BG TV Talk
28 March 2024 19:24:13
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 272947 times)
0 Members and 16 Guests are viewing this topic.
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #1040 on: 01 January 2019 00:20:08 »

Като гледам „СКАТ“ са от втората група, така че мене явно не ме засяга засега. Но така или иначе, договорите се отразяват мисля веднъж в годината, така че едва ли са оставили договорите просто да изтекат.
Report Spam   Logged
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #1041 on: 01 January 2019 17:56:18 »

За много години телеманиаци...  Grin

Снощи в Господарите казаха, че януари ще бъдат в неплатен отпуск.. намекнаха, че нямат уговорка с Нова тв и то заради пари. Мисля, че рейтинга на Господарите наистина е нисък, защото иначе от Нова щяха да йм дадат парите. То така Нова остават съвсем без нищо гледаемо..

ПС. Предлагам със спестените пари да си закупят техника и най-накрая да минат в HD излъчване. По дяволите, годината е 2018-та!!!
ПС2. Имам чувството, че най-накрая ще отидат в БНТ1  Cool Grin Shocked
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #1042 on: 01 January 2019 21:45:43 »

Абе не знам за господарите, но въпроса с HD-то наистина вече се изчерпва и става банален, дори на баба ми телевизора е с HD поддръжка, така че тази им теория издишва отдавна, моите надежди стоят, че като дойде Келнер-а ще ги постегне в това отношение, ама нещо го спират, но и пак гледам да не се надявам много да не си остана само с надеждите. Cheesy
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #1043 on: 02 January 2019 22:05:00 »

Мистериозните филми по романите на Нора Робъртс - от тази неделя от 16:00 часа по Нова. Първият е "Смърт край змийската река".

https://nova.bg/series_movies/movies/2576/%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D1%80%D1%82%D1%81-%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9-%D0%B7%D0%BC%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B0/
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1044 on: 03 January 2019 00:03:50 »

Господари на ефира във преговор със всички телевизии
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1045 on: 03 January 2019 15:18:45 »

Ще ме изкефи "Господари на ефира" да бият шута на "ьТВ" и "Нова" и да отидат в БНТ или Bulgaria ON AIR, където биха били гвоздей в програмата, а не просто едно от десетките предавания. Припомням, че през 2003г. в самото начало на предаването, то почна в телевизия "7 Дни", защото тогава "ьТВ" и "Нова" не смееха да рискуват с такова предаване.
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #1046 on: 03 January 2019 20:08:53 »


И после защо не подновяват договора на Господари на ефира?! Дори на Нова година,рейтингите са плачевни
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1047 on: 03 January 2019 20:20:11 »

И после защо не подновяват договора на Господари на ефира?! Дори на Нова година,рейтингите са плачевни

Ей сега от Нова ще изкарат същата статистика на обратно  Grin
Вярно е обаче, че последните години поразвалиха предаването, аз от доста време вече не го гледам.


Иначе от днес има нова радост! Нова ТВ вече се излъчва наживо с резолюция 1280х720 в NovaPlay. Също така са почнали да качват и филми с HD качество. Отдалечете се максимално от монитора на компютъра и се дивете на кристалното качеството на картината! Ето и скрийншот от новия стрийм.

Report Spam   Logged
Tsetso1234
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #1048 on: 03 January 2019 20:34:59 »

Ей сега от Нова ще изкарат същата статистика на обратно  Grin
Вярно е обаче, че последните години поразвалиха предаването, аз от доста време вече не го гледам.


Иначе от днес има нова радост! Нова ТВ вече се излъчва наживо с резолюция 1280х720 в NovaPlay. Също така са почнали да качват и филми с HD качество. Отдалечете се максимално от монитора на компютъра и се дивете на кристалното качеството на картината! Ето и скрийншот от новия стрийм.



При мен не се отваря нищо.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1049 on: 03 January 2019 21:03:47 »

Ей сега от Нова ще изкарат същата статистика на обратно  Grin
Вярно е обаче, че последните години поразвалиха предаването, аз от доста време вече не го гледам.


Иначе от днес има нова радост! Нова ТВ вече се излъчва наживо с резолюция 1280х720 в NovaPlay. Също така са почнали да качват и филми с HD качество. Отдалечете се максимално от монитора на компютъра и се дивете на кристалното качеството на картината! Ето и скрийншот от новия стрийм.


Много странно... На началната страница на Nova Play пише, че се извършва профилактика, а пък на линковете, които си дал, се отваря сайтът. Другото странно е, че на "Господари на ефира" не са качени последните 3 епизода (от 27,28 и 31 декември), а и на всичките епизоди от декември е объркано и пише, че са от ноември. Иначе дизайнът е променен, но каквото и да пробвам, не тръгва. Явно сайтът още не е напълно готов и затова на началната страница пише, че се извършва профилактика.
Report Spam   Logged

monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1050 on: 04 January 2019 14:13:30 »

При мен не се отваря нищо.
каквото и да пробвам, не тръгва. Явно сайтът още не е напълно готов и затова на началната страница пише, че се извършва профилактика.

Нормално, сайтът на NovaPlay винаги с хиляда зора и мъки е тръгвал. Като за началото трябва да си спрете адблокърите, понеже има защита срещу най-популярните. След това трябва да отворите сайта през десетина браузъра, докато на някой от тях тръгне  Grin
(не е задължително и лайвстрийма, и видеото да тръгват от един и същ браузър; при мен в браузъра, в който вървят записите, като му цъкна „на живо“ ми изписва „Видеото не може да се възпроизведе на вашето устройство“)

Ако още ви изписва, че сайтът е в профилактира, трябва да презаредите страницата, понеже явно има някакъв кеш.

Все пак ако не успявате да подкарате, ето малко спойлери:
Филмите имат опция за 1280x720, което всъщност е ъпскейл от 640x360. Успешно имитират bTV Plus, където 1280x720 редовно е ъпскейл от 720х404.

Voyo + bTV Plus + Nova Play все едно са ги избирали с конкурс по некадърност екипите. И не само откъм технически аспект.
Report Spam   Logged
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #1051 on: 04 January 2019 17:52:44 »

Колеги, сега погледай сайта... при мен качеството е 540р и това е тавана... освен, ако не са закупили HD оборудване.. ама не ми се вярва..  Grin
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #1052 on: 04 January 2019 21:09:40 »

To и с просто око се вижда каква е мазня, много е далече от 720p.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #1053 on: 05 January 2019 00:34:45 »

И при мен е 540р лимита, иначе самата картинка горе е 1280х720, но това не означава много, защото е просто заставка.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #1054 on: 05 January 2019 01:41:12 »

Еми, поне като са SD да си направят видеото 576p, за да е пълна резолюцията.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1055 on: 05 January 2019 23:44:42 »

И при мен е 540р лимита, иначе самата картинка горе е 1280х720, но това не означава много, защото е просто заставка.

Възможно е само заставката за нямане на авторски права да е 720р? Въпреки че то и нея като я погледнете пак мяза на размазана помия. В момента пак дават филм, и пак е 720p стриймът с картинката. И не е статична картинка, както би подсказал здравият разум, ами си е видео „наживо“. В момента няма опция за смяна на качеството.

Edit: след 00:00 ми изписа „Видеото не може да се възпроизведе на вашето устройство.“ и трябваше да презаредя страницата за да тръгне. И при мен сега плеърът има таван до 540p, другите опции са 360p и 240p.
Изглежда са направили нещо подобно на TV7: стриймът си работи нормално като се гледа извън сайта, а като се гледа в сайта ти прати проблем за някои филми.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1056 on: 07 January 2019 23:33:28 »

MTG договори ново финансиране и започва разговори с нови потенциални инвеститори за продажбата на NOVA

Обявеният по-рано договор за продажба на акциите на MTG в Нова Броудкастинг груп на PPF Group е прекратен

MTG договори кредитна линия в размер на 1 млрд. шведски крони от банка Nordea, което ще осигури допълнително финансиране за MTG след разделянето и листването на борсата на Nordic Entertainment Group (NENT Group) през първото тримесечие на 2019 година.

Обявеният по-рано договор за продажба на акциите на MTG в Нова Броудкастинг груп на PPF Group е прекратен. MTG започна дискусии с други потенциални инвеститори относно продажбата на акциите си в най-голямата търговска медийна група в България.

Прекратяването на договора с PPF Group е след решението на Българската комисия за защита на конкуренцията да не разреши сделката, както и след изтичането на удължения краен срок по договора между двете страни за приключване на продажбата.

Очаква се MTG да приключи разделянето си на две компании - MTG и NENT Group - през март 2019 г., като NOVA ще остане част от MTG до приключване на продажбата й.

Тригодишният револвиращ валутен кредит в размер на 1 млрд. шведски крони може да бъде усвояван изцяло или на части след листването на NENT Group на борсата.

Йорген Мадсен Линдеман, Президент и Главен изпълнителен директор на MTG: „Новата кредитна линия ще ни предостави допълнителна гъвкавост, за да продължим да инвестираме както в текущия си бизнес, така и чрез нови придобивания с цел да развиваме нашите глобални дигитални продукти след листването на NENT Group на борсата. Продажбата на NOVA също е част от тази стратегия и ние очакваме разговорите с новите потенциални инвеститори за бъдещето на този утвърден и добре управляван и позициониран бизнес.
Пфууу... КЗК прецакаха тотално тази сделка... Дано все пак се появи по-добър вариант за бъдещето на "Нова". Smiley
Report Spam   Logged

hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #1057 on: 07 January 2019 23:48:20 »

Или иначе казано... очаквайте Nova HD след 5-6 години...  Grin
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1058 on: 07 January 2019 23:50:06 »

Или иначе казано... очаквайте Nova HD след 5-6 години...  Grin
Е, дано поне в интернет да качват HD варианти на продукциите си, както направиха с "Полицаите от края на града". Smiley
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1059 on: 08 January 2019 10:55:51 »

И втората оферта май си беше или на Дидие Щосел, или на гърците от Антена. От трън та на глок...
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy