BG TV Talk
29 March 2024 02:42:17
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 273022 times)
0 Members and 12 Guests are viewing this topic.
Nikola
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 177



« Reply #1400 on: 09 June 2020 12:57:44 »

Възможно е, сега е доста теудно да изтраеш цялото предаване... Еднотипни и скучни теми, бих казал, че единствено рубриките на Андреа Банда Банда за кино, телевизия и социални мрежи са добри.
добри са с радост ги следя но не и цялото педаване а само нейната част
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1401 on: 15 June 2020 18:35:44 »

В днешния брой на вестник "Телеграф" има статия за Антон Радичев, в която се споменава, че той щял да участва в сезон 2 на All Inclusive. Пише също, че снимките щели да почнат до броени дни, което е малко странно, защото уж в края на първи сезон героите получиха ваучер за почивка в Боровец и би било логично да се снима през зимата, но ще видим какъв ще е сценарият в крайна сметка.

А съвсем случайно видях, че портфолиото от списания на "Нова" е намаляло. Още от 2018г. Forbes се издава от друга фирма, а от тази година са спрели Esquire. Миналата година са се отказали и от InGlobo, което май са издавали само няколко месеца, доколкото успях да разуча. Преди те да го вземат, се е издавало от QM Media, които също драстично намалиха портфолиото си, а в момента се издава от някаква фирма "ИнГлобо Медия" (вероятно собственост на самите редактори). В крайна сметка в групата са останали само списанията EVA, Grazia, Playboy и OK. Трябва да отбележа, че от 2018г. насам Playboy реално се издава от фирма DSG Productions, собственост на Любен Дилов, Христо Сираков и Борис Гълъбов. Те са сключили договор с "Атика Ева" (собственост на "Нова" и гръцката "Атика Медия"), за да могат да ползват марката Playboy. Другите списания не знам дали също не са дадени на външни екипи да се правят, но определено от години насам нещата в този бизнес, а и в самата "Атика Медия" не вървят на добре. Доколкото разбрах, лицензът за Forbes им е бил отнет от самата централа на списанието и е даден на друга фирма в България. Преди години "Атика Медия" издаваха около 10 списания на нашия пазар, а сега са им останали само 4. Имаха и клонове в съседните ни Румъния и Сърбия, но там отдавна фалираха. В интерес на истината тук сигурно също щяха отдавна да са фалирали, ако не се бяха слели с "Нова".
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1402 on: 20 June 2020 14:09:27 »

В днешния брой на вестник "Телеграф" има обширно интервю с Антон Радичев. За щастие има въпрос и за бъдещите му проекти, един от които е сезон 2 на All Inclusive. Та, сезонът ще се снима във Велинград, а Антон ще влезе в ролята на руснак - бивш съпруг на Евдокия (Нели Монеджиева). Ще участва в 7 епизода, а иначе дано да го излъчат наесен. И без това засега не е ясно какво ще излъчват в слота 22:00-23:00ч., освен 'Кошмари в кухнята" и студио на "Игри на волята" евентуално, но те са веднъж седмично.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1403 on: 20 June 2020 14:12:21 »

Може да минем и без втори сезон на тази простотия All inclusive.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1404 on: 20 June 2020 15:33:56 »

В днешния брой на вестник "Телеграф" има обширно интервю с Антон Радичев. За щастие има въпрос и за бъдещите му проекти, един от които е сезон 2 на All Inclusive. Та, сезонът ще се снима във Велинград, а Антон ще влезе в ролята на руснак - бивш съпруг на Евдокия (Нели Монеджиева). Ще участва в 7 епизода, а иначе дано да го излъчат наесен.

Малко извън темата, но сигурен ли си, че тази информация, която е в този прословут вестник, е истинска? На мен не ми се вярва да е истина, но както гледам, предполагам, че е. Undecided Аз почти не чета този вестник "Телеграф".

И без това засега не е ясно какво ще излъчват в слота 22:00-23:00ч., освен 'Кошмари в кухнята" и студио на "Игри на волята" евентуално, но те са веднъж седмично.

Може пък наесен да връщат "Стани богат". Wink
Шегувам се! Grin

Но може пък да върнат предаването "Сладко отмъщение" за есента, но ще е отново веднъж във седмицата, както го излъчваха преди пандемията, но всъщност ще е по преценка на продуцента Магърдич Халваджиян, като все още не е ясно дали ще възобнови това предаване. Впрочем още е рано за есента, тъй че ще почакаме до края на лятото и ще видим.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1405 on: 20 June 2020 18:20:02 »

Малко извън темата, но сигурен ли си, че тази информация, която е в този прословут вестник, е истинска? На мен не ми се вярва да е истина, но както гледам, предполагам, че е. Undecided Аз почти не чета този вестник "Телеграф".

Може пък наесен да връщат "Стани богат". Wink
Шегувам се! Grin

Но може пък да върнат предаването "Сладко отмъщение" за есента, но ще е отново веднъж във седмицата, както го излъчваха преди пандемията, но всъщност ще е по преценка на продуцента Магърдич Халваджиян, като все още не е ясно дали ще възобнови това предаване. Впрочем още е рано за есента, тъй че ще почакаме до края на лятото и ще видим.
Както съм написал, информацията е от интервю със самия Антон Радичев, тъй че няма как да не е вярна. Grin

Виж, за "Сладко отмъщение" въобще бях забравил, ама то така или иначе нещо не ме изкефи. Скечовете изглеждаха доста скалъпени и изкуствени.

Може да минем и без втори сезон на тази простотия All inclusive.
Въпрос на гледна точка. На мен пък точно този сериал ми беше сред фаворитите през пролетта, тъй че се радвам, че ще има втори сезон.
Report Spam   Logged

Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1406 on: 21 June 2020 16:39:48 »

Днес в нета се появи снимка на мейл със заглавие "Професионални насоки (май 2020)", изпратен от шефа на Новините на NOVA Миляна Велева (поредния трансфер между Канал 3 и NOVA). Прилагам снимка:
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1407 on: 21 June 2020 22:41:46 »

Днес в нета се появи снимка на мейл със заглавие "Професионални насоки (май 2020)", изпратен от шефа на Новините на NOVA Миляна Велева (поредния трансфер между Канал 3 и NOVA). Прилагам снимка:

Ми, мога само да кажа, че и 111 място в класацията за свобода на словото ни е много. Ако продължават така нещата, може и под 200 да паднем... Undecided
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1408 on: 23 June 2020 15:43:28 »

Днес са започнали на плаж Силистар снимките на предаването Игри на волята.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1409 on: 25 June 2020 14:36:50 »

Ваня Джаферович си е пуснал стори в Инстаграм, че вече снимат сезон 2 на "Ягодова луна". Четох някъде и че героят му явно оцелява въпреки взрива в края на сезон 1. И тук идва въпросът за кога е планиран да се излъчи сезонът - есента или чак идната пролет.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1410 on: 27 June 2020 11:08:57 »

Ясни са водещите на сезон 2 на "Игри на волята":


Това ще са Ралица Паскалева и Димо Алексиев. Интересно как ще разпределят ролите им, щом ще са двама водещи.
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1411 on: 27 June 2020 11:16:52 »

Ясни са водещите на сезон 2 на "Игри на волята":


Това ще са Ралица Паскалева и Димо Алексиев. Интересно как ще разпределят ролите им, щом ще са двама водещи.

Въпреки, че харесвам Ралица и Димо, отношението на продуцентите към Алекс Сърчаджиева беше изключително непрофесионално. Не казвам, че тя трябваше задължително да получи ролята на водещ за сезон 2, но след толкова дългогодишна служба при тях, заслужаваше поне да научи новината подобаващо и човешки.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1412 on: 27 June 2020 16:04:47 »

А.. тази сутрин е имало и репортаж в "Събуди се" по темата: https://www.vbox7.com/play:f031d7c4b7

Става ясно, че Димо ще е основно на битките, а Ралица по темите с повече говорене и вероятно номинациите. Нищо чудно и тя да води студиото, ако пак има такова.

Иначе забелязах, че племената този сезон ще са с различни цветове и имена. Цветовете са червено, жълто и синьо, а имената на племената - "Ловци" (червени) и "Жътвари" (жълти). За съжаление няма кадър, на който да се види името на синьото племе. Миналата година бяха червено, зелено и жълто, като племената се казваха съответно "Прабългари", "Траки" и "Славяни".
Report Spam   Logged

sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #1413 on: 29 June 2020 12:20:08 »

От днес Нова са обновили плочката долу където изписват името на дадена новина
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1414 on: 29 June 2020 14:25:40 »

Ужасна е.. Защо въпбще са я сменяли?!
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1415 on: 29 June 2020 21:00:01 »

Надписът като размер и дизайн, като че ли е копиран от "ьТВ", даже май е ползван същия шрифт. Иначе на мен ми допада.
Report Spam   Logged

alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1416 on: 29 June 2020 22:37:22 »

Надписът като размер и дизайн, като че ли е копиран от "ьТВ", даже май е ползван същия шрифт. Иначе на мен ми допада.
Ползвали са шрифт, приличащ на Arial, само че са го сбили леко. бТВ пък след усилено търсене се оказа, че от 2019 г. използват семейството шрифтове, което се казва Panton: https://www.fontfabric.com/fonts/panton/

Иначе дизайна и размера са копнати от бТВ.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1417 on: 29 June 2020 22:41:03 »

Ползвали са шрифт, приличащ на Arial, само че са го сбили леко. бТВ пък след усилено търсене се оказа, че от 2019 г. използват семейството шрифтове, което се казва Panton: https://www.fontfabric.com/fonts/panton/

Иначе дизайна и размера са копнати от бТВ.
Главния шрифт, който ползват NOVA за голяма част от предаванията си, е Helen на ХермеСофт с българска форма на кирилица (познава се по малките букви В, Г, З, Л, К, Т, Ю и др.) . Тук отново са го използвали, но на main title-a са го деформирали яко...
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1418 on: 29 June 2020 23:02:06 »

Главния шрифт, който ползват NOVA за голяма част от предаванията си, е Helen на ХермеСофт с българска форма на кирилица (познава се по малките букви В, Г, З, Л, К, Т, Ю и др.) .
Този шрифт ли?
http://www.hermessoft.com/bg/packages/hfamily.html
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1419 on: 30 June 2020 00:10:47 »

Същия, има си и кондензирана версия.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy