BG TV Talk
29 March 2024 03:22:09
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 273033 times)
0 Members and 21 Guests are viewing this topic.
mickeymouse
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 192


« Reply #1660 on: 14 April 2021 22:38:18 »

Според мен лично твърде много се драматизира по този казус. Така или иначе имената на двете партии много си приличат, а и в репортажа след това става ясно, че се говори за "Изправи се! Мутри вън!".

Абсолютно, а изказването по 7/8 TV, беше с цел да се направи пиар - но това е мое мнение.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1661 on: 17 April 2021 14:05:44 »

В EPG-то на ефирната телевизия е сложено това лого на "Нова":


Явно това ще е общата визия на всички канали "Нова", но странно защо тук са сложили цвета, с който по принцип е хърватската "Нова". Ще ми се след ребрандирането да си запазят синьото като основен цвят.
Report Spam   Logged

Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #1662 on: 17 April 2021 14:47:44 »

В EPG-то на ефирната телевизия е сложено това лого на "Нова":

Явно това ще е общата визия на всички канали "Нова", но странно защо тук са сложили цвета, с който по принцип е хърватската "Нова". Ще ми се след ребрандирането да си запазят синьото като основен цвят.
Дали може да очакваме ребранд в близките месец-два? Логично е това да стане септември, но щом толкова рано присъства на ефирната телевизия, малко не ми се вярва. Както съм споменал в предишните си мнения, логото не е зле, но ще е много тъпо ако се откажат от синия цвят, така че дано се окаже "прототип". Grin Поне със сигурност може да предположим, че няма да преименуват канала на Nova BG.
Report Spam   Logged
mickeymouse
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 192


« Reply #1663 on: 17 April 2021 16:04:36 »

Дали може да очакваме ребранд в близките месец-два? Логично е това да стане септември, но щом толкова рано присъства на ефирната телевизия, малко не ми се вярва. Както съм споменал в предишните си мнения, логото не е зле, но ще е много тъпо ако се откажат от синия цвят, така че дано се окаже "прототип". Grin Поне със сигурност може да предположим, че няма да преименуват канала на Nova BG.

На мен не ми харесва...  Grin Исках да запазят нашето, като леко го пипнат, но те си решават... А може да е станала някаква грешка, не се знае, тъй като в сайта им няма никакви индикации за ребранд.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1664 on: 17 April 2021 16:16:49 »

Това според мен е грешка от доставчика, но пък НУРТС и Нова ТВ са на един собственик, така че кой ли знае. Според мен обаче това лого ще е стъпка назад - ребранда през 2011 беше точно за да се махнат еднобуквените лога тип D, D2, F, които ползваха Диемите за да се подчертаят имената и брандовете на телевизиите. Единствено беше сменено логото на Диема Фемили от Домусчиев защото било много дълго името и добре да си било само DF. Това n ще бъде оприличавано на b-то на БТВ, и до като при БТВ е нормално защото това е името на телевизията тук името е NOVA а не NTV. За това беше махнато и най първото лого на телевизията защото то си беше NTV и за да се подчертае реалното име си го направиха на nova което беше второто лого. Ако ще се унифицират логата нека поне в логото да си пише NOVA или nova в пълен вариант.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1665 on: 17 April 2021 16:29:55 »

Дали може да очакваме ребранд в близките месец-два? Логично е това да стане септември, но щом толкова рано присъства на ефирната телевизия, малко не ми се вярва. Както съм споменал в предишните си мнения, логото не е зле, но ще е много тъпо ако се откажат от синия цвят, така че дано се окаже "прототип". Grin Поне със сигурност може да предположим, че няма да преименуват канала на Nova BG.
И аз се надявам да е просто прототип и в крайна сметка да си запазят синия цвят. От друга страна пък гръцката "Нова" също е с основен син цвят, но там нямат основен канал, а само няколко филмови и спортни.

Иначе нашата медийна група е най-голямата от всички други държави, където оперират, тъй че логично главният канал на цялата група да е при нас, а другите да са със съответната буква на държавата. Интересно ми е и какви са им плановете за Гърция - дали ще се появи основен канал Nova GR, или ще си останат само съществуващите филмови и спортни.

Това според мен е грешка от доставчика, но пък НУРТС и Нова ТВ са на един собственик, така че кой ли знае. Според мен обаче това лого ще е стъпка назад - ребранда през 2011 беше точно за да се махнат еднобуквените лога тип D, D2, F, които ползваха Диемите за да се подчертаят имената и брандовете на телевизиите. Единствено беше сменено логото на Диема Фемили от Домусчиев защото било много дълго името и добре да си било само DF. Това n ще бъде оприличавано на b-то на БТВ, и до като при БТВ е нормално защото това е името на телевизията тук името е NOVA а не NTV. За това беше махнато и най първото лого на телевизията защото то си беше NTV и за да се подчертае реалното име си го направиха на nova което беше второто лого. Ако ще се унифицират логата нека поне в логото да си пише NOVA или nova в пълен вариант.
Мен пък въобще не ме бърка дали новото лого ще е просто буквата N или ще пише Nova. Важното е да е хубаво като дизайн, а то определено е. Сегашното лого неведнъж съм казвал, че въобще не ме кефи. Естествено другият вариант на логото ми харесва повече, но някой тук беше писал, че то е по-старо като дизайн:
Report Spam   Logged

mickeymouse
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 192


« Reply #1666 on: 17 April 2021 17:41:21 »

Интересно ми е, ако има ребранд, какво ще стане с Диемите  Huh?
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1667 on: 17 April 2021 17:48:18 »

LOL, това лого е отвратително.

Няма графичен дизайнер, който при сравнение да предпочете тази лилава или оранжева грозотия. Цялата визуална идентичност на НОВА тук в България си е идеална и й трябва единствено освежаване.

Тази мания в България логата на телевизиите да се променят постоянно е пълна идиотщина, според мен. 4 - те национални телевизии в САЩ са променяли логата си по 1 - максимум 2 пъти в историята си с цел освежаване, а 3 от тях са на по над 50 - тина години. FOX пък е на 30 - тина.

Успешните брандове не променят постоянно своите лога и визуална идентичност, а само надграждат.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #1668 on: 17 April 2021 18:39:34 »

И как се е появило това лого на екрана?
При ефирния сигнал как ще вкарат и лога за изобразяване на екраните до имената на каналите?
Да не би въпросния телевизор сам да си е добавил логото на екрана чрез функция на самия телевизор?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1669 on: 17 April 2021 19:06:27 »

И как се е появило това лого на екрана?
При ефирния сигнал как ще вкарат и лога за изобразяване на екраните до имената на каналите?
Да не би въпросния телевизор сам да си е добавил логото на екрана чрез функция на самия телевизор?
Мисля, че зависи какъв декодер ползваш. При някои модели се показват логата, а при други - не. Иначе логото се подава заедно с програмата, името на канала и т.н.

Интересно ми е, ако има ребранд, какво ще стане с Диемите  Huh?
И аз неведнъж съм писал по тази тема. Надявам се да запазят марката "Диема" и може би да я вкарат в другите държави. Само не знам как би стояло това лого с буквата "D" в кръгчето, за да имат обща визия все пак.

Другият вариант е просто всички канали да бъдат прекръстени на нещо с Nova в името, но определено не ми допада стратегията им в чужбина, където имената на всички нишови канали са различни и нямат нищо общо помежду си.
Report Spam   Logged

mickeymouse
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 192


« Reply #1670 on: 17 April 2021 19:22:32 »

Така е. Надявам се тази стратегия да не бъде приложена в България, защото ще развалят хубавата група, която имаме. Дано да вземат пример от нас.
Report Spam   Logged
Sharo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 21


« Reply #1671 on: 17 April 2021 19:39:02 »

В момента излъчват повторение на "Темата на Нова" вместо "Карай направо". Мисля, че след предаването миналата седмица е ясно защо. Надявам се тази "журналистка" Диана Найденова да не я виждаме на екран вече.   Roll Eyes
Report Spam   Logged
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #1672 on: 17 April 2021 21:29:29 »

Като става въпрос за лога, филмът в момента по Diema Family се излъчва без лого. И май са поръчали дублаж от някое студио, а не са го дублирали в Диемата.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1673 on: 18 April 2021 00:38:59 »

В EPG-то на ефирната телевизия е сложено това лого на "Нова":
Нямаше някоя телевизия, която слагаше до логото си същото „п“ в кръгче като дава повторения?  Grin
Report Spam   Logged
Sharo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 21


« Reply #1674 on: 20 April 2021 17:04:29 »

https://m.24chasa.bg/mnenia/article/9722677
Интервю с Николай Андреев, изпълнителен директор на НБГ.  Wink
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1675 on: 20 April 2021 20:00:40 »

https://m.24chasa.bg/mnenia/article/9722677
Интервю с Николай Андреев, изпълнителен директор на НБГ.  Wink
Интересно. Доста теми са засегнати - споменава се, че проучват нови световни формати и че през есента ще имат разнообразна и амбициозна програма. Засега сигурните неща за есента са само "Маскираният певец", "Игри на волята", "Кошмари в кухнята" и евентуално "Ягодова луна". Не знам дали "Братя", "Отдел издирване" и All Inclusive ще имат нови сезони. Ще продължат и инвестицията в нови сериали, а на мястото на "Откраднат живот" вероятно ще има няколко нови продукции.

"Дяволското гърло" също най-вероятно ще има втори сезон.

Към края на 2022г. "Нова" и спортните канали вече ще излъчват в 4К резолюция, а останалите канали ще бъдат поне в HD. Не се споменава нищо за новата сграда, но предполагам, че технологичният ъпгрейд ще стане, като се преместят там.

Относно музикалните канали и радиата не планират генерални промени. Единствено планират вестниците да си имат и сайтове, но поне засега не планират спиране на хартиените издания. Засега не се оттеглят и от фирмата Attica Eva, чието портфолио впрочем доста се е стопило. Само допреди 2 години издаваха 4-5 списания, а от няколко месеца им останаха единствено Eva и Grazia, та аз лично не мисля, че ще изкарат още дълго.
Report Spam   Logged

Sharo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 21


« Reply #1676 on: 21 April 2021 13:06:31 »

Интересно. Доста теми са засегнати - споменава се, че проучват нови световни формати и че през есента ще имат разнообразна и амбициозна програма. Засега сигурните неща за есента са само "Маскираният певец", "Игри на волята", "Кошмари в кухнята" и евентуално "Ягодова луна". Не знам дали "Братя", "Отдел издирване" и All Inclusive ще имат нови сезони. Ще продължат и инвестицията в нови сериали, а на мястото на "Откраднат живот" вероятно ще има няколко нови продукции.

"Дяволското гърло" също най-вероятно ще има втори сезон.

Към края на 2022г. "Нова" и спортните канали вече ще излъчват в 4К резолюция, а останалите канали ще бъдат поне в HD. Не се споменава нищо за новата сграда, но предполагам, че технологичният ъпгрейд ще стане, като се преместят там.

Относно музикалните канали и радиата не планират генерални промени. Единствено планират вестниците да си имат и сайтове, но поне засега не планират спиране на хартиените издания. Засега не се оттеглят и от фирмата Attica Eva, чието портфолио впрочем доста се е стопило. Само допреди 2 години издаваха 4-5 списания, а от няколко месеца им останаха единствено Eva и Grazia, та аз лично не мисля, че ще изкарат още дълго.
Последната информация, която четох по темата със сградата е, че тя не била включена в сделката. Тоест тя продължава да си е на Домуса, даже от прокуратурата бяха започнали разследване.
Относно програмата ми е много интересно с какво ще бъде запълнен часовият пояс на "Откраднат живот". За "Игри на волята" вече знам, че има хора, извикани за кастинг. Надявам се да върнат "X Factor", вместо да продължават с "Маскираният певец".
Според мен лично би било грешка да "залепват" вестниците за НетИнфо. Твърде много са дискредитирани, дори да сменят редакционната си политика.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1677 on: 21 April 2021 18:21:08 »

Последната информация, която четох по темата със сградата е, че тя не била включена в сделката. Тоест тя продължава да си е на Домуса, даже от прокуратурата бяха започнали разследване.
Относно програмата ми е много интересно с какво ще бъде запълнен часовият пояс на "Откраднат живот". За "Игри на волята" вече знам, че има хора, извикани за кастинг. Надявам се да върнат "X Factor", вместо да продължават с "Маскираният певец".
Според мен лично би било грешка да "залепват" вестниците за НетИнфо. Твърде много са дискредитирани, дори да сменят редакционната си политика.
Предполагам, че слотът на "Откраднат живот" ще бъде запълнен с "Кошмари в кухнята", "Ягодова луна" и някое ново предаване или сериал. Засега обаче не съм чул слухове какви нови формати са разучвали.

Относно музикалните предавания - "Маскираният певец" ми е много по-интересно. Доста различно е от всичко останало, което е правено до момента, докато X Factor е доста сходно с "Гласът на България" като концепция - търсят се нови и талантливи певци, но регламентите са малко различни.

За сградата навсякъде пишеше, че влиза в сделката, единствено в "Капитал", ако не се лъжа, бяха написали, че не влизала. Наистина след това нищо не се е писало по тази тема, та така и не разбрах окончателно влязла ли е в сделката или не.
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #1678 on: 21 April 2021 21:23:35 »

Предполагам, че слотът на "Откраднат живот" ще бъде запълнен с "Кошмари в кухнята", "Ягодова луна" и някое ново предаване или сериал. Засега обаче не съм чул слухове какви нови формати са разучвали.

Относно музикалните предавания - "Маскираният певец" ми е много по-интересно. Доста различно е от всичко останало, което е правено до момента, докато X Factor е доста сходно с "Гласът на България" като концепция - търсят се нови и талантливи певци, но регламентите са малко различни.

За сградата навсякъде пишеше, че влиза в сделката, единствено в "Капитал", ако не се лъжа, бяха написали, че не влизала. Наистина след това нищо не се е писало по тази тема, та така и не разбрах окончателно влязла ли е в сделката или не.
Аз все си мисля ,че в слота на Откраднат живот отново ще бъде излъчван български сериал ,като в някои сайтове чета ,че ще се снима нов сезон на Пътят на честта и точно той ще го замести. Това разбира се са само слухове ,надявам се скоро да разберем . Иначе да най-вероятно игри на волята отново ще бъде понеделник от 20:00 ,2 часа ,а петък ще продължи да си се излъчва кошмари в кухнята от 20;00 . Много ми се иска наистина да направят сезон 2 на Дяволското гърло ,тъй като определено сериала си го бива !
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1679 on: 22 April 2021 21:00:35 »

Аз все си мисля ,че в слота на Откраднат живот отново ще бъде излъчван български сериал ,като в някои сайтове чета ,че ще се снима нов сезон на Пътят на честта и точно той ще го замести. Това разбира се са само слухове ,надявам се скоро да разберем . Иначе да най-вероятно игри на волята отново ще бъде понеделник от 20:00 ,2 часа ,а петък ще продължи да си се излъчва кошмари в кухнята от 20;00 . Много ми се иска наистина да направят сезон 2 на Дяволското гърло ,тъй като определено сериала си го бива !
Силно се надявам "Пътят на честта" да няма втори сезон.  Grin Първият беше под всякаква критика, пък и си имаше хубав финал.

Иначе миналата есен "Кошмари в кухнята" беше в понеделник от 20:00ч., като почна в средата на сезона и съответно дългият понеделнишки епизод на "Игри на волята" беше скъсен и си стана като останалите на дължина.

В петък от 20:00ч. вървеше All Inclusive, но не знам дали планират нов сезон, както и на "Братя" и "Отдел издирване".
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy