BG TV Talk
28 March 2024 15:37:39
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 114   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 272899 times)
0 Members and 19 Guests are viewing this topic.
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #220 on: 06 September 2014 16:47:13 »

Съжалявам, че не можах да пиша по-рано, но бурята ми прекъсна интернета  Tongue Много се радвам, че Нова минава в 16:9, но имат още доста трески за дялане, най-вече с филми и сериали в летърбокс, които вече би трябвало да са в 16:9. Също така някои камери по време на новините не бяха настроени в 16:9 и образът беше смачкан. Може би в следващите дни ще поработят върху това.

В кабелната ми (която също спря снощи и тръгна към 11:30) картината е сигнализирана постоянно като 16:9 за всички техни канали, докато в ефирната ТВ Нова и Диема Ф. са сигнализирани като 4:3. Единствените български канали, на които картината се самонастройва спрямо предаването, са БНТ 1 SD и БНТ 2 в ефирната.
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #221 on: 06 September 2014 17:17:39 »

Нещо се чудя на Нова. Защо не са се изфукали за това че са минали в 16:9? Когато БиТиВи бяха минали в 16:9 и ,,HD качество" не бяха спрели да го повтарят.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #222 on: 06 September 2014 17:22:25 »

Нещо се чудя на Нова. Защо не са се изфукали за това че са минали в 16:9? Когато БиТиВи бяха минали в 16:9 и ,,HD качество" не бяха спрели да го повтарят.

16:9 вероятно не звучи толкова грандиозно като „HD качество“.  Cool
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #223 on: 06 September 2014 20:53:52 »

Дали ,,Господари на ефира" ще бъде в 16:9?
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #224 on: 06 September 2014 20:58:07 »

Това риторичен въпрос ли е.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #225 on: 06 September 2014 21:21:04 »

Рекламата им е в 16:9, така че - най-вероятно да.

http://www.gospodari.com/?go=video&p=detail&videoId=9862
Report Spam   Logged
camdan
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 6


« Reply #226 on: 07 September 2014 03:55:55 »

След като Нова минават към 16:9 това значи,че и Вип Брадър и Х Фактор ще са в 16:9 нали?Ако е така ще е супер!А знае ли се дали и те ще имат канал Нова HD?
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #227 on: 07 September 2014 08:07:00 »

Разбира се, че ще минат, постепенно всичко ще мине на 16:9. Понеже са топ продукции, те ще са първите. Да според някои сравнително сигурни сайтове+аска на тоИ форум ще пуснат ХД на Нова и на Диема, но за време никой не може да каже. Важното е, че вече няма да гледаме разтеглени образи.
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #228 on: 07 September 2014 11:13:55 »

Дано "преходния" им период не продължи толкова, колкото на ьtv. Не ми остана бутон за смяна на форматите...
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #229 on: 07 September 2014 11:30:16 »

Дано "преходния" им период не продължи толкова, колкото на ьtv. Не ми остана бутон за смяна на форматите...
+1
Report Spam   Logged
clay123
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 22


« Reply #230 on: 07 September 2014 13:26:51 »

Новият сезон в Нова с нови лица, нови изненади и напълно нови правила

Гергана Малкоданска и Румен Бахов се присъединяват към  сутрешния блок „Здравей, България”, а „Сделка или не” стартира с ново студио и нови правила

От утре, 8-ми септември, предаванията на Нова откриват сезона с нови лица, нови изненади и напълно нови правила.

Семейството на сутрешния блок на Нова „Здравей, България” ще се увеличи с две нови попълнения – „абсурдният” Румен Бахов и чаровната Гергана Малкоданска. Двамата се присъединяват към утвърдения вече отбор на предаването – титулярите Ани Цолова и Виктор Николаев, водещият на минутите след 9.00 ч. Павел Владимиров и лицето на новинарските емисии Невена Василева.  Царят на абсурда – така наричат Румен Бахов, когото зрителите познават от ефира на БНТ2. В „Здравей, България” той ще представя всяка седмица авторската си рубрика „Пълен абсурд”, в която истории от истинския живот изглеждат извън всякаква логика, като от филмов сценарий. В противовес на абсурда ще бъде красотата – чаровната Гергана Малкоданска, която зрителите на Нова са виждали в ролята на репортер на ВИП Новините и като водеща на Студио VIP, се връща към първото си призвание. Един от най-актуалните модели у нас става постоянното лице на прогнозата за времето в сутрешния блок на Нова. „Здравей, България”  ще поздравява ранобудните зрители всеки делничен ден от 6.20 до 9.30 ч. по Нова.

Откриване на открито – така ще постави началото на новия сезон любимото женско предаване „На кафе”. Утре, 8-ми септември, точно в 9.30 ч., водещата Гала ще посрещне своите зрители не от студиото в Нови Хан, а на живо от бул. „Витоша”.  На пъпа на София екипът на предаването ще изпие първото си за новия сезон кафе. Интересни гости, страхотни изненади  и подробности за Къщата на VIP Brother ще видят зрителите в първия епизод от новия сезон на предаването.  А всички почитатели на „На кафе” ще могат да гледат любимото си предаване не само от телевизионния екран, но и като отидат директно на бул. „Витоша” и се присъединят към празника.  Не пропускайте старта на новия сезон на „На кафе”  всеки делничен ден, от 9.30 до 11.30 ч. по Нова.

Нов сезон – ново студио – нови правила и нови обрати. Така от утре в ефира на Нова се завръща Румен Луканов и новият 9 сезон на „Сделка или не”. Кои ще бъдат първите късметлии, които ще опитат своя шанс за 100 000 лв. или за още по-големи печалби? Какво ново-старо, очаквано и неочаквано в деветия сезон на играта? Отговорите – от утре, 8-ми септември, всеки делничен ден от 18.00 ч.

От утре начало на сезона ще поставят и симпатягите от „Бон Апети" – Лора и Стоян, от 11.30 ч., както и неподражаемите Димитър Рачков и Васил Василев - Зуека в „Господари на ефира" – точно в 23.00 ч. по Нова.

Не пропускайте любимите си предавания през новия сезон по Нова.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #231 on: 07 September 2014 18:30:59 »

Снощи премиерата на "Вила Роза" си беше в 16:9. Имаше черни ленти, но просто защото филмът е в 2,35:1. За другите им филми и сериали - явно ги имат само с черни ленти и не могат да си ги излъчват в 16:9. То не е трудно да се изрежат лентите, де, ама може би все пак трябва официално да си ги поръчат без черни ленти. Иначе рекламите им са си в 16:9, като даже една я излъчиха с черни ленти отстрани, понеже е снимана в 4:3. "ьТВ" също правят това, но не винаги. При тях съм забелязал също, че като имат нещо в 4:3, просто го разпъват и го излъчват, а не му слагат черни ленти отстрани...

Като цяло се очакваше "Нова" скоро да минат в 16:9, защото все пак снимат и по 4 мача от българското първенство и със старата техника нямаше как всички мачове да са в 16:9.
Report Spam   Logged

naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #232 on: 08 September 2014 16:05:50 »

Абе само на мен ли ми дсе вижда, че кадрите по новините от варна доближават HD. Като ги покажат и после се вънат в срудиото разликата е голяма, някок забелязал ли го е?
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #233 on: 08 September 2014 16:41:10 »

Ураа, доживях да видя 16:9 по Нова ТВ!  Grin Толкова е невероятно, че даже не мога да повярвам. Е, не всичко е в 16:9 (като На кафе например), защото все още на някой предавания не са им сменили камерите с които снимат. Май че вече имат най-сетне нова апаратна, защото до колкото чувам в следващите дни ще подават тестов HD сигнал, а в близките седмици би трябвало Нова ТВ HD и Диема HD да са факт окончателно.
Report Spam   Logged
Milen84
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 144


« Reply #234 on: 08 September 2014 16:51:12 »

Тва за HD ,и да го видя няма да повярвам сигурно ще е като Нова Спорт HD-демек никакво!
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #235 on: 08 September 2014 16:52:20 »

А това тестово, кои и как ще може да го гледат/ме? Смисъл някакъвнтестов канал ли ще е как ще е ?
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #236 on: 08 September 2014 18:25:49 »

Абе само на мен ли ми дсе вижда, че кадрите по новините от варна доближават HD. Като ги покажат и после се вънат в срудиото разликата е голяма, някок забелязал ли го е?

Явно камерата е по-хубава. Тези в студиото сигурно са по-стари.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #237 on: 08 September 2014 21:02:50 »

"Господари на ефира" ще са в 16:9. Предаването почва след 2 часа и има малка изненада - Ками вече не е с руса, а с кафява коса, а пък Пепи е с по-къса коса.

Има и малка промяна в програмата - X Factor ще бъде в 22:00, а не в 21:00ч. Изключение е единствено утре, понеже стартовия епизод ще е 2 часа.
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #238 on: 08 September 2014 21:40:46 »

Силно ме съмнява лайфовете на Фактора да са от 22:00. Това ще е огромна глупост. НО това все пак са Нова.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
camdan
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 6


« Reply #239 on: 09 September 2014 00:18:11 »

Господарите бяха ли в 16:9?Изпуснах ги за малко и не можах да видя!
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 114   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy