BG TV Talk
28 March 2024 18:42:38
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 272940 times)
0 Members and 16 Guests are viewing this topic.
The84th
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #1580 on: 26 January 2021 13:11:59 »

https://nova.bg/accents/view/2021/01/26/313057/%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%BD%D0%B5-%D0%B5-%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%83%D0%B4%D0%BA%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF/

Илия Дафов е новият шеф. Явно са променили длъжността - от директор на главен продуцент...
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #1581 on: 26 January 2021 13:28:38 »

Вярнооо...  Ще видиме как ще се развият Новините отсега нататък .
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1582 on: 26 January 2021 14:20:24 »

Защо имам чувството че всички тези напуснали след Домуса дружно ще се изсипят обратно в някоя кабеларка. Единствената останала възможна е ТВ Европа общо взето.  Grin
Report Spam   Logged
The84th
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #1583 on: 26 January 2021 16:29:54 »

Защо имам чувството че всички тези напуснали след Домуса дружно ще се изсипят обратно в някоя кабеларка. Единствената останала възможна е ТВ Европа общо взето.  Grin

Наистина не останаха много възможности.
Сигурно съжаляват, че Канал 3 вече го няма  Grin
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1584 on: 26 January 2021 17:43:14 »

Много ме кефи как са озаглавили публикацията - "Миляна Велева вече не е директор Новини и актуални предавания на Нова Броудкастинг Груп", сякаш и те са чакали с нетърпение този миг. Grin

Защо имам чувството че всички тези напуснали след Домуса дружно ще се изсипят обратно в някоя кабеларка. Единствената останала възможна е ТВ Европа общо взето.  Grin
И аз имам такова предчувствие. Все пак всичките тези хора трябва някъде да показват колко са "опитни". Grin "Европа" впрочем не е единственият вариант. Доколкото знам, медийната група на "Спортал" също е на Домусчиев, тъй че като нищо може да си направят новинарски канал към сайта novini.bg и всички кадри от "Канал 3", начело с Ива Стоянова и Миляна Велева да отидат там.
Report Spam   Logged

alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #1585 on: 26 January 2021 18:03:07 »

Много ме кефи как са озаглавили публикацията - "Миляна Велева вече не е директор Новини и актуални предавания на Нова Броудкастинг Груп", сякаш и те са чакали с нетърпение този миг. Grin
Точно това щях да кажа и аз! Със сигурност са го чакали от дълго време. Ха-ха!  Grin
Report Spam   Logged
Milen84
Зяпач
**
Online Online

Posts: 144


« Reply #1586 on: 26 January 2021 19:47:51 »

Има още доста за чистене с патарински ,матарински и борчето огнянов.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1587 on: 26 January 2021 20:23:06 »

Има още доста за чистене с патарински ,матарински и борчето огнянов.
Е, предполагам, че трансформирането и евентуално преименуване на Nova News тепърва предстои. Все пак в момента си е "Канал 3", но с друго име. Grin
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1588 on: 27 January 2021 18:43:55 »

„Юнайтед Груп“ купи „Вестник Телеграф” ЕООД

Дружеството „Интръст“ ЕАД, собственост на депутата Делян Пеевски, подписа на 27 януари т.г. c “Юнайтед Груп“ договор за продажбата на „Вестник Телеграф“ ЕООД.

Във връзка с това „Юнайтед Груп“ разпространи прессъобщение, в което се казва, че компанията е водещият доставчик на телекомуникационни услуги и медии в Югоизточна Европа и че на българския пазар притежава телеком-оперaтора VIVACOM и мултиплатформената медийна компания „Нова Броудкастинг Груп“.

“Развълнувани сме да обявим тази сделка. България е привлекателен пазар за „Юнайтед Груп“ и бизнесът с „Телеграф“ добре допълва другите ни медийни активи тук, давайки ни липсващия компонент – печатни медии“, каза изпълнителният директор на „Юнайтед Груп“ Виктория Боклаг, цитирана в прессъобщението.

„С „Телеграф“ като част от дейността ни „Юнайтед Груп“ ще предлага пълния спектър от медийни услуги в България. Добавяме липсващото парче към пъзела, за да създадем 360-градусов бизнес тук. Виждаме възможност за бъдещо подобряване на всички издания в групата на „Телеграф“, както и за преминаване към дигитално съдържание, което ще засили дигиталното ни портфолио в България“, каза Боклаг.

Вестник „Телеграф“ ЕООД притежава вестниците „Телеграф“, “Монитор“, „Мач Телеграф“, „Политика“, англоезичното издание „Юропост“ и половината от издателска къща „Борба“, която издава едноименния регионален всекидневник от област Велико Търново.
Report Spam   Logged
PLTV
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 291



« Reply #1589 on: 27 January 2021 20:49:56 »

Нека покажем истинското изявление на Юнайтед груп:
„Юнайтед Груп“ се съгласи да придобие „Вестник Телеграф ЕООД“

Може да го проверите в сайта им.
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #1590 on: 27 January 2021 21:50:31 »

В бизнес комуникацията това по-скоро означава "изразява желание".
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1591 on: 28 January 2021 19:10:05 »

Най-много ми харесва едно изречение от това прессъобщение:

Quote
Виждаме възможност за бъдещо подобряване на всички издания в групата на „Телеграф“, както и за преминаване към дигитално съдържание, което ще засили дигиталното ни портфолио в България

Язък, че купуват вестници, след като имат планове да ги превърнат в сайтове. Grin Иначе е срамота най-продаваният вестник в България "Телеграф" да няма сайт. Той впрочем има, но на него качват само първата страница на всеки брой на вестника. "Монитор" не знам защо още го водят като вестник, след като той повече от година е само като сайт, а самият вестник спря да излиза. Възможно е да излиза в някакъв мижав тираж, но лично аз доста отдавна не съм го виждал по будките.
Report Spam   Logged

alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #1592 on: 05 February 2021 09:43:57 »

„Без никакво съмнение ще има абсолютна свобода на словото.  Както знаете, имаме няколко медийни компании, включително компании като вашата, с телевизии, новини, както и други видове медии в други държави в региона. Ние спазваме едно правило, което е независимост и свобода на словото. Начинът, по който гарантираме това, е като имаме много стриктни редакционни процеси. Журналистите трябва да произведат съдържанието, да открият новината и да я предадат, но трябва да минат през много стриктен редакторски процес при „Юнайтед медиа”. За да се случи това, имаме редакторски борд, независим редакторски борд, базиран в Люксембург. В него участват международни експерти. Висши кадри, които са работили в Германия, във Великобритания, за RTL, за BBC, в държави и компании, в които ние не развиваме дейност. Затова те са напълно независими и са в състояние да гарантират независимостта на всички наши журналисти и колко безпристрастни са журналистите ни. Обръщаме много, много голямо внимание на това. Това е от изключително значение не само за „Юнайтед груп”, но и за BC Partners, като основен акционер, зад който стоят и международни инвеститори. Много е важно да запазим тази независимост, да няма намеса, да не се влияем от случващото се на местно ниво и да сме сигурни, че правим това, което е правилно.“

Това е страхотно за NOVA! Прави ми впечатление, че медиите на Юнайтед в чужбина наистина са безпристрастни и независими, което е добър знак за телевизията. Забелязвам, че и напоследък новините на NOVA са много по-обективни, отколкото преди. Как мислите?
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1593 on: 05 February 2021 09:54:36 »


Това е страхотно за NOVA! Прави ми впечатление, че медиите на Юнайтед в чужбина наистина са безпристрастни и независими, което е добър знак за телевизията. Забелязвам, че и напоследък новините на NOVA са много по-обективни, отколкото преди. Как мислите?
И на мен ми прави впечетление от известно време, че са станали доста по-обективни. Последните две седмици споменават и за простестите срещу глания прокурор от страна на "Правосъдие за всеки" пред Съдебната палата в София, което преди продажбата не се случваше. Друго, което забелязах е, че в "Здравей, България" канят представители и от ГЕРБ и от БСП едновременно, което преди сделката не се случваше.
Определено, вървят в добра посока.
Offtopic: От лятото не съм гледал разследвания на Васил Иванов в "Неделята на NOVA". Излъчват само на Тина Ивайлова от Glas.bg. Някой знае ли причината?
Report Spam   Logged
alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #1594 on: 05 February 2021 11:31:35 »

Мисля че си е тръгнал заедно с братя Домусчиеви...
Report Spam   Logged
maria_s
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 86


« Reply #1595 on: 09 February 2021 18:10:30 »

Дали Нова не са получили някакво предупреждение от СЕМ, понеже ми прави в последно време впечатление, че в индийския сериал от 13:30 много често вече изрязват сцени, като сцени от сорта на падане по стълби или шамар. И си мисля, че Нова или са купили някаква "по-лека" версия или те сами "режат" тези сцени. Също така сцени, в които се вижда някаква кръв вече ги излъчват черно-бели. Но "рязането" си личи, понеже точно преди въпросната сцена затъмняват екрана и веднала дават след като вече е свършила и си личи, че и музиката е изрязана. Затова си мисля, че по-скоро Нова ги режат, понеже явно "подобни" сцени вече не са подходящи за слота, в който се излъчва сериала.
Но странното е че това го правят от скоро, преди това не са "рязали" и затова си мисля, дали не им е било казано да ги "преработват", въпреки, че въобще не са кои знае какво.
Report Spam   Logged
cvetomir1997
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 378


« Reply #1596 on: 09 February 2021 18:29:03 »

Дали Нова не са получили някакво предупреждение от СЕМ, понеже ми прави в последно време впечатление, че в индийския сериал от 13:30 много често вече изрязват сцени, като сцени от сорта на падане по стълби или шамар. И си мисля, че Нова или са купили някаква "по-лека" версия или те сами "режат" тези сцени. Също така сцени, в които се вижда някаква кръв вече ги излъчват черно-бели. Но "рязането" си личи, понеже точно преди въпросната сцена затъмняват екрана и веднала дават след като вече е свършила и си личи, че и музиката е изрязана. Затова си мисля, че по-скоро Нова ги режат, понеже явно "подобни" сцени вече не са подходящи за слота, в който се излъчва сериала.
Но странното е че това го правят от скоро, преди това не са "рязали" и затова си мисля, дали не им е било казано да ги "преработват", въпреки, че въобще не са кои знае какво.

Съмнява ме те да ги режат или да имат предупреждение от CEM, или пък да слагат черно бели филтри.

Така наречените сцени с шамари и кръв са по-скоро комични, от колкото реалистични. Кръвта, за разлика от сериалите на други националности, в индийските си личи от далече, че е боя и въобще не може да се обърка с истинска. А в шамарите няма нищо графично, което да изисква цензура, още повече, че пак за разлика от другите държави, тук е очевидно, че даже не се докосват.

Според мен просто така ги купуват, а където музиката прекъсва, най-вероятно в Индия са прекъсвали за реклама.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1597 on: 09 February 2021 19:05:12 »

Дали Нова не са получили някакво предупреждение от СЕМ, понеже ми прави в последно време впечатление, че в индийския сериал от 13:30 много често вече изрязват сцени, като сцени от сорта на падане по стълби или шамар. И си мисля, че Нова или са купили някаква "по-лека" версия или те сами "режат" тези сцени. Също така сцени, в които се вижда някаква кръв вече ги излъчват черно-бели. Но "рязането" си личи, понеже точно преди въпросната сцена затъмняват екрана и веднала дават след като вече е свършила и си личи, че и музиката е изрязана. Затова си мисля, че по-скоро Нова ги режат, понеже явно "подобни" сцени вече не са подходящи за слота, в който се излъчва сериала.
Но странното е че това го правят от скоро, преди това не са "рязали" и затова си мисля, дали не им е било казано да ги "преработват", въпреки, че въобще не са кои знае какво.
Не гледам въпросните сериали, но и аз мисля, че няма изрязани сцени, а просто са прекъсвания за реклами. По принцип можеш да свериш, като намериш оригинален епизод и го сравниш с такъв от "Нова", та да се види дали наистина режат сцени.
Report Spam   Logged

alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #1598 on: 09 February 2021 22:04:08 »

Забелязвам, че NOVA става все по-обективна. Утре в предаването ще гостува Христо Иванов, което при старите собственици нямаше как да стане. Прави ли ви впечатление?
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1599 on: 09 February 2021 22:10:00 »

Забелязвам, че NOVA става все по-обективна. Утре в предаването ще гостува Христо Иванов, което при старите собственици нямаше как да стане. Прави ли ви впечатление?
Нали вече коментирахме темата и стигнахме до извода, че е така. Какво повече да кажем. Все още не сме видели изгонени всичките пришълци от Канал 3.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy