BG TV Talk
19 April 2024 12:06:13
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 274521 times)
0 Members and 10 Guests are viewing this topic.
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #720 on: 27 January 2017 12:54:35 »

Единият е той, да. Вторият е "Ускорение" на Митовски, а за останалите - доколкото знам, Магърдич готви сериал, но за последните два нямам идея... Нищо чудно Евтим Милошев да получи още един, понеже те май се оттеглят от "ьТВ", като гледам. Не знам всъщност какъв е статутът на "Връзки" и ако има нов сезон, по коя телевизия ще е. "ьТВ" имат доста странно отношение към него, понеже хем в момента му въртят повторение, хем покрай шумотевицата около Анжела за участието й в Trainspotting 2, не споменаха изобщо, че е участвала в техния сериал. Споменаха единствено филмите "Източни пиеси" и "Аве", въпреки че тя има доста по-богата филмография и то с главни роли.

Относно уеб-сериалите, аз нямам нищо против тях. Чрез тези проекти се дава път на нови актьори, режисьори, оператори, сценаристи и т.н., които скоро са завършили обучението си и тепърва прохождат в професията. Някои даже се справят доста добре и без да имат нужното образование, като Йоанна-Изабела примерно от "Не така, брат". От въпросните уеб-сериали единствено "#Кифла" не ми допада, но "Не така, брат" и "Апартамент 404" са си добри продукции.

Аз също нямам кой знае какво против "уеб сериалите". Макар че, за мен повечето са поредици, а не сериали. Ясно ми е, че без тях не може. НО дразня се от това, че се прави някакъв уникален PR за тях, сякаш са някаква невероятна продукция и постижение на ТВ и интернет индустрията, а в същото време не са нищо, ама нищо особено. НЕпретенциозни евтини продукции. С ниски професионални качества. Отново - не ме дразнят самите продукции, а начинът по който се представят.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #721 on: 27 January 2017 18:01:15 »

Аз също нямам кой знае какво против "уеб сериалите". Макар че, за мен повечето са поредици, а не сериали. Ясно ми е, че без тях не може. НО дразня се от това, че се прави някакъв уникален PR за тях, сякаш са някаква невероятна продукция и постижение на ТВ и интернет индустрията, а в същото време не са нищо, ама нищо особено. НЕпретенциозни евтини продукции. С ниски професионални качества. Отново - не ме дразнят самите продукции, а начинът по който се представят.
С голяма кампания е единствено "Не така, брат" основно заради участието на Иван Тишев и Надя Петрова. "Апартамент 404" не съм видял никъде да го рекламират, а за новите сериали просто споменават, че ще почват. Не знам точно какво не ти харесва... Grin
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #722 on: 27 January 2017 23:49:43 »

Тая толкова агресивна ПР и рекламна политика и това набутване тип "we are the best" много ми прилича не нещо което едни оранжеви седморки правиха преди известно време, даже се опитват и повече от тях... Само да не им изиграе лоша шега накрая...
Report Spam   Logged
TONI
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #723 on: 28 January 2017 00:02:10 »

Нова сваля "Черният списък" от ефира си и пуска повторение на втори сезон на "Транспортер" от 7 февруари от 21 часа.

П.П: Какво им става вече, не знам. Преместиха "Джейн" в 1 през нощта, пропуснаха да излъчат 2 епизода от втори сезон на "Скорпион", сега махат премиерен сезон на "Черният списък", от който остават 12 епизода и пускат повторение на "Транспортер"... Явно БТВ ги мачка сериозно с турския и италианския сериал...
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 660


« Reply #724 on: 28 January 2017 00:53:54 »

Италианския сериал вече свърши и май ще дават някакъв руски, но БТВ пускат и истински истории.
Report Spam   Logged
daniboi
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 217


« Reply #725 on: 28 January 2017 19:37:22 »

Италианския сериал вече свърши и май ще дават някакъв руски, но БТВ пускат и истински истории.

Италиански сериал е "Дамата с воала" (La dama velata)
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #726 on: 01 February 2017 18:16:12 »

Modern Times Group влезе в Годишника за устойчивост на RobecoSAM за 2017 г.

Компанията собственик на Нова Броудкастинг Груп е сред 12-те най-устойчиви медийни и развлекателни компании в света

Компанията собственик на Нова Броудкастинг Груп – Modern Times Group (MTG) е една от 12-те медийни и развлекателни компании в света, включени в Годишника за устойчивост за 2017 година. От 2004 г. насам той посочва най-устойчивите компании в света във всяка индустрия, като ги класира по точки в годишната Оценка на корпоративната устойчивост (CSA) на RobecoSAM.

Мауро Силва, Директор “Корпоративна отговорност” на MTG обяснява защо високата оценка на устойчивостта е важна в съвременния бизнес: “Все повече инвеститори настояват за измерване и управление на екологичното и социално въздействие на компаниите, в които влагат капитала си. Затова са нужни количествени данни за устойчивостта, които са съпоставими и дават реална финансова и бизнес информация. Годишникът за устойчивост осигурява не само това, но и показва най-новите, съвременни тенденции, предизвикателства и възможности за постигане на корпоративна устойчивост.”

В разнообразната и силно конкурентна медийна и развлекателна индустрия, където протичат мощни процеси в посока дигитализация и електронно предоставяне на съдържанието, MTG е призната за компания, която не само прегръща тази промяна, но и използва нови технологии, иновативна мисъл и специално разработено съдържание, за да завладява нови пазари и да създава нови бизнес възможности. Компанията е отличена още и за инвестициите в издигането в кариерата и задържането на талантливи, креативни, разнообразни и мотивирани служители, които създават уникално и ценно съдържание и услуги, както и за стратегията за повишаване на информираността, свързаността, грамотността и изразяването на културната идентичност чрез съдържанието, което създава.

Като част от Modern Times Group, Нова Броудкастинг Груп не само следва описаните световни процеси, но и през последните години успява да се наложи като най-голямата мултиплатформена медийна и технологична компания в България. Освен голямо разнообразие от телевизионни канали, чрез Нетинфо, която е част от медийната група, тя предлага на клиентите си и  уебсайтове и мултимедийни платформи, чрез които достига до над 80% от българските интернет потребители.

На 25 януари бе официално обявено, че Нова Броудкастинг Груп придобива 20% от eBag.bg – технологична компания за онлайн пазаруване на хранителни стоки и продукти за дома и офиса.

Новата инвестиция е логично следствие от успешните резултати на Нова Броудкастинг Груп на българския пазар и поредна стъпка в стратегията на компанията за инвестиция в дигитална трансформация.

Чрез партньорството с eBag.bg групата доказва подкрепата си на качествени дигитални продукти и иновативни бизнес модели за българския пазар.

В началото на 2016 година Нова Броудкастинг Груп, чрез Нетинфо, придоби 51% от Grabo.bg – най-големият уебсайт за групово пазаруване в страната и 51% от Trendo.bg, водещ онлайн магазин с подбрани маркови стоки. Като част от сделката Нетинфо придоби и мажоритарния дял в Opoznai.bg – най-големият каталог за туристически локации в България, част от Grabo.bg. От юни 2016 компанията притежава и 20% от уебсайта Broshura.bg.

Оценката на корпоративната устойчивост (CSA), изготвяна от RobecoSAM

Оценката на корпоративната устойчивост (CSA), изготвяна от RobecoSAM, е годишна оценка на практиките за устойчивост на компаниите. Всяка година биват интервюирани над 3400 публични компании по целия свят, на които се задават между 80 и 120 специфични за индустрията им въпроса, свързани с икономическите, екологични и социални фактори, свързани с успеха на бизнеса.

Modern Times Group (MTG)

Нова Броудкастинг Груп е водеща медийна група в България, част от международната компания и един от лидерите в дистрибуцията на развлекателни програми Modern Times Group (MTG). Дейността на MTG се простира на шест континента и включва ефирна и платена телевизия, радиоизлъчване и продуциране на съдържание. MTG e водещата международна медийна компания с най-голямо географско присъствие в Европа - 6 континента, 240 територии, 125 милиона рийч.

Нова Броудкастинг Груп

Семейството на Нова Броудкастинг Груп включва и най-голямата издателска медийна група AtticaEVA, която предлага на читателите едни от най-популярните лайфстайл и бизнес списания – Forbes, Esquire, EVA, Grazia, OK, JOY и Playboy.

Разнообразието от комуникационни канали се допълва от радио NOVA NEWS, където като водещ партньор NOVA предоставя новинарско и публицистично съдържание.

"Лента" е кино дистрибуторската компания, с която Нова Броудкастинг Груп навлезе на пазара на киноразпространение в България.
Report Spam   Logged

ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #727 on: 02 February 2017 09:13:29 »

То това много хубаво, но далеч не става въпрос за бизнеса им в България. Тук техническата подготвеност е на последно място
Report Spam   Logged
daniboi
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 217


« Reply #728 on: 06 February 2017 18:38:41 »

Деси Цонева снима новото си предаване

Деси Цонева вече снима собственото си предаване. Това стана ясно от снимки, които тв водещата пусна в профила си във фейсбук. На тях тя е с готварска престилка и е добавила текст: “Кралицата на кухнята... очаквайте скоро!” (The Queen of the kitchen... coming soon!). След като излезе от “ВИП Брадър”, дъщерята на Димитър Цонев обяви, че ще продуцира собствено предаване, което ще е свързано с готвене.
Някой да има повече инфо?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #729 on: 06 February 2017 20:27:57 »

Някой да има повече инфо?
Брех... Аз не знам нищо по въпроса... Undecided
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #730 on: 02 March 2017 16:31:54 »

Поля Александрова е новият мениджър "Връзки с обществеността" в Нова Броудкастинг Груп

Петя Терзиева заема позицията директор "Маркетинг и комуникации" в най-голямата мултиплатформена медийна и технологична компания в България

Поля Александрова поема поста мениджър "Връзки с обществеността" в Нова Броудкастинг Груп. От 1 март 2017 г. тя отговаря за връзките с обществеността, корпоративната и социална отговорност на медийната група.

Поля Александрова има над 20-годишен професионален опит в медиите. Стартира кариерата си през 1993 г. като радио журналист, след което е част от екипа на изданията към БТА. От 2004 до 2017 г. оглавява редакцията на дамското списание Grazia, като в края на този период съчетава задълженията си на главен редактор с тези на Редакционен директор в Атика Ева Медия Груп, издател още на списанията EVA, Forbes, OK!, Joy, Playboy и Esquire. Заедно с екипа си работи и върху маркетинговата и комуникационна стратегия на компанията.

Поля Александрова е магистър по право от Икономически университет, Варна, и има специализации по журналистика и комуникации от New York University (Freedom Forum Journalists-In-Residence Program, 2001) и Green College, University of Oxford (Reuters Foundation Journalism Fellowships Programme, 2002-2003).

След като през май 2016 г. Петя Терзиева се присъедини към екипа на най-голямата мултиплатформена медийна и технологична компания в България на позиция директор "Комуникации", от края на миналата година тя заема позиция директор "Маркетинг и комуникации". В отговорностите на Терзиева влиза цялостното управление на маркетинговите комуникации, връзките с обществеността, корпоративните и социални дейности на телевизионните канали на Нова Броудкастинг Груп и портфолиото на Нетинфо.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #731 on: 16 March 2017 14:29:03 »

Тази неделя ще се гледа "Темата на Нова"! Smiley

Темата на NOVA за новата вълна български филми и сериали

Евтим Милошев, Димитър Митовски, Димитър Гочев и Асен Блатечки разкриват ексклузивни подробности от работния процес на снимачната площадка на най-актуалните родни филмови продукции

Тази неделя Темата на NOVA ще отведе зрителите на снимачната площадка, за да разкаже за новата вълна български филми и сериали, които в последните месеци покориха родната публика. Репортерът Ивомира Пехливанова и екипът на предаването ще надникнат "зад кадър", за да покажат откъде започва филмовата магия и как се променя творческата среда у нас, при това на три платформи – телевизия, кино и уеб. И още – кои заглавия дават сериозна заявка да постигнат международен успех, заради неоспоримия факт, че покриват всички критерии за световно кино?

Броени дни след успешния старт на най-новия български сериал – "Ние, нашите и вашите", тази неделя Темата на NOVA ще разкрие някои от най-любопитните моменти "зад кулисите". Звездите в първата романтична комедия у нас Елена Петрова и Кирил Ефремов ще отговорят на въпроса лесно ли се работи с деца-актьори и ще разкажат как всички се превръщат в семейство и извън екрана. Зрителите ще имат възможност да се пренесат и на снимачната площадка на хитовия сериал "Откраднат живот: Възмездието", за да видят как актьорите влизат в образ и се забавляват "зад кадър". За първи път вратите си за телевизионна камера ще отвори и квартирата на героите от риалити сериала "София – Ден и Нощ", който скоро ще достигне 300 епизода в ефир. Очаквайте подробности и за два нови български сериала, с режисьори Евтим Милошев и Димитър Митовски.

Темата на NOVA ще разкаже и за един от най-зрелищните екшъни в родното кино "Бензин", който е режисьорски дебют за Асен Блатечки. Актьорът ще разкрие лесно ли е да си казваш сам "дубъл", как е убедил световноизвестни личности да участват в проекта безплатно и как се прави кино в България.

Зрителите ще се запознаят и с тенденциите при българските уеб сериали, които са все по-предпочитани от младата аудитория у нас. Очаквайте среща със звездите от "Не така, брат", които се радват на огромен брой фенове още от момента на излъчването на първия епизод във Vbox7.com.

Как се реализират най-успешните български филми и сериали и какво предстои на малкия и големия екран в следващите месеци? Отговорите очаквайте тази неделя, 19 март, от 19.20 ч. – в Темата на NOVA след централната емисия новини.

Нова Броудкастинг Груп продължава стратегията си да развива качествени български кино и телевизионни продукции.
Report Spam   Logged

Ivil
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #732 on: 16 March 2017 20:36:38 »

Очаквам с нетърпение!  Cool
Иначе съм нов, здравейте на всички! Насреща ви стои най-големия фен на Нова Броудкастинг Груп и човека, имащ да каже много против БТВ Медия Груп..!  Cheesy
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #733 on: 17 March 2017 00:30:44 »

Ами, добре си дошъл. Както сигурно си видял, и аз съм от твоя отбор... Cheesy
Report Spam   Logged

mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #734 on: 19 March 2017 20:41:30 »

"Ускорение" и "Дяволското гърло" са сериалите, които се очаква да започнат скоро по НОВА. На какво точно казват скоро не знам. Втория се прави от екипа на Евтим Милошев, който стои и зад "Откраднат живот".
Report Spam   Logged
ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #735 on: 20 March 2017 10:14:15 »

Ivil и Spike - Това да не ви е Левски срещу ЦСКА? И двете медии имат много трески за дялкане. Щом сте толкова едностранчиви, значи просто не сте обективни
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #736 on: 20 March 2017 12:43:26 »

Ivil и Spike - Това да не ви е Левски срещу ЦСКА? И двете медии имат много трески за дялкане. Щом сте толкова едностранчиви, значи просто не сте обективни
Неведнъж съм писал какво не ми харесва в "ьТВ", но ето още веднъж - турски сериали (и като цяло преобладаващи сапунки), еднотипни български сериали, доста от които си бяха чиста боза, предавания с преобладаваща женска аудитория, изкуствени рейтинги и т.н. Не казвам, че "Нова" е идеална телевизия, но определено ми харесва повече като съдържание от "ьТВ".

"Ускорение" и "Дяволското гърло" са сериалите, които се очаква да започнат скоро по НОВА. На какво точно казват скоро не знам. Втория се прави от екипа на Евтим Милошев, който стои и зад "Откраднат живот".
Предполагам, че ще е през есента. Все пак като загатнаха за новите сериали, казаха, че ще стартират тази година. Може и през лятото да пуснат нещо, но е малко вероятно. Иначе и "Дяволското гърло", и "Ускорение" ми изглеждат доста обещаващи - единия ще е криминален, че даже май и мистерия, а в другия най-вероятно ще участва някоя световна звезда... Smiley
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #737 on: 20 March 2017 20:48:07 »

Две нови заявки в патентното: "NOVA за гората на България" и "NOVA за децата на България".
Report Spam   Logged
mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #738 on: 23 March 2017 23:00:06 »

Гледах "Ние, нашите и вашите" или поне последните 20 минути от епизода тази вечер и наистина не разбирам на какво основание го наричат комедия.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #739 on: 24 March 2017 16:18:06 »

И аз съм на това мнение. По-скоро е семеен романтичен сериал с леки елементи на комедия, но определено не е романтична комедия... Grin
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy