BG TV Talk
18 April 2024 18:36:20
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 274375 times)
0 Members and 7 Guests are viewing this topic.
mickeymouse
Зяпач
**
Online Online

Posts: 201


« Reply #1640 on: 11 April 2021 15:48:03 »


Да, и според мен само леко освежаване е най-добрият вариант.

Така е. Интересно би било, ако има мащабно унифициране. Но си давам сметка колко нелепо ще бъде, ако марката Диема, която е наложена на българския пазар от години, бъде променена на "Doma". А и като цяло, големите компании, които имат силно наложена визуална идентичност и лого, освен леко да ги освежават, друго не правят. За промяна на името, да не говорим  Cheesy
Report Spam   Logged
Sharo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 21


« Reply #1641 on: 11 April 2021 17:15:57 »

Според мен е нужно пълно освежаване откъм лого, шапки, студия, предавания, водещи... Все още има твърде много пристрастни журналисти като Диана Найденова, Васил Иванов, Любо Огнянов, Наделина Анева и Патарински. Но да видим какви ще са последващите действия на United Group, засега дават силни заявки...
Report Spam   Logged
mickeymouse
Зяпач
**
Online Online

Posts: 201


« Reply #1642 on: 11 April 2021 17:25:08 »

Според мен е нужно пълно освежаване откъм лого, шапки, студия, предавания, водещи... Все още има твърде много пристрастни журналисти като Диана Найденова, Васил Иванов, Любо Огнянов, Наделина Анева и Патарински. Но да видим какви ще са последващите действия на United Group, засега дават силни заявки...

Аз мисля, че на първо време, трябва да си оправят редакционната политика, в което силно вярвам, защото Марта Евтимова е изключителен професионалист. От телевизията си тръгнаха много добри кадри, които се надявам, че ще се върнат, за сметка на изброените, които нямат място там...
Report Spam   Logged
Sharo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 21


« Reply #1643 on: 11 April 2021 18:42:12 »

Аз мисля, че на първо време, трябва да си оправят редакционната политика, в което силно вярвам, защото Марта Евтимова е изключителен професионалист. От телевизията си тръгнаха много добри кадри, които се надявам, че ще се върнат, за сметка на изброените, които нямат място там...
Надеждите са ми в нея и в другите дългогодишни кадри, които все пак останаха. Предполагам, че с новия ТВ сезон през есента ще има доста кардинални промени.
А някой от форума наясно ли е дали се е провел мониторингът върху всички служители, както lupa.bg бяха писали преди време?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1644 on: 11 April 2021 20:00:15 »

Българската група е силно развита и ще я държат като отделен сегмент. Ако искат да я присъединят към United Media, ще трябва тотален ребранд, а тук говорим за силно наложена медийна група - не за 1 канал, а за 10 канала. Освен леко освежаване, друго няма да се случи. United са хитри, не са рискови играчи
Аз имах предвид да запазят българските имена и да ги наложат в останалите държави, понеже не разбирам защо всичките им канали са с различни имена. Пример - 3 детски канала, които нямат нищо общо в имената и визиите си, филмови, новинарски и една камара спортни канали, които пак по нищо не личи, че са в една медийна група. Би било хубаво всичките да се преименуват, като включват Nova или например Diema в името си, ако решат да запазят марката Diema.

Българският пазар е много добър пример за точно такова унифициране на марките, та да се знае кое в коя медийна група е. Изключение правят The Voice, "Витоша" и "Веселина", които не съдържат Nova или Diema в името си, но пък тук има и радио "Нова", което няма нищо общо с телевизията.
Report Spam   Logged

mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #1645 on: 11 April 2021 20:20:43 »

Българските марки са много по-готини от техните. За това изглежда логично да ги използват в другите държави, ако се стигне до унифициране.
Report Spam   Logged
mickeymouse
Зяпач
**
Online Online

Posts: 201


« Reply #1646 on: 11 April 2021 20:39:11 »

Аз имах предвид да запазят българските имена и да ги наложат в останалите държави, понеже не разбирам защо всичките им канали са с различни имена. Пример - 3 детски канала, които нямат нищо общо в имената и визиите си, филмови, новинарски и една камара спортни канали, които пак по нищо не личи, че са в една медийна група. Би било хубаво всичките да се преименуват, като включват Nova или например Diema в името си, ако решат да запазят марката Diema.

Българският пазар е много добър пример за точно такова унифициране на марките, та да се знае кое в коя медийна група е. Изключение правят The Voice, "Витоша" и "Веселина", които не съдържат Nova или Diema в името си, но пък тук има и радио "Нова", което няма нищо общо с телевизията.

Така казано - да, абсолютно съм съгласен. От тази гледна точка, не ми харесва практиката на United. Окей - главните им канали се казват Nova, тогава защо спорните се казват SK, а новинарските N1, останалите не ги коментирам!? Имената им нямат никаква връзка с Nova. Поради тази причина се надявам, че няма да пипат нашите канали, освен леко освежаване. Не ми се иска и тук да слагат SK и N1...  Cheesy Надявам се, че ще вземат пример от нашата медийна група, и че няма да я разбичкат...

И за радиата съм съгласен, но техните имена са наложени от години и не знам колко ще бъде добре, ако тръгнат да ги променят - особено The Voice и Веселина са много силни радио брандове
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1647 on: 11 April 2021 21:39:07 »

Така казано - да, абсолютно съм съгласен. От тази гледна точка, не ми харесва практиката на United. Окей - главните им канали се казват Nova, тогава защо спорните се казват SK, а новинарските N1, останалите не ги коментирам!? Имената им нямат никаква връзка с Nova. Поради тази причина се надявам, че няма да пипат нашите канали, освен леко освежаване. Не ми се иска и тук да слагат SK и N1...  Cheesy Надявам се, че ще вземат пример от нашата медийна група, и че няма да я разбичкат...

И за радиата съм съгласен, но техните имена са наложени от години и не знам колко ще бъде добре, ако тръгнат да ги променят - особено The Voice и Веселина са много силни радио брандове
Да, радиата не е удачно да ги преименуват на нещо с Nova в името, защото, както споменах, има радио Nova, което няма нищо общо с телевизията. Впрочем нали United купуват всички телевизии с това име, защо не купят и нашето радио Nova, та да няма такова нередно дублиране на имената? Grin

Относно евентуалното ребрандиране - би било добре да си проличи по-ясно връзката между "Веселина" и Grand, като например преименуват радиото, а защо не да възродят и телевизия "Веселина", но под името Grand. Все пак това е може би най-силният музикален бранд в Сърбия.

Иска ми се да възродят и телевизия "ММ", но това едва ли ще се случи. То в момента върви някаква бледа версия на този канал, но само онлайн. Иначе "Нова" бяха последните собственици на канала и през 2010г. го преименуваха на Nova Sport. А това ме подсеща, че със сигурност трябва освежаване на логата, та Nova Sport най-накрая да има обща визия с останалите канали от групата. Grin
Report Spam   Logged

mickeymouse
Зяпач
**
Online Online

Posts: 201


« Reply #1648 on: 11 April 2021 23:00:07 »

Да, радиата не е удачно да ги преименуват на нещо с Nova в името, защото, както споменах, има радио Nova, което няма нищо общо с телевизията. Впрочем нали United купуват всички телевизии с това име, защо не купят и нашето радио Nova, та да няма такова нередно дублиране на имената? Grin

Относно евентуалното ребрандиране - би било добре да си проличи по-ясно връзката между "Веселина" и Grand, като например преименуват радиото, а защо не да възродят и телевизия "Веселина", но под името Grand. Все пак това е може би най-силният музикален бранд в Сърбия.

Иска ми се да възродят и телевизия "ММ", но това едва ли ще се случи. То в момента върви някаква бледа версия на този канал, но само онлайн. Иначе "Нова" бяха последните собственици на канала и през 2010г. го преименуваха на Nova Sport. А това ме подсеща, че със сигурност трябва освежаване на логата, та Nova Sport най-накрая да има обща визия с останалите канали от групата. Grin

Да, със сигурност трябва да се пипне логото на Nova Sport. Така и не разбрах защо MTG ребрандираха всички канали през 2011, с изключение на Nova Sport. Желателно е леко освежаване на групата, но не и тотален ребранд.

А, относно телевизия Веселина - ще бъде лош ход. В България има прекалено много фолк телевизии, а най-печеливши са Планета, Фен и Хит микс, а най-важното е, че излъчват собствено съдържание. Така че, за да просперира такава телевизия, трябва да има продуцентска компания, артисти и т.н. А не знам, дали Нова ще се занимават с продуцирането на фолк артисти.  Cheesy Добре би било, ако започнат да излъчват Grand в България, ще бъде конкуренция на DM Sat.

Интересно ми е какво ще стане с радио Nova News. Реално, то е извън групата на радиата, които вече Нова притежават. Не могат ли да откупят по някакъв начин?
Report Spam   Logged
Sharo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 21


« Reply #1649 on: 12 April 2021 09:21:05 »

И Живко Константинов се е върнал в екипа на Нова. Сега гледах негов репортаж в сутрешния блок.  Smiley
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1650 on: 12 April 2021 11:23:32 »

Да, със сигурност трябва да се пипне логото на Nova Sport. Така и не разбрах защо MTG ребрандираха всички канали през 2011, с изключение на Nova Sport. Желателно е леко освежаване на групата, но не и тотален ребранд.

А, относно телевизия Веселина - ще бъде лош ход. В България има прекалено много фолк телевизии, а най-печеливши са Планета, Фен и Хит микс, а най-важното е, че излъчват собствено съдържание. Така че, за да просперира такава телевизия, трябва да има продуцентска компания, артисти и т.н. А не знам, дали Нова ще се занимават с продуцирането на фолк артисти.  Cheesy Добре би било, ако започнат да излъчват Grand в България, ще бъде конкуренция на DM Sat.

Интересно ми е какво ще стане с радио Nova News. Реално, то е извън групата на радиата, които вече Нова притежават. Не могат ли да откупят по някакъв начин?
Имах предвид просто да почнат излъчване на Grand в България, а и да има някакво открито партньорство между Grand и "Веселина". Все пак обаче едва ли точно музикалните канали са им приоритет в момента. По-важни са другите ребранди, за които писахме.

Относно радио Nova News - честотите се държат от фирма "РТЕ НЕТ" ООД, която държи също честотите на "Авторадио" и част от честотите на радио NRJ. Не знам дали има вариант "Нова" да откупят само честотите на Nova News или трябва да купят цялата фирма. Другият вариант е честотите на радио Nova News да бъдат прехвърлени на фирма "Радио Контакт България" ЕООД, която държи също честотата на радио "Нова" и United да купят цялата фирма.  Grin За съжаление обаче до момента не се е писало за някакви явни намерения на United в тази посока. Всъщност има и трети вариант, който може би е най-възможен - просто да се развали сътрудничеството с "РТЕ НЕТ" ООД и радио Nova News да бъде прехвърлено на други честоти, които в момента се ползват от "Витоша", "Веселина", The Voice или Magic.
Report Spam   Logged

PLTV
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 291



« Reply #1651 on: 12 April 2021 12:03:48 »

Имах предвид просто да почнат излъчване на Grand в България, а и да има някакво открито партньорство между Grand и "Веселина". Все пак обаче едва ли точно музикалните канали са им приоритет в момента. По-важни са другите ребранди, за които писахме.

Виваком от днес излъчва Grand и Grand 2.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1652 on: 12 April 2021 15:05:04 »

Виваком от днес излъчва Grand и Grand 2.
Мхм... Интересно пък дали ще почнат да разпространяват и някои наши канали в другите държави.
Report Spam   Logged

mickeymouse
Зяпач
**
Online Online

Posts: 201


« Reply #1653 on: 13 April 2021 00:17:39 »

Мхм... Интересно пък дали ще почнат да разпространяват и някои наши канали в другите държави.

Възможно е да започнат да излъчват Magic и The voice в другите държави. Иначе, излъчването на Grand в България се случи по-рано от очакваното.  Grin
Vivacom са започнали да излъчват и IDJ TV, която също е от групата на United.
Report Spam   Logged
ivander
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 74


« Reply #1654 on: 14 April 2021 09:29:03 »

Възможно е да започнат да излъчват Magic и The voice в другите държави. Иначе, излъчването на Grand в България се случи по-рано от очакваното.  Grin
Vivacom са започнали да излъчват и IDJ TV, която също е от групата на United.
В Сърбия има оператори, които отдавна си излъчват легално български музикални канали:
https://www.tvchannellists.com/List_of_channels_on_Exe_Net_in_Ni%C5%A1
Exenet излъчват Balkanika HD, The Voice, Magic, Planeta Folk, BG Music Channel, FEN TV.  Имат дори и Nova News и Folklor TV,  които ги няма в списъка от линка.
Report Spam   Logged
studentmercedes454
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #1655 on: 14 April 2021 13:01:19 »

IDJ музикален канал ли е?
Report Spam   Logged
daniboi
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 217


« Reply #1656 on: 14 April 2021 15:32:19 »

Нова отново се издъни

https://eurocom.bg/new/toshko-yordanov-za-zhurnalist-v-krumova-blgariya-shchyakha-da-lipsvat-chasti-ot-tyaloto-mu-video?fbclid=IwAR1qTlGggK2jknx-Fu7GbwKz7lMy-jVaX5WL1upN6y9sKM4KjNpfbh51GKQ
Report Spam   Logged
PLTV
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 291



« Reply #1657 on: 14 April 2021 15:43:41 »


„Става въпрос за неволна грешка по време на жива връзка в обедна емисия. По време на нея казвам „Има такъв народ” вместо „Изправи се! Мутри вън!”. От репортажа, излъчен малко по-късно, става ясно, че имам предвид „Изправи се! - Мутри вън!”, уточнява Цицелков.

Report Spam   Logged
mickeymouse
Зяпач
**
Online Online

Posts: 201


« Reply #1658 on: 14 April 2021 16:45:28 »

Не са се издънили - обикновен лапсус. Имало е доста по-фрапантни неща, както в Нова, така и в други медии  Grin
Report Spam   Logged
Sharo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 21


« Reply #1659 on: 14 April 2021 17:09:44 »

Според мен лично твърде много се драматизира по този казус. Така или иначе имената на двете партии много си приличат, а и в репортажа след това става ясно, че се говори за "Изправи се! Мутри вън!".
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy