BG TV Talk
28 March 2024 18:36:18
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 102 103 [104] 105 106 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 272937 times)
0 Members and 15 Guests are viewing this topic.
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #2060 on: 04 February 2023 21:47:35 »

Да не би логата на Нова Спорт HD, Nova News HD и Диемите да са на презредови лентички, назъбени поради даунскейл от 4К до HD и SD?! Huh? Grin
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Online Online

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #2061 on: 04 February 2023 22:08:29 »

Да не би логата на Нова Спорт HD, Nova News HD и Диемите да са на презредови лентички, назъбени поради даунскейл от 4К до HD и SD?! Huh? Grin
Не знам дали е заради "даунскейла", но със сигурност от НОВА трябва да бутнат интерлейс настройките в playout софтуера. Щото там нещо не е наред и затова са на презредови (интерлейс) лентички... Така както са го направили за Кино НОВА, така могат да направят и за Диема, Диема Фемили, Нова Спорт HD и Нова Нюз...

Постарах се да направя 2 съпоставки на логата на Диема и Диема Фемили с това на Кино НОВА:




Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #2062 on: 04 February 2023 22:19:31 »

Не знам дали е заради "даунскейла", но със сигурност от НОВА трябва да бутнат интерлейс настройките в playout софтуера. Щото там нещо не е наред и затова са на презредови (интерлейс) лентички... Така както са го направили за Кино НОВА, така могат да направят и за Диема, Диема Фемили, Нова Спорт HD и Нова Нюз...

Надявам се скоро да намерят начин да деинтерлейснат екранните лога на Диемите (говоря за основния и Фемили), Нова Спорт и Нова Нюз, да са като при Кино Нова и да оправят авторекламите при Диема Фемили, да са изцяло в HD.
Report Spam   Logged
mickeymouse
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 192


« Reply #2063 on: 05 February 2023 04:09:42 »

Забелязвате ли, че от миналата година българските сериали оредяха доста. В предишните години от Нова пускаха поне по 2-3 български сериала. Сега има само по един на сезон. Даже този сезон ще им е най-слаб откъм продукция. 2 формата и един сериал плюс Капките. Превърнаха се както са Бтв.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #2064 on: 05 February 2023 14:22:46 »

Забелязвате ли, че от миналата година българските сериали оредяха доста. В предишните години от Нова пускаха поне по 2-3 български сериала. Сега има само по един на сезон. Даже този сезон ще им е най-слаб откъм продукция. 2 формата и един сериал плюс Капките. Превърнаха се както са Бтв.
Аз вече неведнъж изразих разочарованието си от предстоящия пролетен сезон и за двете телевизии. За "ьТВ" си е нещо нормално да са с толкова малко собствени продукции, все пак през есента залагат само на "Фермата" и "Гласът на България". По изключение през есен 2022г. имаше и сериал - "Мен не ме мислете". За "Нова" обаче е твърде необичайно да имат толкова малко собствени продукции. От една страна се радвам, че спряха с тези безмислени опити за сериал с над 40 епизода, но пък сега програмата е изключително постна. Можеха да сложат поне сезон 2 на "Дяволското гърло" или "С река на сърцето" вместо тези тричасови епизоди на "Един за друг" и Hell's Kitchen или пък през годините да бяха довършили изоставените проекти "Етажна собственост", "Ягодова луна" и All Inclusive, ама тяхно си решение. Поне БНТ компенсират с цели два собствени сериала.
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #2065 on: 05 February 2023 14:53:49 »

Аз вече неведнъж изразих разочарованието си от предстоящия пролетен сезон и за двете телевизии. За "ьТВ" си е нещо нормално да са с толкова малко собствени продукции, все пак през есента залагат само на "Фермата" и "Гласът на България". По изключение през есен 2022г. имаше и сериал - "Мен не ме мислете". За "Нова" обаче е твърде необичайно да имат толкова малко собствени продукции. От една страна се радвам, че спряха с тези безмислени опити за сериал с над 40 епизода, но пък сега програмата е изключително постна. Можеха да сложат поне сезон 2 на "Дяволското гърло" или "С река на сърцето" вместо тези тричасови епизоди на "Един за друг" и Hell's Kitchen или пък през годините да бяха довършили изоставените проекти "Етажна собственост", "Ягодова луна" и All Inclusive, ама тяхно си решение. Поне БНТ компенсират с цели два собствени сериала.

Защо вместо качество искате количество?

За съжаление качествено количество трудно в България може да очакваме…
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #2066 on: 05 February 2023 15:20:41 »

Защо вместо качество искате количество?

За съжаление качествено количество трудно в България може да очакваме…
Това, че през последните сезони се правят по-малко сериали, определено не означава, че са по-качествени. "Пътят на честта", "С река на сърцето" и особено "Лъжите в нас" са чудесни примери за грандиозни провали и то само от проектите на "Нова". От сериалите на "ьТВ" дори ми е трудно да изтъкна успешните проекти през последните години, освен "Съни бийч" и донякъде "Столичани в повече".

Според мен много по-успешна стратегия ще е всеки сезон да се инвестира в 3-4 сериала по 12 епизода, вместо в един с над 40 епизода. По този начин ще се стимулира конкуренцията между продуцентските къщи, а и ще се предлагат сериали в по-разнообразни жанрове, вместо еднотипни семейни драми.

Мога да похваля само БНТ, които правят хем разнообразни, хем качествени сериали.
Report Spam   Logged

mickeymouse
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 192


« Reply #2067 on: 05 February 2023 18:40:18 »

Това, че през последните сезони се правят по-малко сериали, определено не означава, че са по-качествени. "Пътят на честта", "С река на сърцето" и особено "Лъжите в нас" са чудесни примери за грандиозни провали и то само от проектите на "Нова". От сериалите на "ьТВ" дори ми е трудно да изтъкна успешните проекти през последните години, освен "Съни бийч" и донякъде "Столичани в повече".

Според мен много по-успешна стратегия ще е всеки сезон да се инвестира в 3-4 сериала по 12 епизода, вместо в един с над 40 епизода. По този начин ще се стимулира конкуренцията между продуцентските къщи, а и ще се предлагат сериали в по-разнообразни жанрове, вместо еднотипни семейни драми.

Мога да похваля само БНТ, които правят хем разнообразни, хем качествени сериали.

На сто процента съм съгласен с мнението ти. Въобще не ми харесва да има три часови ефири на Hell's kitchen или на Един за друг. За такъв тип предавания е абсолютно достатъчно да бъдат по час/час и половина. Същото важи и за Ергенът и Сървайвър. Разбирам, че покрай инфланцията не искат да харчат много пари, както и да инвестират в български сериали, които не се знае дали ще оправдаят финансите, ама все пак. Наистина съм крайно отегчен от пролетните програмни схеми на Нова и Бтв - никакво разнообразие. Пролетта на 2020 г., когато Бтв спряха програмната си схема заради Ковид, по Нова вървяха 3 български сериала, Капките и Един за друг, а сега това... Да бяха сложили поне вторият сезон на Дяволското гърло да върви в петък от 20 ч. Да не говорим, че така и не разбрах защо излъчиха отново първия сезон през есента, като тази пролет няма да излъчат втория...??
Report Spam   Logged
dan_agent06
Зяпач
**
Online Online

Posts: 139


« Reply #2068 on: 05 February 2023 20:36:21 »

На сто процента съм съгласен с мнението ти. Въобще не ми харесва да има три часови ефири на Hell's kitchen или на Един за друг. За такъв тип предавания е абсолютно достатъчно да бъдат по час/час и половина. Същото важи и за Ергенът и Сървайвър. Разбирам, че покрай инфланцията не искат да харчат много пари, както и да инвестират в български сериали, които не се знае дали ще оправдаят финансите, ама все пак. Наистина съм крайно отегчен от пролетните програмни схеми на Нова и Бтв - никакво разнообразие. Пролетта на 2020 г., когато Бтв спряха програмната си схема заради Ковид, по Нова вървяха 3 български сериала, Капките и Един за друг, а сега това... Да бяха сложили поне вторият сезон на Дяволското гърло да върви в петък от 20 ч. Да не говорим, че така и не разбрах защо излъчиха отново първия сезон през есента, като тази пролет няма да излъчат втория...??
Дали пък няма да сложат втория сезон на Дяволското гърло лятото? Защото не ми изглежда да им остава много с монтажа и щом няма да е пролетта може да не го бавят чак до есента. Въпреки че лятото никой не гледа телевизия не виждам проблем с това.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #2069 on: 05 February 2023 22:18:33 »

Тази вечер мина рекламен анонс за утрешния брой на Здравей, България в SD. Техническите им умения клонят към 0.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #2070 on: 06 February 2023 03:19:25 »

Тази вечер мина рекламен анонс за утрешния брой на Здравей, България в SD. Техническите им умения клонят към 0.
С тая лудница дето е в телевизията в момента възможно е и това.Не обръщате ли внимание че още се ползва основното студио за публицистиката и спортното липсват 3 студиа които очевидно сега ги привършват дори Нова нюз е още без студио.Логично това да е поетапен процес при положение че се вижда че има оше много неща които трябва да станат.Между другото от една седмица върви като отделен канал НОВА HD 50p тест сигнал в мрежата на tivi.bg и са написали че за Новите HD канали трябва анекс към договора с Нова.





Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #2071 on: 06 February 2023 15:11:23 »

Днес нова нюз трябваше да се премести. Новините пак нямат студио. Твоя ден е в новата града, но със същия декор. Малко тъпо, но поне картината не е гадна.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #2072 on: 07 February 2023 22:49:24 »

При b.box са пуснати HD версийте на Диема,Диема Фемили и Кинонова
Вече не вървят HD версиите в b-box не знам дали е било експериментално излъчване и после е спряно,ама факт че в момента Диема,Кино Нова и Диема Фемили са в SD
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #2073 on: 07 February 2023 23:43:49 »

Вече не вървят HD версиите в b-box не знам дали е било експериментално излъчване и после е спряно,ама факт че в момента Диема,Кино Нова и Диема Фемили са в SD
На Фюжън няма промяна 1080 са си.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #2074 on: 07 February 2023 23:46:13 »

На Фюжън няма промяна 1080 са си.
Значи проблема в Булсатком или по някаква причина в б-бокс ги няма каналите в HD
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #2075 on: 08 February 2023 00:02:09 »

Значи проблема в Булсатком или по някаква причина в б-бокс ги няма каналите в HD
Точно така проблема явно е в оператора, не виждам причина Нова да преустановяват излъчването след като са сключили договор с BIX за разпространението им.
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Online Online

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #2076 on: 08 February 2023 08:22:34 »

Точно така проблема явно е в оператора, не виждам причина Нова да преустановяват излъчването след като са сключили договор с BIX за разпространението им.
Със сигурност проблема е при оператора. При TIVI.bg чета, че имат технически проблем със звуковите пътечки в каналите на Нова и отделно пишат, че са пуснали тестовото излъчване на NOVA HD с 50 progressive кадъра в секунда, което отбелязахме малко по-нагоре в темата.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #2077 on: 08 February 2023 15:50:51 »

Със сигурност проблема е при оператора. При TIVI.bg чета, че имат технически проблем със звуковите пътечки в каналите на Нова и отделно пишат, че са пуснали тестовото излъчване на NOVA HD с 50 progressive кадъра в секунда, което отбелязахме малко по-нагоре в темата.
Проблема на Тивибг не им е в пътечките, а в боксовете им, които не са настроени да четат по подразбиране българските аудио пътечки, освен ако не са на английски, и заради това пускат по подразбиране английската и хората се виждат в чудо. При булсат няма как да има такъв пробелм тъй като там преенкодират стрийма и е само с една аудио пътечка.
Report Spam   Logged
mark39
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 96



« Reply #2078 on: 08 February 2023 16:01:36 »

Проблема на Тивибг не им е в пътечките, а в боксовете им, които не са настроени да четат по подразбиране българските аудио пътечки, освен ако не са на английски, и заради това пускат по подразбиране английската и хората се виждат в чудо. При булсат няма как да има такъв пробелм тъй като там преенкодират стрийма и е само с една аудио пътечка.
Да таке е,от написаното става ясно..ама те нямат андроид приложение и не са много гъфкави технически и иновативно в това отношение дори не предлагат 4K каналите в чужбина.Oбщо взето tivi.bg  са доста зле в сравнение с другите оператори.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #2079 on: 08 February 2023 16:15:07 »

Да таке е,от написаното става ясно..ама те нямат андроид приложение и не са много гъфкави технически и иновативно в това отношение дори не предлагат 4K каналите в чужбина.Oбщо взето tivi.bg  са доста зле в сравнение с другите оператори.
Така е тивибг имат чести проблеми със стабилността на стриймовете си, новите канали, които пускат и никъде още ги няма, най-често ги взимат през трети лица и стрийма е нестабилен - например NOVA HD, стрийма на този канал им е нестабилен и насича през време. Ползват готови стриймове за каналите, мисля, че само за архива си са смачкали с ffmpeg на половина хд каналите от суровия бикс стрийм от 12мегабита на около 5-6мегабита(най-вероятно за да им пази дисковете от по-бързо износване) Иначе live стриймовете са си сурови както идват от BIX,Netix,Blizoo и всичко останало, което се краде с тунери и CI модули за PC за да се ползва за оператори като този, за да имат една "огромна" плейлиста, която всъщност е нелегална.Разликата при BIX,Netix и да сваляш каналите с тунери и карти е, че при първата си плащаш и за пренос и за трафик, а втората само за тунерите и труда да си намериш много карти, но излиза по-евтино, както правят повечето малки оператори, ползват сорсовете на булсат от сат Cheesy За да имаш такова количество сорсове на куп и канали, явно трябва да имаш тежки връзки за да не ти направи никой проверка, както тършуваха малки операторчета предни години.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 102 103 [104] 105 106 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy