BG TV Talk
29 March 2024 14:10:25
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

bTV Web, VOYO и диг. съдържание | новини и коментари

Pages: 1 [2] 3 4 ... 12   Go Down
  Print  
Author Topic: bTV Web, VOYO и диг. съдържание | новини и коментари  (Read 56056 times)
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #20 on: 20 March 2014 19:00:36 »

Епизодите на българските сериали най-адекватното решение е да ги пуснат свободно за гледане на територията на България в официалните им сайтове. Вече за ексклузивните епизоди седмица преди ефира може да ги пускат в платената платформа. Наскоро четох едно изследване на Капитал относно нагласите в България за платено VOD съдържание в интернет. Резултат: докато ги има Замунда, Арена,Youtube-mp3.org и други подобни това нещо стабилна почва в България НЯМА! Българинът, който се абонира за платени платформи е или просто такъв, харесващ изрядното или човек, нямащ какво да прави с излишъка от доходите си. За останалите - до като го има фрее някъде си, за платеното никога не би си и помислил. Това е положението.

Ти тези подлоги от Капитал не ми ги цитирай! Нетфликс, които са мулти милиардна компания мисля, че имат доста повече ресурс за анализи от продажната преса в България. Много повече хора си плащат за легално съдържание отколкото си мислиш. Това се отнася за игри, филми, музика, книги и т.н. По последни данни Войо имаше 25+ хиляди абоната, средно по 5 кинта на месец - сам си направи сметката.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #21 on: 20 March 2014 19:01:13 »

Епизодите на българските сериали най-адекватното решение е да ги пуснат свободно за гледане на територията на България в официалните им сайтове. Вече за ексклузивните епизоди седмица преди ефира може да ги пускат в платената платформа. Наскоро четох едно изследване на Капитал относно нагласите в България за платено VOD съдържание в интернет. Резултат: докато ги има Замунда, Арена,Youtube-mp3.org и други подобни това нещо стабилна почва в България НЯМА! Българинът, който се абонира за платени платформи е или просто такъв, харесващ изрядното или човек, нямащ какво да прави с излишъка от доходите си. За останалите - до като го има фрее някъде си, за платеното никога не би си и помислил. Това е положението.
Аз съм на същото мнение - като мога да гледам нещо безплатно, не виждам смисъл да давам пари за същото нещо. Пък и от ьТВ си е чисто нахалство да пускат сериалите безплатно по телевизията, но да искат пари, за да ги гледаш в интернет. Като искат зрителите им да плащат, нека си направят и телевизията платена...
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #22 on: 20 March 2014 19:14:51 »

В случая и аз лично не смятам да плащам да гледаш нещо, което са го давали свободно по ТВ. Плащаш за кабелна-гледаш, но плащаш и за интернет и след това пак плащаш за да гледаш - тук логиката малко ми се губи. В случая компаниите е възможно да са повече на печалба да пускат част от съдържанието си свободно в интернет, отколкото цялото платено. Пример - "Под прикрите" - гледа се адски много във Вбокс, рекламира се излъчването адски много и дори не са си и помисляли да го пускат платено. Преди имаше доста PPV канали, но нещо всичките взеха че изчезнаха, а на HBO му падна таксата и сега въобще не могат да се сравнят по качество с това, което бяха преди 3-4 години. Това говори, че интерес към този тип услуги не е толкова голям. Нетфликс действително е мултимилярдна компания, но не мисля че ще постигнат огромен успех у нас. Войо имат много абонати не толкова за филмите и сериалите, качеството на които там е под всякаква критика в сравнение с HD-то от Замунда и Арена примерно, а заради ексклузивното съдържание - мачовете от ШЛ, ЛЕ, сериалите преди ефира и т.н. Все неща, които трудно ще ги намериш безплатно някъде. Ако и тях ги имаше фрее - успехът им просто щеше да е нулев.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #23 on: 20 March 2014 19:16:15 »

Аз съм на същото мнение - като мога да гледам нещо безплатно, не виждам смисъл да давам пари за същото нещо. Пък и от ьТВ си е чисто нахалство да пускат сериалите безплатно по телевизията, но да искат пари, за да ги гледаш в интернет. Като искат зрителите им да плащат, нека си направят и телевизията платена...

С това ти мислене ВИНАГИ ще бъдеш третиран като треторазряден клиент. Just sayin'. Като се научиш да си плащаш (не за всичко наведнъж, малко по малко), тогава ще имаш прави и да изискваш качествено обслужване.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #24 on: 20 March 2014 19:20:36 »

В случая и аз лично не смятам да плащам да гледаш нещо, което са го давали свободно по ТВ. Плащаш за кабелна-гледаш, но плащаш и за интернет и след това пак плащаш за да гледаш - тук логиката малко ми се губи. В случая компаниите е възможно да са повече на печалба да пускат част от съдържанието си свободно в интернет, отколкото цялото платено. Пример - "Под прикрите" - гледа се адски много във Вбокс, рекламира се излъчването адски много и дори не са си и помисляли да го пускат платено. Преди имаше доста PPV канали, но нещо всичките взеха че изчезнаха, а на HBO му падна таксата и сега въобще не могат да се сравнят по качество с това, което бяха преди 3-4 години. Това говори, че интерес към този тип услуги не е толкова голям. Нетфликс действително е мултимилярдна компания, но не мисля че ще постигнат огромен успех у нас. Войо имат много абонати не толкова за филмите и сериалите, качеството на които там е под всякаква критика в сравнение с HD-то от Замунда и Арена примерно, а заради ексклузивното съдържание - мачовете от ШЛ, ЛЕ, сериалите преди ефира и т.н. Все неща, които трудно ще ги намериш безплатно някъде. Ако и тях ги имаше фрее - успехът им просто щеше да е нулев.

Като човек ползвал Нетфликс (и пак ще го ползвам съвсем скоро. Поне говоря от опит). мога да кажа, че голяма част от съдържанието им въобще не е било излъчвано в България. И музика има за сваляне, но откакто Спотифай го има в България сума ти хора се абонираха за по 5 евро на месец, защото е по - лесно. Мачовете от НБА, НФЛ, Шампиоснка лига и т.н. също ги има безплатно и то не със скапан БГ коментар (и то много лесно намираеми), но сума ти хора в БГ се абонираха за лийг пас - овете, защото качеството там е HD и всичко е събрано на едно място. Мога да споря по - този въпрос адски много, но защо ли? То в България всичко вечно трябва да е без пари. Защо да плащаме? /sarcasm
Report Spam   Logged

Hater by Design.
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #25 on: 20 March 2014 19:45:53 »

My TV е достъпна само извън България!
naskox - Ху Кеърс за пропадналите сериали на бТВ? Голям праз, че няма да ги има на Нетфликс. Да си ги пускат по телевизията и да си се бият в гърдите колко са велики. Тази мизерия Войо върви от няколко години, а има само 20 - тина сериала и 200 - тина филма. Просто жалка работа.

Относно месечната такса за Нетфликс - най - вероятно около 10 - тина лева.

Почти съм сигурен, че ти мернах коментара в Нетфликс България във Фейсбук, сега ще си позволя като едно пишлеме да се изкажа, пък дано някой чуе. Докато свят светува, аз ще гледам сериал Български, ако не става оставям тв-то включено, да ме брои зрител. Винаги съм бил ЗА българското. Предпочитам български бози отколкото първокласни турски сапунки. Националната ни телевизия ще плаща на ония турски граждани (нищо лично ако има такива тук), пари, че си нямаме български актьори. Те бг актьорите няма да се пръкнат сами, нали трябват договори пари, зрители, а не да дават Под прикритие и над половината от останалата аудиенция да гледа ьтв сапунка, СРАМ ме е, срам ме е баба ми да си пуска турски сериали. Да си харесва 1-2 да, добре но да ги бълват през 2 минути...Та за да излезне хубав български сериал трябва време и зрители, ако се откажем сега как ще стане това.

С това ти мислене ВИНАГИ ще бъдеш третиран като треторазряден клиент. Just sayin'. Като се научиш да си плащаш (не за всичко наведнъж, малко по малко), тогава ще имаш прави и да изискваш качествено обслужване.

Щом го има безплатно, значи не се плаща. Това дори не ми се коментира, почти съм сигурен, че от това мислене няма оттърваване, дано само трезвомислещите хора да ставаме повече, но силно се съмнявам. Ми то и хляб раздават безплатно, ама си купувате всеки ден, нали?

EDIT: srry за цитирането на топкат, имах предвид еротик.
ЕДИТ2: За ьтв сериалите във войо, 100% че след като досега не са осъзнаха след нетфликс-а ще се осъзнаят и ще направт поне излъчените сериали гледаеми. Не може да за 1 и също нещо да се плаща 2 пъти, подкрепям The TV Boy.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #26 on: 20 March 2014 20:05:27 »

Почти съм сигурен, че ти мернах коментара в Нетфликс България във Фейсбук, сега ще си позволя като едно пишлеме да се изкажа, пък дано някой чуе. Докато свят светува, аз ще гледам сериал Български, ако не става оставям тв-то включено, да ме брои зрител. Винаги съм бил ЗА българското. Предпочитам български бози отколкото първокласни турски сапунки. Националната ни телевизия ще плаща на ония турски граждани (нищо лично ако има такива тук), пари, че си нямаме български актьори. Те бг актьорите няма да се пръкнат сами, нали трябват договори пари, зрители, а не да дават Под прикритие и над половината от останалата аудиенция да гледа ьтв сапунка, СРАМ ме е, срам ме е баба ми да си пуска турски сериали. Да си харесва 1-2 да, добре но да ги бълват през 2 минути...Та за да излезне хубав български сериал трябва време и зрители, ако се откажем сега как ще стане това.

Щом го има безплатно, значи не се плаща. Това дори не ми се коментира, почти съм сигурен, че от това мислене няма оттърваване, дано само трезвомислещите хора да ставаме повече, но силно се съмнявам. Ми то и хляб раздават безплатно, ама си купувате всеки ден, нали?

EDIT: srry за цитирането на топкат, имах предвид еротик.
ЕДИТ2: За ьтв сериалите във войо, 100% че след като досега не са осъзнаха след нетфликс-а ще се осъзнаят и ще направт поне излъчените сериали гледаеми. Не може да за 1 и също нещо да се плаща 2 пъти, подкрепям The TV Boy.

Виж сега, аз нямах предвид всички БГ сериали! Под Прикритие го следя откакто е започнал. Дървото на Живота го изгледах. Стъклен Дом ми стана скучен адски бързо. Фамилията също. Домашен Арест е НЕГЛЕДАЕМ - жалък е! Женени с деца в България също беше адска тъпотия. Имам представа - актьор съм. НО аз си казвам нещата както ги виждам. На мен ми омръзна да гледам едни и същи хора по тези сериали. В Дървото на живота видях актьори, които преди това не бях гледал - получи се страхотно. Това имах предвид, а не че не подкрепям БГ сериалите. Напротив, та нали се надявам да си вадя хляба от това.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #27 on: 20 March 2014 23:12:20 »

Почти съм сигурен, че ти мернах коментара в Нетфликс България във Фейсбук, сега ще си позволя като едно пишлеме да се изкажа, пък дано някой чуе. Докато свят светува, аз ще гледам сериал Български, ако не става оставям тв-то включено, да ме брои зрител. Винаги съм бил ЗА българското. Предпочитам български бози отколкото първокласни турски сапунки. Националната ни телевизия ще плаща на ония турски граждани (нищо лично ако има такива тук), пари, че си нямаме български актьори. Те бг актьорите няма да се пръкнат сами, нали трябват договори пари, зрители, а не да дават Под прикритие и над половината от останалата аудиенция да гледа ьтв сапунка, СРАМ ме е, срам ме е баба ми да си пуска турски сериали. Да си харесва 1-2 да, добре но да ги бълват през 2 минути...Та за да излезне хубав български сериал трябва време и зрители, ако се откажем сега как ще стане това.

Щом го има безплатно, значи не се плаща. Това дори не ми се коментира, почти съм сигурен, че от това мислене няма оттърваване, дано само трезвомислещите хора да ставаме повече, но силно се съмнявам. Ми то и хляб раздават безплатно, ама си купувате всеки ден, нали?

EDIT: srry за цитирането на топкат, имах предвид еротик.
ЕДИТ2: За ьтв сериалите във войо, 100% че след като досега не са осъзнаха след нетфликс-а ще се осъзнаят и ще направт поне излъчените сериали гледаеми. Не може да за 1 и също нещо да се плаща 2 пъти, подкрепям The TV Boy.
Сравнението ти с хляба изобщо не е правилно. Безплатен хляб се дава само на социално слабите, докато ьТВ първо пускат за масовия зрител нещо безплатно и после те карат да си платиш, ако искаш да го гледаш в интернет. Сори, ама няма как да ме накарат да им давам пари за помии като "Фамилията", "Домашен арест", "Къде е Маги?" и прочие долнопробни сериали. Как другите телевизии си пускат всичко безплатно в интернет, а ьТВ се правят на тарикати и само се чудят как да ограбват баламите?
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #28 on: 08 April 2014 14:34:34 »

Ексклузивно!
Ето така(на снимката се вижда само една част от сайта) може би ще изглежда новият сайт btv.bg




Новия сайт на bTV ще бъде активиран след два дни - в четвъртък на 10 март. Най-вероятно ще изглежда като това нещо горе на снимката, но може и да е съвсем различен, защото снимката е от доста отдавна все пак. Аз очаквам сериозни подобрения, защото сегашния напоследък адски много ме нерви.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #29 on: 09 June 2014 19:11:55 »

В страницата на плейъра на bTV HD във Voyo като маркираш текста след таймшифта +2 излиза надписът „boza“:

Много ми е интересно какво символизира тази „boza“ Grin
Report Spam   Logged
treee
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 33



« Reply #30 on: 09 June 2014 19:22:51 »

В страницата на плейъра на bTV HD във Voyo като маркираш текста след таймшифта +2 излиза надписът „boza“:

Много ми е интересно какво символизира тази „boza“ Grin
Според мен символизира съдържанието на програмата на БТВ.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #31 on: 09 June 2014 23:45:43 »

В страницата на плейъра на bTV HD във Voyo като маркираш текста след таймшифта +2 излиза надписът „boza“:

Много ми е интересно какво символизира тази „boza“ Grin
Мухахаха....  Grin Тези толкова прости се оказаха, че и сами си го признават...  Grin
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #32 on: 10 June 2014 17:54:26 »

В страницата на плейъра на bTV HD във Voyo като маркираш текста след таймшифта +2 излиза надписът „boza“:

Много ми е интересно какво символизира тази „boza“ Grin
Ами много хубаво че най-накрая сложиха подходящо описание, с което да представят накратко програмата си за интернет потребителите. Точно и ясно без излишни натрювфания, една дума - "боза".  Grin  Afro
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #33 on: 10 June 2014 19:19:55 »

+ОФФ, аз не знам какво става с Netflix, всякакви слухове си остават на национално ниво, никой все още не може да потвърди. Имаше новина за "ГОЛЯМА" експанзия на Нетфликс в Европа тази година есента, като се споменаваха Германия, Франция и Дания или нещо такова.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #34 on: 26 June 2014 15:24:51 »

http://www.btv.bg/gallery/za-btv/spetsialno/kashta-ot-karti-ljubimijat-serial-na-barak-obama-tragva-po-voyo-bg.html

Може официално да кажем, че Нетфликс няма да стъпи в България поне до 2025.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #35 on: 26 June 2014 17:40:49 »

http://www.btv.bg/gallery/za-btv/spetsialno/kashta-ot-karti-ljubimijat-serial-na-barak-obama-tragva-po-voyo-bg.html

Може официално да кажем, че Нетфликс няма да стъпи в България поне до 2025.
Не знам, ама лично според мен не сме дорасли за Нетфликс, а и изглежда самите Нетфликс не горят от желание да идват в България, след като почнаха да си продават сериалите на БТВ/Войо, въпреки големите обявявания и тийзъри, които правеха в началото на годината. Официалната им страница във Фейсбук: https://www.facebook.com/NetflixBulgaria не е обновявана от края на март месец, последно е била на 31-ви.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #36 on: 26 June 2014 22:04:42 »

Не знам, ама лично според мен не сме дорасли за Нетфликс, а и изглежда самите Нетфликс не горят от желание да идват в България, след като почнаха да си продават сериалите на БТВ/Войо, въпреки големите обявявания и тийзъри, които правеха в началото на годината. Официалната им страница във Фейсбук: https://www.facebook.com/NetflixBulgaria не е обновявана от края на март месец, последно е била на 31-ви.

Дорасли сме си достатъчно. Има хора, които ще си плащат, двама да са, пак ще са на печалба, (правата сигурно ще са без пари  Grin). Но щом продават сериали за мене надежда вече няма, никой няма да си продаде сериалите на конкуренцията, следователно няма да са конкуренция, следователно няма да идват скоро. Тази страница я коментирам жестоко, но ме съмнява автентичността й.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #37 on: 27 June 2014 16:44:37 »

Дорасли сме си достатъчно. Има хора, които ще си плащат, двама да са, пак ще са на печалба, (правата сигурно ще са без пари  Grin). Но щом продават сериали за мене надежда вече няма, никой няма да си продаде сериалите на конкуренцията, следователно няма да са конкуренция, следователно няма да идват скоро. Тази страница я коментирам жестоко, но ме съмнява автентичността и.
Така е, но Войо никога няма да достигне качеството, което го имат Нетфликс. Ако го има някога Нетфликс, то интересът към него според мен ще е много по-голям от този на Войо, но пак няма да е достатъчен. Просто не сме свикнали масово да плащаме за нещо, което можем да го намерим безплатно навсякъде в нета. Тази страница според мен може и да е автентична, но просто да са го отложили неопределено.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #38 on: 06 September 2014 02:58:49 »

bTVNews.bg е с нов дизайн.

Интересно, на Voyo вече е достъпен „12 години в робство“, който спечели Оскар за най-добър филм тази година. Сигурно доста са се изръсили, най-вероятно ще го излъчат скоро и по bTV.
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #39 on: 06 September 2014 12:06:15 »

Интересно, на Voyo вече е достъпен „12 години в робство“, който спечели Оскар за най-добър филм тази година. Сигурно доста са се изръсили, най-вероятно ще го излъчат скоро и по bTV.
Аз мисля че ще бъде по BTV cinema като част от ,,Какво ново в понеделник"
Report Spam   Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy