BG TV Talk
20 April 2024 02:27:22
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 274716 times)
0 Members and 21 Guests are viewing this topic.
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 758


« Reply #820 on: 25 August 2017 16:30:27 »

Добре явно няма да е нова визия на сутрешния блок, тъй като вчера и днес излъчиха същата реклама, но с други хора като водещите на новините и шеф Манчев.  Grin Така че аз залагам, че е реклама на новия сезон или нова визия на канала.  Afro
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #821 on: 25 August 2017 16:48:31 »

Тъкмо и аз щях да пиша за рекламата.Аз също предполагам,че ще е нова визия  Grin Време е за ново лого,опаковка и HD  Azn
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #822 on: 25 August 2017 16:57:27 »

Ми, дано наистина да е нова визия. То всъщност визията си ми харесва, но не и логото. Между другото ето това лого на видеостената стои невероятно добре на екран:



Когато промотираха новото студио, се променяше сегашното лого с това и ми хареса страшно много, та дано да почнат да го ползват него.
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #823 on: 25 August 2017 18:02:44 »

Абсолютно! Afro Smiley на мен също страшно ми харесва
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #824 on: 26 August 2017 15:25:01 »

Радио Нова Нюз, заедно с новостартиралото радио "Авторадио" са се отделили от групата на "Communicorp" с тяхната фирма "РТЕ НЕТ", в която Нова Броудкастинг Груп държат половината дял. Част от честотите на Енерджи се очаква да прелят към новото радио и Нова Нюз. По същия начин Мелъди, заедно с част от честотите на Енджой, се отделиха от БТВ Радио Груп преди няколко месеца и образуваха нова фирма - "Оберон Радио Макс" заедно с "ФМ+", "Фреш" и "Стар ФМ".
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #825 on: 26 August 2017 21:13:04 »

Значи Melody вече не е собственост на "ьТВ"?
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #826 on: 28 August 2017 12:44:58 »

Никога не е било, просто БТВ Радио Груп (или Радиокомпания СиДжей както и търговското име) е джойнтвенчър между Красимир Гергов и самата БТВ, като си управляваха до момента заедно радиостанциите, в момента Гергов се отделя от джойнта със своите станции и си прави нова група, след като купи бившите 3 станции на Емис Груп. В момента Нова ТВ правят същото с Communicorp - отделят се от партньорството им, придърпвайки Нова Нюз и част от честотите на Енерджи чрез тяхната фирма РТЕ НЕТ, които ще преминат към новото им радио - „Авторадио”.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #827 on: 31 August 2017 20:21:25 »

Здравейте! От днес върви някаква  реклама по Нова,която гласи-СКОРО ЗАЕДНО. Някъде около 6-7 секунди.Някой знае ли за какво става дума?
Така като гледам май е за новия сезон и за рефрешване на визията. Ако ще пипат логото ще е минимално като да направят кръгчето незапълнено и безцветно например както е на шапката на новините.
Report Spam   Logged
niki12
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 10


« Reply #828 on: 05 September 2017 14:22:20 »

Май логото няма да е променено...

Тази есен NOVA се завръща с нова визуална идентичност и модерна графична опаковка
Лицата на телевизията са част от творческата реализация на проекта

NOVA се завръща с нова визуална идентичност и подобрена графична опаковка, която е съобразена с позицията на медията като лидер на телевизионния пазар и с най-новите тенденции за навигация на телевизионно съдържание. Според национално представително проучване на GfK, проведено в периода 9-28 юни 2017 г., сред респонденти на възраст 18-49 години, NOVA е най-често гледаният телевизионен канал, централната емисия новини на медията получава най-високата средна оценка от новинарските емисии на трите национални телевизии, а по-голямата част от анкетираните са на мнение, че NOVA е водеща в българските сериали, риалити форматите и шоу програмите.

Изображения от новата визуална идентичност на NOVA може да видите тук.

Концепцията по създаването на новата визуална идентичност е иновация за българския телевизионен пазар. Стратегията е разработена от маркетинг отдела на Нова Броудкастинг Груп, а реализацията е дело на криейтив екипа на телевизията с творчески директор Гути Гагамова и на режисьора Жоро Манов от Clamer Production Studio. В проекта участие взимат повечето от най-известните звезди и водещи от ефира на NOVA.

“Щастлива съм, че проект с подобен мащаб се реализира изцяло от български екип. За създаването на  новата идентичност на NOVA се използва специално построено студио с реален 3D декор, през коeто преминават всички популярни лица на канала. Толкова голяма продукция за телевизионна опаковка не е правена досега в България.  Целта на подобрената  графика на канала е свързана преди всичко с осигуряване на удобството на аудиторията и отразява съвременната същност и лидерска позиция на NOVA“, коментира Вики Политова, главен оперативен директор на Нова Броудкастинг Груп.

Автори на музиката и аранжиментите, използвани за създаването на новата идентичност, са Георги Георгиев, известен с работата си в група “Остава“, и Мартин Стоянов от независимия музикален лейбъл Homeovox Music. Оператор на проекта е Крум Родригез, станал популярен с участието си в създаването на едни от най-добрите български филми от последните няколко години, включително “Виктория“, “Подслон“ и “Прогноза“.

“Новата визуална идентичност и графичен пакет на NOVA предлагат едновременно стилен и модерен облик на канала, съчетан с олекотени навигационни графики. Слоганът "Заедно сме №1" е в основата на стратегията и творческата концепция на проекта, но в новата идентичност посланието е концентрирано в една дума съдържаща посланието "за 1".  Звездите на NOVA и зрителите на телевизията са обединени под ново мото - "Заедно", споделя Петя Терзиева, директор Маркетинг и Комуникации на Нова Броудкастинг Груп.

NOVA отне лидерството на bTV през есента на 2014 г. и през 2015 г., и до момента продължава да е най-гледаният телевизионен канал сред активното градско население в страната. С успеха си през пролетния сезон на 2017 г. NOVA отново затвърди водещата си позиция и за пореден път остави зад гърба си втората по гледаемост медия bTV. За първото полугодие на 2017 г. NOVA постига 23% по-голям аудиторен дял спрямо втория в класацията телевизионен канал сред активното население на възраст 18-49, по данните на Нилсен Адмосфер България. Медията е още по-предпочитана сред зрителите от градското население 18-49, където разликата е повече от 34%*.

Редактирано от Iordan2000.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 144



WWW
« Reply #829 on: 05 September 2017 15:02:27 »

Както съм казвал преди, една нова визия не е задължително да представи ново лого. Постоянната смяна на логото губи идентичността на канала. Има канали, които стоят с едно лого по 20 години.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #830 on: 05 September 2017 15:14:33 »

Пак нищо не споменават за HD.  Дали изобщо знаят,  че тази резолюция на картината съществува ?!
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #831 on: 05 September 2017 15:41:08 »

Когато логото стане на повече от 10 години тогава е най-добре да се прави смяна, в случая това им лого е от 2011. Екранното лого може би ще претърпи лека промяна. Визията иначе си плачеше за смяна предвид това че обновиха студиото на канала. А за ХД - е това вече е съвсем друг въпрос, който опира до това за какво си разпределят финансите и къде сред приоритетите им е, в случая както се вижда не им е много напред в тях.  Grin
Report Spam   Logged
niki12
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 10


« Reply #832 on: 05 September 2017 16:05:02 »

Не казвам, че трябва да променят изцяло логото, но ще е хубаво да го направят бяло, както е на повечето канали и да бъде само надпис, а не кръгче.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #833 on: 05 September 2017 18:14:15 »

Тоест както беше 2005-2011г, но с изчистения вариант от сега.
Report Spam   Logged
niki12
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 10


« Reply #834 on: 05 September 2017 18:59:13 »

Да. Ако е, като това на логото на новините, също няма да е зле. Сегашното лого на картинка е хубаво, но на някои телевизори се сплесква и си губи формата, а синият цвят ме дразни (не знам дали е само при мен) по време на предавания. Другото, което ме дразни е това, че модата на изпъкналите ("3D") логота мина отдавна, а те все още го държат в този си вариант. Ако толкова държат да бъде синьо, поне да го направят плоско и цвета да бъде в един тон, както е в сайта им, пък да си запазят кръглата форма. Но най-добре ще бъде, ако остане само надписа с шрифта, който е в момента защото, както казах, на някои телевизори се сплесква формата, а на някои от новите телевизори пък стои странно, сякаш е леко размазано, което идва от това, че не предават в 16:9.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #835 on: 05 September 2017 19:12:43 »

Да. Ако е, като това на логото на новините, също няма да е зле. Сегашното лого на картинка е хубаво, но на някои телевизори се сплесква и си губи формата, а синият цвят ме дразни (не знам дали е само при мен) по време на предавания. Така че, дори и да решат, да го оставят синьо, поне да бъде безцветно.
Сплескано лого е само при кинескопните телевизори. Така,  че това не е голям проблем за 95%от зрителите,  които вече масово гледат на плазмени,  LED и LCD телевизори
Report Spam   Logged
niki12
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 10


« Reply #836 on: 05 September 2017 19:16:58 »

Да, но дори на някои от новите телевизори, стои странно, сякаш е леко размазано..., не знам. Поне според мен, ако е безцветно ще бъде най-добре. Пък ако искат, да си запазят кръглата форма.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 758


« Reply #837 on: 05 September 2017 22:04:07 »

Супер е, че канала ще получи нова визия, явно сме познали за какво е рекламата. Afro Сега е ред на Kino Nova, Diema Family и евентуално Nova Sport. Grin Доста ще ми липсва сегашната визия, тъй като е от 5-6 години, но беше време за промяна. HD явно няма да има, освен ако са ни го спестили, за да не станат за смях. Grin Вече и Канал 3 са в HD. Сигурно и Скат ще ги изпреварят... Иначе утре в "Здравей, България" ще покажат как е направена визията, която май малко е взаимствана от старата визия на National Geographic.


Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 660


« Reply #838 on: 05 September 2017 22:20:53 »

А новата визия от ноща на 5 с/е 6 ли почва?
В неделя следобед бтв остава без конкуренция,но сутрешният блок уикенда ще стане мазало.

“Събуди се” в нов формат и с нов водещ през есенния сезон
Не пропускайте старта на новия сезон на предаването на 9 септември, събота, от 8.00 ч. по NOVA

Съботно-неделният сутрешен блок на NOVА доказа, че е предпочитаното предаване на активните зрители през почивните дни и през лятото. В сутрешните часове през уикенда в периода 30 май – 31 август 2017 "Събуди се" привлича над 25% от активната аудитория на възраст 18-49, като регистрира преднина от 54% в аудиторен дял сред посочените зрители в сравнение с конкурентното предаване на bTV по същото време според данните на Нилсен Адмосфер България.

Тази събота, 9 септември, “Събуди се” се завръща в обичайното си време от 8.00 до 11.00 ч., но в нов формат, за да отговори на очакванията на зрителите за актуална информация и интересна публицистика.  В събота сутрин Мирослава Иванова отново ще прави оценка на отминалата седмица, а в неделя  ще се събуждаме с Лора Крумова и различния поглед към актуалните събития. Екипът на Лора ще продължава да разказва историите, които вълнуват в сутрешните часове на уикенда, а репортерите на “Събуди се”, както досега, ще следят горещите теми в събота и неделя.

Започваме новия сезон с нова енергия. През годините “Събуди се” доказа, че е предпочитаният сутрешен блок през почивните дни и мога само да благодаря на зрителите на NOVA за доверието.  Вярвам, че заедно сме № 1 и знам, че с Лора и екипа ѝ отборът ни става още по-успешен”, споделя  Мирослава Иванова.

Аз и екипа се присъединяваме към "Събуди се" и продължаваме с още теми и интересни гости”, допълва Лора Крумова.

Не пропускайте най-актуалните лица и събития с Мирослава Иванова и Лора Крумова в “Събуди се” в събота и неделя от 8.00 до 11.00 ч. по NOVA.
Report Spam   Logged
mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #839 on: 06 September 2017 10:07:32 »

Не казвам, че трябва да променят изцяло логото, но ще е хубаво да го направят бяло, както е на повечето канали и да бъде само надпис, а не кръгче.

Не ми се вярва да променят кръга, той е емблематичен за всички канали на MTG, дори и новите ребрандирани канали Viasport (бившият Viasat Sport) в Норвегия запазват кръгчето в логата си.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy