BG TV Talk
28 March 2024 12:18:50
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NetInfo | новини и коментари

Pages: 1 [2] 3 4 ... 17   Go Down
  Print  
Author Topic: NetInfo | новини и коментари  (Read 63366 times)
0 Members and 6 Guests are viewing this topic.
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #20 on: 10 February 2016 01:30:48 »

Сайта се предпазва, защото нарушава авторските права и ако не го ограничат може и да се наложи да плати много пари. От vbox7 неплащат авторски права на много артисти а им използват песните. Трябва да почнат да плащат, като Ютюб. В този сайт не съм влизал от години, защото немисля че заслужават да печелят от мен.
Ако така мислят, че го защитават, жестоко се лъжат. YouTube не можаха да спрат video & MP3 download сайтовете, Вибокса ли ще ги спрат... Тоя сайт става от зле по-зле, като видя и програмната им директорка лошо ми става...
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #21 on: 10 February 2016 10:49:55 »

Ако така мислят, че го защитават, жестоко се лъжат. YouTube не можаха да спрат video & MP3 download сайтовете, Вибокса ли ще ги спрат... Тоя сайт става от зле по-зле, като видя и програмната им директорка лошо ми става...
+1
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #22 on: 14 February 2016 15:48:10 »

Днеска направих тест да се убедя сам в "програмната политика" на Вибокса и качих няколко клипа с шапки на Диемите и на каналите на БТВ. От начало добре - не ги пипнаха. Снощи качих рекламата за Слави концерта му и след един час - "изненада", всички клипове що имаха БТВ в името си бяха засмукани, обаче шапките на Диемите стоят...  Grin А, и шапките на Ринга, сигурно щото не съм написал БТВ в името.  Grin Боже боже колко КОНКУРЕНЦИЯ има на тоя свят боже... За сравнение в Англия също има конкуренция между медиите, но тя е на доста колегиално ниво, а не е на такова хейт ниво и там конкурентите дори си партнират понякога при извънредни събития.
Report Spam   Logged
PLTV
Зяпач
**
Online Online

Posts: 291



« Reply #23 on: 14 February 2016 16:24:36 »

Днеска направих тест да се убедя сам в "програмната политика" на Вибокса и качих няколко клипа с шапки на Диемите и на каналите на БТВ. От начало добре - не ги пипнаха. Снощи качих рекламата за Слави концерта му и след един час - "изненада", всички клипове що имаха БТВ в името си бяха засмукани, обаче шапките на Диемите стоят...  Grin А, и шапките на Ринга, сигурно щото не съм написал БТВ в името.  Grin Боже боже колко КОНКУРЕНЦИЯ има на тоя свят боже... За сравнение в Англия също има конкуренция между медиите, но тя е на доста колегиално ниво, а не е на такова хейт ниво и там конкурентите дори си партнират понякога при извънредни събития.
Клиповете на Слави ги трият по негово настояване.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #24 on: 14 February 2016 17:17:59 »

Клиповете на Слави ги трият по негово настояване.
Реалността за мен е нещо между 40% от твоята теза и 60% от тази на The TV Boy. Правов иск/предупреждение (или както там си процедират) няма как да стане за един час.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #25 on: 14 February 2016 17:30:27 »

Днеска направих тест да се убедя сам в "програмната политика" на Вибокса и качих няколко клипа с шапки на Диемите и на каналите на БТВ. От начало добре - не ги пипнаха. Снощи качих рекламата за Слави концерта му и след един час - "изненада", всички клипове що имаха БТВ в името си бяха засмукани, обаче шапките на Диемите стоят...  Grin А, и шапките на Ринга, сигурно щото не съм написал БТВ в името.  Grin Боже боже колко КОНКУРЕНЦИЯ има на тоя свят боже... За сравнение в Англия също има конкуренция между медиите, но тя е на доста колегиално ниво, а не е на такова хейт ниво и там конкурентите дори си партнират понякога при извънредни събития.
Моите още си стоят, но те са и по-стари. Няма да е зле да си ги хвърля на някое по-сигурно място обаче.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #26 on: 20 February 2016 17:27:52 »

Vbox7 нещо съвсем са пощуряли. На мои познати буквално минути след като са си качили клиповете им ги трият. Качих този клип днес и след два часа вече го нямаше. Да беше епизод или филм, но не е...
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #27 on: 21 February 2016 20:10:46 »

Vbox7 нещо съвсем са пощуряли. На мои познати буквално минути след като са си качили клиповете им ги трият. Качих този клип днес и след два часа вече го нямаше. Да беше епизод или филм, но не е...
Гледам че wwebgfan a.k.a. bobi2001072121, който качваше БГ дублажите на CN анимациите отново се е сбогувал с профила си там. Не знам защо, но профилът му е тотално заличен, все едно не го е имало, дори не показва че е бил баннат, така че "някой" сериозно ще да му е бил вдигнал мерника. Аз успях да преименувам профила на сайта от bgtvnews на bgtvplay, ама гледам са ми махнали значката на "доверен". Между другото едно, че Нова ТВ унищожават сайта с тази си политика, а другото е че именно тяхната собственост в сайта кара носителите на "авторските права" да успяват да атакуват клиповете и юзърите с цел да изцоцат нещо. Някакси се сетих за един друг малко стар случай, но намиращ отражението си сега във Вбокс - БТВ и сродините им постъпват по същия начин спрямо Вбокс веднага след като Нова ТВ ги купиха, по който филмовите компании (Viacom и други) постъпиха веднага след като Google купиха YouTube. Ако един сайт за видеосподеляне стане част от по-голяма компания, той се превръща в част от тази компания, съответно атакуването му атакува директно самата компания. В този ред на мисли не политиката на Нова ТВ спрямо Вбокса е гибелна, гибелно за сайта е че Нова ТВ изобщо са им собственици под каквато и да е форма...
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Online Online

Posts: 556



« Reply #28 on: 22 February 2016 12:28:42 »

Желязна логика! Но не в смешния вариант. Напълно съм съгласен, просто някакъв мижав vbox на квартални пишлемета няма какво да "изцоцкаш", виж вече, ако зад него стои Modern Times Group друго си е. Същото и беше с Youtube, но там Google имаше ресурсите да си позволи такива неща, да изгуби някои хора, но пък навлече доста други. Пожелавам го и на vbox7, защото никак не ми се иска да плащам за 15 видео streaming услуги в обозримото бъдеще.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #29 on: 22 February 2016 21:03:17 »

Гледам че на вече баннатия във форума mafiato са му отговорили във Фейсбук, че Боби е баннат защото нямало как да не се съобразяват със заявките за сваляне на видеосъдържание от страна на праводържателите, което потвърждава моята теория, че БТВ същото са тези, които много яко ги цакат заради това. Обаче днеска гледам, че и човка който качваше нещатата на Дисни, monk1900 също е бил ударен, като всичите му значки които имаше (към 8 ) липсват, както и част от последните му клипове. Много жалко наистина, защото въпросните праводържатели не разбират, че за да не се разпространяват така видеосъдържанието им, трябва да осигурят някаква алтернатива за онлайн зрителите, а тя тотално липсва, дори и платена такава... Така че пак стигаме единствено до цоцането като причина за съжаление...
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #30 on: 23 February 2016 20:12:04 »

Гледам че на вече баннатия във форума mafiato са му отговорили във Фейсбук, че Боби е баннат защото нямало как да не се съобразяват със заявките за сваляне на видеосъдържание от страна на праводържателите, което потвърждава моята теория, че БТВ същото са тези, които много яко ги цакат заради това. Обаче днеска гледам, че и човка който качваше нещатата на Дисни, monk1900 също е бил ударен, като всичите му значки които имаше (към 8 ) липсват, както и част от последните му клипове. Много жалко наистина, защото въпросните праводържатели не разбират, че за да не се разпространяват така видеосъдържанието им, трябва да осигурят някаква алтернатива за онлайн зрителите, а тя тотално липсва, дори и платена такава... Така че пак стигаме единствено до цоцането като причина за съжаление...

То във всички сайтове за споделяне е така. А БТВ даже незнам какво толкова ценно  имат че искат да се премахне. Положението е смешно, защото хората виждат че неправят нещо ценно а се правят на велики.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #31 on: 23 February 2016 20:31:15 »

То във всички сайтове за споделяне е така. А БТВ даже незнам какво толкова ценно  имат че искат да се премахне. Положението е смешно, защото хората виждат че неправят нещо ценно а се правят на велики.
Напротив, Vbox7 в момента е „нароченият“, като, благодариние на bTV, започна да се саморазрушава. Откакто стана собственост на Нова, bTV започнаха да се разпореждат и с правата на CN и започна премахването на видеа от платформата, като в момента от Vbox7 започнаха успешно да затъват, налагайки крайни (ненужни) мерки. В най-скоро време ще затъне на макс и ще остане архив на Нова с тук-там някоя заблудена музикална компания и влогър.

Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #32 on: 23 February 2016 22:18:06 »

Написах субтитри на един анимационен филм, уж ги одобрили системно преди 4 дни, а него вече го няма. И той беше точно от тези епизоди на „Весели мелодии“ от преди 1948, които не ги дават по Boomerang...  Sad Да го е страх човек да мръдне вече там. Да не говорим, че от известно време не мога да закачам клипчета от други сайтове.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #33 on: 24 February 2016 20:13:05 »

Другото което е простотията 7 talents, отново творение на тази толкова "умна и добра" в раздаването на 359 награди женица Мария Атанасова, и на Дарик Нюз "човекът-успех" Христо Христов, които Нова ТВ изтипосаха на постовете съответно програмен директор на Вибокса и изпълнителен директор на онлайн звеното им НетИнфо. Не знам на какъв принцип кандидат-влогърите получават финансиране там, ама все са едни и същи клишенца да му се невиди, обаче получават автоматично достъп до първата страница, монетизират клиповете си от раз и им правят ПР кампания ти да видиш, докато ако сега искаш да тръгнеш от нищото "по стандартния ред" (като Емил Конрад) има да си почакаш, и няма гаранция че няма да ги "обидиш" с нещо или пък че изобщо ще успееш да получиш заветната значка PART. Омазаха цялата система, за това скоро време само Video-Clip.bg ще е истината...
Report Spam   Logged
george
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 72



« Reply #34 on: 27 February 2016 11:30:02 »

Тези напълно се побъркаха.. Сега тръгнали да трият премиерните епизоди от Vbox на Малки Сладки Лъжкини от 6ти сезон.  Lips Sealed
Report Spam   Logged

tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #35 on: 27 February 2016 13:03:56 »

Другото което е простотията 7 talents, отново творение на тази толкова "умна и добра" в раздаването на 359 награди женица Мария Атанасова, и на Дарик Нюз "човекът-успех" Христо Христов, които Нова ТВ изтипосаха на постовете съответно програмен директор на Вибокса и изпълнителен директор на онлайн звеното им НетИнфо. Не знам на какъв принцип кандидат-влогърите получават финансиране там, ама все са едни и същи клишенца да му се невиди, обаче получават автоматично достъп до първата страница, монетизират клиповете си от раз и им правят ПР кампания ти да видиш, докато ако сега искаш да тръгнеш от нищото "по стандартния ред" (като Емил Конрад) има да си почакаш, и няма гаранция че няма да ги "обидиш" с нещо или пък че изобщо ще успееш да получиш заветната значка PART. Омазаха цялата система, за това скоро време само Video-Clip.bg ще е истината...

359 наградите са голяма простотия. Искат ти по 2 долара за стриймване. Това го няма никъде. Награди като на МТВ пускат безплатен линк. Не съм за 2-та долара но е тъпо да изнудват феновете. Също и в гласуването освен онлайн има и гласуване със sms. Първо е онлайн и след това със sms - това да не е някакво тъпо музикално реалити че да се гласува със sms. Навсякъде по света се гласува безплатно.
Report Spam   Logged
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 542


« Reply #36 on: 28 February 2016 10:49:21 »

аз съм exclusivtvbg и аз също съм сред пострадалите в начален етап и вече загубих някои значки който имах

и  вече качвам в videoclip там качвам всичко от дисни и никалаудиън
Report Spam   Logged
Bobby
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 185


« Reply #37 on: 28 February 2016 13:39:29 »

18k клипа. От къде намираш толкова много време?  Huh? Както и да е. Аз съм на следващия влак предполагам, защото качвам музика. Сега се занимават с тези които качват филми и сериали.
Report Spam   Logged
9may
Guest
« Reply #38 on: 28 February 2016 17:32:52 »

аз съм exclusivtvbg и аз също съм сред пострадалите в начален етап и вече загубих някои значки който имах

и  вече качвам в videoclip там качвам всичко от дисни и никалаудиън

При мен е същата работа,качвах клипове на Картун Нетуърк,Дисни и сериали излъчвани по БТВ но само ги изтриват за жалост и вече не ползвам вбох,а си качвам клиповете в Видеоклип.БГ и Фейзбук.
То не е само в вбох,но и в ютюб,дейлиматиан.Например когато качих епизод на Кураж,на български с лого на Картун Нетуорк го махната още на другия ден,поради това че съм нарушавал авторските право на Time Warner,какво толкова сме направили само сме ги качили в интернет да се популяризират,не сме ги крали
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Online Online

Posts: 556



« Reply #39 on: 28 February 2016 21:50:03 »

Горе- долу тъй:

Report Spam   Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy