-18:00; старт: 16.02.2026
    продуцент: BlueBox Entertainment

• "Сделка или не" – сезон 16.
    понеделник-петък, 18:00-19:00; старт: 09.02.2026
    продуцент: BlueBox Entertainment

Продукции с продължаващи сезони:
• "На кафе" - сезон 17.
• "Пресечна точка" - сезон 6.
• "Събуди се..." – сезон 14.
• "Съдебен спор" – сезон 16.
• "Ничия земя" – сезон 12.
• "Да хванеш гората" – сезон 5.
• "На фокус с Лора Крумова" – сезон 5.

Продукции в подготовка/обявени за следващи сезони:
•  "Игри на волята" - сезон 8. - за есен 2026
•  "Big Brother" - сезон 8. - за есен 2026
•  "Пееш или лъжеш" - сезон 4. - за есен 2026
•  "Един за друг" - сезон 7. (обявен кастинг, неясно ще се реализира ли)
•  "Женени от пръв поглед" - сезон 2.(обявен кастинг, неясно ще се реализира ли)

Спрени/Прекъснати продукции:
•  "Sesame Турнири на волята"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Тарифата за февруари: https://nstatic.nova.bg/public/doc/doc/1768397270_nova_broadcasting_group_guaranteed_ratings_valid_as_of_february_2026.xlsx

"Вече играеш... Стоичков" свършва на 8 февруари, тоест е само 5 епизода.

На 7 (13:30-17:00ч.) и 8 (12:30-16:00ч.) февруари ще се излъчи купа "Дейвис"

Всички пролетни формати почват в седмицата от 16 до 22 февруари, като праймтаймът ще изглежда така:

Понеделник
20:00 "Като две капки вода"
23:30 Новини

Вторник - четвъртък
20:00 Hell's Kitchen
22:30 Новини
23:00 "Новобранецът"

Петък
20:00 "Кошмари в кухнята" - дългоочакваните нови епизоди ;D
21:30 "Шеф под прикритие" - нов сезон
22:30 Новини
23:00 "Новобранецът"

Събота
20:00 Turnkey Battles - някакво ново предаване
22:00 Филм

Неделя
20:00 The Floor
21:30 Филм

Честно казано ми е малко постничка програмата без романтично реалити. Не, че съм им фен, де, ама от поне 10 години не са имали пролетен сезон без романтично реалити, пък и в крайна сметка с какво ще конкурират "Ергенът"...


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 14 January 2026 16:55:33
Ей, как ме изпревари...  ;D

Turnkey battles е "Борба до ключ". Иначе, Hell's Kitchen си доминира над "Ергенът" като рейтинг, а и трябва да се вземат под внимание две неща. Първото е, че след средата на март би трябвало да стартират "Турнири на волята" и "Дъждът оставя следи", така че има вероятност тогава да стартира и "Женени от пръв поглед". А второто е, че сега започва надцакването с bTV и тази тарифа може да се окаже шаблон, така че нищо не се знае.  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 14 January 2026 20:33:05
А... значи все пак ще има "Борба до ключ" 😁 Аз мислех да не би това да е оригиналното име на "Турнири на волята".

Иначе имах предвид, че "Нова" нямат романтично реалити, което да конкурира като жанр "Ергенът". Hell's Kitchen и "Кошмари в кухнята" са кулинарни и по-скоро ще се конкурират с "Моята кухня е номер 1".


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 14 January 2026 22:54:44
Не е толкова лоша програмата,но наистина и на мен ми е странно без "Един за друг" или като цяло от романтично предаване. Явно "Женени от пръв поглед" ще остане за есента vs "Ергенът любов в рая". Но и аз мисля,че ще има надцакване след като излезе програмата и на БТВ. И може би ще има промени. Иначе ми прави впечатление липсата на благотворителното издание на "Като 2 капки вода за всяко дете". Явно тази година ще пропуснат. Яд ме е,че Капките ще са пак в понеделник 🙄 Неделя най им подхожда!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 14 January 2026 23:22:35
Ами “Турнири на волята” се излъчваше в понеделник. Ако го има и тази година, и ако отново се излъчва в понеделник, няма логика да пускат “Като две капки вода” в този ден, а след това да го преместят в друг, като се има предвид, че е на живо. Според мен ще бъде в неделя, но ще видим. Да не забравяме, че миналата пролет bTV се изхитриха и пуснаха “Ергенът” в неделя в последния момент (защото пролетният сезон на NOVA започваше в понеделник), може би искат да ги подведат, а може да няма нищо общо.  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 15 January 2026 10:29:45
И според мен неделя е най-подходящият ден за "Като две капки вода". Като се замисля, в последните години неведнъж се е случвало да пуснат някаква тарифа и после да я променят почти изцяло, та няма да се учудя, ако и сега стане така.

Романтично реалити не виждам как би се вписало в есенния сезон при наличието на "Игри на волята" и Big Brother, които се излъчват в 6 дни от седмицата. ;D Другият вариант е да ползват романтично реалити за загрявка на сезона, както беше с "Диви и красиви" миналата година.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 15 January 2026 21:49:03
С оглед на пролетният праймтайм на bTV, май няма да има размествания и надцакване…? 😆


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 16 January 2026 10:48:19
С оглед на пролетният праймтайм на bTV, май няма да има размествания и надцакване…? 😆
Аз продължавам да си се надявам "Капките" да минат в неделя и тогава "ьТВ" щат, не щат, ще трябва да си променят програмата, за да не обричат на сигурна смърт "Моята кухня е номер 1". ;D А и все пак ми е странно как няма да има нито едно романтично реалити, при положение, че са отворени кастингите и на "Един за друг", и на "Женени от пръв поглед". Все пак не изключвам възможността някое от тях просто да е с по-къс сезон и да почне по-късно заедно с "Турнири на волята" и новия сериал "Дъждът оставя следи".


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 16 January 2026 16:14:29
Аз продължавам да си се надявам "Капките" да минат в неделя и тогава "ьТВ" щат, не щат, ще трябва да си променят програмата, за да не обричат на сигурна смърт "Моята кухня е номер 1". ;D А и все пак ми е странно как няма да има нито едно романтично реалити, при положение, че са отворени кастингите и на "Един за друг", и на "Женени от пръв поглед". Все пак не изключвам възможността някое от тях просто да е с по-къс сезон и да почне по-късно заедно с "Турнири на волята" и новия сериал "Дъждът оставя следи".

И аз искам “Капките” да са в неделя. Неделният праймтайм най-много подхожда на развлекателни семейни предавания като “Като две капки вода” и “Пееш или лъжеш”. Или като “Гласът на България” и “България търси талант” на конкуренцията. 😄


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 16 January 2026 16:30:12
И аз искам “Капките” да са в неделя. Неделният праймтайм най-много подхожда на развлекателни семейни предавания като “Като две капки вода” и “Пееш или лъжеш”. Или като “Гласът на България” и “България търси талант” на конкуренцията. 😄
Още повече, че по-дългите епизоди на "Като две капки вода" няма да им изместват късните новини в по-късен час, понеже в неделя просто няма късни новини. ;D Неделя е и по-подходящ ден за финала, ако пак е на Националния стадион или в Арена 8888.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 16 January 2026 17:01:54
Още повече, че по-дългите епизоди на "Като две капки вода" няма да им изместват късните новини в по-късен час, понеже в неделя просто няма късни новини. ;D Неделя е и по-подходящ ден за финала, ако пак е на Националния стадион или в Арена 8888.

Абсолютно! Другият вариант е, че искат да пробват как ще се представи The Floor в неделя, тъй като е един вид семейно предаване. В което няма лошо, но предаване за знания в неделния праймтайм не ми се вижда като супер добър избор. Вижда се, че хората предпочитат по-неангажиращи разтоварващи предавания в неделя - каквито са "Капките" и "Пееш или лъжеш".  :D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 16 January 2026 19:01:47
Ще е наистина страхотно,ако Нова телевизия финтира бТВ и размести Капките с Дъ Флор,но пък по този начин ще остане дупка в понеделнишката вечер и в 21:30 няма какво да излъчат ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 16 January 2026 21:37:33
Ще е наистина страхотно,ако Нова телевизия финтира бТВ и размести Капките с Дъ Флор,но пък по този начин ще остане дупка в понеделнишката вечер и в 21:30 няма какво да излъчат ;D

Ти пък 😆 Винаги могат да сложат повторения на “Съдби на кръстопът”, “Кошмари в кухнята” и тн и готово 😆


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 16 January 2026 22:33:50
Ще е наистина страхотно,ако Нова телевизия финтира бТВ и размести Капките с Дъ Флор,но пък по този начин ще остане дупка в понеделнишката вечер и в 21:30 няма какво да излъчат ;D
Биха могли да изместят The Floor в събота, а пък "Борба до ключ" - в понеделник и съответно "Капките" - в неделя.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 27 January 2026 14:21:00
От 16 февруари започват премиерни епизоди на “Семейни войни”.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 27 January 2026 14:49:36
От 16 февруари започват премиерни епизоди на “Семейни войни”.
Интересно как продължават да снимат предаването, като кастингът е затворен вече от 2 години... ;D Явно си канят стари участници и просто ги изправят срещу семейства, срещу които не са били.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 27 January 2026 16:04:32
Интересно как продължават да снимат предаването, като кастингът е затворен вече от 2 години... ;D Явно си канят стари участници и просто ги изправят срещу семейства, срещу които не са били.

Явно, че да  ;D Защото активен кастинг няма от пролетта на 2024 г., а би било странно да имат толкова много неизлъчени епизоди...  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 27 January 2026 22:28:22
В Piero97 е пусната презентация за рекламодателите в подкаста на "Като две капки вода", а на слайд 16 пише:

"Гласуването ще се случва всяка неделя по време на живото излъчване (от 20:00 до 23:00) и ще е с честота един път седмично."

https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2026/01/Kapkite-360-Podcast-NetInfo-presentation-2026.pdf


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 28 January 2026 01:17:08
В Piero97 е пусната презентация за рекламодателите в подкаста на "Като две капки вода", а на слайд 16 пише:

"Гласуването ще се случва всяка неделя по време на живото излъчване (от 20:00 до 23:00) и ще е с честота един път седмично."

https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2026/01/Kapkite-360-Podcast-NetInfo-presentation-2026.pdf
Уаааау ,това е чудесна новина! Дано наистина е така,а не някаква грешка и Капките да си останат в неделя! 🙏😁👀


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 28 January 2026 08:51:13
Уаааау ,това е чудесна новина! Дано наистина е така,а не някаква грешка и Капките да си останат в неделя! 🙏😁👀
И аз на това се надявам. Така или иначе скоро трябва да обявят стартовите дати, все пак остават 3 седмици до началото на активния сезон. ;D И впрочем би било чудесно, ако сезон 14 на предаването стартира на 14 февруари със специален епизод и от 15 февруари вече да си продължи всяка неделя. ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 28 January 2026 13:33:53
И аз на това се надявам. Така или иначе скоро трябва да обявят стартовите дати, все пак остават 3 седмици до началото на активния сезон. ;D И впрочем би било чудесно, ако сезон 14 на предаването стартира на 14 февруари със специален епизод и от 15 февруари вече да си продължи всяка неделя. ;D
Е това е страхотна идея,но така като гледам,нямат намерение да имат някакво  специално издание тази година. По-рано през годината се беше писало,за евентуален старт точно за датата 14 февруари,но ще видим в крайна сметка аджеба кога ще стартират!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 28 January 2026 15:45:46
Е това е страхотна идея,но така като гледам,нямат намерение да имат някакво  специално издание тази година. По-рано през годината се беше писало,за евентуален старт точно за датата 14 февруари,но ще видим в крайна сметка аджеба кога ще стартират!
Ми, като е сезон 14, е логично да почне на 14 февруари, пък и това е празник и някакси не върви да заложат на филм. През годините неведнъж на 14 февруари са залагали я на "Капките", я на "Един за друг"... То впрочем и за "ьТВ" е идеално на 14 февруари да пуснат новия сезон на "Ергенът", понеже и те са заложили филм за тогава.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 28 January 2026 17:08:45
И аз на това се надявам. Така или иначе скоро трябва да обявят стартовите дати, все пак остават 3 седмици до началото на активния сезон. ;D И впрочем би било чудесно, ако сезон 14 на предаването стартира на 14 февруари със специален епизод и от 15 февруари вече да си продължи всяка неделя. ;D

И аз така мисля - на 14 февруари да започне с благотворителен епизод, а на следващия ден да започне новият сезон. Другият вариант е, да започне на 14 февруари, а от следващата седмица да премине в неделя, ако тази година няма да има специален епизод за Уницеф, но се съмнявам.  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 30 January 2026 17:31:56
https://www.piero97.com/%d0%be%d1%82%d0%b2%d1%8a%d0%b4-%d0%b5%d1%84%d0%b8%d1%80%d0%b0-%d0%b2%d0%bb%d0%b5%d0%b7-%d0%b2-%d0%b8%d0%b3%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b0-the-floor/

The Floor също ще има дигитално продължение/подкаст, ще бъде само 6 епизода. Интересно дали има общо с тв епизодите на The Floor?  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 02 February 2026 14:21:40
https://www.piero97.com/%d0%be%d1%82%d0%b2%d1%8a%d0%b4-%d0%b5%d1%84%d0%b8%d1%80%d0%b0-%d0%b2%d0%bb%d0%b5%d0%b7-%d0%b2-%d0%b8%d0%b3%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b0-the-floor/

The Floor също ще има дигитално продължение/подкаст, ще бъде само 6 епизода. Интересно дали има общо с тв епизодите на The Floor?  ;D
Ако The Floor е само 6 епизода, значи сериалът "Дъждът оставя следи" сигурно ще бъде в същия слот, след като свърши предаването, понеже и той е 6 епизода.

Иначе новият сезон на "Сделка или не" започва другия понеделник (9 февруари). Засега не са обявявали да има промяна в голямата награда, та явно само ще превалутират сумите в евро.

За 14 и 15 февруари засега са си заложени филми в праймтайма, което явно значи, че няма да има промени в програмната схема.

Новият сезон на "Шеф под прикрите" пък няма да е с дегизирани шефове, а с подставени лица и се казва "Шеф под прикритие: Аватар".
https://www.instagram.com/p/DUQdLceDudj/


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 02 February 2026 17:54:32
Да, в новия сезон шефовете няма да бъдат дегизирани, на тяхно място ще бъдат обикновени хора, които ще носят очила, чрез които шефовете ще виждат какво се случва. Направили са доста интересно освежаване на предаването!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 02 February 2026 21:26:32
И така официално Капките ще си се излъчват в понеделник от 20:00 часа,като стартира на 16 февруари,както беше и по тарифа. Мина реклама по време на Черешката! Явно всичко по обявената тарифа ще си се запази,както е публикувана! Еми тъпо решение, разочароваха ме!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: pesho on 03 February 2026 13:44:40
Капките започват на 16 февруари.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 03 February 2026 15:00:43
И така официално Капките ще си се излъчват в понеделник от 20:00 часа,като стартира на 16 февруари,както беше и по тарифа. Мина реклама по време на Черешката! Явно всичко по обявената тарифа ще си се запази,както е публикувана! Еми тъпо решение, разочароваха ме!
И аз съм разочарован... До последно си се надявах "Капките" да са в неделя и съответно другите праймтайм продукции да са подредени по малко по-различен начин. Странно и че наистина няма да има благотворително издание, понеже в последните 3-4 години си стана традиция да почват първо с него. Явно не планират и грандиозен финал, понеже на повечето хора понеделник им е доста неудобен ден, особено ако идват от други градове, освен ако финалът не го изместят извънредно в някоя неделя.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 03 February 2026 15:05:31
 А и интересното е, че миналата година “Турнирите” бяха в понеделник… Дали наистина The floor няма да се окаже по-кратко, а “Турнири на волята” да са в неделя или въобще няма да ги има? 😆


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 03 February 2026 15:09:55
А и интересното е, че миналата година “Турнирите” бяха в понеделник… Дали наистина The floor няма да се окаже по-кратко, а “Турнири на волята” да са в неделя или въобще няма да ги има? 😆
То не се знае и "Борба до ключ" колко епизода ще е... Ако и то, и The Floor са по-къси, спокойно може след тях слотовете им да се заемат от "Турнири на волята" и сериала "Дъждът оставя следи".


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 03 February 2026 15:31:54
То не се знае и "Борба до ключ" колко епизода ще е... Ако и то, и The Floor са по-къси, спокойно може след тях слотовете им да се заемат от "Турнири на волята" и сериала "Дъждът оставя следи".

Така е, другия вариант е само "Борба до ключ" да се окаже по-кратко, а "Турнири на волята" да се излъчват директно на живо в събота, тъй като помня, че миналата година се провеждаха в събота, а се излъчваха в понеделник. Въпреки, че две предавания директно на живо не ми се виждат много финансово стабилни, а те дори са махнали специалното издание на "Като две капки вода".  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 03 February 2026 16:35:01
Така е, другия вариант е само "Борба до ключ" да се окаже по-кратко, а "Турнири на волята" да се излъчват директно на живо в събота, тъй като помня, че миналата година се провеждаха в събота, а се излъчваха в понеделник. Въпреки, че две предавания директно на живо не ми се виждат много финансово стабилни, а те дори са махнали специалното издание на "Като две капки вода".  ;D
"Турнири на волята" няма как да се излъчва на живо, поне ако е в същия формат като миналата година, понеже игрите реално са 2 пъти по-дълги от това, което се излъчва по телевизията.

Вече засичам реклами със стартови дати на някои от праймтайм форматите, та тези дни би трябвало да пуснат прессъобщение за пролетния сезон и от него ще стане ясно дали са предвидили "Турнири на волята" и "Дъждът оставя следи" за скорошно излъчване. Не ми е ясна обстановката и с "Един за друг" и "Женени от пръв поглед". И за двете предавания има активни кастинги, ама не виждам как биха вместили някое от тях в есенния сезон.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 04 February 2026 08:12:30
"Турнири на волята" няма как да се излъчва на живо, поне ако е в същия формат като миналата година, понеже игрите реално са 2 пъти по-дълги от това, което се излъчва по телевизията.

Вече засичам реклами със стартови дати на някои от праймтайм форматите, та тези дни би трябвало да пуснат прессъобщение за пролетния сезон и от него ще стане ясно дали са предвидили "Турнири на волята" и "Дъждът оставя следи" за скорошно излъчване. Не ми е ясна обстановката и с "Един за друг" и "Женени от пръв поглед". И за двете предавания има активни кастинги, ама не виждам как биха вместили някое от тях в есенния сезон.
Май засега,реклама върви само за Капките с обявена дата,като при останалите формати, все още гласи от февруари. А на Хелса още даже няма и промо. Тази седмица би трябвало да излезе и прессъобщение за пролетния сезон!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 04 February 2026 09:36:48
Май засега,реклама върви само за Капките с обявена дата,като при останалите формати, все още гласи от февруари. А на Хелса още даже няма и промо. Тази седмица би трябвало да излезе и прессъобщение за пролетния сезон!
В някой вестник видях печатна реклама на Hell's Kitchen и пишеше от 17 февруари. За другите предавания наистина още не са обявили датите официално.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: todorovavara on 05 February 2026 10:34:42
Взрив от вкусове и екшън: Hell’s Kitchen се завръща на 17 февруари по NOVA

https://nova.bg/accents/view/2026/02/05/526207/%D0%B2%D0%B7%D1%80%D0%B8%D0%B2-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%B5%D0%BA%D1%88%D1%8A%D0%BD-hells-kitchen-%D1%81%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%89%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-17-%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-nova/

Амбициозни участници от цял свят ще се борят за одобрението на шеф Виктор Ангелов. Тази пролет зрителите на NOVA ще имат възможност да видят и оспорвани кастинг предизвикателства, в които всяка седмица различни претенденти ще се борят за одобрението на шеф Ангелов и място в неговата кухня.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 05 February 2026 11:15:30
Взрив от вкусове и екшън: Hell’s Kitchen се завръща на 17 февруари по NOVA

https://nova.bg/accents/view/2026/02/05/526207/%D0%B2%D0%B7%D1%80%D0%B8%D0%B2-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%B5%D0%BA%D1%88%D1%8A%D0%BD-hells-kitchen-%D1%81%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%89%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-17-%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-nova/

Амбициозни участници от цял свят ще се борят за одобрението на шеф Виктор Ангелов. Тази пролет зрителите на NOVA ще имат възможност да видят и оспорвани кастинг предизвикателства, в които всяка седмица различни претенденти ще се борят за одобрението на шеф Ангелов и място в неговата кухня.

Мисля,че за първа година пролетният сезон и на двете телевизии ще стартира БЕЗ изненади и точно както е обявено по първоначалните тарифи! Чак не мога да повярвам 😁


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 05 February 2026 12:25:01
Мисля,че за първа година пролетният сезон и на двете телевизии ще стартира БЕЗ изненади и точно както е обявено по първоначалните тарифи! Чак не мога да повярвам 😁
И на мен ми е доста странно да няма надлъгване между двете медии и постоянно разместване на предаванията в праймтайма, ама ако трябва да съм честен, малко ме дразнеше тая игра на котка и мишка. В случая все пак се надявах "Като две капки вода" да е в неделя, ама явно твърдо са си решили да е в понеделник, въпреки че според мен неделята е в пъти по-удобен и по-успешен ден за предаването.

Странно е също, че не са предвидили старт на романтичните предавания на тематичния празник 14 февруари, при положение, че по никакъв начин не си нарушават края на зимните сериали.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 08 February 2026 14:23:06
Току-що мина реклама "Гунди" скоро по Нова! Явно имат намерение да го излъчат на старта на пролетния сезон или по-скоро около 3-ти март! Еми време беше да го пуснат и по националната телевизия!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 08 February 2026 16:37:18
Току-що мина реклама "Гунди" скоро по Нова! Явно имат намерение да го излъчат на старта на пролетния сезон или по-скоро около 3-ти март! Еми време беше да го пуснат и по националната телевизия!
Предполагам, че планират да го излъчат около 3 март. Традиционно около някой официален празник се излъчват премиерни български филми. То в случая няма да е баш телевизионна премиера, понеже филмът неколкократно е излъчван по каналите на HBO, ама поне ще е премиера в национален ефир.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: evgata on 08 February 2026 20:21:36
Предполагам, че планират да го излъчат около 3 март. Традиционно около някой официален празник се излъчват премиерни български филми. То в случая няма да е баш телевизионна премиера, понеже филмът неколкократно е излъчван по каналите на HBO, ама поне ще е премиера в национален ефир.
Гунди го излъчиха и по МахMovie на А1 канала декември месец


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: Robimir on 09 February 2026 12:54:09
Юлия Наева ще води Пресечна точка от днес. Юлия Манолова е напуснала Nova.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 09 February 2026 14:31:57
Ето, че все пак има промяна в праймтайма, макар и малка - The Floor стартира на 21 февруари и поне другата седмица ще бъде в събота и неделя от 20:00 до 22:00ч. https://nova.bg/schedule/index/0/2026/02/21/

Тази промяна може и да е само за следващата седмица и "Борба до ключ" да си остане в събота, като просто стартира с една седмица по-късно - на 28 февруари.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 09 February 2026 16:24:25
Ето, че все пак има промяна в праймтайма, макар и малка - The Floor стартира на 21 февруари и поне другата седмица ще бъде в събота и неделя от 20:00 до 22:00ч. https://nova.bg/schedule/index/0/2026/02/21/

Тази промяна може и да е само за следващата седмица и "Борба до ключ" да си остане в събота, като просто стартира с една седмица по-късно - на 28 февруари.
Аз си мисля,че тези два епизода ще бъдат за сметка на по-следващия уикенд,когато най-вероятно ще стартира " Борба за ключ" събота /28 февруари/,а в неделя ще излъчат "Гунди" /1-ви март/ . Това са само мои очаквания,но дали ще се случат,предстои да разберем?


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 09 February 2026 16:33:09
Аз си мисля,че тези два епизода ще бъдат за сметка на по-следващия уикенд,когато най-вероятно ще стартира " Борба за ключ" събота /28 февруари/,а в неделя ще излъчат "Гунди" /1-ви март/ . Това са само мои очаквания,но дали ще се случат,предстои да разберем?
Може пък The Floor да си остане в събота, а "Борба до ключ" да е в неделя, като да стартира на 8 март, ако са предвидили "Гунди" да е на 1 март.

Впрочем не знам защо и двете телевизии още не си пускат прессъобщенията за пролетния сезон, че дори не са обявили и стартовите дати на повечето продукции, при положение че активният сезон започва само след седмица. ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: Robimir on 09 February 2026 18:03:24
Наградите в "Сделка или не" от днес са в евро. Няма промяна - 100 хиляди лева са вече 50 хиляди евро.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 10 February 2026 12:59:23
Наградите в "Сделка или не" от днес са в евро. Няма промяна - 100 хиляди лева са вече 50 хиляди евро.
Жалко... То не, че скоро някой е успял да спечели голямата награда, де, ама можеха да я удвоят, както направиха в "Стани богат".

Излязло е иначе прессъобщение за The Floor. Официално предаването стартира с 2 епизода на 21 и 22 февруари, ама не е посочено след това в кой ден ще се излъчва. Може и да си остане в неделя, пък в събота да е "Борба до ключ".
https://nova.bg/accents/view/2026/02/10/526703/%D0%B7%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-the-floor-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-21-%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B8/


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 12 February 2026 16:06:37
Тарифата за март: https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2026/02/Nova-and-Diema-channels-Program_schedule_and_program_rates_valid_as_of-MARCH-2026.pdf

Всичко по схемата си е както беше обявено предварително, като и "Борба до ключ" си е в събота, тъй че очаквам предаването да почне на 28 февруари.

Странно, но не са отбелязани промени в програмата около 3 март. В някой от дните около празника очаквам да излъчат филма за Гунди.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 12 February 2026 17:10:59
Тази пролет да не би да са се отказали от "Турнири на волята"? С теб (@spike) бяхме убедени на почти 99%, че ще го има  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 12 February 2026 19:37:27
Тази пролет да не би да са се отказали от "Турнири на волята"? С теб (@spike) бяхме убедени на почти 99%, че ще го има  ;D
Чак убеден не съм бил, ама все пак го тийзваха в "Игри на волята", иначе самите "Турнири на волята" не ми бяха кой знае колко интересни. ;D Впрочем всички бяхме сигурни и че отново ще има "Като две капки вода за всяко дете", което се утвърди в последните 3-4 години, но ето, че тази година няма да има благотворително издание. Все пак като излезе прессъобщението за пролетния сезон, ще разберем какви са им цялостните планове за идните 3 месеца. Учудващо е, че акитвният сезон почва след 4 дни, а все още не са пуснали въпросното прессъобщение, че даже и официално не са обявили стартовите дати на "Кошмари в кухнята" и "Шеф под прикритие: Аватар", които почват след 1 седмица... ;D Тази критика важи и за "ьТВ" впрочем... Те също нито са пуснали прессъобщение за сезона, нито са обявили стартовите дати на повечето си формати, а те също почват само след седмица. :-\


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: todorovavara on 13 February 2026 14:56:52
Първото риалити за имоти в България „Борба до ключ: Home2U срещу INclusive” гастролира в праймтайма на NOVA

https://nova.bg/accents/view/2026/02/13/527131/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87-home2u-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-inclusive-%D0%B3%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-nova/?fbclid=IwY2xjawP7_oJleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEefaHKnXZoqtiyKDaSutEeJk_bkUCPpTpX2vjDDxvhCGjW2h4mINgkjYLuCnY_aem_BwN2sqjHpMmYekBX0dAjpA

Първият брокерски риалити формат – „Борба до ключ: Home2U срещу INclusive” - започва на 28 февруари в 20:00 ч.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: niki_punchev on 13 February 2026 16:55:12
Първото риалити за имоти в България „Борба до ключ: Home2U срещу INclusive” гастролира в праймтайма на NOVA

https://nova.bg/accents/view/2026/02/13/527131/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87-home2u-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-inclusive-%D0%B3%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-nova/?fbclid=IwY2xjawP7_oJleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEefaHKnXZoqtiyKDaSutEeJk_bkUCPpTpX2vjDDxvhCGjW2h4mINgkjYLuCnY_aem_BwN2sqjHpMmYekBX0dAjpA

Първият брокерски риалити формат – „Борба до ключ: Home2U срещу INclusive” - започва на 28 февруари в 20:00 ч.
Значи съдейки по това, шоуто по всяка вероятност ще се излъчва всяка събота, което оставя "Тhe Floor" за неделя вечер в същия час.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 13 February 2026 18:07:07
Значи съдейки по това, шоуто по всяка вероятност ще се излъчва всяка събота, което оставя "Тhe Floor" за неделя вечер в същия час.
Така си бяха заложени двете предавания от самото начало. Единствената промяна е, че отложиха старта на "Борба до ключ" с една седмица.

И все пак днес е последният работен ден преди старта на пролетните праймтайм формати, а все още няма пуснато прессъобщение за сезона. Не съм засичал и промо по телевизията. Не са обявени официално и стартовите дати на "Кошмари в кухнята" и "Шеф под прикритие", а въпросните две предавания започват след 1 седмица... 😁 Абе, като цяло не помня досега "ьТВ" и "Нова" да са имали такова безхаберно отношение към праймтайм форматите. Досега винаги са пускали прессъобщение и са обявявали стартовите дати на продукциите поне 2 седмици по-рано.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 13 February 2026 21:56:15
Така си бяха заложени двете предавания от самото начало. Единствената промяна е, че отложиха старта на "Борба до ключ" с една седмица.

И все пак днес е последният работен ден преди старта на пролетните праймтайм формати, а все още няма пуснато прессъобщение за сезона. Не съм засичал и промо по телевизията. Не са обявени официално и стартовите дати на "Кошмари в кухнята" и "Шеф под прикритие", а въпросните две предавания започват след 1 седмица... 😁 Абе, като цяло не помня досега "ьТВ" и "Нова" да са имали такова безхаберно отношение към праймтайм форматите. Досега винаги са пускали прессъобщение и са обявявали стартовите дати на продукциите поне 2 седмици по-рано.
Действително доста мудна и тъпа ситуация със самото обявяване на основните формати и от двете телевизии и явно за първа година няма да има и обичайното прессъобщение за предстоящия пролетен сезон. И не разбирам защо не обявяват Кошмарите и Шеф под прикритие,като дори и преди малко на рекламата гласеше "скоро" 😂. А всъщност стартират след седмица. Както и да е,аз си чакам Капките и Дъ Флор с най-голямо нетърпение и дано не ме разочароват!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: Robimir on 13 February 2026 23:32:46
Има промо по телевизията, даже днес го качиха в социалните мрежи.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 13 February 2026 23:40:33
Има промо по телевизията, даже днес го качиха в социалните мрежи.


Ако визираш този клип: https://www.facebook.com/reel/1467287668455050?locale=bg_BG, това не мисля, че е промо за пролетния сезон  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 14 February 2026 09:22:50
Ако визираш този клип: https://www.facebook.com/reel/1467287668455050?locale=bg_BG, това не мисля, че е промо за пролетния сезон  ;D
Това си е просто промо на телевизията. Не е конкретно за този сезон, защото присъства и есенно предаване - "Игри на волята", а пък същевременно ги няма някои от предаванията тази пролет.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 17 February 2026 16:20:21
https://nova.bg/accents/view/2026/02/17/527507/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B4%D0%B2%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D1%87%D1%83%D0%BF%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B0/

„Като две капки вода“ счупи три рекорда

*Това е най-силният старт на сезон на „Като две капки вода“ в цялата история на шоуто в България.
*Ретроспекция на стартовете на всички развлекателни предавания от праймтайма на NOVA показва, че този епизод е регистрирал и абсолютен рекорд като аудиторен дял за последните 15 години.
*С разлика от над 5 пъти в същата възрастова група спрямо втората телевизия в класацията, стартовият епизод на хитовото шоу за звездни преобразявания е развлекателното праймтайм предаване на NOVA, отчело най-голяма преднина пред втората телевизия за цялата история на канала.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 17 February 2026 16:33:14
https://nova.bg/accents/view/2026/02/17/527507/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B4%D0%B2%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D1%87%D1%83%D0%BF%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B0/

„Като две капки вода“ счупи три рекорда

*Това е най-силният старт на сезон на „Като две капки вода“ в цялата история на шоуто в България.
*Ретроспекция на стартовете на всички развлекателни предавания от праймтайма на NOVA показва, че този епизод е регистрирал и абсолютен рекорд като аудиторен дял за последните 15 години.
*С разлика от над 5 пъти в същата възрастова група спрямо втората телевизия в класацията, стартовият епизод на хитовото шоу за звездни преобразявания е развлекателното праймтайм предаване на NOVA, отчело най-голяма преднина пред втората телевизия за цялата история на канала.
Като гледам, билетите за финала на шоуто оправдават големия интерес и бързо се изчерпват. Може би над 1/3 от залата вече е изкупена, а билетите бяха пуснати вчера. ;D До седмица сигурно ще е напълно разпродадена, та няма да се учудя финалът да е пак на стадиона, понеже в България няма по-голяма зала от Арена 8888, а предвид концепцията на предаването, няма как да има концерти в няколко поредни вечери.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 19 February 2026 16:19:24
https://nova.bg/accents/view/2026/02/19/527691/%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B2-%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD-%D0%BE%D1%82-20-%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B8/

„Кошмари в кухнята“ с нов сезон от 20 февруари

https://nova.bg/accents/view/2026/02/19/527702/%D1%88%D0%B5%D1%84-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5-%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B2%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81-%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD-%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%86%D0%B8%D1%8F/

„Шеф под прикритие - Аватар“ прекрачва границите на познатото с нов сезон и концепция


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 19 February 2026 16:43:44
https://nova.bg/accents/view/2026/02/19/527691/%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B2-%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD-%D0%BE%D1%82-20-%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B8/

„Кошмари в кухнята“ с нов сезон от 20 февруари

https://nova.bg/accents/view/2026/02/19/527702/%D1%88%D0%B5%D1%84-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5-%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B2%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81-%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD-%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%86%D0%B8%D1%8F/

„Шеф под прикритие - Аватар“ прекрачва границите на познатото с нов сезон и концепция
Е... сетиха се да им обявят датите, макар и в последния ден преди реално да стартират. ;D Впрочем и "ьТВ" още не са си обявили стартовите дати на "Бригада Нов дом", "Вяра, Надежда, Любов" и "Моята кухня е номер 1", които стартират утре и в събота. ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: niki_punchev on 21 February 2026 21:45:50
Тъкмо когато приключи премиерата на 'The Floor' преди минути, пуснаха мини-реклама с водещия Юлиан Костов за записване за кастинг за сезон 2. Явно ръководството на Нова има доста вяра в успеха на този формат в България (за което хич не ги виня, доста интересно предаване е по мое мнение)


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 22 February 2026 02:34:21
Тъкмо когато приключи премиерата на 'The Floor' преди минути, пуснаха мини-реклама с водещия Юлиан Костов за записване за кастинг за сезон 2. Явно ръководството на Нова има доста вяра в успеха на този формат в България (за което хич не ги виня, доста интересно предаване е по мое мнение)

И на мен ми хареса. Не е натоварващо, леко върви, раздвижено е, а концепцията с пода определено е иновативна. Има бъдеще в българския ефир. 😁


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 22 February 2026 10:34:57
Тъкмо когато приключи премиерата на 'The Floor' преди минути, пуснаха мини-реклама с водещия Юлиан Костов за записване за кастинг за сезон 2. Явно ръководството на Нова има доста вяра в успеха на този формат в България (за което хич не ги виня, доста интересно предаване е по мое мнение)
На мен също много ми хареса и определено ще следя формата! И ми направи впечатление,че беше със страхотно качество,личеше си професионалното заснемане!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 23 February 2026 11:14:42
Готино е The Floor, само дето ми е прекалено еднообразно с еднаквата концепция на въпросите. Ако се излъчваше всеки ден, щеше доста бързо да омръзне на зрителите, та добре че е предвидено да е веднъж седмично.

Иначе на 3 март има два български премиерни филма, но "Гунди" не е сред тях. ;D Става дума за "Васко и цигулката" и "Диада", които ще се излъчат съответно в 12:30 и 14:15ч. В праймтайма ще си има Hell's Kitchen. "Гунди" вероятно ще е около Великден. Тогава традиционно няма епизод на "Като две капки вода", та нищо чудно "Гунди" да е на негово място.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 23 February 2026 16:07:18
https://nova.bg/accents/view/2026/02/23/528106/nova-%D0%BE%D1%82%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-15-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8/

NOVA отчете най-силния старт на сезон за последните 15 години

Всички предавания, стартирали в ефира на медията, са с огромна преднина пред конкуренцията

Според официалните пийпълметрични данни, за първите седем дни в най-гледаното време (19:00-22:30), медията отчита аудиторен дял сред населението в активна възраст (18-59 г.) от над 34.8%, което е най-високият резултат за последните 15 години.

Вярна на ангажимента да подкрепя българското филмопроизводство, през пролетния сезон медията планира да излъчи и най-новия български сериал – криминалната драма „Дъждът оставя следи“.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 23 February 2026 16:18:10
https://nova.bg/accents/view/2026/02/23/528106/nova-%D0%BE%D1%82%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-15-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8/

NOVA отчете най-силния старт на сезон за последните 15 години

Всички предавания, стартирали в ефира на медията, са с огромна преднина пред конкуренцията

Според официалните пийпълметрични данни, за първите седем дни в най-гледаното време (19:00-22:30), медията отчита аудиторен дял сред населението в активна възраст (18-59 г.) от над 34.8%, което е най-високият резултат за последните 15 години.

Вярна на ангажимента да подкрепя българското филмопроизводство, през пролетния сезон медията планира да излъчи и най-новия български сериал – криминалната драма „Дъждът оставя следи“.
Браво на Нова телевизия! Определено е най-предпочитаната телевизия! Новият сериал сигурно ще бъде след Шеф под прикритие,тъй като той ще бъде от 9 епизода!
Готино е The Floor, само дето ми е прекалено еднообразно с еднаквата концепция на въпросите. Ако се излъчваше всеки ден, щеше доста бързо да омръзне на зрителите, та добре че е предвидено да е веднъж седмично.

Иначе на 3 март има два български премиерни филма, но "Гунди" не е сред тях. ;D Става дума за "Васко и цигулката" и "Диада", които ще се излъчат съответно в 12:30 и 14:15ч. В праймтайма ще си има Hell's Kitchen. "Гунди" вероятно ще е около Великден. Тогава традиционно няма епизод на "Като две капки вода", та нищо чудно "Гунди" да е на негово място.
Поздравления за премиерните филми,но малко ми е абсурдно "ДИАДА" да го пуснат през следобедните часове,тъй като е малко брутален. Малко ме е яд за Гунди,че няма да го излъчат на 3-ти март,но както казваш и ти, най-вероятно ще бъде за Великден!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 23 February 2026 16:27:08
Браво на Нова телевизия! Определено е най-предпочитаната телевизия! Новият сериал сигурно ще бъде след Шеф под прикритие,тъй като той ще бъде от 9 епизода!

Така ли?  :D Откъде знаеш, че ще бъде 9 епизода? И да, най-вероятно наистина ще бъде в слота на "Шеф под прикритие".


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 23 February 2026 17:32:22
Така ли?  :D Откъде знаеш, че ще бъде 9 епизода? И да, най-вероятно наистина ще бъде в слота на "Шеф под прикритие".

То само този слот е подходящ за сериала, понеже е едночасов. Всички останали продукции са все по-дълги, а и няма изглед да приключат преди реалния край на пролетния сезон. Ако все пак "Шеф под прикритие" е предвидено да е през целия сезон, може сериалът да бъде в неделя след The Floor, понеже пък неговите епизоди са по час и половина и 21:30ч. не е късен час за старт на сериал.

От прессъобщението обаче става ясно, че явно няма да има нов сезон на "Турнири на волята". Не, че е голяма загуба, де, ама все пак го тийзваха през есента в "Игри на волята".


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 23 February 2026 17:34:03
Така ли?  :D Откъде знаеш, че ще бъде 9 епизода? И да, най-вероятно наистина ще бъде в слота на "Шеф под прикритие".

Просто преброих шефовете от рекламата,като всъщност даже се оказа,че са 8 и оттам смятам,че ще бъдат и толкова епизода


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 23 February 2026 18:56:49
Просто преброих шефовете от рекламата,като всъщност даже се оказа,че са 8 и оттам смятам,че ще бъдат и толкова епизода

Би трябвало наистина да са 8, защото "Дъждът оставя следи" е 6 епизода, като по този начин се пада всичко да приключи в седмицата 18 - 24 май. Единствено The Floor е възможно да приключи предишната седмица, но най-вероятно ще го паузират около Великден.

То само този слот е подходящ за сериала, понеже е едночасов. Всички останали продукции са все по-дълги, а и няма изглед да приключат преди реалния край на пролетния сезон. Ако все пак "Шеф под прикритие" е предвидено да е през целия сезон, може сериалът да бъде в неделя след The Floor, понеже пък неговите епизоди са по час и половина и 21:30ч. не е късен час за старт на сериал.

От прессъобщението обаче става ясно, че явно няма да има нов сезон на "Турнири на волята". Не, че е голяма загуба, де, ама все пак го тийзваха през есента в "Игри на волята".

Предполагам, че ще бъде в петъците след "Кошмари в кухнята". Спомням си, че последно имаше късен сериал в неделя от 21 ч. - "Алфа" по bTV и не оцеля. Докато "Съни бийч" се представяше добре от 20 ч. Но нека не става офтопик.  ;D

Иначе, и за мен липсата на "Турнири на волята" не е загуба, но ми е чудно защо го тийзваха онлайн близо месец? И то доста натрапчиво.

Също така, забелязвам, че не са се похвалили само за стартът на "Шеф под прикритие".  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 02 March 2026 15:57:42
https://nova.bg/accents/view/2026/03/02/528949/nova-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B0%D1%83%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D0%B2%D1%81%D1%8F%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-14-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D1%82%D0%B2-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD/

NOVA спечели аудиторията във всяка от първите 14 вечери на новия тв сезон


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 09 March 2026 13:49:38
От следващата седмица в събота и неделя от 22:00ч. започва да се излъчва някакъв нов сериал "Взимай парите и бягай". Не успявам да намеря никаква информация за него освен написаното в описанието в сайта на "Нова". Ще се разказва за Ружа Игнатова, но не става ясно дали е игрален или документален сериал и дали е чужда продукция или "Нова" си го правят. https://nova.bg/schedule/index/0/2026/03/21/


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 09 March 2026 17:39:31
От следващата седмица в събота и неделя от 22:00ч. започва да се излъчва някакъв нов сериал "Взимай парите и бягай". Не успявам да намеря никаква информация за него освен написаното в описанието в сайта на "Нова". Ще се разказва за Ружа Игнатова, но не става ясно дали е игрален или документален сериал и дали е чужда продукция или "Нова" си го правят. https://nova.bg/schedule/index/0/2026/03/21/

Скоро засякох реклама, но не се разбра дали става въпрос за български сериал, но пък щом става въпрос за Ружа Игнатова... Не знам  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: The TV Boy on 09 March 2026 20:39:21
Не е български, а немски на ZDF: https://www.zdf-studios.com/en/program-catalog/international/drama/series/crime-suspense/take-money-and-run

Просто Ружа Игнатова е в списъка топ 10 най издирвани от ФБР, съответно не е известна само тук.  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 10 March 2026 18:18:46
Не е български, а немски на ZDF: https://www.zdf-studios.com/en/program-catalog/international/drama/series/crime-suspense/take-money-and-run

Просто Ружа Игнатова е в списъка топ 10 най издирвани от ФБР, съответно не е известна само тук.  ;D
Те и по "ьТВ Екшън" бяха излъчили някакъв минисериал за Ружа. Беше 2 или 3 епизода и пак беше чужда продукция.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 12 March 2026 18:55:47
Тарифата за април: https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2026/03/Nova-and-Diema-channels-Program_schedule_and_program_rates_valid_as_of-APRIL-2026.pdf

Няма съществени промени, само обичайните около Великден. Традиционно в понеделника след Великден няма да има "Като две капки вода".

Не са отбелязани промени за 19 април, когато ще са изборите, но предполагам, че тогава няма да има The Floor.

Очаквах "Шеф под прикритие: Аватар" да приключи и на негово място да почне новият сериал "Дъждът оставя следи", обаче "Шеф под прикритие" си гo пише през целия месец, тоест явно ще е повече епизоди, отколкото очаквахме. "Дъждът оставя следи" явно ще почне чак през май.

Има и нещо друго ново - в събота от 12:30 до 13:00ч. ще има някакво ново предаване "Направи го сам".


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 19 March 2026 10:18:31
Тарифата за април: https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2026/03/Nova-and-Diema-channels-Program_schedule_and_program_rates_valid_as_of-APRIL-2026.pdf

Няма съществени промени, само обичайните около Великден. Традиционно в понеделника след Великден няма да има "Като две капки вода".

Не са отбелязани промени за 19 април, когато ще са изборите, но предполагам, че тогава няма да има The Floor.

Очаквах "Шеф под прикритие: Аватар" да приключи и на негово място да почне новият сериал "Дъждът оставя следи", обаче "Шеф под прикритие" си гo пише през целия месец, тоест явно ще е повече епизоди, отколкото очаквахме. "Дъждът оставя следи" явно ще почне чак през май.

Има и нещо друго ново - в събота от 12:30 до 13:00ч. ще има някакво ново предаване "Направи го сам".
Шеф под прикритие: Аватар пада от ефир. От утре в 21:30 ще се излъчват филми. Честно казано на мен ми харесваше,но сгрешиха като го оставиха срещу бригадата и новия сериал!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 19 March 2026 14:19:18
Шеф под прикритие: Аватар пада от ефир. От утре в 21:30 ще се излъчват филми. Честно казано на мен ми харесваше,но сгрешиха като го оставиха срещу бригадата и новия сериал!
То малко странно - за утре предаването го няма в програмата, ама за другия петък го има. ;D https://nova.bg/schedule/index/0/2026/03/27/

По-добре поне да му излъчат всичките епизоди, макар и в друг слот, че и без туй им остават малко най-вероятно.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 20 March 2026 19:46:38
Има лека промяна в тарифата за април, "Изживей България" приключва на 18 април, а от 25 април повторенията на "Съдби на кръстопът" се завръщат.  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: niki_punchev on 20 March 2026 20:30:15
Има лека промяна в тарифата за април, "Изживей България" приключва на 18 април, а от 25 април повторенията на "Съдби на кръстопът" се завръщат.  ;D
И тия Съдбите станаха тотално банални - последният нов епизод беше преди 4-5 години, но все още държат този безкраен цикъл на повторения. Явно хората доста се интересуват от тези очевидно фалшиви "истински истории" ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 22 March 2026 15:20:05
И тия Съдбите станаха тотално банални - последният нов епизод беше преди 4-5 години, но все още държат този безкраен цикъл на повторения. Явно хората доста се интересуват от тези очевидно фалшиви "истински истории" ;D
Последните нови епизоди бяха преди доста повече години, ако не се лъжа. В ефир честно казано не помня докога е имало премиерни епизоди, ама последните такива ги излъчваха 2-3 години, след като бяха заснети. Ако действително махат "Шеф под прикритие" от праймтайма, поне да го сложат в някой следобед, та да си доизлъчат заснетите епизоди. ;D Преди няколко години точно така направиха с "Любовни афери" - беше предвидено за праймтайма, ама след катастрофалния му рейтинг, го доизлъчиха в събота в слота на "Съдби на кръстопът".


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: pesho on 23 March 2026 22:10:56
Ужас! Смарт фейс по нова с Цитиридис.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 23 March 2026 22:23:01
Ужас! Смарт фейс по нова с Цитиридис.
Тамън и аз влизах да го напиша! Предаването Смарт фейс: Раздавам пари стартира още тази пролет с водещ Николаос Цитиридис! Иначе интересно закога са го предвидили? Какво представлява това предаване и колко епизода ще бъде? Някой ако има информация,моля да сподели,тъй като ми е интересно.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 23 March 2026 23:07:08
Тамън и аз влизах да го напиша! Предаването Смарт фейс: Раздавам пари стартира още тази пролет с водещ Николаос Цитиридис! Иначе интересно закога са го предвидили? Какво представлява това предаване и колко епизода ще бъде? Някой ако има информация,моля да сподели,тъй като ми е интересно.

Реклама за ново предаване ли е минала? Нищо не пише в сайта на "Нова"? Иначе, беше ясно, че Хаджитанев ще набута Цитиридис в "Нова"  ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 23 March 2026 23:28:36
Реклама за ново предаване ли е минала? Нищо не пише в сайта на "Нова"? Иначе, беше ясно, че Хаджитанев ще набута Цитиридис в "Нова"  ;D
Цитиридис дойде на живо по време на Капките и си го рекламира. И аз очаквах,че скоро ще се появи в ефира на Нова,но по-скоро със собствено предаване!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 23 March 2026 23:39:03
Цитиридис дойде на живо по време на Капките и си го рекламира. И аз очаквах,че скоро ще се появи в ефира на Нова,но по-скоро със собствено предаване!

Ахаа, ясно, видях, че предаването е по лиценз на Fremantle и се е излъчвало в Индонезия, Гърция, Испания и тн. А след като Цитиридис е лице на Халваджиян, то най-вероятно продуцент ще е той или Иван и Андрей. Но предвид концепцията на предаването, не очаквам кой знае какво. 😃


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 24 March 2026 13:01:41
Доколкото виждам концепцията на предаването, водещият обикаля из улиците и отправя разни предизвикателсва на случайни хора. Преди години Дани Петканов водеше подобна рубрика във Vbox7. https://www.vbox7.com/user:a_na_bas

Не виждам обаче къде и кога би могло да се излъчва подобно нещо по телевизията... Това е по-подходящо за рубрика в предаване, но не и като самостоятелна продукция.

Имаше и друга такава онлайн поредица, която се казваше Money Talks, но тя си беше на американска порно компания и съответно всичките предизвикателства бяха еротични, като във всеки епизод си имаше и дълга секс сцена, та затова епизодите му бяха по-дълги.

EDIT
Ето вече официално инфо за предаването:
https://nova.bg/accents/view/2026/03/24/531399/%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BE%D1%81-%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D1%81-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%88%D0%BE%D1%83-%D0%BD%D0%B0-nova-smart-face/

Доста плоско ми звучи като концепция, та не очаквам да доживее втори сезон, ама пък от друга страна Хаджитанев буташе Николаос години наред в "ьТВ", тъй че сега явно се е заел да съсипе и "Нова". ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 24 March 2026 17:57:12
Доколкото виждам концепцията на предаването, водещият обикаля из улиците и отправя разни предизвикателсва на случайни хора. Преди години Дани Петканов водеше подобна рубрика във Vbox7. https://www.vbox7.com/user:a_na_bas

Не виждам обаче къде и кога би могло да се излъчва подобно нещо по телевизията... Това е по-подходящо за рубрика в предаване, но не и като самостоятелна продукция.

Имаше и друга такава онлайн поредица, която се казваше Money Talks, но тя си беше на американска порно компания и съответно всичките предизвикателства бяха еротични, като във всеки епизод си имаше и дълга секс сцена, та затова епизодите му бяха по-дълги.

EDIT
Ето вече официално инфо за предаването:
https://nova.bg/accents/view/2026/03/24/531399/%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BE%D1%81-%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D1%81-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%88%D0%BE%D1%83-%D0%BD%D0%B0-nova-smart-face/

Доста плоско ми звучи като концепция, та не очаквам да доживее втори сезон, ама пък от друга страна Хаджитанев буташе Николаос години наред в "ьТВ", тъй че сега явно се е заел да съсипе и "Нова". ;D

Тамън и аз да го публикувам тук  ;D Да, познах, че Халваджиян ще е продуцент. Снощи погледнах чуждестранните версии на предаването, та и аз не очаквам да доживее втори сезон, а и смятам, че на такъв тип предавания времето им мина отдавна, но ще видим.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: pesho on 24 March 2026 22:50:53
Дъждът оставя следи. Българска придукция. Казаха скоро. Мина промо сега. Някой да знае нещо?
Добавено - серил на нова е. Малко е странно, че го рекламират от сега. Явно ще е през пролетта.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 25 March 2026 13:49:37
Дъждът оставя следи. Българска придукция. Казаха скоро. Мина промо сега. Някой да знае нещо?
Добавено - серил на нова е. Малко е странно, че го рекламират от сега. Явно ще е през пролетта.
Още преди месец обявиха, че "Дъждът оставя следи" ще се излъчи през пролетния сезон. Въпросът е обаче кога... Очаквахме да е от април на мястото на "Шеф под прикритие", но предаването го спряха преждевременно и сложиха филми в слота му. Може и да са запазили сериала за края на сезона и да го излъчат набързо за 1-2 седмици, понеже все пак ще е само 6 епизода.

Тамън и аз да го публикувам тук  ;D Да, познах, че Халваджиян ще е продуцент. Снощи погледнах чуждестранните версии на предаването, та и аз не очаквам да доживее втори сезон, а и смятам, че на такъв тип предавания времето им мина отдавна, но ще видим.
Тоя Хаджитанев явно си пада по тия уж успешни игри, с които закопа "ьТВ" и сега се е заел да загроби и "Нова"... ;D Аз лично мисля, че The Floor, "Семейни войни" и "Сделка или не" са напълно достатъчни като количество игри в ефира на "Нова", като последните две хич не са ми интересни, де, ама пък явно си имат аудитория, щом ги държат в ефир. "Скрита самоличност" според мен не беше лош вариант, но незнайно защо се отказаха от него. Вярно, че в праймтайма не беше много успешно, но пък в края на 2024г., когато доизлъчиха стари останали епизоди, си постигаше прилични резултати.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 25 March 2026 21:27:46
Днеска за пръв път засякох реклама на “Дъждът оставя следи”, но нямаше обявена дата, а само “скоро”.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 06 April 2026 16:14:54
Странно, но следващия понеделник (13 април) от 20:00ч. ще се излъчи филма "Топ гън: Маверик". https://nova.bg/schedule/index/0/2026/04/13/

Традиционно тогава няма епизод на "Като две капки вода", но очаквах да излъчат филма за Гунди. Впрочем въртят ли му още реклами по телевизията, понеже скоро май не съм засичал?


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 06 April 2026 19:05:36
Странно, но следващия понеделник (13 април) от 20:00ч. ще се излъчи филма "Топ гън: Маверик". https://nova.bg/schedule/index/0/2026/04/13/

Традиционно тогава няма епизод на "Като две капки вода", но очаквах да излъчат филма за Гунди. Впрочем въртят ли му още реклами по телевизията, понеже скоро май не съм засичал?

И аз не съм засичал реклама скоро. На мен ми е интересно кога ще започне "Дъждът оставя следи"? След като са 6 серии, ако е веднъж седмично, то би трябвало да стартира тази седмица, защото всички формати би трябвало да приключат в седмицата 11-17 май плюс "Като две капки вода" на 18 май?


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 07 April 2026 00:13:09
Странно, но следващия понеделник (13 април) от 20:00ч. ще се излъчи филма "Топ гън: Маверик". https://nova.bg/schedule/index/0/2026/04/13/

Традиционно тогава няма епизод на "Като две капки вода", но очаквах да излъчат филма за Гунди. Впрочем въртят ли му още реклами по телевизията, понеже скоро май не съм засичал?
За пореден път съм в шок от програмните решения на тази телевизия?! Рекламираха толкова шумно телевизионната премиера на Гунди,като в началото на март също имаше нов тийзър. Не го излъчиха нито в началото на сезона,нито на 3-ти март,а сега няма да е и на Великден. Е закога го бавят? Да не говорим,че точно този филм Топ Гън Маверик го излъчват за 3-та поредна година точно за Великден. Лично си направих справка от 2024 досега. И вместо да пуснат новия сериал в петък от 21:30,те въртят до болка познати филми?! За събота и неделя същата работа- форматите от 20:00 часа са до 21:30 и после филми от 98-ма?! Добре,че са Капките този сезон и донякъде Хелса,иначе нямаше и да ги гледам изобщо!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 07 April 2026 10:15:09
И аз не съм засичал реклама скоро. На мен ми е интересно кога ще започне "Дъждът оставя следи"? След като са 6 серии, ако е веднъж седмично, то би трябвало да стартира тази седмица, защото всички формати би трябвало да приключат в седмицата 11-17 май плюс "Като две капки вода" на 18 май?
6 епизода е сериала, ама щом се бавят толкоз, значи или ще го излъчат набързо с по 2-3 епизода на седмица, или просто ще свърши по-късно от останалите формати. Аз подозирам, че може и да е в събота и неделя от 21:30ч., ама чакат да минат изборите, за да си бъде по 2 епизода на седмица, тоест да почне на 25 април и да свърши на 10 май.

Да не забравяме, че преди 2 седмици анонсираха и новото предаване на Цитиридис също за тази пролет, като то също не е ясно кога ще почне и как ще се излъчва.

Впрочем поинтересувах се какво е това ново обедно предаване "Направи си сам", но не успявам никъде да намеря запис от събота. Открих единствено, че явно се прави от същия екип, който прави "Мисия моят дом" и "Да знаеш как" по "ьТВ Екшън". Също и има доста явна реклама на магазини Praktis.
https://www.youtube.com/watch?v=q8fFkIGF-6A


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: pesho on 07 April 2026 23:35:32
Глупостите на Цитиридис днес сефте са се снимали в София. Из социалните мрежи ми излезе. Да не стане предаване за края на сезонът, или за лятото.
Също ми е интересно, защо усилено рекламират „Женени от пръв поглед“. Къде ще го вмъкнат предаването? Да не се отказват пак от брадъра...


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 14 April 2026 15:48:38
Тарифата за май месец: https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2026/03/Nova-Broadcasting-Group_Guaranteed_ratings-Valid-as-of-MAY-2026.pdf

Както вече е ясно, "Като две капки вода" приключва на 18 май. Както предполагахме, повечето формати свършват в седмицата преди това. Иначе казано - на 14 май свършва Hell's Kitchen, на 16 май - "Борба до ключ", а на 17 - The Floor. "Кошмари в кухнята" пък от 25 май явно вече ще е в понеделник и петък.

Голямата изненада за мен идва на 19 май, когато почва Smart Face и ще се излъчва всеки ден от вторник до четвъртък от 20:00 до 21:00ч. След него пък има някакво мистериозно реалити, което не са написали по име. То ще е от понеделник до четвъртък от 21:00 до 22:30ч.

Никъде в тарифата обаче не виждам новия сериал "Дъждът оставя следи". В програмата за другата седмица също го няма, а уж го рекламират, че ще почне през април.

Странно, но на 29 май (петък) от 21:00ч. ще има някакъв епизод на "Шеф под прикритие". Явно все пак ще си доизлъчат заснетия сезон.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 14 April 2026 16:22:24
Тарифата за май месец: https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2026/03/Nova-Broadcasting-Group_Guaranteed_ratings-Valid-as-of-MAY-2026.pdf

Както вече е ясно, "Като две капки вода" приключва на 18 май. Както предполагахме, повечето формати свършват в седмицата преди това. Иначе казано - на 14 май свършва Hell's Kitchen, на 16 май - "Борба до ключ", а на 17 - The Floor. "Кошмари в кухнята" пък от 25 май явно вече ще е в понеделник и петък.

Голямата изненада за мен идва на 19 май, когато почва Smart Face и ще се излъчва всеки ден от вторник до четвъртък от 20:00 до 21:00ч. След него пък има някакво мистериозно реалити, което не са написали по име. То ще е от понеделник до четвъртък от 21:00 до 22:30ч.

Никъде в тарифата обаче не виждам новия сериал "Дъждът оставя следи". В програмата за другата седмица също го няма, а уж го рекламират, че ще почне през април.

Странно, но на 29 май (петък) от 21:00ч. ще има някакъв епизод на "Шеф под прикритие". Явно все пак ще си доизлъчат заснетия сезон.

Тамън и аз щях да напиша за новата тарифа.  :D Мистериозното реалити би трябвало да е "Женени от пръв поглед", но е до 22:00 ч., а не до 22:30 ч. Другото интересно е, че на 4 май ще има филм, а не "Като две капки вода", като епизодите отново ще бъдат 12.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 14 April 2026 16:34:50
Тамън и аз щях да напиша за новата тарифа.  :D Мистериозното реалити би трябвало да е "Женени от пръв поглед", но е до 22:00 ч., а не до 22:30 ч. Другото интересно е, че на 4 май ще има филм, а не "Като две капки вода", като епизодите отново ще бъдат 12.
Мисля, че няма как въпросното реалити да е "Женени от пръв поглед", понеже на него все още му текат кастингите. За толкоз кратко време няма как да изберат участници, че даже и да заснемат епизоди, които да са готови за излъчване.

А на този филм на 4 май хич не съм му обърнал внимание, че се пада понеделник... Това ще е първият сезон, в който "Като две капки вода" ще прескочат 2 седмици. Досега винаги са почивали само около Великден.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: TopCat on 14 April 2026 17:27:07
Женени от пръв поглед дори не е заснето, няма как да бъде излъчено сега.

То се готви за съвсем друг времеви период.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 14 April 2026 18:10:38
В сайтът на “24 часа” пишеше, че след края на “Ергенът” започвало “Женени от пръв поглед”, така че аз съм се объркал. 😃 Да не би с “Женени от пръв поглед” да сменят “Биг Брадър” през есента?


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 15 April 2026 14:49:21
В сайтът на “24 часа” пишеше, че след края на “Ергенът” започвало “Женени от пръв поглед”, така че аз съм се объркал. 😃 Да не би с “Женени от пръв поглед” да сменят “Биг Брадър” през есента?
Не вярвам, кастингът за Big Brother също е активен, а и предаването си привличаше интерес. Според мен "Женени от пръв поглед" ще е чак през пролетта на 2027г. като заместител на "Един за друг". То впрочем и кастингът на "Един за друг" е активен, ама може да го планират за след 2-3 години, както и "ьТВ" държаха 3 години отворен кастинга за "България търси талант", докато най-накрая се осмелят да му направят нов сезон.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 20 April 2026 16:07:44
https://nova.bg/accents/view/2026/04/20/534486/%D0%B7%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-nova-%D0%B2-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B5%D0%BD/

Зрителите гласуваха доверие на NOVA в изборния ден


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 20 April 2026 16:10:54
https://nova.bg/accents/view/2026/04/20/534486/%D0%B7%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-nova-%D0%B2-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B5%D0%BD/

Зрителите гласуваха доверие на NOVA в изборния ден
Вечерното студио беше топ! И като цяло през целия ден много добро отразяване! Единственото нещо което не ми хареса е изкуственият интелект - Ахинора. Беше абсолютно излишно!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 20 April 2026 16:37:30
Вечерното студио беше топ! И като цяло през целия ден много добро отразяване! Единственото нещо което не ми хареса е изкуственият интелект - Ахинора. Беше абсолютно излишно!

Факт. Но визуално всичко беше топ, много вдигнаха нивото след преместването в новата сграда, информативно също бяха на много добро ниво.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 21 April 2026 12:03:10
Вече официално е обявена стартовата дата на Smart Face: https://nova.bg/accents/view/2026/04/21/534595/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%88%D0%BE%D1%83-%D0%BD%D0%B0-nova-smart-face-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-19-%D0%BC%D0%B0%D0%B9/

Доста странно, че обявяват датата на шоу, което почва след 1 месец, а все още не е ясно кога ще почне "Дъждът оставя следи". Уж го рекламират да почне през април, обаче сериалът не присъства в програмата нито за тази, нито за следващата седмица.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 21 April 2026 16:59:12
Вече официално е обявена стартовата дата на Smart Face: https://nova.bg/accents/view/2026/04/21/534595/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%88%D0%BE%D1%83-%D0%BD%D0%B0-nova-smart-face-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-19-%D0%BC%D0%B0%D0%B9/

Доста странно, че обявяват датата на шоу, което почва след 1 месец, а все още не е ясно кога ще почне "Дъждът оставя следи". Уж го рекламират да почне през април, обаче сериалът не присъства в програмата нито за тази, нито за следващата седмица.

А и нищо не казват за въпросното реалити шоу, което аз помислих, че е "Женени от пръв поглед". Впрочем, в сайтът им продължават да излизат рекламни банери за "Дъждът оставя следи", по телевизията вървят реклами също, така че не мисля, че са се отказали.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 21 April 2026 17:26:20
А и нищо не казват за въпросното реалити шоу, което аз помислих, че е "Женени от пръв поглед". Впрочем, в сайтът им продължават да излизат рекламни банери за "Дъждът оставя следи", по телевизията вървят реклами също, така че не мисля, че са се отказали.
Те хубаво въртят реклами на сериала, ама просто не виждам в кой слот биха могли да го сложат... Единствените подходящи слотове според мен са в петък, събота или неделя от 21:30ч., ама за да си спазят анонса за старт през април, то сериалът трябва да почне тази седмица, понеже следващия уикенд вече се пада от 1 до 3 май.

Мистериозното реалити не е късно и сега да го обявят, ако е нещо от типа на Smart Face или пък някое ново гейм шоу.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 21 April 2026 17:49:40
Те хубаво въртят реклами на сериала, ама просто не виждам в кой слот биха могли да го сложат... Единствените подходящи слотове според мен са в петък, събота или неделя от 21:30ч., ама за да си спазят анонса за старт през април, то сериалът трябва да почне тази седмица, понеже следващия уикенд вече се пада от 1 до 3 май.

Мистериозното реалити не е късно и сега да го обявят, ако е нещо от типа на Smart Face или пък някое ново гейм шоу.

Не мисля, че ще започне този месец, защото в началото на рекламните банери пишеше “от април”, но скоро махнаха надписа, така че не знам… 😄


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 21 April 2026 18:19:35
Не мисля, че ще започне този месец, защото в началото на рекламните банери пишеше “от април”, но скоро махнаха надписа, така че не знам… 😄
Е, то и в тарифата за май не присъства "Дъждът оставя следи". Или пък да не би въпросното мистериозно реалити да е точно "Дъждът оставя следи", просто така да са го вписали в тарифата... Като схема на излъчване пасва на сериала, понеже са предвидени по 3 епизода на седмица, а сериалът е 6 епизода.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 21 April 2026 18:22:47
Е, то и в тарифата за май не присъства "Дъждът оставя следи". Или пък да не би въпросното мистериозно реалити да е точно "Дъждът оставя следи", просто така да са го вписали в тарифата... Като схема на излъчване пасва на сериала, понеже са предвидени по 3 епизода на седмица, а сериалът е 6 епизода.

И аз преди малко си го помислих, ама въпросното реалити е от понеделник до четвъртък… 😂 Нямам идея…


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 21 April 2026 18:29:46
И аз преди малко си го помислих, ама въпросното реалити е от понеделник до четвъртък… 😂 Нямам идея…
А, вярно... само първата седмица ще е от вторник до четвъртък. В такъв случай значи не знам... може да визират "Черешката на тортата" или пък да са им останали неизлъчени епизоди на нещо друго по-старо, както в края на май ще доизлъчат "Шеф под прикритие".


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 21 April 2026 18:47:16
А, вярно... само първата седмица ще е от вторник до четвъртък. В такъв случай значи не знам... може да визират "Черешката на тортата" или пък да са им останали неизлъчени епизоди на нещо друго по-старо, както в края на май ще доизлъчат "Шеф под прикритие".

Не знам, възможно е да стартира другата седмица и да бъде събота и неделя, защото по този начин ще съвпадне точно с края на пролетните формати. Лошото е, че от всичките им предавания единствено "Борба до ключ" изостава по гледаемост, та не знам колко удачно би било да го позиционират след него.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 22 April 2026 17:49:54
Не знам, възможно е да стартира другата седмица и да бъде събота и неделя, защото по този начин ще съвпадне точно с края на пролетните формати. Лошото е, че от всичките им предавания единствено "Борба до ключ" изостава по гледаемост, та не знам колко удачно би било да го позиционират след него.
Ще видим... и аз гледам, че из социалните мрежи навсякъде са махнали рекламите на "Дъждът оставя следи", а на малкото места, където има банер на сериала, са махнали надписа "от април", тъй че явно ще бъде в края на сезона заедно със Smart Face или през есента.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 22 April 2026 23:37:49
Сега забелязвам,че Световното по футбол тази година ще бъде само по БНТ1. Защо така? Нали напоследък и Нова излъчваше мачовете. Като че ли помня,че казаха и за това Световно. Някой знае ли защо няма да го излъчват?


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 23 April 2026 00:15:08
Сега забелязвам,че Световното по футбол тази година ще бъде само по БНТ1. Защо така? Нали напоследък и Нова излъчваше мачовете. Като че ли помня,че казаха и за това Световно. Някой знае ли защо няма да го излъчват?

Мисля, че се отказаха от правата миналата година, но не съм напълно сигурен.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 28 April 2026 17:35:30
"Дъждът оставя следи" явно окончателно остава за някой бъдещ сезон. Рекламите на сериала мистериозно изчезнаха, а и той не присъства в тарифата нито за този, нито за следващия месец.

Както беше отбелязано и в тарифата за май, следващия понеделник (4 май) няма да има "Като две капки вода", а вместо него ще излъчат филма "Спасители на плажа". Като е в праймтайма, поне да бяха сложили някоя премиерно заглавие или български филм... По празниците също ми направи впечатление, че няма български филми в програмата, а преди си беше традиция поне тогава да се излъчват.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 28 April 2026 19:07:13
"Дъждът оставя следи" явно окончателно остава за някой бъдещ сезон. Рекламите на сериала мистериозно изчезнаха, а и той не присъства в тарифата нито за този, нито за следващия месец.

Както беше отбелязано и в тарифата за май, следващия понеделник (4 май) няма да има "Като две капки вода", а вместо него ще излъчат филма "Спасители на плажа". Като е в праймтайма, поне да бяха сложили някоя премиерно заглавие или български филм... По празниците също ми направи впечатление, че няма български филми в програмата, а преди си беше традиция поне тогава да се излъчват.

Рекламите за “Дъждът оставя следи” изчезнаха, както изчезнаха рекламите за “Гунди”… 😂 В крайна сметка не е голяма загуба, не познавам някой, който да не е гледал “Гунди” на кино, но все пак, защо трябва да рекламират нещо, което след това така и не излъчват?


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 28 April 2026 20:15:54
Рекламите на "Дъждът остава следи" изобщо не са спирали. Всеки ден си минават по телевизията,но винаги гласи "скоро". А иначе от сигурен източник/човек от екипа/ ,Нова телевизия готви ново реалити с Бачорски. Което май ще бъде мистериозното такова през май месец? Затова не съм много сигурен!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 28 April 2026 20:34:10
Рекламите на "Дъждът остава следи" изобщо не са спирали. Всеки ден си минават по телевизията,но винаги гласи "скоро". А иначе от сигурен източник/човек от екипа/ ,Нова телевизия готви ново реалити с Бачорски. Което май ще бъде мистериозното такова през май месец? Затова не съм много сигурен!

Имаш ли информация дали ще има нов сезон на “Диви и красиви” през лятото? Миналата година ти беше казал за пръв път. 😁


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 28 April 2026 20:56:31
Имаш ли информация дали ще има нов сезон на “Диви и красиви” през лятото? Миналата година ти беше казал за пръв път. 😁
Тази година честно казано е пълна мистерия,около "Диви и красиви" и все още нямам никаква информация 🙄. В средата на май по-скоро да има повече подробности.
Забелязах и друга подробност от програмата на Нова. От другия петък в 20:00 часа, ще се въртят стари епизоди на "Кошмарите",явно не издържаха на напрежението срещу Бригадата и ги спират засега! Сигурен съм,че в тарифата за май,епизодите бяха нови,та даже имаше епизод и в понеделник!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 28 April 2026 21:14:40
Тази година честно казано е пълна мистерия,около "Диви и красиви" и все още нямам никаква информация 🙄. В средата на май по-скоро да има повече подробности.
Забелязах и друга подробност от програмата на Нова. От другия петък в 20:00 часа, ще се въртят стари епизоди на "Кошмарите",явно не издържаха на напрежението срещу Бригадата и ги спират засега! Сигурен съм,че в тарифата за май,епизодите бяха нови,та даже имаше епизод и в понеделник!

Реално, “Кошмарите” не са толкова зле срещу “Бригада Нов дом”, нищо, че “Бригадата” води леко. Възможно е да не са заснели достатъчно нови епизоди, за да имат за излъчване в понеделник и петък през май месец.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: pesho on 29 April 2026 21:43:35
SOS разтребители с Бачорски. Започва на 19ти май. Въртят промо.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: The TV Boy on 29 April 2026 22:16:58
SOS разтребители с Бачорски. Започва на 19ти май. Въртят промо.
“Бригада нов дом” от Тему. ;D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 30 April 2026 16:57:34
https://nova.bg/accents/view/2026/04/30/535632/sos-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-19-%D0%BC%D0%B0%D0%B9-%D0%BF%D0%BE-nova/

„SOS Разтребители“ започва на 19 май по NOVA


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 30 April 2026 17:55:45
“Бригада нов дом” от Тему. ;D
В случая май става въпрос само за чистене на занемарени домове, а не за цялостен ремонт, а и новото предаване ще се излъчва по 4 пъти седмично за разлика от "Бригада нов дом", която е само веднъж седмично. Аз лично не възлагам големи надежди на това предаване, както и на Smart Face, ама ще видим за какво иде реч.

Рекламите на "Дъждът остава следи" изобщо не са спирали. Всеки ден си минават по телевизията,но винаги гласи "скоро". А иначе от сигурен източник/човек от екипа/ ,Нова телевизия готви ново реалити с Бачорски. Което май ще бъде мистериозното такова през май месец? Затова не съм много сигурен!
Ми, аз доста по-рядко засичам реклами на "Дъждът оставя следи" по телевизията, а в интернет изцяло изчезнаха. Билбордовете, на които пишеше, че сериалът почва през април, също изчезнаха. То очевидно няма да почне през април, понеже днес е последният ден от месеца, ама и в тарифата за май сериалът не присъства, тъй че мисля, че са го отложили за есента.

Рекламите за “Дъждът оставя следи” изчезнаха, както изчезнаха рекламите за “Гунди”… 😂 В крайна сметка не е голяма загуба, не познавам някой, който да не е гледал “Гунди” на кино, но все пак, защо трябва да рекламират нещо, което след това така и не излъчват?
Действително "Гунди" имаше една камара безплатни прожекции по летни кина в последните 2 години, излъчваха го и по каналите на HBO, та едва ли има човек, който не е успял да го гледа, но и аз недоумявам защо рекламират неща, които после не излъчват. Цялата им програмна схема този сезон изглежда доста претупана - първо рекламират неща, които не излъчват, после сезонът на "Като две капки вода" е необичайно къс и накрая залагат на някакви доста долнопробни реалитита с Цитиридис и Бачорски... Като че ли "Нова" сами си правят харакири, както бяха "ьТВ" до преди няколко месеца.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 30 April 2026 19:13:22
Действително "Гунди" имаше една камара безплатни прожекции по летни кина в последните 2 години, излъчваха го и по каналите на HBO, та едва ли има човек, който не е успял да го гледа, но и аз недоумявам защо рекламират неща, които после не излъчват. Цялата им програмна схема този сезон изглежда доста претупана - първо рекламират неща, които не излъчват, после сезонът на "Като две капки вода" е необичайно къс и накрая залагат на някакви доста долнопробни реалитита с Цитиридис и Бачорски... Като че ли "Нова" сами си правят харакири, както бяха "ьТВ" до преди няколко месеца.

+1, долнопробни не бих казал, а по-скоро излишни. Вижда се, че търсят нови варианти за предавания, а не между сезоните винаги да въртят "Черешката на тортата" до скъсване (както опитаха със "Скрита самоличност" и "Муха в супата"), но изборът на предаванията ми идва доста старомоден - все едно е 2010-2011 година.
В последните две години и двете телевизии опитаха с много нови формати, но адекватните попадение са само "The Floor" и "Трейтърс", защото имат съвременна концепция и са нещо различно. Така че е по-добре да залагат на по-малко и по-изпипани неща, а не конвейер.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 01 May 2026 12:45:00
Тази година честно казано е пълна мистерия,около "Диви и красиви" и все още нямам никаква информация 🙄. В средата на май по-скоро да има повече подробности.
Забелязах и друга подробност от програмата на Нова. От другия петък в 20:00 часа, ще се въртят стари епизоди на "Кошмарите",явно не издържаха на напрежението срещу Бригадата и ги спират засега! Сигурен съм,че в тарифата за май,епизодите бяха нови,та даже имаше епизод и в понеделник!
Тази вечер е финал на сезона на "Кошмари в кухнята": https://nova.bg/accents/view/2026/05/01/535771/%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D1%81-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B2-%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD-7/

От другата седмица си се връщат с обичайните повторения, то и затова епизодите ще са по 1 час.

+1, долнопробни не бих казал, а по-скоро излишни. Вижда се, че търсят нови варианти за предавания, а не между сезоните винаги да въртят "Черешката на тортата" до скъсване (както опитаха със "Скрита самоличност" и "Муха в супата"), но изборът на предаванията ми идва доста старомоден - все едно е 2010-2011 година.
В последните две години и двете телевизии опитаха с много нови формати, но адекватните попадение са само "The Floor" и "Трейтърс", защото имат съвременна концепция и са нещо различно. Така че е по-добре да залагат на по-малко и по-изпипани неща, а не конвейер.
Съгласен съм да търсят евентуални заместители на "Черешката на тортата", ама не с такива опити, дето отдалече миришат на провал. Иначе аз не съм фен на кулинарни предавания, ама "Черешката" си постигаше стабилни рейтинги, та не знам защо се мъчат да я разкарат.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 04 May 2026 12:35:18
Ето, че мистерията падна и вече имаме стартова дата за новия сериал "Дъждът оставя следи": https://nova.bg/accents/view/2026/05/04/536027/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB-%D0%B4%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-27-%D0%BC%D0%B0%D0%B9-%D0%BF%D0%BE-nova/

Сериалът почва на 27 май (сряда), обаче не е написано от колко часа ще се излъчва. Според тарифата в 20:00ч. трябва да има Smart Face (от вторник до четвъртък), а в 21:00ч. - "SOS Разтребители" (от понеделник до четвъртък).


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 05 May 2026 17:44:28
Пуснали са редактирана тарифа за май: https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2026/05/Nova-Broadcasting-Group_Guaranteed_ratings-Valid-as-of-MAY-2026-upd.pdf

"SOS Разтребители" си почва на 19 май в 21:00ч., като в първата седмица ще е от вторник до четвъртък, а от 25 май остава в понеделник и вторник.

"Дъждът оставя следи" започва на 27 май и ще се излъчва в сряда и четвъртък от 21:00ч. Сериалът е 6 епизода, та за 3 седмици ще го извъртят, тоест финалът се пада на 11 юни.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 10 May 2026 16:46:54
Снощи обявиха кастинг за нов сезон на "Борба до ключ": https://nova.bg/shows/register/1773


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 11 May 2026 15:53:21
Снощи обявиха кастинг за нов сезон на "Борба до ключ": https://nova.bg/shows/register/1773
Хмм... Малко ми е нелогично това решение - все пак "Борба до ключ" е сред предаванията с най-нисък рейтинг този сезон. Аз уж на бъзик казвах, че Христо Хаджитанев като че ли нарочно съсипва "ьТВ" с малоумни програмни решения, ама откакто е в "Нова", те също правят една камара нелогични ходове, които до нищо добро не водят... :/


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 14 May 2026 15:27:20
Тарифата за юни: https://nstatic.nova.bg/public/doc/doc/1778744408_nova_broadcasting_group_guaranteed_ratings_valid_as_of_june_2026.xlsx

Праймтаймът придобива съвсем различен вид от този през май:

Понеделник и вторник
20:00 "SOS Разтребители"
21:00 "ФБР"
22:00 Новини

Сряда
20:00 "SOS Разтребители"
21:00 "Дъждът оставя следи"
22:00 Новини

Четвъртък
20:00 Smart Face
21:00 "Дъждът оставя следи"
22:00 Новини

Петък
20:00 Smart Face
21:00 "Шеф под прикритие"
22:00 Новини

Както е ясно, "Дъждът оставя следи" е само 6 епизода и свършва на 11 юни. "Шеф под прикритие" е до 12 юни, като след това "ФБР" си минава всеки делник от 21:00ч.

В слота от 20:00ч. също има промяна - от 22 юни "SOS Разтребители" остава само в понеделник и вторник, а Smart Face ще е от сряда до петък.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 14 May 2026 16:38:28
Тарифата за юни: https://nstatic.nova.bg/public/doc/doc/1778744408_nova_broadcasting_group_guaranteed_ratings_valid_as_of_june_2026.xlsx

Праймтаймът придобива съвсем различен вид от този през май:

Понеделник и вторник
20:00 "SOS Разтребители"
21:00 "ФБР"
22:00 Новини

Сряда
20:00 "SOS Разтребители"

21:00 "Дъждът оставя следи"
22:00 Новини

Четвъртък
20:00 Smart Face
21:00 "Дъждът оставя следи"
22:00 Новини

Петък
20:00 Smart Face
21:00 "Шеф под прикритие"
22:00 Новини

Както е ясно, "Дъждът оставя следи" е само 6 епизода и свършва на 11 юни. "Шеф под прикритие" е до 12 юни, като след това "ФБР" си минава всеки делник от 21:00ч.

В слота от 20:00ч. също има промяна - от 22 юни "SOS Разтребители" остава само в понеделник и вторник, а Smart Face ще е от сряда до петък.
Буквално преди минути установих следните промени за другата седмица!
На 19 май си стартира "SOS Разтребители" но от 20.00 часа! След което в 21:00 ще има повторение на Кошмари в кухнята 😮‍💨. Същата програма ще бъде и за 20-ти май.
От 21 май пък,стартира Smart Face също от 20:00 часа,а от 21:00 часа Кошмарите повторение? Очертава се на гърба на финалите  по бТВ,да се излъчват повторения. Не разбирам логиката и налагането на тези промени?!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 14 May 2026 17:37:00
Буквално преди минути установих следните промени за другата седмица!
На 19 май си стартира "SOS Разтребители" но от 20.00 часа! След което в 21:00 ще има повторение на Кошмари в кухнята 😮‍💨. Същата програма ще бъде и за 20-ти май.
От 21 май пък,стартира Smart Face също от 20:00 часа,а от 21:00 часа Кошмарите повторение? Очертава се на гърба на финалите  по бТВ,да се излъчват повторения. Не разбирам логиката и налагането на тези промени?!
Продължава да се потвърждава теорията ми за малоумни програмни решения откакто Христо Хаджитанев е в "Нова"... :D Те всъщност по телевизията май не са рекламирали стартовите часове на "SOS Разтребители" и Smart Face, а само датите, но все пак при това разместване на програмата се променя и датата на едното предаване, което пак е объркващо за зрителите. Не разбирам и защо до средата на юни ще излъчват по 3 епизода на "SOS Разтребители" и 2 епизода на Smart Face, пък после обратното. :D А и какво по дяволите се случи с "Черешката на тортата"? Не съм фен на кулинарните предавания, ама то си имаше приличен рейтинг и ми е непонятно защо изведнъж се изпари от ефира.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 14 May 2026 18:23:22
Продължава да се потвърждава теорията ми за малоумни програмни решения откакто Христо Хаджитанев е в "Нова"... :D Те всъщност по телевизията май не са рекламирали стартовите часове на "SOS Разтребители" и Smart Face, а само датите, но все пак при това разместване на програмата се променя и датата на едното предаване, което пак е объркващо за зрителите. Не разбирам и защо до средата на юни ще излъчват по 3 епизода на "SOS Разтребители" и 2 епизода на Smart Face, пък после обратното. :D А и какво по дяволите се случи с "Черешката на тортата"? Не съм фен на кулинарните предавания, ама то си имаше приличен рейтинг и ми е непонятно защо изведнъж се изпари от ефира.

С всичко съм съгласен освен с това, че Хаджитанев няма нищо общо с разпределянето на програмата. Той отговаря за креативното развитие и новите проекти. Иначе да, и за мен е глупава подредба. 😃


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 14 May 2026 18:54:26
С всичко съм съгласен освен с това, че Хаджитанев няма нищо общо с разпределянето на програмата. Той отговаря за креативното развитие и новите проекти. Иначе да, и за мен е глупава подредба. 😃
Знам, че Христо уж отговаря за креативно развитие в "Нова", ама откакто е там, телевизията не спира да ни изненадва с глупави и нелогични програмни решения. За сметка на това пък "ьТВ" взеха да се пооправят, след като Христо вече не е част от медията.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 14 May 2026 19:12:10
Знам, че Христо уж отговаря за креативно развитие в "Нова", ама откакто е там, телевизията не спира да ни изненадва с глупави и нелогични програмни решения. За сметка на това пък "ьТВ" взеха да се пооправят, след като Христо вече не е част от медията.

Христо не е там от над две години и половина, а са уцелили само с "Кой да знае?" и "Трейтърс" след "сто" провала, така че и те не са "цъфнали и вързали" (ако съдим по рейтинг и пазарен дял), но позитивното при тях е, че от тази пролет започнаха да се фокусират върху по-малко, но по-качествени предавания. А от "Нова", след почти 5-6 години правене на това, изведнъж започнаха с някакви пълнежи и "бутане" на Иван и Андрей, Цитиридис, Бачорски и прочие, колкото и да доминират като гледаемост, така че двете телевизии да не си разменят първото и второто място до няколко години... :D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 14 May 2026 19:29:07
Христо не е там от над две години и половина, а са уцелили само с "Кой да знае?" и "Трейтърс" след "сто" провала, така че и те не са "цъфнали и вързали" (ако съдим по рейтинг и пазарен дял), но позитивното при тях е, че от тази пролет започнаха да се фокусират върху по-малко, но по-качествени предавания. А от "Нова", след почти 5-6 години правене на това, изведнъж започнаха с някакви пълнежи и "бутане" на Иван и Андрей, Цитиридис, Бачорски и прочие, колкото и да доминират като гледаемост, така че двете телевизии да не си разменят първото и второто място до няколко години... :D
А... явно съм се заблудил и си мислех, че Хаджитанев по-скоро се е махнал от "ьТВ". Иначе няма лошо да се експериментира с нови формати, ама опитите на Иван и Андрей с имотните предавания се оказаха провали, подозирам, че Цитиридис и Бачорски ги очаква същата съдба.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 14 May 2026 21:19:44
А... явно съм се заблудил и си мислех, че Хаджитанев по-скоро се е махнал от "ьТВ". Иначе няма лошо да се експериментира с нови формати, ама опитите на Иван и Андрей с имотните предавания се оказаха провали, подозирам, че Цитиридис и Бачорски ги очаква същата съдба.

Не, уволниха го и на негово място назначиха Апостол Пенчев, който преди това беше в “Нова” от 2017 до почти края на 2023 г. Иначе да, няма лошо да се експериментира, но поне да е с нещо, което има потенциал. 😃


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: niki_punchev on 15 May 2026 13:15:24
https://nova.bg/accents/view/2026/05/15/537237/nova-%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%B6-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/
От Нова пуснаха прессъобщение за лятната им програмна схема. Освен вече обявената информация за “SOS Разтребители“, Smart Face и „Дъждът оставя следи“, също така ще има нови епизоди на „Шеф под прикритие – Аватар“ от 29 май, както и поредното завръщане на "Черешката".

Друга новина: Тази вечер от 21:00 ч. Нова ще излъчи премиерно за България "Последният случай на г-н Монк" (https://nova.bg/series_movies/movies/6316/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3-%D0%BD-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%B0/) - филмовото продължение на сериала "Монк".


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 15 May 2026 16:38:26
https://nova.bg/accents/view/2026/05/15/537267/hells-kitchen-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%88%D0%B8-%D1%81-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D1%83%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%85/

Hell‘s Kitchen завърши с исторически за предаването успех

Осмият сезон е с най-висок аудиторен дял в последните 3 години.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 15 May 2026 17:03:17
https://nova.bg/accents/view/2026/05/15/537237/nova-%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%B6-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/
От Нова пуснаха прессъобщение за лятната им програмна схема. Освен вече обявената информация за “SOS Разтребители“, Smart Face и „Дъждът оставя следи“, също така ще има нови епизоди на „Шеф под прикритие – Аватар“ от 29 май, както и поредното завръщане на "Черешката".

Друга новина: Тази вечер от 21:00 ч. Нова ще излъчи премиерно за България "Последният случай на г-н Монк" (https://nova.bg/series_movies/movies/6316/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3-%D0%BD-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%B0/) - филмовото продължение на сериала "Монк".
Странно, че пускат прессъобщение за лятната схема, а за пролетната така и не пуснаха. :D Иначе не знам защо въобще са отбелязали "Шеф под прикритие: Аватар", след като ще се излъчат само 3 епизода. По-добре да си го бяха излъчили целия сезон наведнъж, вместо така да го прекъсват. Радвам се и че все пак ще има "Черешката на тортата". Както вече казах, не съм фен на кулинарните формати, ама предаването все пак е успешно и няма логика да отсъства от програмата на телевизията.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: niki_punchev on 15 May 2026 19:40:04
За хората, дето им пука за такива неща: От Нова рекламират (https://nova.bg/accents/view/2026/05/15/537251/%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87-home2u-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-inclusive/), че финала на "Борба до ключ" утре вечер ще донесе на печелившото семейство над 100 000 евро награда, което според промо материалите е най-голямата награда за риалити предаване в България. Докато се сещам, сегашният рекорд принадлежи на "Островът на 100-те гривни" по bTV, чийто общ награден фонд беше 300 000 лв. (или над 150 бона в сегашната ни валута), така че има вероятност "Борба до ключ" да постави ново достижение в този детайл.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: PLTV on 15 May 2026 21:45:03
За хората, дето им пука за такива неща: От Нова рекламират (https://nova.bg/accents/view/2026/05/15/537251/%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87-home2u-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-inclusive/), че финала на "Борба до ключ" утре вечер ще донесе на печелившото семейство над 100 000 евро награда, което според промо материалите е най-голямата награда за риалити предаване в България. Докато се сещам, сегашният рекорд принадлежи на "Островът на 100-те гривни" по bTV, чийто общ награден фонд беше 300 000 лв. (или над 150 бона в сегашната ни валута), така че има вероятност "Борба до ключ" да постави ново достижение в този детайл.
Това не е точно така, защото накрая от гривните победителите взеха някъде около 50-60 хиляди лева, въпреки рекламираните 300 хиляди.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 19 May 2026 16:51:25
https://nova.bg/accents/view/2026/05/19/537703/nova-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B4%D0%B2%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0/

NOVA записа рекорден сезон на „Като две капки вода“


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 19 May 2026 17:03:52
Юлиян Костов и Марина Цекова - водещи на специалното студио за посрещането на Дара! Страхотен тандем и избор! 👏🏼


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 20 May 2026 16:54:57
https://nova.bg/accents/view/2026/05/20/537815/nova-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D1%81-%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0/

NOVA стартира лятната си програмна схема с огромна преднина


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 22 May 2026 15:33:41
https://nova.bg/accents/view/2026/05/22/538100/smart-face-%D0%BE%D1%82%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82-%D0%BF%D0%BE-nova/

Smart Face отбеляза успешен старт по NOVA


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 28 May 2026 16:42:22
https://nova.bg/accents/view/2026/05/28/538746/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB-%D0%B4%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5/

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 02 June 2026 18:55:01
Пуснали са реклама за нови епизоди на "Черешката на тортата".


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 02 June 2026 20:08:26
Пуснали са реклама за нови епизоди на "Черешката на тортата".
Предполагам, че през юли ще ги пуснат, все пак едва ли имат по 50 епизода на Бачорски и Цитиридис. :D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: pesho on 03 June 2026 21:03:35
И това лято ще има черешка. Нови епизоди са, като въртят промо.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 08 June 2026 16:56:24
https://www.piero97.com/%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d0%b7%d0%b8%d0%be%d0%bd%d0%bd%d0%be-%d0%bb%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%b8%d0%b7%d0%b2%d1%8a%d0%bd-%d1%84%d1%83%d1%82%d0%b1%d0%be%d0%bb%d0%b0/

Според информацията в Piero97, новите епизоди на "Черешката на тортата" действително започват през юли!


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 09 June 2026 18:32:31
Пуснали са кастинг форма за "SOS Разтребители", което значи, че се обмисля потенциален втори сезон. https://nova.bg/casting

Между другото, гледаемостта на предаването върви доста добре, на Smart Face също, противно на очакванията ни със @Spike.  :D


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: niki_punchev on 10 June 2026 18:15:10
От тази седмица Smart Face вече ще се излъчва три пъти седмично (https://nova.bg/accents/view/2026/06/10/540179/smart-face-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%B2-%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-nova/) - нови епизоди ще бъдат представени в ефира на Нова в сряда, четвъртък и петък от 8 вечерта.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: spike on 11 June 2026 13:23:45
От тази седмица Smart Face вече ще се излъчва три пъти седмично (https://nova.bg/accents/view/2026/06/10/540179/smart-face-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%B2-%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-nova/) - нови епизоди ще бъдат представени в ефира на Нова в сряда, четвъртък и петък от 8 вечерта.
Хм... според тарифата тази промяна трябваше да настъпи след 2 седмици. :D Може би нещо не са си сметнали правилно епизодите на предаванията.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mickeymouse on 11 June 2026 15:01:29
https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2026/05/Nova-and-Diema-channels-Program_schedule_and_program_rates_valid_as_of-JULY-2026.pdf

Тарифата за юли: “Черешата на тортата” започва на 13 юли от 20:00 до 21:30 ч. В същия ден късните новини минават в 22:30 ч.

До тогава “SOS Разтребители” продължава да се излъчва в понеделник и вторник, а Smart Face от сряда до петък.


Title: Re: NOVA - пролет/лято 2026 | новини и коментари
Post by: mariokrushkin on 12 June 2026 23:15:04
Концертът „25 години БГ Радио“,който днес се състоя пред Александър Невски,ще се излъчи екслузивно следващата неделя от 20:00 часа по Нова!