BG TV Talk
28 March 2024 18:58:30
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 272944 times)
0 Members and 16 Guests are viewing this topic.
mickeymouse
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 192


« Reply #1920 on: 22 January 2023 21:37:02 »

Аз мисля, че има два варианта: или утре да обявят обратното броене - в началото на пролетния сезон всичко да бъде ново - студиа, визии, HD, 4K и тн, или това да се случи утре - напълно или частично.
Report Spam   Logged
secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #1921 on: 22 January 2023 22:46:04 »

Естествено че през 2011 се знаеше предварително че ще сменят логото и визията, дори си спомням че още през късната пролет или началото на лятото беше обявено, че есента ще има ново лого и визия. Сега не знам кое ви кара да мислите че ще има нова визия. Аз пък мисля че най-вероятно ако има промяна, тя ще е чак есента или най-рано началото на пролетния ТВ сезон, тоест февруари или март. А иначе, сега мисля че само Кино Нова и Нова Спорт са със визията си от преди повече от 10 години. На Нова Спорт визията въобще не е пипана от както канала е стартирал 2010-та, Кино Нова също мисля че от есента на 2011 когато смениха логото и името въобще не е имало промяна във визията. На Диема я сменяха дори два пъти мисля, ако си спомняте нейното лого в началото беше черно с червен надпис Диема, а не бял както сега. Диема Фемили си смени логото през 2019. В Хърватия Юнайтед груп имат канал Нова Фемили който съвпада напълно като профил с Диема Фемили, тоест въртят предимно турски сериали. Така че може Диема Фемили да стане Нова Фемили.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #1922 on: 23 January 2023 06:09:15 »

Нито ново студио, нито ребранд както и очаквах.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #1923 on: 23 January 2023 06:16:35 »

Нито ново студио, нито ребранд както и очаквах.
Явно нещата ще се забавят..предстои да видим колко и как ще стане целия ребрандинг и смяна на сградата.
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #1924 on: 23 January 2023 09:30:33 »

И някой разбра ли каква е тази изненада,която бяха обявили и очаквахме ? Защото аз не ? 🤔
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 1 143



WWW
« Reply #1925 on: 23 January 2023 12:15:14 »

Нали се сещате, че щом опаковките на Диемите и другите SD канали са правени в 16:9, вероятно master-ите са в 1920x1080? Дизайнерските студиа от много отдавна не правят графики в SD. Така че вероятно Нова имат версии на опаковките си в HD.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1926 on: 23 January 2023 12:22:49 »

Нали се сещате, че щом опаковките на Диемите и другите SD канали са правени в 16:9, вероятно master-ите са в 1920x1080? Дизайнерските студиа от много отдавна не правят графики в SD. Така че вероятно Нова имат версии на опаковките си в HD.

You're making way too much sense, stop it!
Report Spam   Logged

Hater by Design.
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #1927 on: 24 January 2023 18:33:39 »

И някой разбра ли каква е тази изненада,която бяха обявили и очаквахме ? Защото аз не ? 🤔
Явно ще се забавят доста с местенето,незнам дали искат да започнат новия сезон в старата сграда или ще изчакат точно началото на новия телевизионен сезон за да направят целият ребрандинг и преместването им в новите студия.Като гледам никой не знае кога ще стане това точно,дано да е скоро.
Report Spam   Logged
Cartoonblast
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #1928 on: 24 January 2023 21:34:17 »

Незнам, сега но преди няколко минути, прекъснаха програмата на Нова, а и по време на епизод на Хавай 5-0, се чуваше бръмчене от някавки си жакове за звук  Grin Grin и прекъснаха на черен екран и програмата после тръгна ИИ познайте: ВЕче е с по-добро качество отпреди, так че вече е верен слуха че явно са се преместили!! Cheesy Cheesy Cheesy Shocked
Report Spam   Logged
mickeymouse
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 192


« Reply #1929 on: 24 January 2023 21:42:03 »

Добре, ама въпросът е кога ще се преместят в новите студиа...?
Report Spam   Logged
Cartoonblast
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #1930 on: 24 January 2023 21:47:14 »

Ми, не се знае
Edit: Съжелявам за грешната информация, още не са се прехвърлили само спортните канали, а това прекъсване идва от еон бокса на виваком, което е собственост, заедно с нова на United Group.. Grin Grin Grin Grin Grin Grin Cry
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #1931 on: 26 January 2023 14:27:25 »

Очудих се, че никой още не е коментирал, в 12 и нещо NOVA са добавили English аудио пътечка и субтитри за хора с увреден слух на стрийма от BIX, логото вече няма HD надпис при HD излъчването.
Code:
https://streamable.com/pnhpzq
Логата на другите им канали са леко изместени от старото им местоположение. Също така са добавени и English аудио пътечка и суб пътечка за глухи на останалите им канали.
Явно са пуснали HD без ребрандинга както си мислех в началото, но още няма стрийм при Бикс.
Доживях да имаме български канали с аудио с оригинално аудио и пътечка за субтитри, въпреки, че няма нищо на тях, вероятно ще има на новите продукции.

Bitrate-а на аудио пътечката при SD каналите вече не е 192kb/s, а 256kb/s MP2 Smiley

За сега само при спортните Diema канали оригиналната аудио пътечка има съдържание.
П.С. Вече са добавени и HD версиите на Diema, Kino Nova и Diema Family при BIX.

Червената точка е променена също, прилича ми на тази на FOX каналите.
Report Spam   Logged
TVofBulgaria
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 13


« Reply #1932 on: 26 January 2023 15:28:06 »

Според мен съвсем скоро ще тръгнат от новото студио.
Днес в 12:45 всички канали на Нова (без The Voice и Magic) прекъснаха за няколко секунди и са с леки корекции.
Ето записи:





Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #1933 on: 26 January 2023 15:41:11 »

Diema Sport и Diema Sport 2 вече се присъединиха към Diema Sport 3 в 4K качество са добавени при BIX.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1934 on: 26 January 2023 15:49:43 »

На нова имам оригинално аудио. Когато е на български нямам звук. Като почна турския, чувам оригиналното аудио. И картината ми се струва по ясна от преди. На нова нюз логото е ужас. Все едно с пейнт е изрязано.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #1935 on: 26 January 2023 15:55:03 »

Хах да на Нова в момента на English пътечката върви оригинално турско аудио на сериала. Мюсюлманите в България ще са много доволни.

В Новините в 16ч. още не са в новото студио и камерите им са старите. Но звукът е различен, сякаш е с еквилайзер Cheesy

Ето запис от турския сериал с оригинално аудио:
Code:
https://streamable.com/nj1ate

В момента звукът от English аудио пътечката по време на Пресечна точка е доста по-чист от българската.

При смяна на видео файла от апаратната, видеото стартира плавно със звука и картината която в началото е тъмна.

В момента е изглежда доста аматьорски всичко, ако не оправят тези неща със звука, картината и логата ще са като аматьорска кабеларка. Звука ми напомня на този на Канал 3.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #1936 on: 26 January 2023 16:43:54 »

Хах да на Нова в момента на English пътечката върви оригинално турско аудио на сериала. Мюсюлманите в България ще са много доволни.

В Новините в 16ч. още не са в новото студио и камерите им са старите. Но звукът е различен, сякаш е с еквилайзер Cheesy

Ето запис от турския сериал с оригинално аудио:
Code:
https://streamable.com/nj1ate

В момента звукът от English аудио пътечката по време на Пресечна точка е доста по-чист от българската.
Явно в момента правят разни проби не вярвам това да е финалния резултат за технологичната модернизация на телевизията а и мисля че обявят промяната и местенето в новата сграда както при радията.
При смяна на видео файла от апаратната, видеото стартира плавно със звука и картината която в началото е тъмна.

В момента е изглежда доста аматьорски всичко, ако не оправят тези неща със звука, картината и логата ще са като аматьорска кабеларка. Звука ми напомня на този на Канал 3.
Не мисля че е аматьорско всичко,най-вероятно се правят проби и когато стане факт преместването ще има съобщение от медията.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1937 on: 26 January 2023 16:44:33 »

Ццц... аз с такова нетърпение очаквах HD и 4К версиите и ребрандинга, пък то целият ребрандинг се изрази в премахването на надписа HD. Grin Тия надписи и без туй бяха излишни и изключително досадни, ама все пак продължавам да си очаквам нови лога, визии и евентуално имена на някои от каналите.

Иначе The Voice и Magic вероятно са били преместени още с радиата и затова не е имало прекъсване при тях.
Report Spam   Logged

mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #1938 on: 26 January 2023 17:03:03 »

Ццц... аз с такова нетърпение очаквах HD и 4К версиите и ребрандинга, пък то целият ребрандинг се изрази в премахването на надписа HD. Grin Тия надписи и без туй бяха излишни и изключително досадни, ама все пак продължавам да си очаквам нови лога, визии и евентуално имена на някои от каналите.

Иначе The Voice и Magic вероятно са били преместени още с радиата и затова не е имало прекъсване при тях.
Никой не е казал че това е въпросния ребрандинг..това реално не е..ще видим окончателната визия скоро според мен.
Report Spam   Logged
krasi_varna
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 14


« Reply #1939 on: 26 January 2023 17:24:59 »

Това е според мен е прехвърляне на сигнала от новата централна апаратна, имам съмнение че предаването (Денят на живо) сега по Nova News e от новата сграда на Нова.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy