BG TV Talk
19 April 2024 15:30:09
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 100 101 [102] 103 104 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 274573 times)
0 Members and 21 Guests are viewing this topic.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #2020 on: 01 February 2023 12:57:49 »

Мисля, че старите шапки за новините, спорта и времето не са били правени в HD, затова са ги сменили с преместването на медийната група в новата сграда.

Новите шапки наистина са скучни. Нямат това разнообразие от кадри и цветове и допълнителни детайли като старите.

Да съм честен, очаквах повече от тези нови шапки.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 660


« Reply #2021 on: 01 February 2023 13:01:29 »

Новините на нова нюз са от нюрзума. Половината репортажи не се излъчиха. Да видим останалите им предавания, как ще се излъчват през деня.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #2022 on: 01 February 2023 13:12:54 »

Още като стартираха в "Здравей, България!", при смяна на шапка, материали, в началото и в края им се чуваше нещо като прекъсване на звука всеки път, който ми напомняше на същия ефект преди години когато по City и The Voice се чуваше същия дефект при появата и скриването на плочките за имената на песните и изпълнителите Cheesy

Не знам какво извънземно представяне сте очаквали, след като Нова от години си е дървена във всяко отношение, независимо кой й е собственика, хората занимаващи се с нея са все едни и същи Cheesy

Всичко е както съм си го мислил, че го пуснат. Няма особени промени, леко са пипнали нещата, главната промяна е HD сигнала от студиата и новото място на излъчване, решили са да пипнат малко шапките и до там. Логата едва ли ще ги сменят в близкото бъдеще. Те си обявиха вчера какво ще се смени. Мисля, че правилно са обявили какво е сменено от днес.

Паднах от смях когато чух сутринта Виктор Никоаев да се хвали как най-добрия екип в България работил при тях Cheesy Cheesy Cheesy
Нищо лично към никоя медиа, но за мен bTV се представя на светлинни години по-добре в това отношение, и звук и картина и всичко останало, при Нова качеството винаги е било една идея на по-ниско ниво.
Очаквах, че като се преместят на новата техника звука ще се подобри, но все още ми звучи като някаква радиостанция с пуснат еквилайзер Cheesy При по-висока динамика в звука все едно слушам някой как пада с микрофон от върха на някоя планина, една какафония, едни излишно усилени шумове.. Докато звука при bTV нито има силни баси нито звучи като радио, а звучи чисто както си трябва да е.
Явно такъв им е вкуса на екипа който стои зад техническата част с настройките, щом оставят този дразнещ FadeIn ефект да върви, въпреки, че хората не го харесват.
Също и звука от новите им дублажи е като пуснат от видеокасета, неравен, одъвкан.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #2023 on: 01 February 2023 13:20:30 »

Новините на нова нюз са от нюрзума. Половината репортажи не се излъчиха. Да видим останалите им предавания, как ще се излъчват през деня.
Явно имат сериозни технически проблеми около смяна на сградата,дано скоро изгладят нещата.
Report Spam   Logged
secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #2024 on: 01 February 2023 14:05:18 »

Вярно е малко скучна новата шапка, но я вижте шапките на новините на БТВ от 2012, има ги в youtube и ги сравнете с тези сега. Явно сега такива са модерни, максимално изчистени.
Report Spam   Logged
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 544


« Reply #2025 on: 01 February 2023 14:35:48 »

Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #2026 on: 01 February 2023 14:59:50 »

И логата на Nova News HD и Nova Sport HD са трептящи, клатещи се нагоре-надолу по екрана, в полу SD, полу HD, с презредови хоризонтални линии откакто пуснаха сигнала от новата сграда. Това с логата продължава вече втора седмица и нещо. Толкова ли на никой от тях не вижда какъв дрисок излъчва? Да не говорим за SD версиите на Диема, Нова Спорт, Диема Фемили и Кино Нова с това качество пак след преместването.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #2027 on: 01 February 2023 15:53:29 »

И логата на Nova News HD и Nova Sport HD са трептящи, клатещи се нагоре-надолу по екрана, в полу SD, полу HD, с презредови хоризонтални линии откакто пуснаха сигнала от новата сграда. Това с логата продължава вече втора седмица и нещо. Толкова ли на никой от тях не вижда какъв дрисок излъчва? Да не говорим за SD версиите на Диема, Нова Спорт, Диема Фемили и Кино Нова с това качество пак след преместването.
Ами щом досега не са оправили логата, явно скоро ще ги сменят.  Grin

Иначе в репортажа неведнъж споменаха, че в новата сграда има 5 студиа. По проект бяха 4, та интересно къде са сместили петото.
Report Spam   Logged

TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #2028 on: 01 February 2023 16:22:25 »

Ами щом досега не са оправили логата, явно скоро ще ги сменят.  Grin
Възможно е. Щом и опаковката на Nova Sport все още си е старата ъпскейлната SD 4:3, може и наведнъж всички канали на Нова и Диема и Magic TV да получат нова визия, та дори лога.
Другото нещо е, че е срамота спортните канали на Диема, Нова Спорт, Диема Фемили и Кино Нова да не са 24-часови. Не сме 1998г.....
Report Spam   Logged
secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #2029 on: 01 February 2023 16:32:29 »

Това са актуалните визии на хърватската, сръбската, босненската и черногорската Нова ТВ. Абсолютно са идентични, но със различен цвят за съответната държава. Ако решат да наложат същата визия и тук, нашата ще е същата но в синьо.



Тук може да видите как сръбската Нова смени своето лого от Нова С на Нова точно в 00.00 на 01.01.2023.



Ето още две шапки от черногорската Нова.





Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #2030 on: 01 February 2023 17:53:53 »

Иначе в репортажа неведнъж споменаха, че в новата сграда има 5 студиа. По проект бяха 4, та интересно къде са сместили петото.
Точно зад сгарадата са прилепени халета, които ги е имало още преди строежа, доколкото знам. В едно видео в YouTube архитектът каза, че там има възможност да се помещават други студиа на телевизията, та вероятно там ще сложат Гала и компания, понеже днес каза скоро да очакваме и На кафе в ново студио.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #2031 on: 01 February 2023 18:37:49 »

Точно зад сгарадата са прилепени халета, които ги е имало още преди строежа, доколкото знам. В едно видео в YouTube архитектът каза, че там има възможност да се помещават други студиа на телевизията, та вероятно там ще сложат Гала и компания, понеже днес каза скоро да очакваме и На кафе в ново студио.
Не знаех, че и тези халета принадлежат на "Нова". Ако е така, биха могли там да си изместят всичките външни продукции. Декорите на "Семейни войни" и "Голямото преследване" май са в Нови Хан, а Hell's Kitchen вече почна да се снима в Герман. "Като две капки вода" по традиция си е в комплекса на Халваджиян в Горубляне.

Иначе визията на Nova в другите държави е готина, но логото нещо не ми харесва как стои на екран. Пак бих си помечтал за ето този ребранд, ама ми е ясно, че няма да се случи. Undecided



Report Spam   Logged

Nikola
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 177



« Reply #2032 on: 02 February 2023 14:52:22 »

Вчера голямо хвалене беше от Ники Дойнов и онзи дразнител Николаев надявам се скоро Бтв и те да получат собствена сграда за да им натрият носа на тези двамата особено на втория
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #2033 on: 02 February 2023 15:34:51 »

Вчера голямо хвалене беше от Ники Дойнов и онзи дразнител Николаев надявам се скоро Бтв и те да получат собствена сграда за да им натрият носа на тези двамата особено на втория
Скоро няма да стане това и не виждам защо трябва да им натрива носовете?Хората работят от много години в Нова нормално е да се радват,то и аз се радвам въпреки че не работя в медията.Бих се радвал и БТВ да си направят собствена сграда,хубаво да има конкуренция ама явно на никой не му пука да са под наем.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #2034 on: 02 February 2023 18:58:28 »

"ьТВ" си построиха собствена сграда още преди 10-ина години, обаче впоследствие отказаха да се местят там, понеже била много далеч от центъра и я продадоха. Тогава уж се говореше, че я е купил Пеевски, който щял да си мести медиите там, но това така и не се случи. Сега нямам идея за какво се ползва въпросната сграда и дали въобще се ползва.
Report Spam   Logged

alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 317


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #2035 on: 02 February 2023 19:23:10 »

"ьТВ" си построиха собствена сграда още преди 10-ина години, обаче впоследствие отказаха да се местят там, понеже била много далеч от центъра и я продадоха. Тогава уж се говореше, че я е купил Пеевски, който щял да си мести медиите там, но това така и не се случи. Сега нямам идея за какво се ползва въпросната сграда и дали въобще се ползва.
В момента някогашната бъдеща сграда на bTV е собственост на Interpred World Trade Center Sofia: https://interpred-wtcsofia.com/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B1%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%B0-building3.html
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #2036 on: 02 February 2023 19:48:07 »

В момента някогашната бъдеща сграда на bTV е собственост на Interpred World Trade Center Sofia: https://interpred-wtcsofia.com/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B1%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%B0-building3.html
Хм... мислех, че само сградата на метростанция Жолио Кюри е тяхна. Там впрочем се помещават Sportal, Novini.bg и другите сайтове от групата на Домусчиев.

Иначе май са взели и старата сграда на TV7: https://interpred-wtcsofia.com/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D1%86%D0%B0%D1%80-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81-building2.html

Случайно или не се оказва, че всичките сгради на "Интерпред" са с медийна история. Grin
Report Spam   Logged

mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #2037 on: 02 February 2023 20:08:49 »

"ьТВ" си построиха собствена сграда още преди 10-ина години, обаче впоследствие отказаха да се местят там, понеже била много далеч от центъра и я продадоха. Тогава уж се говореше, че я е купил Пеевски, който щял да си мести медиите там, но това така и не се случи. Сега нямам идея за какво се ползва въпросната сграда и дали въобще се ползва.
Точно това направиха изпуснаха си сградата за милиони,незнам дали защото е била далече и по-друга причина ама Пеевски изведнъж се оказа собственик на тази сграда.Много сгрешиха предишните собственици на БТВ.
Report Spam   Logged
mickeymouse
Зяпач
**
Online Online

Posts: 201


« Reply #2038 on: 02 February 2023 21:54:51 »

https://www.unitedmedia.net/nova-broadcasting-group-moves-to-a-new-building-and-ultra-modern-studio-complex/ Вижте тази новина в сайта на United Media по повод новата сграда. Забелязвате ли как нашата група я наричат с името й - Nova Broadcasting Group и не я уеднаквяват с останалите им телевизии с името "Нова". Имам чувството, че няма да има ребранд, дори и да е бил планиран. Дори в статията пише за бъдещето на каналите "Nova" и "Nova News", което ме кара да мисля, че новинарският канал няма да бъде променен на "N1".
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #2039 on: 02 February 2023 22:06:55 »

https://www.unitedmedia.net/nova-broadcasting-group-moves-to-a-new-building-and-ultra-modern-studio-complex/ Вижте тази новина в сайта на United Media по повод новата сграда. Забелязвате ли как нашата група я наричат с името й - Nova Broadcasting Group и не я уеднаквяват с останалите им телевизии с името "Нова". Имам чувството, че няма да има ребранд, дори и да е бил планиран. Дори в статията пише за бъдещето на каналите "Nova" и "Nova News", което ме кара да мисля, че новинарският канал няма да бъде променен на "N1".
Може да са решили да оставят всичко така и да няма ребранд а да си оставят българската Нова в оригиналния си формат без промени и Нова Нюз да го доразвият..ще видим какво ще стане.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 100 101 [102] 103 104 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy