BG TV Talk
29 March 2024 12:10:33
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 273126 times)
0 Members and 19 Guests are viewing this topic.
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 542


« Reply #2000 on: 01 February 2023 06:16:30 »

Вече от новото студио
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #2001 on: 01 February 2023 07:50:05 »

Качеството на картината е добро. Но за сега само времето е с нова шапка. И тя, не е знае какво. БТВ се бяха подготвили по-добре 2019 г.
Нова нюз още не са готови. Твоят ден закъснява и има предаване от дойче веле. Явно няма да започнат в 8, но да видим кога.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #2002 on: 01 February 2023 09:02:03 »

Не се връзвайте много - много на коментарите на "многоуважаемия" Mr.D по този казус.

Всички знаем, че той обича bTV повече от хляба и е готов да защити дори най - отвратително тъпите продукции на тази телевизия.

Все пак, нека не забравяме - той започна своят форумен живот с псевдонима "Slavi Trifonov".

Обективност от въпросния господин, поне що се отнася до конкуренцията на любовта на живота му, е невъзможна.

Човекът казва, че Нова в 4К никой не е обещавал или обявявал, а лично Николай Андреев каза, че Нова и спортните канали на United Group ще преминат поетапно към 4К щом се преместят в новата сграда. Е, понеже се забавиха с местенето, някои от 4К версиите стартираха по - рано, за да съвпаднат със световното и съответно втората половина на сезона във ВЛ. Интервюто беше във в. Капитал, но важното е да се говори и да се трупкат мнения, нали?

Понеже знам, че ще ме попитате къде може да го прочетете - ето един архив на интервюто, защото сайтът на Капитал е с абонамент: https://www.tbcnovinite.com/2021/03/nova-4-diema-xtra.html

Който има абонамент, може да го прочете тук: https://www.capital.bg/biznes/media_i_reklama/2021/03/19/4186993_nikolai_andreev_shte_imame_nov_sporten_kanal_ot_esenta/

Колкото до така чаканото "ново свръх качество", еми... Засега е доста смесена работата, дано започнат да се случват малко по - експедитивно нещата и за началото на пролетния сезон всичко да е наред.

Превключих да видя дали ще ни изненадат и с HD версиите на нишовите канали... Нъцки, същият мазньоч... поне при Виваком.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #2003 on: 01 February 2023 09:05:53 »

Твоят ден от 9 до 11 до петък. Още са си в старата сграда. Чак понеделник се местят. Шапката за времето е старата.
Report Spam   Logged
dan_agent06
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 139


« Reply #2004 on: 01 February 2023 09:17:36 »

Твоят ден от 9 до 11 до петък. Още са си в старата сграда. Чак понеделник се местят. Шапката за времето е старата.
Сменена е наистина само шапката на времето, като е използвана старата музика. Иначе да видим каква ще е масата на водещите, тъй като в новините сега в 9:00 водещата стоя права през цялото време.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #2005 on: 01 February 2023 09:18:59 »

Твоят ден от 9 до 11 до петък. Още са си в старата сграда. Чак понеделник се местят. Шапката за времето е старата.
Явно всичко ще става поетапно защото и при другите канали няма промяна.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #2006 on: 01 February 2023 09:29:46 »

Вероятно да. Сега и Гала съобщи, че и тя отива в ново студио по някое време.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #2007 on: 01 February 2023 09:39:25 »

Вероятно да. Сега и Гала съобщи, че и тя отива в ново студио по някое време.
Брех... тя май за първи път ще бъде в основната сграда с останалите предавания.  Grin Досега беше първо в Нови Хан, а сега в Герман.

Твоят ден от 9 до 11 до петък. Още са си в старата сграда. Чак понеделник се местят. Шапката за времето е старата.
За съжаление явно всичко се случва поетапно, ама нормално за такава огромна медийна група. В такъв случай очаквам новите визии и резолюции със старта на пролетните формати.
Report Spam   Logged

secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #2008 on: 01 February 2023 10:01:23 »

Качеството на картината наистина е много добро. Браво за което. Обаче логата на Диема и Нова Нюз изглеждат отвратително. Някакви пикселизирани, все едно са от някакъв клип със много ниско качество. Как не ги оправиха толкова дни вече. И между другото не знам защо говорите толкова за нова визия. Кой ви каза изобщо че ще има нова визия. Фактът че махнаха надписа HD от логото и леко обновиха основната си шапка говори че не смятат да сменят кардинално логото и визията за сега. Иначе защо ще го махат миналата седмица а не направо като сменят логото. И няма да е лошо да вземат да махнат това досадно нещо със черния екран между всяка реклама.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #2009 on: 01 February 2023 10:03:20 »

Снимката е от съобщението за новата сграда. Усещам, че Нова нюз изобщо не са в новата сграда. Това ще си проличи с новините в 13, че са им първите за деня. Василковски не се спря да се хвали, че има голяма стена за времето. Да бяха сменили фона на картите, че тази визия май е от времето на Деси Банова.
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #2010 on: 01 February 2023 10:15:57 »

Доколкото разбрах, Нова Нюз ще се преместят в новата сграда в идния понеделник.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #2011 on: 01 February 2023 10:24:13 »

Доколкото разбрах, Нова Нюз ще се преместят в новата сграда в идния понеделник.
Шефката на Нова каза че Новините и публицистиката на телевизията и Нова Нюз ще се излъчват о най-модерните студия..много скоро предполагам ще има преместване и на Нова Нюз.
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #2012 on: 01 February 2023 10:39:50 »

Не се връзвайте много - много на коментарите на "многоуважаемия" Mr.D по този казус.

Всички знаем, че той обича bTV повече от хляба и е готов да защити дори най - отвратително тъпите продукции на тази телевизия.

Все пак, нека не забравяме - той започна своят форумен живот с псевдонима "Slavi Trifonov".

Обективност от въпросния господин, поне що се отнася до конкуренцията на любовта на живота му, е невъзможна.

Човекът казва, че Нова в 4К никой не е обещавал или обявявал, а лично Николай Андреев каза, че Нова и спортните канали на United Group ще преминат поетапно към 4К щом се преместят в новата сграда. Е, понеже се забавиха с местенето, някои от 4К версиите стартираха по - рано, за да съвпаднат със световното и съответно втората половина на сезона във ВЛ. Интервюто беше във в. Капитал, но важното е да се говори и да се трупкат мнения, нали?

Понеже знам, че ще ме попитате къде може да го прочетете - ето един архив на интервюто, защото сайтът на Капитал е с абонамент: https://www.tbcnovinite.com/2021/03/nova-4-diema-xtra.html

Който има абонамент, може да го прочете тук: https://www.capital.bg/biznes/media_i_reklama/2021/03/19/4186993_nikolai_andreev_shte_imame_nov_sporten_kanal_ot_esenta/

Колкото до така чаканото "ново свръх качество", еми... Засега е доста смесена работата, дано започнат да се случват малко по - експедитивно нещата и за началото на пролетния сезон всичко да е наред.

Превключих да видя дали ще ни изненадат и с HD версиите на нишовите канали... Нъцки, същият мазньоч... поне при Виваком.

Прехвърли 1-2 страници назад и проследи мненията ми - никъде не говоря принципно за 4К, знам и помня това интервю. Говоря, че "никой никъде не е обявявал, че от утре(бел. - днес) ще преминат в 4К". Което е така Smiley
А - и между другото - не се случи, не излъчват в 4К.

Точно мен трудно може да ме обвиниш в "трупкане на мнения" - в доста дълги периоди изобщо не пишех, както някои колеги. А и да напомня, че съм тук от най-отдавна. https://bgtvnews.wordpress.com/about/

По същество, извън форумните лични дискусии - студиото е изключително голямо, харесва ми, че имат лек ъпдейт на графичните елементи като си запазват все пак техния стил. Бленувания (от утре - бел., днес) цялостен редизайн, за който никой не е говорил официално, не се случи. Защото също беше общи очаквания. Вероятно някога, в идните месеци/години, но не от днес.

За мен лично в подредбата/конфигурирането на сетовете поне към момента нещо не е напълно функционално. Поне в днешното издание на "Здравей, България"(а вероятно и по принцип, предвид концепцията и темите в предаването) "ниския сет" с меката мебел беше най-малко използван, а в същото време е в средата на студиото - между основния сет за разговори от едната страна и "високия сет" с дървената маса за първия час от другата страна. И двата сета много използвани, а този с меката мебел в средата за 5 минути в целия ефир. Стоеше ми като "дупка", която само заобикаляха докато се местят от едното място на другото. Харесва ми, че имат и "вертикални стени". Дано като цяло ги използват повече, защото днес живите връзки пуската през сплитове, а стените почти не ги използваха.

Дано скоро всички продукции се преместят в новите им студиа, такава сграда и голяма инвестиция ще донесе много за компанията и медиите, както и най-сетне конкуренцията ще е още по-силна.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #2013 on: 01 February 2023 11:09:07 »

Емисията на нова нюз започна чак в 11.08. Хедлайн е, но с нова шапка като на времето. Музиката е същата. Между видео материалите музиката същата, но шапката не.
Report Spam   Logged
zikre_86
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 6


« Reply #2014 on: 01 February 2023 11:20:44 »

Струва ми се,че до дни ще разкарат синьото лого.... Kiss Kissможе ни зановия сезон
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #2015 on: 01 February 2023 11:34:25 »

Струва ми се,че до дни ще разкарат синьото лого.... Kiss Kissможе ни зановия сезон

Заради какво "ти се струва" така?
Или просто ти се иска и ти се струва логично, очаквано и тн.?
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #2016 on: 01 February 2023 11:34:44 »

Качеството на картината наистина е много добро. Браво за което. Обаче логата на Диема и Нова Нюз изглеждат отвратително. Някакви пикселизирани, все едно са от някакъв клип със много ниско качество. Как не ги оправиха толкова дни вече. И между другото не знам защо говорите толкова за нова визия. Кой ви каза изобщо че ще има нова визия. Фактът че махнаха надписа HD от логото и леко обновиха основната си шапка говори че не смятат да сменят кардинално логото и визията за сега. Иначе защо ще го махат миналата седмица а не направо като сменят логото. И няма да е лошо да вземат да махнат това досадно нещо със черния екран между всяка реклама.
Всичките канали Nova в останалите държави са с еднакви лога, тъй че би следвало и нашата Nova да е с тяхната визия. Още преди 4 месеца и половина тук беше пуснато и евентуалното бъдещо лого:

Мой познат ми каза че до сегашното лого на Нова ТВ е махнато от банера на новата сграда отпред, от скорошна снимка на Стрийт Вю от преди няколко седмици също го няма.

Отделно вътре имало материали с това лого:

Не знам до колко е вярно, но ако е при преместването е напълно възможно покрай новите студия да сменят и логата.
Report Spam   Logged

secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #2017 on: 01 February 2023 11:49:32 »

Нещо не ме кефи това лого, не мисля че ще изглежда добре на екран, ако ще е то новото по-добре да не го сменят... да не говорим че това малко "n" на български прилича доста на буквата "п"... както на БТВ някои и до днес и викат ьТВ (ер малък ТВ) заради логото, същата работа ще е и тук...
Report Spam   Logged
dan_agent06
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 139


« Reply #2018 on: 01 February 2023 12:04:40 »

И шапката на новините на нова е сменена. Много не ми харесват новите шапки, тъй като старите имаха цвят и картинки, а сега са просто бели с някакви надписи.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Online Online

Posts: 757


« Reply #2019 on: 01 February 2023 12:11:18 »

Може да е било планирано да се смени логото по някое време, ако информацията за материалите е вярна, но да са се отказали впоследствие. Което може би е по-добрия вариант. От една страна има логика да го сменят, за да бъдат унифицирани всички Нова канали на UG като визия, но от друга страна нашата Нова е доста по-различна от останалите. Grin Каналите в Сърбия, Босна и Черна гора са сравнително нови и използват бранда на хърватската Нова, която UG купиха, който със сигурност е по-познат в бившите югославски страни, отколкото при нас. На мен лично и нашето, и тяхното лого ми харесват, само поне екранното лого на нашето да го направят бяло и прозрачно. Grin

Единствено ми е чудно кога Nova News ще стане N1, най-вероятно есента. Може би тогава ще има промени и по останалите нишовите канали.

Иначе докато писах всичко това - започнаха новините. Не съм очарован от визията. Доволен съм, че са запазили същата музика, но шапката не е достатъчно динамична, нищо не се случва и приключва странно. Дано да е по-различна по време на централната емисия. Също съм разочарован и от шапката за времето, която показаха в "Здравей България". Харесваше ми как старата шапка се сменяше всеки сезон, и се надявах да запазят това при новата визия, но уви.

Иначе студиото е супер. Smiley
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy