BG TV Talk
16 April 2024 14:31:02
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 274179 times)
0 Members and 6 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 020



« Reply #1480 on: 28 October 2020 11:01:10 »

Това би ли значело, че Нова ще стане пак една идея по-обективна в отразяването на новините?
Най-вероятно да, което е доста добре като развитие, де. Все пак собствениците на "Виваком" не са българи и нямат явни връзки с никоя партия у нас. Иначе ако тази сделка все пак стане факт, може би най-накрая "Нова" ще има ново лого. Гледам, че всичките канали на United Group с името "Нова", са с еднакви лога: https://united.group/operations/ Нашето вероятно пак ще е такова кръгче с буквата "n" вътре и малко "b" в долната дясна страна на кръгчето. Нищо чудно и "Диема Спорт" да бъдат преименувани на SK, каквито са им спортните канали в останалите държави, а интересно и каква ще е съдбата на филмовия канал Vivacom Arena, защото ще си имат друг филмов канал - "Кино Нова". Може да ги слеят и те да станат Cinemania, защото гледам, че имат и такъв филмов канал в Сърбия, Черна гора и Северна Македония. Като цяло е доста интересно как ще процедират с унифицирането на марки, защото имат не малко утвърдени канали, та дано все пак сделката стане факт.
Report Spam   Logged

PLTV
Зяпач
**
Online Online

Posts: 291



« Reply #1481 on: 28 October 2020 11:20:52 »

И Канал 3 да стане N1 каквито са новинарските им канали.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #1482 on: 28 October 2020 20:38:24 »

Като казахте N1 и Cinemania сега видях че всъщност Владо Иванов е подал заявление за регистрация на марката N1 за използване за телевизионни и медиини продукти в патентно, така че ако успее да я регистрира преди да дойдат Юнайтед Груп ще им се наложи да минават през него за да я използват (може би това му е целта, предвид че говорим за Владо  Grin Grin). Също и за Cinemania вече тръгна канала с това име тука миналалия месец, собственост на някакви неизвестни дистрибутори на DVD-та “Лени филм”, така че и тук ще ударят на камък. За Спорт Клуб съм съгласен, може би тук логото ще е само малко по-различно защото думата “Klub” в логото на другите държави е на сърбо-хърватски. Иначе логото на хърватската Нова хич не ми харесва с това червено n, за разлика от bTV тук няма да е много удачно да изглежда така (а и ще буди много сравнения точно с b-то), по добре да измислят нещо ново като визия. Също и да забравят за лепване на нещо от типа “NOVA.BG”, това може да върви за другите канали на балканите където са новопреименувани, но тук марката я има от много време и ще бъде просто ужасно, вече имахме подобно чудо с RING.BG и PRO.BG които не изтраяха като марки.
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 316


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1483 on: 28 October 2020 21:09:10 »

Като казахте N1 и Cinemania сега видях че всъщност Владо Иванов е подал заявление за регистрация на марката N1 за използване за телевизионни и медиини продукти в патентно, така че ако успее да я регистрира преди да дойдат Юнайтед Груп ще им се наложи да минават през него за да я използват (може би това му е целта, предвид че говорим за Владо  Grin Grin). Също и за Cinemania вече тръгна канала с това име тука миналалия месец, собственост на някакви неизвестни дистрибутори на DVD-та “Лени филм”, така че и тук ще ударят на камък. За Спорт Клуб съм съгласен, може би тук логото ще е само малко по-различно защото думата “Klub” в логото на другите държави е на сърбо-хърватски. Иначе логото на хърватската Нова хич не ми харесва с това червено n, за разлика от bTV тук няма да е много удачно да изглежда така (а и ще буди много сравнения точно с b-то), по добре да измислят нещо ново като визия. Също и да забравят за лепване на нещо от типа “NOVA.BG”, това може да върви за другите канали на балканите където са новопреименувани, но тук марката я има от много време и ще бъде просто ужасно, вече имахме подобно чудо с RING.BG и PRO.BG които не изтраяха като марки.
Владо Иванов регистрира марката N1, като част от поредния му "проект" за телевизия без покритие. (https://n1tv.bg/) Колкото до каналите НОВА в различните балкански страни - аз си мисля дали няма да използват логото на нашенската Нова ТВ и да го направят за всяка държава в различен цвят и под надписа NOVA да сложат BH (за Босна и Хрецеговина), M (за Черна гора), S (за Сърбия), HR (за Хърватия)? Мисля, че ще бъде много интересно.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 020



« Reply #1484 on: 29 October 2020 12:43:11 »

Владо Иванов регистрира марката N1, като част от поредния му "проект" за телевизия без покритие. (https://n1tv.bg/) Колкото до каналите НОВА в различните балкански страни - аз си мисля дали няма да използват логото на нашенската Нова ТВ и да го направят за всяка държава в различен цвят и под надписа NOVA да сложат BH (за Босна и Хрецеговина), M (за Черна гора), S (за Сърбия), HR (за Хърватия)? Мисля, че ще бъде много интересно.
Ами, на мен честно казано хич не ми харесва логото на нашенската "Нова", пък и вече е доста старичко - от 2011г. го ползват, тъй че му е време за смяна.

Сега погледнах, че и логата на чуждите канали "Нова" също не са много нови. Хърватската "Нова" си ползва това "n" още от 2004, като през годините само е леко променяно като визия, а и тук видях каква е идеята за тази визия - вплетено n и @: https://logos.fandom.com/wiki/Nova_TV_(Croatia)

Та хърватската "Нова" всъщност е единствения канал, който си е бил с това име. Сръбската "Нова" е с това име от миналата година, а преди това се е казвала ТОР. Nova M и Nova BH, пък до 2018г. са били съответно Pink M и Pink BH.
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 185



WWW
« Reply #1485 on: 29 October 2020 13:24:49 »

Ами, на мен честно казано хич не ми харесва логото на нашенската "Нова", пък и вече е доста старичко - от 2011г. го ползват, тъй че му е време за смяна.

Сега погледнах, че и логата на чуждите канали "Нова" също не са много нови. Хърватската "Нова" си ползва това "n" още от 2004, като през годините само е леко променяно като визия, а и тук видях каква е идеята за тази визия - вплетено n и @: https://logos.fandom.com/wiki/Nova_TV_(Croatia)

Та хърватската "Нова" всъщност е единствения канал, който си е бил с това име. Сръбската "Нова" е с това име от миналата година, а преди това се е казвала ТОР. Nova M и Nova BH, пък до 2018г. са били съответно Pink M и Pink BH.

Никоя голяма и себеуважаваща се телевизия не си сменя логата като носни кърпички. Най - големите канали в САЩ са с горе - долу едни и същи лога от десетилетия, с леки промени тук и там, но без нищо генерално, защото за тях брандингът е най - важен.

Това сменяне през няколко години, което се наблюдава тук е лудост.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #1486 on: 29 October 2020 16:53:27 »

Сегашното кръгло лого явно е направено да наподобява вторите лога на Диемите. Иначе досегашните 3 лога на Нова са много различни едно от друго. Аз не съм имал проблем да свикна с което и да е. Но може би вече като наложена марка( и като разпознаване) е по-добре да не се променя твърде много.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 020



« Reply #1487 on: 30 October 2020 12:46:21 »

Никоя голяма и себеуважаваща се телевизия не си сменя логата като носни кърпички. Най - големите канали в САЩ са с горе - долу едни и същи лога от десетилетия, с леки промени тук и там, но без нищо генерално, защото за тях брандингът е най - важен.

Това сменяне през няколко години, което се наблюдава тук е лудост.
По принцип и аз не съм привърженик на честите смени на лога, но в случая това кръгче не ми харесва още от самата му поява. Преди 2-3 години около някакъв празник логото се въртеше и ставаше полупрозрачно, като единствено пишеше NOVA и имаше полукръгчета отгоре и отдолу. То беше много по-стилно и стоеше в пъти по-добре на екран, но не знам защо не го ползват за постоянно. Undecided
Report Spam   Logged

alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 316


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1488 on: 31 October 2020 16:47:57 »

По принцип и аз не съм привърженик на честите смени на лога, но в случая това кръгче не ми харесва още от самата му поява. Преди 2-3 години около някакъв празник логото се въртеше и ставаше полупрозрачно, като единствено пишеше NOVA и имаше полукръгчета отгоре и отдолу. То беше много по-стилно и стоеше в пъти по-добре на екран, но не знам защо не го ползват за постоянно. Undecided
Аз си поиграх снощи да събера на едно място няколко варианта на логото на нашенската Нова ТВ за различните държави и то точно с това лого, за което говориш, което впрочем са използвали в деня в който Нова представят новото си студио преди 3 години. Ето линкче към PDF файла, в който най-отгоре сложих нашето лого, а вече отдолу са останалите варианти, с обозначенията, които посочих няколко мнения по-нагоре: https://drive.google.com/file/d/1TS8DTj0Wc1RxKIeUwqvw0F6EHUxQVPgo/view?usp=drivesdk
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #1489 on: 31 October 2020 19:14:26 »

Аз си поиграх снощи да събера на едно място няколко варианта на логото на нашенската Нова ТВ за различните държави и то точно с това лого, за което говориш, което впрочем са използвали в деня в който Нова представят новото си студио преди 3 години. Ето линкче към PDF файла, в който най-отгоре сложих нашето лого, а вече отдолу са останалите варианти, с обозначенията, които посочих няколко мнения по-нагоре: https://drive.google.com/file/d/1TS8DTj0Wc1RxKIeUwqvw0F6EHUxQVPgo/view?usp=drivesdk
Ами чудесно са станали, по-късно мога и аз да дам предложения Cheesy
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #1490 on: 01 November 2020 03:04:53 »

Quote from: Ivaylo15
Ами чудесно са станали, по-късно мога и аз да дам предложения Cheesy
Ето и моите предложения: https://drive.google.com/file/d/1cWiAthmO8wvccR1HWP5hPpF4tPhtP6AP/view?usp=sharing
Предполагам, че Канал 3 ще стане N1 bg. Интересен факт е, че новинарските каналите N1 си сътрудничат със CNN, както преди години с NEWS7.
Обаче идея си нямам как ще ребрандират Kino NOVA, DIEMA и DIEMA Family.
Възможно е спортните Диеми да станат част от групата на SK (Sport Klub), които имат цели 10 канала SK1, SK2 .... SK10.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 020



« Reply #1491 on: 01 November 2020 12:40:32 »

Аз си поиграх снощи да събера на едно място няколко варианта на логото на нашенската Нова ТВ за различните държави и то точно с това лого, за което говориш, което впрочем са използвали в деня в който Нова представят новото си студио преди 3 години. Ето линкче към PDF файла, в който най-отгоре сложих нашето лого, а вече отдолу са останалите варианти, с обозначенията, които посочих няколко мнения по-нагоре: https://drive.google.com/file/d/1TS8DTj0Wc1RxKIeUwqvw0F6EHUxQVPgo/view?usp=drivesdk

Ето и моите предложения: https://drive.google.com/file/d/1cWiAthmO8wvccR1HWP5hPpF4tPhtP6AP/view?usp=sharing
Предполагам, че Канал 3 ще стане N1 bg. Интересен факт е, че новинарските каналите N1 си сътрудничат със CNN, както преди години с NEWS7.
Обаче идея си нямам как ще ребрандират Kino NOVA, DIEMA и DIEMA Family.
Възможно е спортните Диеми да станат част от групата на SK (Sport Klub), които имат цели 10 канала SK1, SK2 .... SK10.

Ами, вашите лога са в пъти по-стилни и красиви от тези, които в момента ползват каналите. Afro Дано някой от медийната група ги види и реши да вмъкне тази визия в употреба.

Иначе малко по-нагоре бяхме писали, че вече има някакъв проект на Владо Иванов за канал с името N1, та ще видим какво ще стане. Честно казано това име нещо не ми допада, та би било добре да вкарат нещо по-описателно като "Нова Вест" да речем. Би могло и Nova News, след като тук вече имаме радио с това име, но аз лично бих препочел името с българска дума.

В Сърбия, Черна гора и Северна Македония United Group имат филмов канал с името Cinemania, та може би това ще е бъдещото име на Kino Nova, но за съжаление тук пак удрят на камък, защото в България вече имало някакъв филмов канал с това име. Grin Аз лично бих предпочел да се въведе нова марка, като Nova Film например.

Diema като концепция май се доближава до каналът Doma, та да видим коя марка ще запазят. Аз лично съм привърженик на марката Diema, та дано не я затрият. Diema Family нещо не ми се връзва в цялата концепция. Като гледам, по другите държави май нямат канал за сапунки.

Интересно е и какво планират за кузикалните канали The Voice и Magic TV - не виждам други музикални канали в портфолиото им, освен Grand, който с две думи казано е сръбската "Планета". Grin Нищо чудно нашенското радио "Веселина" да стане радио Grand Bulgaria. Grin

Иначе каналите Sport Klub са цели 13, а не 10. Просто от 1 до 10 са с числа, а другите са SK HD, SK 4K и SK Golf.

Гледам, че в портфолиото си United Group имат също детски канали, та може и тук да цъфне някой такъв.

А не знам и защо не унифицират мобилните си мрежи. Гледам, че във всяка държава са с различно име - SBB, Telemach, Tele2, Vivacom, че дори и Total TV е тяхно. Ако не се лъжа, преди години Total TV се опитаха да пробият на българския пазар, ама нещо не им се получи. Ако не греша, Total TV имаше някаква връзка и с ITV Partner, който също не беше кой знае колко успешен проект.

Дано скоро излезе някаква официална информация около тази сделка, че да придобием реална представа в каква фаза за преговорите, вместо напразно да размишляваме за евентуалните ребранди на телевизиите. Grin
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 020



« Reply #1492 on: 06 November 2020 13:13:29 »

Докато все още чакаме официална информация около продажбата на "Нова", се присетих, че преди няколко години, когато стартира радио Nova News, то всъщност стартира като съвместен проект между "Нова" и групата на City, "БГ Радио", "Радио 1" и т.н. Поразрових се и се оказа, че все още е така - собственик на радио Nova News е някаква фирма "РТЕ НЕТ" ООД, която е собственик също на "Авторадио" и радио "Енерджи", а собственици на самата фирма са Атанас Генов, Николай Янчовичин и Виолета Петрова. Първите двама са собственици и на всички останали радиа от групата, а именно City, "БГ Радио", "Радио 1", "Радио 1 Рок", "Вероника", "Нова" и "Енерджи", както и телевизия City. В крайна сметка явно радио Nova News си е част от въпросната медийна група, а каква му е връзката с "Нова телевизия" така и не ми стана ясно. Странното е, че в сайтовете на радиата от групата ги има и логата на останалите радиа, без тези на Nova News и "Авторадио", пък уж са собственост на една фирма. Grin

Подобна е и ситуацията със списанията Eva, Grazia и Playboy и сайта missbloom.bg, които се издават от "Атика ева", но тук поне е ясно, че фирмата "Атика ева" е 37% собственост на "Нова" и 63% на "Атика Медия". Честно казано не знам защо не се откажат от тази фирма, като в последните години портфолиото им от списания постоянно намалява, че даже и Playboy от почти 3 години се издава в партньорство с външната фирма DSG Productions, собственост на Любен Дилов, Христо Сираков и Борис Гълъбов. Остава само да видим какво ще е бъдещето на Playboy, след като Христо Сираков почина. От почти 4 месеца няма нов брой, та след като проведат плеймейта, нищо чудно да изчезне и това списание.

Та.. интересно дали в евентуалната бъдеща сделка ще влезе и радио Nova News или пък изненадващо преди сделката портфолиото на "Нова" ще се дообогати и с гореспоменатите радиа. Grin
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #1493 on: 06 November 2020 19:40:39 »

Да, положението с Нова Нюз е такова защото когато стартираше радиото то стартира малко на пожар защото Нова искаха да контрират БТВ Радио веднага, но нямаха спечелени честоти, и по тази причина подписаха договор за ползване на част от честотите на радиата от групата на Компникорп (сега Фреш Медиа Груп), които до тогава се ползваха от тяхното Радио Аура. В момента това споразумение още си е в сила, но сега има 2 варианта когато Нова най сетне придоби собствени радиа от групата на Пеевски - или официално да купят фирмата РТЕ НЕТ от Фреш Медиа заедно с Авторадио и част от честотите на Енерджи (другата част са разпределени в други фирми), след като вече имат и техническа възможност за излъчване на радио, или да върнат честотите на Нова Нюз на Фреш Медиа и да затрият някое от новопридобитите радиа за сметка на Нова Нюз (например Радио Витоша, което профила му в момента не е много ясен). Проблем има и с марката “Радио Нова”, която в момента се ползва за хаус и електромюзик радио което се излъчва само в София и реално няма никаква връзка с Нова ТВ, а точно е собственост на Фреш Медиа. Това е и причината Нова Нюз да се казва така - Комюникорп отказаха тогава да преименуват тяхното Радио Нова на Радио Аура какъвто вариант имаше за да може името да се ползва от Нова ТВ.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 020



« Reply #1494 on: 07 November 2020 11:54:36 »

Да, положението с Нова Нюз е такова защото когато стартираше радиото то стартира малко на пожар защото Нова искаха да контрират БТВ Радио веднага, но нямаха спечелени честоти, и по тази причина подписаха договор за ползване на част от честотите на радиата от групата на Компникорп (сега Фреш Медиа Груп), които до тогава се ползваха от тяхното Радио Аура. В момента това споразумение още си е в сила, но сега има 2 варианта когато Нова най сетне придоби собствени радиа от групата на Пеевски - или официално да купят фирмата РТЕ НЕТ от Фреш Медиа заедно с Авторадио и част от честотите на Енерджи (другата част са разпределени в други фирми), след като вече имат и техническа възможност за излъчване на радио, или да върнат честотите на Нова Нюз на Фреш Медиа и да затрият някое от новопридобитите радиа за сметка на Нова Нюз (например Радио Витоша, което профила му в момента не е много ясен). Проблем има и с марката “Радио Нова”, която в момента се ползва за хаус и електромюзик радио което се излъчва само в София и реално няма никаква връзка с Нова ТВ, а точно е собственост на Фреш Медиа. Това е и причината Нова Нюз да се казва така - Комюникорп отказаха тогава да преименуват тяхното Радио Нова на Радио Аура какъвто вариант имаше за да може името да се ползва от Нова ТВ.
Ясно... Те пък интересно защо са си преименували групата на "Фреш медия груп", като нямат нищо общо с радио "Фреш". Grin Иначе би било яко "Нова" да купят тази фирма "РТЕ НЕТ", за да имат реална собственост върху радиото си, а също да придобият и радио "Нова", защото все пак е тъпо телевизия и радио да ползват едно и също име и да нямат нищо общо. Grin

Между другото май е същото положението и със сайта dariknews.bg - радио "Дарик" няма нищо общо с "Нова", обаче сайтът е част от групата на "Нет Инфо". Grin
Report Spam   Logged

PLTV
Зяпач
**
Online Online

Posts: 291



« Reply #1495 on: 07 November 2020 11:56:46 »

Ясно... Те пък интересно защо са си преименували групата на "Фреш медия груп", като нямат нищо общо с радио "Фреш". Grin Иначе би било яко "Нова" да купят тази фирма "РТЕ НЕТ", за да имат реална собственост върху радиото си, а също да придобият и радио "Нова", защото все пак е тъпо телевизия и радио да ползват едно и също име и да нямат нищо общо. Grin

Между дргото май е същото положението и със сайта dariknews.bg - радио "Дарик" няма нищо общо с "Нова", обаче сайтът е част от групата на "Нет Инфо". Grin

Сайтът dariknews отдавна няма общо с радиото. Новинарския сайт на Дарик Радио е dnews.bg
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 020



« Reply #1496 on: 07 November 2020 12:00:30 »

Сайтът dariknews отдавна няма общо с радиото. Новинарския сайт на Дарик Радио е dnews.bg
Е, няма нищо общо, но ползва името на радиото. Да вземат в такъв случай или да махнат сайта, или да си го върнат на радиото. Grin
Report Spam   Logged

PLTV
Зяпач
**
Online Online

Posts: 291



« Reply #1497 on: 07 November 2020 13:17:01 »

Е, няма нищо общо, но ползва името на радиото. Да вземат в такъв случай или да махнат сайта, или да си го върнат на радиото. Grin
Ти ако държиш сайт, познат масово като Дарикнюз, би ли му сменил името, защото има известно радио с това име?
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #1498 on: 07 November 2020 23:54:19 »

За Дарик Нюз че премина в Нова ТВ са си виновни малко или много самите Дарик радио - те тогава включиха сайта в актива на Дарик Нет при сливането с НетИнфо и идеята беше да бъдат партньори с видео съдържание с новините на Нова ТВ до момента в който не дойде Домуса и в крайна сметка не бяха изтласкани от собствения си новинарски портал...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 020



« Reply #1499 on: 09 November 2020 12:31:13 »

Ти ако държиш сайт, познат масово като Дарикнюз, би ли му сменил името, защото има известно радио с това име?
Ами, не виждам смисъл от съществуването на този сайт, след като в групата има и друг новинарски - vesti.bg, а и nova.bg също е предимно новинарски. Би било редно като се ползва името на популярно радио, да има нещо общо между двете медии.
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy