BG TV Talk
19 March 2024 07:08:38
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

Netflix | новини и коментари

Pages: [1] 2 3 ... 9   Go Down
  Print  
Author Topic: Netflix | новини и коментари  (Read 48166 times)
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 176



WWW
« on: 06 January 2016 22:59:38 »


От днес Netflix така или иначе вече е достъпен и в България Smiley
Report Spam   Logged

Hater by Design.

Share on Facebook Share on Twitter

Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #1 on: 06 January 2016 23:21:31 »

От днес Netflix така или иначе вече е достъпен и в България Smiley
Тъкмо това влизам да напиша:


Ай, честито, Netflix.bg Grin :
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 375


Администратор


« Reply #2 on: 06 January 2016 23:47:44 »

  Grin Grin Grin
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 176



WWW
« Reply #3 on: 07 January 2016 00:20:29 »

Voyo? What is this?  Grin Afro
Report Spam   Logged

Hater by Design.
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #4 on: 07 January 2016 00:43:42 »

Да поясним само, че от днес Netflix е достъпен от (почти) целия свят, не само у нас. Недостъпен е в Китай и някои територии, забранени от американските закони.
Report Spam   Logged
TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #5 on: 07 January 2016 00:47:27 »

Не разбирам защо няма опция за БГ менюта.
Сериалите и филмите ще бъдат ли с БГ превод?
Report Spam   Logged
Milen84
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 144


« Reply #6 on: 07 January 2016 06:32:06 »

Без превод няма смисъл .
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #7 on: 07 January 2016 08:55:25 »

Не разбирам защо няма опция за БГ менюта.
Сериалите и филмите ще бъдат ли с БГ превод?

Вчела е стартирал в около 130 държави. Сигурно са решили да изненадат хората по света и в последствие ще слагат превод.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 176



WWW
« Reply #8 on: 07 January 2016 09:07:10 »

Локализацията ще става малко по малко, както при Джетикс и Дискавъри например. Не очаквайте всичко с дублаж обаче (и слава богу).
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #9 on: 07 January 2016 09:40:25 »

Абе много са си 20 лв. на месец. Някой ъплоудър от Замунда с малко повече възможности, в комбинация с УНАКС Тийм става перфектно.
Иначе дано само анимациите получат (синхронен) дублаж, всичко останало става със субтитри, за любителите на гласовете на оригиналния актьорски състав.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 176



WWW
« Reply #10 on: 07 January 2016 09:56:35 »

Абе много са си 20 лв. на месец. Някой ъплоудър от Замунда с малко повече възможности, в комбинация с УНАКС Тийм става перфектно.
Иначе дано само анимациите получат (синхронен) дублаж, всичко останало става със субтитри, за любителите на гласовете на оригиналния актьорски състав.

20 кинта си е напълно нормална цена за подобна услуга. Има и опция за 16 лева, ако не ти дреме за HD - то. Цените са абсолютно като в другите страни, но в Евро. Като ги преобразуваш се получава разлика от 30 - 50 стотинки в наша полза.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #11 on: 07 January 2016 11:03:41 »

20 кинта си е напълно нормална цена за подобна услуга. Има и опция за 16 лева, ако не ти дреме за HD - то. Цените са абсолютно като в другите страни, но в Евро. Като ги преобразуваш се получава разлика от 30 - 50 стотинки в наша полза.

В Щатите ползата и в заплатата и в цената на нетфликс си е за Американците
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 176



WWW
« Reply #12 on: 07 January 2016 12:11:45 »

В Щатите ползата и в заплатата и в цената на нетфликс си е за Американците

Ауууу, ужас, там е с по 1.50лв на месец по - евтино. Ауууууу!
Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 978



« Reply #13 on: 07 January 2016 14:22:20 »

Ауууу, ужас, там е с по 1.50лв на месец по - евтино. Ауууууу!
Да, ама и заплатите им са в пъти по-големи от нашите. Според мен цената на подобни услуги трябва да се изчислява на базата на минималната или поне средната заплата във всяка държава, а не с цел във всички държави цената да е еднаква...
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 176



WWW
« Reply #14 on: 07 January 2016 16:29:43 »

Да, ама и заплатите им са в пъти по-големи от нашите. Според мен цената на подобни услуги трябва да се изчислява на базата на минималната или поне средната заплата във всяка държава, а не с цел във всички държави цената да е еднаква...

И Apple да започнат да ни продават най - новите iPhone - и за по 300 лева, защото държавата ни е смотана, тъй ли? Това е бизнес - it's all about the $$$$$
Report Spam   Logged

Hater by Design.
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #15 on: 07 January 2016 18:25:27 »

Ще ме прощаваш, но с масивна реклама и промоция от 9,99лв. примерно би донела в пъти повече приходи отколкото някакво безгласно пускане на 60 филма и 30 сериала с непълни сезони. Щом спотифай може да се съобразява с платежоспобоността на пазара, може и Нетфликс. Всичко опира до търсене и предлагане. С тази цена, с този превод и този каталог ще имат точно 5 абоната, лицето отговарящо за Нетфликс в България и шофьора му.
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #16 on: 07 January 2016 18:39:31 »

Ще ме прощаваш, но с масивна реклама и промоция от 9,99лв. примерно би донела в пъти повече приходи отколкото някакво безгласно пускане на 60 филма и 30 сериала с непълни сезони. Щом спотифай може да се съобразява с платежоспобоността на пазара, може и Нетфликс. Всичко опира до търсене и предлагане. С тази цена, с този превод и този каталог ще имат точно 5 абоната, лицето отговарящо за Нетфликс в България и шофьора му.

Хора неразбрахте ли, че въобще не е правено проучване на пазара в България. Целта е отначало да се разпространява от човек на човек. Целта е да се пусне отначало без масивна реклама и да се види, как се възпирема от хората, какво стриймват, колко часа стриймват и дали ще продължат абонамента си след края на безплатния месец. Ако много се откажат от абонамента си Нетфликс може и да намалят цената, както си написал. Ако не се откажат много цената ще е такава, каквато е навсякъде. На база това, което се стриймва може и да определят какво ново да качват в следващите месеци. Сериалите се качват когато спрат да ги дават по определените канали и тогава се качват целите сезони.

Българина не е свикнал да плаща за дигитално съдържание и мисля, че при цена от 10 лв отново няма да плати, защото за масовия човек дигиталното съдържание е даденост, която се дава безплатно.

Така, че ако пускате игра никога нечакайте да стане перфектна пуснете бета версия и вижте как се възприема и тогава ако се възприема добре я довършете. Същото е и с Нетфликс в България.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #17 on: 07 January 2016 18:59:39 »

Напротив, на 80% съм съгласен с мнението ти, но аз като млад човек, винаги съм бил готов да плащам за тези си услуги, макар и да ми се присмиват. Kогато Спотифай стъпи на родния пазар не се замислих, след това до ден днешен съм на Google Play Music. Сега дори за шега бих плащал 10 лева за Нетфликс, макар и след замисляне, на тази пародия, дето са ни я предложили, но за 20 лева ще ме прощават, това си е хляба за цял месец, срещу някакви стари филми на английски (нямам проблем с него). Така, че щом мен не успяват дори да ме замислят тук са обречени, както беше написал някой, пуснали са го само за единия PR. Имам надежди разбира се, но с този фалстарт ще си унищожат репутацията, още преди да са и изградили у местния байганьовец.
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #18 on: 07 January 2016 19:33:49 »

Напротив, на 80% съм съгласен с мнението ти, но аз като млад човек, винаги съм бил готов да плащам за тези си услуги, макар и да ми се присмиват. Kогато Спотифай стъпи на родния пазар не се замислих, след това до ден днешен съм на Google Play Music. Сега дори за шега бих плащал 10 лева за Нетфликс, макар и след замисляне, на тази пародия, дето са ни я предложили, но за 20 лева ще ме прощават, това си е хляба за цял месец, срещу някакви стари филми на английски (нямам проблем с него). Така, че щом мен не успяват дори да ме замислят тук са обречени, както беше написал някой, пуснали са го само за единия PR. Имам надежди разбира се, но с този фалстарт ще си унищожат репутацията, още преди да са и изградили у местния байганьовец.

Да прав си няма много смисъл щом няма да ти носи  полза. Но си виждал американската версия на услугата. Там има наистина много филми от близките години, но има съвсем малко извести филми. Мисля, че филми от сорта на Гравитация, Отнения пръснет (Pasific rim), Световна война Z и други подобни са добър избор и някой по-стари, но аз съм ги гледал. Американската версия има наистина богат каталог на известни сериали -  например The walking dead. Много неща от каталога им съм гледал, но има и такива който не съм. Просто винаги ще се получава да съм гледал повечето филми от този вид услуги, защото ги свалям веднага след, като се появят с хубаво качество. Попринцип не всеки ден гледам нещо, защото не ми се гледа, но като гледам все новите неща се получава, че този вид услуги много трудно биха ме изненадали откъм филми въпреки, че имат тук там известен филм. А сериалите ги гледам епизод по епизод а Нетфликс ги пуска след, като свърши сезона им. Получава се, че като гледам епизод по епизод няколко сериала около 8 за седмица по 1 епизод всеки не ми се гледа нещо друго и Нетфликс ми е излишен. Добър е за зимната почивка на сериалите и за лятната почивка, защото по това време гледам техните сериали. Хубавото е, че на заснетите от тях сериали им пускат целия сезон на премиерния им ден. Харесват ми създадената продукция от Нетфликс и, като има нещо ново заснето от тях мога да си подновявам абонамента.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #19 on: 07 January 2016 20:20:49 »

20 кинта си е напълно нормална цена за подобна услуга. Има и опция за 16 лева, ако не ти дреме за HD - то. Цените са абсолютно като в другите страни, но в Евро. Като ги преобразуваш се получава разлика от 30 - 50 стотинки в наша полза.
Нещо не ми е много нормална тази цена, а ако не е HD просто няма смисъл да го гледам.
Report Spam   Logged
Pages: [1] 2 3 ... 9   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy