BG TV Talk
18 April 2024 22:16:41
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

HBO channels | новини и коментари

Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14   Go Down
  Print  
Author Topic: HBO channels | новини и коментари  (Read 63743 times)
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #140 on: 21 November 2021 17:02:52 »

Изгледах няколко сцени от първия епизод в бързината. Абе, не звучи същото. Сякаш по-базово звучат озвучителите, няма я енергията от стария дублаж. Надявам се, че в другите епизоди звучат по-добре, но се съмнявам, а и без озвучителката на Рейчъл съвсем. Струва ми се, че са го претупали, колкото да има дублаж, понеже не са успели да вземат този на bTV или изобщо не са си правили труда.
Предполагам, че HBO въобще не са се и трудили да вземат дублажа на "ьТВ". Като цяло доста се учудвам, че са дублирали "Приятели", защото по принцип всичко по HBO се излъчва със субтитри. Единствено анимации съм хващал да са дублирани.
Report Spam   Logged

cvetomir1997
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 378


« Reply #141 on: 21 November 2021 17:38:31 »

Надявам се след преминаването към HBO Max, всичко, което е дублирано да си е със синхронен дублаж, защото voice over-ите за мен са несериозни при услуга срещу заплащане и то от такъв мащаб. Не съм абонат в момента, но съдейки по анимационните филми, които съм гледал по канала им с техен дублаж, по-добре само субтитри, от колкото да се излагат по тоя начин.

Разбира се, има го и недостатъка, че дори и при синхронните, базата от актьори, от която избират е много малка, и се получава, че в почти всички сериали/филми говорят едни и същи гласове. Единствено е малко по-добре при кино филмите, където поне се стараят да избират разнообразни актьори и дори и лица, които не са професионални такива.
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 198



« Reply #142 on: 21 November 2021 21:48:24 »

Разбира се, има го и недостатъка, че дори и при синхронните, базата от актьори, от която избират е много малка, и се получава, че в почти всички сериали/филми говорят едни и същи гласове. Единствено е малко по-добре при кино филмите, където поне се стараят да избират разнообразни актьори и дори и лица, които не са професионални такива.
При анимациите на CN в последно време ги поръчват дублажите да са при студио Про Филмс, а повечето при това студио са с по-малко познати озвучители за много от персонажите. Не съм много съгласен, че в CN/Boom дублажите няма разнообразие откъм актьори.

Като човек, който харесва да гледа „Приятели“ с дублаж, се радвам, че не трябва да свиквам с много нови гласове. Надявам се, че ако някога и тук качат „Двама мъже и половина“, да не recast-нат Владо Пенев (Чарли) и Илиян Пенев (Алън), не мисля, че може да се намерят за тях двамата.

Иначе като се споменават дублажи: дублажът на минисерила „Стивън Вселенски: Бъдещето“ ще бъде пуснат по HBO GO от трети декември, въпреки че е забранен по нашия CN. Добре, че поне за HBO явно не важат баннатите LGBT сериали от нашия Cartoon Network и дублажът няма да остане изгубен.
Report Spam   Logged
maria_s
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #143 on: 22 November 2021 00:52:34 »

Според мен зависи и от филма/сериала. Понеже Сой Луна(в Доли студио, откъдето поръчват HBO)според мен е доста добре с такъв полусинхронен дублаж, а и той се прави много по-бързо от пълния синхронен. В HBO има и други игрални сериали с дублаж - Живите мъртви.
Иначе Про Филмс имат голяма база гласове, понеже те работят с всички актьори в дублажа
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #144 on: 22 November 2021 14:41:51 »

Именно аз затова говоря, едно и също нещо се върши n-брой пъти, щото някой не си го дава или не иска да го даде, или на някой не му се плаща. Вместо с тези средства или това време, дето ще изхабят озвучителите може някой друг филм да озвучат. Естествено, ако става на въпрос за качество, примерно да е прекалено стар дублажа донякъде може да се съглася, но иначе е абсурдно. Аз лично наистина не издържах на другия превод и въобще не съм си правил труда да го гледам.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #145 on: 23 November 2021 02:09:49 »

Именно аз затова говоря, едно и също нещо се върши n-брой пъти, щото някой не си го дава или не иска да го даде, или на някой не му се плаща. Вместо с тези средства или това време, дето ще изхабят озвучителите може някой друг филм да озвучат. Естествено, ако става на въпрос за качество, примерно да е прекалено стар дублажа донякъде може да се съглася, но иначе е абсурдно. Аз лично наистина не издържах на другия превод и въобще не съм си правил труда да го гледам.
Според мен на озвучителите даже им е добре защото им плащат допълнително, за тях колкото повече материал има за озвучаване толкова по-добре за тях.
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 277


« Reply #146 on: 23 November 2021 10:39:40 »

Дали да не си направите тема за дублажите...
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #147 on: 01 February 2022 10:32:59 »

HBO Max официално стартира в България на 8 март!

https://www.hbomax.com/bg/bg?fbclid=IwAR064wWUn4gukZB6g2RiP_OvnLUW98fua2wZu6VCVYpLnYBrxSLaUe0zJFg
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Online Online

Posts: 758


« Reply #148 on: 01 February 2022 11:01:57 »

Разликата в стандартната цената в сравнение с HBO GO + HBO и Cinemax каналите е минимална, май изглежда че ще може да се абонираме и през оператор, както и сега, за което им правя евалата. Smiley Отскоро често използвам HBO GO и е супер.
Report Spam   Logged
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #149 on: 01 February 2022 11:14:28 »

И в български сайт споделено.
https://webcafe.bg/kino/hbo-max-startira-v-balgariya-na-8-mart.html
Браво на тях.
П.С. Дано да започнат да се поддържат на повече устройства, но пък не знам, тъй като от скоро даже не се поддържа на по-стари модели Samsung.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #150 on: 01 February 2022 11:36:12 »

Разликата в стандартната цената в сравнение с HBO GO + HBO и Cinemax каналите е минимална, май изглежда че ще може да се абонираме и през оператор, както и сега, за което им правя евалата. Smiley Отскоро често използвам HBO GO и е супер.

А и по случай наближаващият ребранд на услугата до края на месец март, стандартната ѝ цена от почти 5 евро ще е намалена с 33% отстъпка, с която цената ще е 3,30 евро през целия този период, което по мое мнение прави старта на HBO Max в България още по-добър.

И да, разликата в цените на HBO GO и HBO Max у нас наистина е минимална, та дано си остане такава, каквато е в момента.

И още нещо, мисля, че темата за HBO във форума се нуждае от нова корица, защото сегашната не е актуална, например Cinemax каналите от 2016 г. са с нови лога, а и HBO GO вече няма да го бъде след месец (знаете защо). Затова направих нова корица за темата. Надявам се да ви харесва и дано админите я одобрят. Wink



П.С. Дано да започнат да се поддържат на повече устройства, но пък не знам, тъй като от скоро даже не се поддържа на по-стари модели Samsung.

Все пак да се надяваме HBO Max да започне да поддържа повече устройства, и дано миграцията към новата услуга върви без проблеми.
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 277


« Reply #151 on: 01 February 2022 12:55:23 »

Информацията е, че приложението ще се поддържа на телевизори LG и Samsung, произведени от 2016 насам.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 186



WWW
« Reply #152 on: 01 February 2022 13:29:52 »

Ще бъде наличен и годишен абонамент, след изтичане на промоционалния период между 8 и 31 Март. Доколкото разбрах, той ще е на цена 40 евро/година.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 809



WWW
« Reply #153 on: 01 February 2022 15:29:25 »

Ето какво пращат на абонатите:

Quote
HBO GO ще стане HBO Max

На 8 март 2022 г. Вашият HBO GO потребителски профил ще бъде мигриран към HBO Max. Като настоящ абонат на HBO GO, ще получите пълен достъп до HBO Max от деня на старта на услугата, включително до много нови предложения и функционалности.

Какво предстои?

На 8 март 2022 г. HBO GO ще се превърне в HBO Max на поддържаните устройства.

От деня на старта ще може да ползвате HBO GO потребителското си име и парола, за да активирате своя HBO Max потребителски профил.

При старта на HBO Max, като настоящ абонат на HBO GO, автоматично ще получите 33% отстъпка от новата цена на месечния абонамент, която възлиза на 4,99 €.Това означава, че ще бъдете таксувани 3,30 € на месец, като отстъпката от 33% ще остане валидна за периода на действие на абонамента.

Отстъпката от 33% ще бъде отразена на първата падежна дата за плащане след 8 март и ще се прилага единствено върху месечната такса, която може да търпи промяна във времето.
Може да продължите да гледате любимото си съдържание в HBO GO, докато настъпи време за старта на HBO Max услугата в България, когато отново ще се свържем с вас с повече информация, включително за промоционални предложения и инструкции за ползването на услугата.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Online Online

Posts: 758


« Reply #154 on: 01 February 2022 16:27:11 »

Ако цената на месечния абонамент за Disney+ в България бъде подобен на този на HBO Max, то и двете може да излязат общо около 20-22 лева на месец, почти колкото (че дори може би и по-малко) един ТВ пакет с 150-200 канала от голям оператор. Според мен се задават интересни времена. Grin
Report Spam   Logged
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #155 on: 01 February 2022 16:53:26 »

Ще бъде наличен и годишен абонамент, след изтичане на промоционалния период между 8 и 31 Март. Доколкото разбрах, той ще е на цена 40 евро/година.


А аз разбрах, че ако се включиш между 8 и 31 или си действащ дотогова и продължиш то цената остава 3.30евро и след това, докато се откажеш.
А ако станеш абонат след 31 март тогава е 4.99евро.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 186



WWW
« Reply #156 on: 01 February 2022 17:30:39 »

А аз разбрах, че ако се включиш между 8 и 31 или си действащ дотогова и продължиш то цената остава 3.30евро и след това, докато се откажеш.
А ако станеш абонат след 31 март тогава е 4.99евро.

Горе - долу е така. Ако се абонираш в този период (или вече си абонат, също имаш право да се възползваш от отстъпката), ще ползваш 33% отстъпка, докато си плащаш (ако прекъснеш, губиш този вид отстъпка). Интересното е, че пише, че цената може да се промени по всяко време, тоест пак да си запазиш 33% отстъпка, но вече от по - висока цена.

След 31 Март ще има наличен и годишен абонамент, който лично аз предпочитам, защото си плащам веднъж и забравям за следващите 12 месеца.

Същото се отнася и за Disney+.

Според мен при HBO Max стартовата цена е ниска, защото съдържанието няма да е много повече от това, което предлагат в момента в HBO Go, и съответно нямат основа, на която да искат повече пари. Дано не съм прав, но не виждам как изведнъж то ще се удвои, например, при положение, че виждаме колко са муднички откъм локализациите за Go.

Да не забравяме, че някои хора си плащат и за недоразумението Voyo, например....
Report Spam   Logged

Hater by Design.
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #157 on: 02 February 2022 15:39:06 »

Според мен ще може бързо да се увеличи съдържанието ако поръчват преводи и на други студия, понеже сега основно работят с едно. Но пък и ако добавят съдържанието от CN то също е много и вече преведено.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 144



WWW
« Reply #158 on: 02 February 2022 20:26:53 »

Точно от анимации най-много се дърпат, а на всичкото отгоре съдържанието на CN се диктува от европейските екипи на Turner, които не искат стари анимации, а новото задължително трябва да е цензурирано и да баннат епизоди.
Report Spam   Logged
maxicoo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 31



« Reply #159 on: 02 February 2022 23:46:05 »

Горе - долу е така. Ако се абонираш в този период (или вече си абонат, също имаш право да се възползваш от отстъпката), ще ползваш 33% отстъпка, докато си плащаш (ако прекъснеш, губиш този вид отстъпка). Интересното е, че пише, че цената може да се промени по всяко време, тоест пак да си запазиш 33% отстъпка, но вече от по - висока цена.

След 31 Март ще има наличен и годишен абонамент, който лично аз предпочитам, защото си плащам веднъж и забравям за следващите 12 месеца.

Същото се отнася и за Disney+.

Според мен при HBO Max стартовата цена е ниска, защото съдържанието няма да е много повече от това, което предлагат в момента в HBO Go, и съответно нямат основа, на която да искат повече пари. Дано не съм прав, но не виждам как изведнъж то ще се удвои, например, при положение, че виждаме колко са муднички откъм локализациите за Go.

Да не забравяме, че някои хора си плащат и за недоразумението Voyo, например....
То Voyo и HBO GO са на едно ниво – доста лошо. Единственото не-анимационно предаване, което ми допадна бе "Младия Шелдън". MAX Originals пък са съвсем зле, така че лично според мен, качеството на продукциите в платформата е плачевно. (То май, почти цялото американско кино вече е такова от 10-тина години)
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy