BG TV Talk
19 April 2024 23:23:29
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 274675 times)
123 and 13 Guests are viewing this topic.
mickeymouse
Зяпач
**
Online Online

Posts: 201


« Reply #2040 on: 02 February 2023 22:46:26 »

И аз така мисля. Мислено е да има ребранд, но явно са се отказали. Ъпдейтнали са оригиналната шапка на канала със сегашното лого. Видях също, че в студиата имат нови канцеларски материали, които също са със сегашното лого.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #2041 on: 03 February 2023 10:30:46 »

https://www.unitedmedia.net/nova-broadcasting-group-moves-to-a-new-building-and-ultra-modern-studio-complex/ Вижте тази новина в сайта на United Media по повод новата сграда. Забелязвате ли как нашата група я наричат с името й - Nova Broadcasting Group и не я уеднаквяват с останалите им телевизии с името "Нова". Имам чувството, че няма да има ребранд, дори и да е бил планиран. Дори в статията пише за бъдещето на каналите "Nova" и "Nova News", което ме кара да мисля, че новинарският канал няма да бъде променен на "N1".
Доколкото виждам, това е просто английски превод на прессъобщението, което пуснаха тук. Жалко ако наистина са се отказали от идеята за ребранд. Nova News е по-добър избор за име от N1, обаче тая синя точка, която наричат лого на "Нова", не ми харесва още откакто я пльоснаха на екрана. В момента само нашата и гръцката Nova са с различни лога. Гръцката обаче беше купена най-късно от всички, а и там имат само филмови и спортни канали, за разлика от останалите държави.
Report Spam   Logged

evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 544


« Reply #2042 on: 03 February 2023 14:12:00 »

При b.box са пуснати HD версийте на Диема,Диема Фемили и Кинонова
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #2043 on: 03 February 2023 18:04:57 »

1920x1080 или някаква измислена резолюция?
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #2044 on: 03 February 2023 18:11:16 »

1920x1080 или някаква измислена резолюция?

Когато има записи на HD версиите на самите канали в YouTube, ще разберем.
Report Spam   Logged
zikre_86
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 6


« Reply #2045 on: 03 February 2023 18:19:56 »

Дано поне малко рефрешнат логата,да ги направят малко прозрачни,стъклени .Все пак сме 2023г.,а не 2011г.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #2046 on: 03 February 2023 19:06:49 »

1920x1080 са
ето снимки+ананоси:










Както бях писал преди, ще сменят само SD сигнала с HD и ще си пипнат старите шапки и лога да са в HD.
На видеата, по Диема някои шапки са в SD, други в HD, което значи, че ребрандинг скоро няма да има.
По Кино Нова всичко изглежда в HD, По Диема Фемили още всичко ми изглежда SD.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #2047 on: 03 February 2023 19:56:21 »

Както бях писал преди, ще сменят само SD сигнала с HD и ще си пипнат старите шапки и лога да са в HD.
На видеата, по Диема някои шапки са в SD, други в HD, което значи, че ребрандинг скоро няма да има.
По Кино Нова всичко изглежда в HD, По Диема Фемили още всичко ми изглежда SD.

Екранните лога на Диема и Диема Фемили, особено при HD версиите, не изглеждат никак добре.

Обаче при Кино Нова екранното лого в HD версията не е чак толкова зле в сравнение с Диемите, авторекламите също са ОК.

Надявам се скоро да оправят авторекламите на Диема Фемили, защото в записа на канала са в недобро качество.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #2048 on: 03 February 2023 20:02:39 »

Диема Фемили определено е ъпскейлната от SD към HD, сега гледам надписа премиера ужасен е...

Както беше писал колега във форума за логото на Диема, на гребен Cheesy
То положението е същото и при Диема назъбени контури по логото.
Report Spam   Logged
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 544


« Reply #2049 on: 03 February 2023 20:07:10 »

1920x1080 или някаква измислена резолюция?
1080
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 474


« Reply #2050 on: 03 February 2023 20:26:45 »

Някой знаели кога ще пуснат в хд Диема,Кино Нова и Диема Фемили при операторите.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #2051 on: 03 February 2023 20:36:38 »

Някой знаели кога ще пуснат в хд Диема,Кино Нова и Диема Фемили при операторите.
За момента само оператора Булсатком ги е пуснал, при другите зависи какви цени ще им предложат и дали ще се съгласят на условията, предполагам при другите два големи текат преговори.
Report Spam   Logged
mickeymouse
Зяпач
**
Online Online

Posts: 201


« Reply #2052 on: 03 February 2023 20:53:34 »

За момента само оператора Булсатком ги е пуснал, при другите зависи какви цени ще им предложат и дали ще се съгласят на условията, предполагам при другите два големи текат преговори.

Предполагам, че тези дни трябва да бъдат налични за абонатите на Виваком. Все пак са на един собственик. Даже се изненадах, че Виваком не ги пуснаха първи.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Online Online

Posts: 96



« Reply #2053 on: 03 February 2023 21:10:25 »

1920x1080 са
ето снимки+ананоси:










Както бях писал преди, ще сменят само SD сигнала с HD и ще си пипнат старите шапки и лога да са в HD.
На видеата, по Диема някои шапки са в SD, други в HD, което значи, че ребрандинг скоро няма да има.
По Кино Нова всичко изглежда в HD, По Диема Фемили още всичко ми изглежда SD.
Явно ще има плавно преминаване на всички канали в HD,няма да е от ден за утре.Предполагам че скорошните  анонси и шапки ще си останат в SD а новите вече ще са в HD.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #2054 on: 03 February 2023 22:30:44 »

Благодарности за полезните отговори по темата с HD.
Въпреки новата техника картината на HD каналите на Нова остава подобие на HD. При bTV качеството на всички неща излъчвани по HD каналите им кърти от качество. Особено при спортните Нова и Диема канали все едно излъчват някакви скапани 720p фийдове на спортните събития колкото да отбият номера. Това е много грозно. Сякаш се надяват зрителите да не забележат, че лъчат с гадна резолюция и не професионално настроена техника.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Online Online

Posts: 96



« Reply #2055 on: 03 February 2023 22:35:23 »

Благодарности за полезните отговори по темата с HD.
Въпреки новата техника картината на HD каналите на Нова остава подобие на HD. При bTV качеството на всички неща излъчвани по HD каналите им кърти от качество. Особено при спортните Нова и Диема канали все едно излъчват някакви скапани 720p фийдове на спортните събития колкото да отбият номера. Това е много грозно. Сякаш се надяват зрителите да не забележат, че лъчат с гадна резолюция и не професионално настроена техника.
Явно техническия отдел не им е на ниво или работят с хора които не знаят как да си вършат работата
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #2056 on: 03 February 2023 23:06:26 »

Явно техническия отдел не им е на ниво или работят с хора които не знаят как да си вършат работата
Това се подразбра преди много време, заради това нямах големи надежди за минаването им в тази нова сграда и пускане на всичко в HD.

В новините излъчват или прекалено далечни планове или близки, на далечните планове лицата на водещите изглеждат все едно са на SD все още Cheesy








Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 660


« Reply #2057 on: 03 February 2023 23:24:57 »

И така да остане картината на Нова, няма да откажа. Публицистиката вече няма нищо общо, с мазнотията. Сега картината е на светлинни години от тази, която беше преди. На Нова нюз също нещата са ок. Сега, когато новините са от нюзрума и повтарят емисията от 17 в 18, картината е много добра. Явно правят и подготовка, защото програмата не се спазва изобщо. Почти никакви предавания и новини. Което за информационен канал е срамота.
Днес имаше и нова шапка на извънредната емисия.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #2058 on: 03 February 2023 23:30:24 »

Дано и предаванията на Глобал-най-вече Маскираният певец и Като две капки вода, както и Семейни войни и Черешката на тортата да си сменят техниката, защото честно казано и тези предавания не са с хубава картина. Или поне до сега не бяха. Дори при Един за друг си е лека мазнотия. Единствено На кафе е без абсолютно никакви забележки, с безупречно добра картина.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Online Online

Posts: 96



« Reply #2059 on: 03 February 2023 23:37:02 »

Дано и предаванията на Глобал, както и Семейни войни и Черешката на тортата да си оправят техниката, защото честно казано и тези предавания не са с хубава картина. Дори Един за друг си е лека мазнотия. Единствено На кафе е без абсолютно никакви забележки, с безупречно добра картина.
За мен лично и Здравей България,Семейни войни и Новините са в добро качество.Дано Нова с времето да оправят нещата с картината..като се премести и Нова Нюз и всички неща,мисля ще още студиото не им е готово та излъчват от Нюзрума и то в отвратително качество.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy