BG TV Talk
29 March 2024 17:17:48
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 273231 times)
0 Members and 34 Guests are viewing this topic.
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #140 on: 14 July 2014 09:02:18 »

Някой има ли представа(предположение) докога ще дават Отмъщението сезон 3?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #141 on: 14 July 2014 17:11:36 »

Някой има ли представа(предположение) докога ще дават Отмъщението сезон 3?
Ми, предполагам, че до края на сезона...  Grin Той почва следващия понеделник (21 юли) и ако се излъчва всяка вечер от понеделник до четвъртък, се пада да свърши на 26 август. Най-вероятно ще свърши по-късно заради мачовете на "Лудогорец", тъй като те предполагам, че ще са в праймтайма.
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #142 on: 14 July 2014 17:20:24 »

Най-вероятно ще свърши по-късно заради мачовете на "Лудогорец", тъй като те предполагам, че ще са в праймтайма.
Да, в праймтайма ще са мачовете, първият е обявен за идната сряда от 20:00 срещу Дюделанж. За сега Нова ТВ със сигурност ще предават всички домакинства на Лудогорец, като има голяма вероятност да излъчват и гостуванията ако има някоя местна телевизия, която да ги заснема. Оффтопик: на Ботев се чудя защо никой не им излъчва мачовете, а пък ТВ 7 са обявили в четвъртък от 20:00 мача на ЦСКА...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #143 on: 14 July 2014 17:56:12 »

Да, в праймтайма ще са мачовете, първият е обявен за идната сряда от 20:00 срещу Дюделанж. За сега Нова ТВ със сигурност ще предават всички домакинства на Лудогорец, като има голяма вероятност да излъчват и гостуванията ако има някоя местна телевизия, която да ги заснема. Оффтопик: на Ботев се чудя защо никой не им излъчва мачовете, а пък ТВ 7 са обявили в четвъртък от 20:00 мача на ЦСКА...
"Нова" със сигурност ще излъчва гостуващите мачове на "Лудогорец", ако, разбира се, някоя местна телевизия ги снима. Реваншът с "Дюделанж" е на 22 юли (вторник) от 19:00ч. българско време, но нямам представа дали ще се излъчва по някоя местна телевизия. Иначе и аз се чудя защо така стана с "Ботев"... В миналия кръг примерно нито една българска телевизия не излъчи домакинския им мач с "Либертас", пък реванша в Сан Марино се снимаше от местна телевизия и пак не беше излъчен по нито една българска... Доколкото знам, "ТВ7" са купили мачовете на ЦСКА преди да станат тия бакии с банката и фалита, та затова ги излъчват. В момента не участват в никакви търгове по ясни причини. Мачът на ЦСКА между другото е от 20:30ч., а не от 20:00ч. В 20:45ч. пък е мачът на "Литекс" и той ще се излъчва по "БНТ 1". Явно те ще си излъчват мачовете на "Литекс", а в миналия кръг не излъчиха гостуващия мач с "Верис", понеже той не се излъчваше и по никоя местна телевизия. Между другото УЕФА не бяха ли приели някакво правило като има няколко отбора от една страна, мачовете им да не се засичат? В четвъртък "Ботев" започват в 19:45ч., ЦСКА - в 20:30ч., а "Литекс" - в 20:45ч. Можеха поне единия мач да го преместят по-рано или по-късно, вместо и трите да се засичат...
Report Spam   Logged

megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #144 on: 14 July 2014 19:21:26 »

Днес защо го е нямало предаването на Кеврокян в ефира на Нова ТВ?

Май му свърши сезона, ако не бъркам.
Report Spam   Logged
PLTV
Зяпач
**
Online Online

Posts: 291



« Reply #145 on: 14 July 2014 19:23:01 »

Между другото УЕФА не бяха ли приели някакво правило като има няколко отбора от една страна, мачовете им да не се засичат? В четвъртък "Ботев" започват в 19:45ч., ЦСКА - в 20:30ч., а "Литекс" - в 20:45ч. Можеха поне единия мач да го преместят по-рано или по-късно, вместо и трите да се засичат...
Това важи след началото на груповата фаза.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #146 on: 15 July 2014 13:44:37 »

Това важи след началото на груповата фаза.
Това е тъпо, понеже тогава така или иначе има само 1 или максимум 2 български отбора, но... те си решават....
Report Spam   Logged

megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #147 on: 20 July 2014 22:21:11 »

Нова ТВ предава „Само един свят не стига“ в някакъв особен формат. Близък е до 16:9, но като го наглася с такава пропорция картината изглежда леко смачкана:

http://prikachi.com/images/875/7482875B.png

...и за сравнение, кадър от другаде:

http://prikachi.com/images/923/7482923X.png
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #148 on: 21 July 2014 10:14:54 »

Това е 16:9 Letterbox на оригиналния киноформат 2.25:1. Случва се отвреме-навреме да се объркат и да пуснат нещо в 16:9.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #149 on: 22 July 2014 13:34:01 »

От другата седмица има доста интересна промяна в програмата на "Нова":

22:00 Новини
22:30 "От местопрестъплението"
23:30 Новини
23:45 "Д-р Хаус"

Това май е първата българска телевизия, която ще има 2 късни емисии новини.
Report Spam   Logged

megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #150 on: 22 July 2014 13:39:12 »

Това е 16:9 Letterbox на оригиналния киноформат 2.25:1. Случва се отвреме-навреме да се объркат и да пуснат нещо в 16:9.

Това ми е ясно, но главите им ми изглеждат леко сплескани; затова направих кадър от друг запис за сравнение. Е, както и да е, ще чакаме пак да „пропуснат“ нещо в 16:9.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #151 on: 23 July 2014 18:16:19 »

Венета Райкова снима ново предаване

Венета Райкова ще се пробва като водеща на изцяло ново предаване, което иска сама да продуцира. Това е една от последните клюки, които се чуват по коридорите на Нова тв.

В момента тя подготвя пилотни издания на новото си предаване, за да ги представи на шефовете на телевизията. Дали продукцията ще намери място в есенната програмна схема на Нова тв, тепърва ще се решава.

Идеята била да представя човешки истории на неизвестни българи, а не да набляга на интимните подробности от живота на популярните лица, както правеше досега в "Горещо". През тази пролет блондинката празнува 10 години като водеща на светското предаване, но явно е решила, че е време за сериозна промяна.

Във фейсбука си Венета написа следното: "Приятели, от няколко дни ме питате защо няма вече "Горещо". Истината е, че договорът ми с продуцентите изтече и аз категорично реших да не го продължавам. Щастлива и готова съм да продължа пътя си сама, а къде - ще видите през септември."

Досега Венета Райкова работеше с екипа на продуцентската къща "Телеман". Компанията продължава да стои зад Сашо Диков и неговото предаване "Дикoff" и поредицата "Ничия земя" по Нова тв.
Едно е сигурно - "Горещо" остава в историята.  Smiley Влиянието на Политова се усеща по-осезаемо - докато тя беше в "ьТВ", там нямаше място за клюки. Нищо чудно през септември Венета да цъфне в "ьТВ", защото именно по времето на Павел Станчев в "Нова" прохождаше "Горещо".
Report Spam   Logged

Tonko3
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #152 on: 24 July 2014 19:54:16 »

Quote from: интернет
Нова ТВ продължава ”Съдби на кръстопът” поне до 1 август


С промяна в програмата от днес, Нова телевизия отлага старта на 6-ти сезон на сериала "Касъл".

Вместо него, продължават епизодите на документалното риалити, продуцирано от Идалго Продакшънс - "Съдби на кръстопът".

В неделните следобеди се излъчва друга продукция на продуцентската къща - комедийният сериал "Етажна собственост". Вървят повторения на последния му 4 сезон, който бе излъчен в ефир преди повече от година, от март до май 2013 г.

Admin edit: Премахнат линк към конкурентен сайт.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #153 on: 24 July 2014 21:51:56 »

Е докога с тия драми...така се зарадвах на Касъл( нищо, че го гледах 1 от замунда 2 по Фокс) и те вземат, че два пъти го отложат, то ще почне 7 сезон на 31 септември...
Report Spam   Logged
TONI
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #154 on: 26 July 2014 18:09:02 »

Колеги, здравейте! Видях, че във форума няма тема за промените в програмата на Nova, затова реших да направя такава.  Smiley

От понеделник (28.07):
- "От местопрестъплението" ще се излъчва всеки делник от 21:00 до 22:00.
- "Отмъщението" ще се излъчва всеки делник от 22:30 до 23:30.

Информацията е взета от сайта на Nova.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #155 on: 26 July 2014 18:12:13 »

Колеги, здравейте! Видях, че във форума няма тема за промените в програмата на Nova, затова реших да направя такава.  Smiley

От понеделник (28.07):
- "От местопрестъплението" ще се излъчва всеки делник от 21:00 до 22:00.
- "Отмъщението" ще се излъчва всеки делник от 22:30 до 23:30.

Информацията е взета от сайта на Nova.


Осъзнали са се, че това Отмъщение сериал, който или нямаш търпение да го гледаш или нямаш търпение да свърши.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #156 on: 26 July 2014 18:29:19 »

Според мен просто са допуснали грешка в сайта. Не намирам логика в праймтайма да излъчват повторение на сериал, а в късните часове - премиера...

Другата грешка е, че в сряда от 23:15ч. по "Нова Спорт" има повторение на "Лудогорец" - "Партизан", а по нито един канал не е записано живото излъчване на мача...
Report Spam   Logged

naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #157 on: 26 July 2014 18:44:44 »

Според мен просто са допуснали грешка в сайта. Не намирам логика в праймтайма да излъчват повторение на сериал, а в късните часове - премиера...

Другата грешка е, че в сряда от 23:15ч. по "Нова Спорт" има повторение на "Лудогорец" - "Партизан", а по нито един канал не е записано живото излъчване на мача...

Пепел ти на устата. Grin
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #158 on: 31 July 2014 12:52:23 »

Нова Броудкастинг Груп поема рекламните продажби на CITY TV

С присъединяването на CITY TV медийната група ще управлява продажбите на общо 6 международни медийни групи и 16 телевизионни канала

От 1 август 2014 г. Нова Броудкастинг Груп ще поеме продажбата на реклама на CITY TV – водеща музикална телевизия в България, част от Communicorp Group. Медийната група е най-голямата радио верига в страната със седем радиостанции и една музикална телевизия.

„Щастливи сме да обявим, че CITY TV e най-новото попълнение в нашето голямо семейство от канали, които ни се доверяват да ги представляваме пред рекламната индустрия в България. Така портфолиото от телевизионни канали, чиято реклама управляваме, се обогатява значително – ние продаваме рекламното време на общо 6 медийни групи и 16 телевизионни канала (включително CITY TV). Това затвърждава категорично позицията ни на водеща медийна група, която предоставя безгранични възможности на своите клиенти за достигане до желаната от тях аудитория. Нещо повече, доверието, което получаваме от Communicorp в период, в който обявихме намерението си да сменим доставчика на пийпълметрични данни, за нас е ясен знак, че вървим в правилната посока и че не сме сами в този процес”, каза Вики Политова, Главен оперативен директор на Нова Броудкастинг Груп.

Към момента Нова Броудкастинг Груп отговаря за рекламните продажби в България на 6 международни медийни групи, сред които: FOX International Channels (Fox, Fox Crime, Fox Life, 24Kitchen и National Geographic Channel), Discovery Channels (Discovery Channel и TLC), Disney Channel, Cartoon Network и AXN. Добавяйки и собствените канали – NOVA, DIEMA, DIEMA FAMILY, KINONOVA и NOVA SPORT, броят на телевизионните канали, чиито рекламни продажби медийната група управлява, достига общо 15. CITY TV е 16 канал, който ще бъде представляван от Нова Броудкастинг Груп.

„Радваме се, че договорихме партньорство с MTG и Нова Броудкастинг Груп, които имат доказан успешен опит в продажбата на реклама в комбинация на собствени и партньорски телевизионни канали“, сподели Николай Янчовичин, управител на CITY TV.

„Вярваме, че телевизия CITY, водещата музикална телевизия в България, с много силен бранд, с хитово звучене и подчертано младежка аудитория, ексклузивен партньор на MTV за България, ще бъде ценна добавка към каналите, които MTG продава. Партньорството ни ще донесе ползи както за нас и за MTG, така и за рекламодателите, които търсят директен достъп до младата и активна българска аудитория”, допълни той.

Браво! Най-накрая радио и телевизия "Нова" са в една група. Grin С рекламата на City досега се занимаваха от "ьТВ", но сега им остана само "Фиеста".
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #159 on: 01 August 2014 13:05:42 »

Дидие Щосел, главен изпълнителен директор на Нова броудкастинг груп: Искаме да купим още медии тук

Визитка
Роден е във Франция, където живее 20 години.
Има магистърска степен от INSEAD и е специализирал управление на институциите в ЕС в Националната школа по администрация ENA в Париж.
Бил е главен изпълнителен директор на "HSBC Инвестиционно банкиране" в Лондон. Идва у нас през 2005 г., когато купува музикалната тв ММ с компанията си Apace Media.
През 2006 г. придобива каналите "Диема", а година по-късно негов партньор става MTG.
Бил е зам.-председател на борда на директорите на Нова тв.
Има българско гражданство.

- Г-н Щосел, тези дни бяха обявени финансовите резултати на MTG - компанията собственик на Нова броудкастинг груп. Доволни ли сте от тях? И в крайна сметка - трудно ли е за чуждите инвеститори да работят тук?
- Резултатите са много добри и за MTG, и за Нова. За последното полугодие Нова отбеляза ръст на приходите си от общо 26% спрямо същия период на 2013 г. Всъщност вече повече от година на всеки 3 месеца отбелязваме ръст на приходите от 25-26%, затова съм много щастлив (усмихва се). Надявам се тази тенденция да се запази.

Както виждате, ние, като част от MTG, продължаваме да инвестираме в България и се чувстваме комфортно тук. Преди година купихме "Нетинфо". Преди няколко дни голяма компания като "Нилсен" (международна компания за маркетинг и медия проучвания, която купи 51% от агенцията за рейтинги "Медиарисърч" - б.р.) също дойде в България, което показва, че чуждестранните инвеститори продължават да инвестират в страната. Смятам, че всичко зависи от мениджмънта.

- В тази връзка според вас ще се появят ли нови чуждестранни инвеститори на медийния пазар в България или напротив - да очакваме отлив заради малкия рекламен пазар?
- Инвеститорите, които идват тук, в повечето случаи са част от големи международни компании, които инвестират в сгради, производствени мощности и работни места за поне 20 години напред. Трябва да се работи повече в посока те да се увеличават. Що се отнася до рекламния пазар, факт е, че около 60-70% от приходите отиват в телевизиите. На тв пазара в Европа навсякъде има по два големи играча - в Чехия, в Словакия, в Унгария, както и тук (собствениците на Би Ти Ви и на Нова тв - б.р.), защото пазарът е малък за трима участници. Вижте проблемите на третия играч - ТВ7. Историята се повтаря - преди години се появи Про.бг, но беше закрита, сега ТВ7 има проблеми.
Ако погледнем онлайн пазара, където ние сме лидер, това е бранш, който тепърва ще се развива и на който може да се очакват нови инвестиции.

- Във вашето портфолио липсва само радио. Имате ли амбиция в тази посока?
- Преценяваме каква да бъде следващата ни инвестиция в България. Не съм специалист в радио сектора, но ще помислим в тази посока.

- Вие живеете в България повече от 10 години, като 2 от тях сте начело на Нова броудкастинг груп. Кои са основните проблеми на медийното поле у нас - има много тв канали, има политически натиск или виждате и други неща?
- Броят на каналите не е проблем, те са много в почти всички страни. Пазарът е малък, но в последните 12 месеца има знаци, че се стабилизира. Аз съм оптимист и смятам, че през 2015-16 г. медиите ще имат по-големи приходи от реклама. Що се отнася до политическия натиск - ние сме институция, която не се поддава на натиск. Винаги се опитваме да показваме всички гледни точки в един спор. Ние правим ежедневен мониторинг на новините, за да уверим, че има баланс. MTG също правят регулярен мониторинг. Ние показваме на зрителите фактите, те решават на кого да повярват. Това е отговорна задача, но аз вярвам в нашия успех.

- И все пак - какво мислите за икономическата и политическата криза у нас?
- Бил съм инвестиционен банкер в Лондон 20 години и познавам този сектор много добре. Изненадан съм от начина, по който се управляват нещата, защото България не е първата страна с банкова криза - такава имаше в Кипър, в Гърция... В същото време има МВФ, Европейска централна банка - там има опитни експерти, които могат да бъдат потърсени за съвет. Има добри практики за справяне с подобни проблеми, които могат да бъдат приложени в България.

Важно е да се реагира правилно, защото в България има голям потенциал за развитие за следващите 5 години. Изненадан съм и от дебата за размера на депозитите, които трябва да се гарантират от държавата. 100 000 евро е огромна сума - това се равнява приблизително на спестяванията на минимална работна заплата в продължение на 40 г. Ако се опитате да приложите тази логика във Франция например, тази сума би трябвало да бъде 600 000 евро. Както казах, аз съм оптимист и вярвам, че сега е времето да се направят правилните неща, за да стане България по-атрактивна за чуждите инвеститори.

- Споменахте ТВ7. Има ли нейни лица, които бихте искали да имате в Нова тв?
- Аз искам за нас да работят най-добрите таланти. В ТВ7 наистина има добри професионалисти и аз бих се радвал да се присъединят към нас. Водили сме разговори с някои от тях, но няма да коментирам имена.

- Вики Политова, с която преди това бяхте съперници за сърцето на зрителя, вече е част от вашия екип. Сработихте ли се с нея?
- Тя е изключителен професионалист и много ми помага. Благодарение на нея вече правим неща, които нямаше как да направим преди 2-3 месеца. Сега аз имам повече време, което да посветя на онлайн бизнеса на групата.

- В Нова готови ли сте с програмната схема за есента?
- Да, ще бъде много интересен тв сезон. Би Ти Ви ще излъчват "Сървайвър", а ние - "ВИП брадър".

- Не се ли страхувате, че на хората са им омръзнали звездите, които се излежават в Къщата?
- Важно е да се знае, че едното е на запис отпреди няколко месеца в Камбоджа, докато в другото нещата се случват пред очите ви. Какво искате да гледате - мач на живо или на запис, 5 месеца след като е изигран? Ако съм зрител, изобщо няма да се колебая.

- Защо решихте да правите пак "X Factor"? Има ли място за нови музикални звезди у нас?
- "X Factor" е единственото музикално шоу в България, където победителите стават реални звезди. Вие помните ли кой е победителят в "Гласът на България" по Би Ти Ви? Вижте Рафи, Жана Бергендорф... И не само победителите - вижте и Ангел и Моисей...

- Имате ли нови общи проекти с "Паприка латино"?
- MTG купи "Паприка" преди 2 г., а само преди няколко месеца придоби и най-голямата продуцентска компания в Скандинавието - Nice Entertainment Group. MTG поставя много силен фокус върху съдържанието. Сега в България, като вътрешна продукция, т.е. Нова и "Паприка", произвеждаме около 30% от нашето съдържание. В момента дори подготвяме нов сезон на "Черешката на тортата". Ще го видите скоро. Разработваме и нов формат заедно с тях.

- Доволен ли сте от "Извън новините" - предаването на Ани Салич?
- Да. Тук трябва да се има предвид, че това е ново шоу, водещата е в ново амплоа и отнема време да се наложи. Ще има втори сезон, който ще се излъчва отново през уикенда.

- А какво е бъдещето на Кеворк Кеворкян и "Всяка неделя"?
- Преосмисляме концепцията си и подхода към цялата публицистика. По-голяма част от тези предавания са продуцирани от външни компании. Бихме искали да променим това и да увеличим броя на предаванията, които ние продуцираме в телевизията. Ако това се осъществи, не означава, че ще сменим водещите им.

- Успяхте ли да се договорите и с Венета Райкова?
- Обсъждаме концепция за ново шоу и ще решим.

- Защо не правите български сериали?
- Ние направихме първия български сериал "Забранена любов, след това и "Отплата" и "Етажна собственост", който е много успешен. Това е въпрос на бизнес стратегия. Не искаме да правим сериали просто за да снимаме нещо.

- От октомври Нова тв и 16 канала ще работят с новата агенция за рейтинги - "Медиарисърч". Това как ще се отрази на пазара?
- Както споменах, тези дни стана ясно че "Нилсен" е купила 51% от "Медиарисърч" и това слага точка на дискусията. Смятам, че всяка голяма рекламна агенция или телевизия би могла да направи същия избор и много бързо и без колебание да избере да работи с най-известната в света компания за измерване на аудиторията. Тази инвестиция на "Нилсен" е много добра новина за бъдещото развитие на пазара, защото установява 100% доверие в данните.

"Нилсен" очевидно са преминали през due diligence и цялостни проверки и анализи на системата, преди да вземат решение да стъпят тук.

- Но Би Ти Ви продължават да се доверяват на ГАРБ. Защо според вас двете най-големи телевизии вярват на две различни агенции, всяка от които им дава по-висока гледаемост?
- Мисля, че това беше преди новината за придобиването от "Нилсен". Сигурен съм, че сега те ще преосмислят решението си, защото вече е трудно да обясниш защо не работиш с компанията, световен лидер (с над 5 млрд. долара продажби), когато и CME (собствениците на Би Ти Ви - б.р.) ще работи с тях в Чехия, а техният главен акционер ще работи с тях в САЩ.

Има малка неточност във въпроса за сериалите, която не знам защо е допусната. "Забранена любов" не е нито първият сериал на "Нова", нито първият сериал в България. "Нова" преди това са правили "Морска сол" и "Хотел България", а като цяло в ефира "ьТВ" са правили преди това "Тя и той", пък за БНТ да не говорим - те са първенци в почти всяко отношение.
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy