BG TV Talk
28 March 2024 19:08:28
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 272945 times)
0 Members and 16 Guests are viewing this topic.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1820 on: 28 July 2022 20:23:21 »

The Voice TV с нов графичен пакет от днес (28 юли)



В статията пише още, че самите нови шапки са изработени в 4К формат и 50 кадъра в секунда, което е вероятен знак, че самата телевизия съвсем скоро ще се предлага в 4К в пакетите на кабелните оператори.

Дано не се забавят с налагането на 4К версията на канала, както направиха с HD-то им преди няколко години.
Report Spam   Logged
Sharo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 21


« Reply #1821 on: 24 August 2022 08:01:40 »

Пореден любопитен трансфер между БТВ и Нова - репортерите Мариета Николаева и Ванина Недкова сменят местата си. Преди няколко месеца Нели Тодорова и Владислава Тричкова направиха същата рокада.
Линк: https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/12354733
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1822 on: 24 August 2022 12:22:29 »

Пореден любопитен трансфер между БТВ и Нова - репортерите Мариета Николаева и Ванина Недкова сменят местата си. Преди няколко месеца Нели Тодорова и Владислава Тричкова направиха същата рокада.
Линк: https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/12354733
В статията пише и че Петър Антонов от "България он еър" отива в "ьТВ". Тази телевизия определено си стана трамплин за начинаещи и не чак толкова начинаещи журналисти към големите "ьТВ" и "Нова".
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #1823 on: 25 August 2022 19:51:34 »

Пореден любопитен трансфер между БТВ и Нова - репортерите Мариета Николаева и Ванина Недкова сменят местата си. Преди няколко месеца Нели Тодорова и Владислава Тричкова направиха същата рокада.
Линк: https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/12354733
Странно Ванина Недкова си прави все още репортажи в новините на Нова . Явно ще стане като с Владислава Тричкова ,днес в Нова утре в бТВ .
Report Spam   Logged
Sharo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 21


« Reply #1824 on: 26 August 2022 18:57:33 »

Странно Ванина Недкова си прави все още репортажи в новините на Нова . Явно ще стане като с Владислава Тричкова ,днес в Нова утре в бТВ .
Предполагам ѝ тече предизвестието. Докато Мариета Николаева вече обяви във Фейсбук профила си, че вече е напуснала БТВ.


Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1825 on: 15 September 2022 12:51:47 »

Интервю с Красимира Хаджийска, главен оперативен директор на "Нова": https://www.24chasa.bg/mneniya/article/12528237

До края на годината медийната група трябва да се премести в новата сграда.

В момента се снима сезон 2 на "Дяволското гърло", като вероятно ще бъде излъчен през идната пролет. Разглеждат се и над 3 нови филмови проекта.

За момента завръщане на Big Brother не е на дневен ред.
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1826 on: 19 September 2022 15:32:25 »

Мой познат ми каза че до сегашното лого на Нова ТВ е махнато от банера на новата сграда отпред, от скорошна снимка на Стрийт Вю от преди няколко седмици също го няма.

Отделно вътре имало материали с това лого:

Не знам до колко е вярно, но ако е при преместването е напълно възможно покрай новите студия да сменят и логата.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 1 143



WWW
« Reply #1827 on: 19 September 2022 15:47:11 »

Ужас, вместо да дадем на другите държави хубави лога и брандове, ние им адаптираме техните грозотии. Тази кльомба прилича от епохата на Нова, когато беше кабеларка (извън София). Да не връщам темата за новинарския канал, който звучи като марка на мобилен оператор. Grin
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #1828 on: 19 September 2022 17:52:17 »

Аз не мисля че е чак толкова зле напротив ще седи добре това лого в 4К..Практиката на много медийни групи е да запазват логата от други страни където имат бизнес.И N1 няма да много по различно от основното лого на канала.Впрочем едни от интервютата бяха казали че ще се сменя и цялата визия на канала..все пак над 10 г нищо не е пипано.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1829 on: 19 September 2022 19:01:54 »

И на мен това лого на "Нова" ми харесва доста повече от сегашното и тайничко се надявах да го въведат и тук. Въпросът при евентуален ребранд е с какви лога ще бъдат каналите на "Диема", а и музикалните The Voice и Magic. Все пак в другите държави нямат канали с тези марки.

Колкото до N1 - неведнъж съм изразявал негативното си отношение към това име. Nova News е много по-хубав бранд, но явно в другите държави N1 вече е наложено като име и новинарските канали там са сред водещите.
Report Spam   Logged

mickeymouse
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 192


« Reply #1830 on: 19 September 2022 21:25:53 »

https://citybuild.bg/news/novata-sgrada-na-nova-televiziya-%E2%80%93-edin-harmonichen-organizam
Разглеждах проекта за новата сграда на Нова, но забелязах как след основната сграда, има едно голямо пространство на два етажа. Първо си помислих, че това ще са студиа, но пише, че ще бъдат във високата част на сградата. Имате ли представа за какво ще използват тази част от сградата?
Да не би там да стане терен за снимки на предавания като На кафе, Голямото преследване, Семейни войни и тн?
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 1 143



WWW
« Reply #1831 on: 20 September 2022 00:12:29 »

Впрочем едни от интервютата бяха казали че ще се сменя и цялата визия на канала..все пак над 10 г нищо не е пипано.
Визията я смениха преди 5 години някъде. Само логото е на над 10 години (по-точно на 11), но неведнъж съм казвал, че постоянната промяна на логата е глупава и изглежда сякаш марката има криза на идентичността. Успешните марки държат на едно лого десетилетия наред, а не като тук да го сменят през няколко години, защото на някого му е омръзнало. Затова се правят нови графични опаковки през няколко години (тук давам bTV като антипример), но логата се запазват същите.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #1832 on: 20 September 2022 11:54:56 »

Визията я смениха преди 5 години някъде. Само логото е на над 10 години (по-точно на 11), но неведнъж съм казвал, че постоянната промяна на логата е глупава и изглежда сякаш марката има криза на идентичността. Успешните марки държат на едно лого десетилетия наред, а не като тук да го сменят през няколко години, защото на някого му е омръзнало. Затова се правят нови графични опаковки през няколко години (тук давам bTV като антипример), но логата се запазват същите.
Аз харесвах много първото лого беше много добро..за мен трябваше и да запазят както и името на новините..Календар това беше много добро попадение ама уви.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1833 on: 20 September 2022 15:27:59 »

https://citybuild.bg/news/novata-sgrada-na-nova-televiziya-%E2%80%93-edin-harmonichen-organizam
Разглеждах проекта за новата сграда на Нова, но забелязах как след основната сграда, има едно голямо пространство на два етажа. Първо си помислих, че това ще са студиа, но пише, че ще бъдат във високата част на сградата. Имате ли представа за какво ще използват тази част от сградата?
Да не би там да стане терен за снимки на предавания като На кафе, Голямото преследване, Семейни войни и тн?
Ако визираш сградите зад високата, които приличат на складове, мисля, че те не са на "Нова". Като гледам, в статията се пише само за помещенията във високата част на сградата.

Визията я смениха преди 5 години някъде. Само логото е на над 10 години (по-точно на 11), но неведнъж съм казвал, че постоянната промяна на логата е глупава и изглежда сякаш марката има криза на идентичността. Успешните марки държат на едно лого десетилетия наред, а не като тук да го сменят през няколко години, защото на някого му е омръзнало. Затова се правят нови графични опаковки през няколко години (тук давам bTV като антипример), но логата се запазват същите.
По принцип и аз не съм голям привърженик на честата смяна на лога и визии, но в случая те са отвратителни. Визията що годе става, но логата още откакто ги въведоха през 2011г., са ми доста противни. В случая пък United Group си унифицират каналите Nova във всички държави с една визия, че даже случайно или не синият цвят им е свободен. В другите държави цветовете на Nova са червено (Хърватия), кафяво (Босна), лилаво (Черна Гора) и тъмно лилаво (Сърбия). Единствено на техния Nova Sport ползват синьо в логото. Впрочем това ме подсеща, че при този предстоящ ребранд за първи път в историята визията на нашия Nova Sport вероятно ще бъде идентична с останалите канали. Grin
Report Spam   Logged

alex2510
Зрител
***
Online Online

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1834 on: 20 September 2022 16:53:29 »

Аз харесвах много първото лого беше много добро..за мен трябваше и да запазят както и името на новините..Календар това беше много добро попадение ама уви.
Нищо чудно новините и на нашата Нова ТВ да ги прекръстят на Дневник (както им се казва централната емисия в Хърватия)... Ама като се сетя, че Иво Прокопиев има информационна медия със същото име....
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1835 on: 20 September 2022 17:26:08 »

Нищо чудно новините и на нашата Нова ТВ да ги прекръстят на Дневник (както им се казва централната емисия в Хърватия)... Ама като се сетя, че Иво Прокопиев има информационна медия със същото име....
"Дневник" тук е прекалено популярно име на бившия вестник и настоящ сайт, който имаш предвид, тъй че не виждам как би могло централната емисия новини на "Нова" да се казва така, освен ако United Group не купят и тази медия. Grin

Впрочем има още един подобен казус - филмовият канал на United Group в другите държави се казва Cinemania, но пък тук имаме друг канал с това име.
Report Spam   Logged

Cartoonblast
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #1836 on: 20 September 2022 21:24:14 »

Имаме и още един казус Владо Телеманиаков владее марката n1 Grin Grin Grin
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #1837 on: 20 September 2022 21:46:47 »

Нищо чудно новините и на нашата Нова ТВ да ги прекръстят на Дневник (както им се казва централната емисия в Хърватия)... Ама като се сетя, че Иво Прокопиев има информационна медия със същото име....
Календар за мен е най-подходящото име за новините така ще се различават от всички други електронни медийй.
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Online Online

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1838 on: 21 September 2022 00:47:09 »

Имаме и още един казус Владо Телеманиаков владее марката n1 Grin Grin Grin
Има 2 заявки за регистриране на тая марка N1 от бай Владко, ама и двете заявки са оттеглени. Не знам при това положение дали Нова ще могат спокойно да ползват марката...
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1839 on: 21 September 2022 15:06:21 »

Има 2 заявки за регистриране на тая марка N1 от бай Владко, ама и двете заявки са оттеглени. Не знам при това положение дали Нова ще могат спокойно да ползват марката...
Е, в такъв случай ето причина да си оставят името Nova News. Grin
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy