BG TV Talk
29 March 2024 00:40:37
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

bTV – пролет/лято 2015 | новини и коментари

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6   Go Down
  Print  
Author Topic: bTV – пролет/лято 2015 | новини и коментари  (Read 18692 times)
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #80 on: 19 June 2015 00:55:05 »

Тия пък... Много са ми странни подобни програмни решения - вместо да си излъчват оригиналните епизоди от 20:00 до 22:30ч., те ще ги нарежат на парчета... Все едно да вземат Game of Thrones примерно и да му накълцат епизодите на парчета от по 25 минути, за да могат да ги излъчват по-дълго време. Сега, ако 2 часа и 30 минути са има прекалено много време за един сериал, ми да не го купуват изобщо. Така като режат епизодите, се нарушава структурата и фабулата в епизодите...
21:30-22:30 стана български слот, не урочасвай така нещата. Grin
Иначе като цяло bMG имат странна политика с епизодите, по bTV Comedy режеха епизодите на „Щурите съседи“ по средата, за да се съберат в слота. „Игра на тронове“ (който скоро загледах и съм изключително впечатлен) може единствено да получи (за да е цял епизод) слота 20:00-21:30, което обаче е невъзможно. Другият вариант е в полунощ, който е и най-логичен, освен ако не отиде по нисшовите канали.
Report Spam   Logged
TONI
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #81 on: 19 June 2015 04:30:12 »

21:30-22:30 стана български слот, не урочасвай така нещата. Grin
Иначе като цяло bMG имат странна политика с епизодите, по bTV Comedy режеха епизодите на „Щурите съседи“ по средата, за да се съберат в слота. „Игра на тронове“ (който скоро загледах и съм изключително впечатлен) може единствено да получи (за да е цял епизод) слота 20:00-21:30, което обаче е невъзможно. Другият вариант е в полунощ, който е и най-логичен, освен ако не отиде по нисшовите канали.
Гледам в уикипедията на "Щурите съседи" пише, че са излъчени 90 епизода, а сериалът е 91. Имаш ли идея кой епизод е пропуснат? Не знаех, че от bTV Comedy са ги рязали, по bTV май ги даваха цели?!  Roll Eyes
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #82 on: 19 June 2015 11:09:39 »

21:30-22:30 стана български слот, не урочасвай така нещата. Grin
Иначе като цяло bMG имат странна политика с епизодите, по bTV Comedy режеха епизодите на „Щурите съседи“ по средата, за да се съберат в слота. „Игра на тронове“ (който скоро загледах и съм изключително впечатлен) може единствено да получи (за да е цял епизод) слота 20:00-21:30, което обаче е невъзможно. Другият вариант е в полунощ, който е и най-логичен, освен ако не отиде по нисшовите канали.
21:30-22:30ч. е български слот до другата седмица. В сряда е финалът на "Връзки", а от четвъртък започва някакъв испански сериал "Нишките на съдбата", който според заглавието си е пак сапунка по мое мнение.

Между другото в днешната книжка с програмата към вестник "Телеграф" има кратка статия за "Връзки" и там пише, че продуцентите са получили предложение от конкурентна телевизия (не е уточнено коя) да направят сезон 2 за тях. Те били готови да почнат да снимат, но предпочитали да продължат с "ьТВ", а от тях все още не са получили заявка за сезон 2...
Report Spam   Logged

BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #83 on: 19 June 2015 20:22:47 »

Между другото в днешната книжка с програмата към вестник "Телеграф" има кратка статия за "Връзки" и там пише, че продуцентите са получили предложение от конкурентна телевизия (не е уточнено коя) да направят сезон 2 за тях. Те били готови да почнат да снимат, но предпочитали да продължат с "ьТВ", а от тях все още не са получили заявка за сезон 2...
Интересно коя е тази конкурентна телевизия. Нова уж се отказаха да правят сериали, а дори и да са решили пак да се заемат, по-добре да вземат да си довършат „Етажна собственост“. ТВ7 нямат пари за нищо, тъй че те са напълно изключени. А БНТ вече си имат 2 сериала, за които и без това отнема доста време, докато направят нов сезон.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #84 on: 19 June 2015 21:59:04 »

Интересно коя е тази конкурентна телевизия. Нова уж се отказаха да правят сериали, а дори и да са решили пак да се заемат, по-добре да вземат да си довършат „Етажна собственост“. ТВ7 нямат пари за нищо, тъй че те са напълно изключени. А БНТ вече си имат 2 сериала, за които и без това отнема доста време, докато направят нов сезон.
"Нова" не са се отказали от сериалите, а просто чакаха някой блокбъстър като "Под прикритие". "Етажна собственост" не знам дали има смисъл да го довършват, понеже минаха 2 години от последния му сезон. Всмисъл - повечето зрители вече са го забравили, пък и каквото и да си говорим, сериалът не беше нищо особено - просто ставаше за запълване на свободно време, но е класи под "Под прикритие" и "Дървото на живота", които лично на мен са ми фаворити. В крайна сметка в момента тече кастинг за "София - ден и нощ" - реалити сериал, който би трябвало да се излъчва есента.

Кои са тези два сериала на БНТ? Единият ясно, че е "Под прикритие", ама за друг не се сещам...

По темата: "ьТВ" бяха забравили да си променят програмата в последния момент, ама ето, че го направиха отново... В момента върви епизод на "С Русия в сърцето" вместо "Връзки". Последните два епизода на "Връзки" ще са следващата седмица в сряда и четвъртък, а в петък отново ще има дълъг епизод на "С Русия в сърцето". Испанският сериал "Нишките на съдбата" се очертава да стартира на 1 юли.
Report Spam   Logged

TONI
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #85 on: 20 June 2015 02:42:59 »

"Нова" не са се отказали от сериалите, а просто чакаха някой блокбъстър като "Под прикритие". "Етажна собственост" не знам дали има смисъл да го довършват, понеже минаха 2 години от последния му сезон. Всмисъл - повечето зрители вече са го забравили, пък и каквото и да си говорим, сериалът не беше нищо особено - просто ставаше за запълване на свободно време, но е класи под "Под прикритие" и "Дървото на живота", които лично на мен са ми фаворити. В крайна сметка в момента тече кастинг за "София - ден и нощ" - реалити сериал, който би трябвало да се излъчва есента.

Кои са тези два сериала на БНТ? Единият ясно, че е "Под прикритие", ама за друг не се сещам...

По темата: "ьТВ" бяха забравили да си променят програмата в последния момент, ама ето, че го направиха отново... В момента върви епизод на "С Русия в сърцето" вместо "Връзки". Последните два епизода на "Връзки" ще са следващата седмица в сряда и четвъртък, а в петък отново ще има дълъг епизод на "С Русия в сърцето". Испанският сериал "Нишките на съдбата" се очертава да стартира на 1 юли.
Сега вместо "Нишките на съдбата" ще излъчват италиански сериал - "Бог да ни е на помощ" и то всеки делник. Истински истории също пада от програмата. Явно пазят епизодите за есента, защото видяха, че имат високи рейтинги..
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #86 on: 20 June 2015 12:16:05 »

Сега вместо "Нишките на съдбата" ще излъчват италиански сериал - "Бог да ни е на помощ" и то всеки делник. Истински истории също пада от програмата. Явно пазят епизодите за есента, защото видяха, че имат високи рейтинги..
Те хубаво правят промени, ама поне да ги отразяват в тарифата си.
Report Spam   Logged

TONI
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #87 on: 20 June 2015 14:58:43 »

Те хубаво правят промени, ама поне да ги отразяват в тарифата си.
Точно оттам е информацията..
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #88 on: 20 June 2015 15:15:58 »

Точно оттам е информацията..
Гледам и не вярвам на очите си!  Grin Поне един от недостатъците си са оправили, надявам се, че не само еднократно.  Smiley
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #89 on: 26 June 2015 00:15:43 »

Много силен финал на "Връзки"! Определено този сериал ми е сред фаворитите и се надявам сезон 2 да е още по-добър!  Smiley
Report Spam   Logged

Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #90 on: 28 June 2015 00:40:19 »

Много силен финал на "Връзки"! Определено този сериал ми е сред фаворитите и се надявам сезон 2 да е още по-добър!  Smiley
А ще има ли такъв, явно нещо съм пропуснал? Иначе и на мен ми допадна.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #91 on: 28 June 2015 01:22:16 »

А ще има ли такъв, явно нещо съм пропуснал? Иначе и на мен ми допадна.
Ще има, но още не е обявен официално.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #92 on: 17 July 2015 14:05:23 »

Тарифата за август: http://bravo.btv.bg/docs/08%20Aug%20RateCard%20BG%201707.pdf

Промените:
На 28 юли от 21:30ч. ще се излъчи последният епизод на "Бог да ни е на помощ". На 29 юли на негово място започва "Оцеляване". Той е само 13 епизода и финалът му се пада на 14 август. На 17 август в същия слот започва "Истински истории".

В 22:30ч. ще върви сериалът "Черни платна" (Black Sails). До момента сериалът има само 2 излъчени сезона с общо 18 епизода. Епизодите са по 57-58 минути, тъй че най-вероятно "ьТВ" ще ги режат.

Малко съм разочарован, защото след вчерашната новина, че Big Brother започва на 17 август, очаквах и "Фермата" да стартира идния месец...
Report Spam   Logged

TONI
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #93 on: 17 July 2015 16:28:12 »

Тарифата за август: http://bravo.btv.bg/docs/08%20Aug%20RateCard%20BG%201707.pdf

Промените:
На 28 юли от 21:30ч. ще се излъчи последният епизод на "Бог да ни е на помощ". На 29 юли на негово място започва "Оцеляване". Той е само 13 епизода и финалът му се пада на 14 август. На 17 август в същия слот започва "Истински истории".

В 22:30ч. ще върви сериалът "Черни платна" (Black Sails). До момента сериалът има само 2 излъчени сезона с общо 18 епизода. Епизодите са по 57-58 минути, тъй че най-вероятно "ьТВ" ще ги режат.

Малко съм разочарован, защото след вчерашната новина, че Big Brother започва на 17 август, очаквах и "Фермата" да стартира идния месец...
БТВ имат отвратителния навик да спират сериали и да не ги продължават или отиват директно в нишовите канали след 1-2 години, когато хората са забравили за какво иде реч. Миналата година така свалиха от ефира "Изабел Кастилска", тоя година "Кухня" и "Бог да ни е на помощ". Като виждат, че американските сериали вървят в праймтайма поне да не се насилват да пускат други чужди продукции. Макар че и американските после ги пренасочват натам - "Никита" и "Далас".
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #94 on: 17 July 2015 16:43:20 »

В 22:30ч. ще върви сериалът "Черни платна" (Black Sails). В този сериал има много еротика според мен е рано  22:30ч
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #95 on: 17 July 2015 17:14:28 »

На 28 юли от 21:30ч. ще се излъчи последният епизод на "Бог да ни е на помощ". На 29 юли на негово място започва "Оцеляване". Той е само 13 епизода и финалът му се пада на 14 август. На 17 август в същия слот започва "Истински истории".
Оцеляване има и втори сезон, който започна по CBS в началото на месеца, друг е въпроса че БТВ няма скоро него да го излъчват и сега ще се ограничат само до първия сезон. Иначе за Фермата аз си знаех, че няма да почне август месец, не е нужно БТВ да им вървят по стъпките на Нова всеки път, по-логично си е да почне септември както си е реда, това че ББ почва още август месец е извънредно според мен за да могат до нова година да поберат и ВИП сезона.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #96 on: 17 July 2015 17:46:34 »

Оцеляване има и втори сезон, който започна по CBS в началото на месеца, друг е въпроса че БТВ няма скоро него да го излъчват и сега ще се ограничат само до първия сезон. Иначе за Фермата аз си знаех, че няма да почне август месец, не е нужно БТВ да им вървят по стъпките на Нова всеки път, по-логично си е да почне септември както си е реда, това че ББ почва още август месец е извънредно според мен за да могат до нова година да поберат и ВИП сезона.
Извънредно е, ама по тоя начин "ьТВ" доброволно се предават. Не е сериозно срещу едно от най-рейтинговите предавания те да изправят турски сериал... А и като цяло в праймтайма залагат само на една собствена продукция ("Истински истории") и то с епизоди, снимани преди 3-4 месеца...

БТВ имат отвратителния навик да спират сериали и да не ги продължават или отиват директно в нишовите канали след 1-2 години, когато хората са забравили за какво иде реч. Миналата година така свалиха от ефира "Изабел Кастилска", тоя година "Кухня" и "Бог да ни е на помощ". Като виждат, че американските сериали вървят в праймтайма поне да не се насилват да пускат други чужди продукции. Макар че и американските после ги пренасочват натам - "Никита" и "Далас".
"ьТВ" по принцип рядко пускат американски сериали преди полунощ. Иначе по тоя начин явно се опитват да развиват нишовите си канали, но според мен методът им е грешен.

В 22:30ч. ще върви сериалът "Черни платна" (Black Sails). В този сериал има много еротика според мен е рано  22:30ч
Привлече ми вниманието. Ще видя за какво става въпрос в сериала. Иначе не е изключено да орежат еротичните сцени и да излъчват така епизодите. Виждал съм някои телевизии да правят това с филми.
Report Spam   Logged

TONI
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #97 on: 17 July 2015 18:17:32 »

Тарифата за август: http://bravo.btv.bg/docs/08%20Aug%20RateCard%20BG%201707.pdf

В 22:30ч. ще върви сериалът "Черни платна" (Black Sails). До момента сериалът има само 2 излъчени сезона с общо 18 епизода. Епизодите са по 57-58 минути, тъй че най-вероятно "ьТВ" ще ги режат.

И на "Бог да ни е на помощ" епизодите са по 55-56 минути и ги излъчват целите, не режат. Същото предполагам ще направят и с "Черна платна". Хубаво е, че го пускат, но отдавна се тръби, че са купили "Игра на тронове", а все още не сме го видели. Всеки месец пускат интервюта с актьорите и постоянно постват информация около сериала и актьорите и още нищо..
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #98 on: 17 July 2015 18:28:01 »

Току що мина реклама сериала Оцеляване от 29 юли 21,30 ч.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #99 on: 17 July 2015 21:31:27 »

Извънредно е, ама по тоя начин "ьТВ" доброволно се предават. Не е сериозно срещу едно от най-рейтинговите предавания те да изправят турски сериал... А и като цяло в праймтайма залагат само на една собствена продукция ("Истински истории") и то с епизоди, снимани преди 3-4 месеца...
Не съм съгласен, срещу тази поредна брадър идиотщина и турската сапунка е злато.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy