BG TV Talk
29 March 2024 08:30:43
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

HBO channels | новини и коментари

Pages: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: HBO channels | новини и коментари  (Read 63423 times)
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #200 on: 08 April 2022 19:37:33 »

Първата българска копродукция на HBO Max е документалния филм Нямаш място в нашия град. Ще се излъчи през есента.
Мхмм... дано последват и игрални продукции тук.
Report Spam   Logged

sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #201 on: 13 April 2022 01:30:24 »

От 18 Април, на платформата HBO Max, ще бъде наличен новият филм на Warner Bros./DC - The Batman (2022) Smiley
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #202 on: 21 May 2022 14:14:52 »

Всички заглавия на епизоди и описания на „Алф“ са на български в HBO Max - вероятно значи скоро ще ги качат.
Report Spam   Logged
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #203 on: 07 June 2022 20:50:49 »

Тези, които ползвате платформата HBO MAX, искам да попитам: има ли някакви технически проблеми, 3 месеца след стартирането й, понеже четох, че в началото имало проблем със свалянето на определи телефони, както и, че при TV BOX-овете имало само звук, но не и картина?
И също откъм съдържание: умножи ли се съдържанието, понеже мисля, че HBO продължава да работи основно само с едно дублажно студио? И последно, добавени ли са някакви класически CN анимации?
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #204 on: 07 June 2022 22:07:09 »

CN все още работи доста с Про Филмс, това не се е променило. Но това не знам и не виждам как има общо с причината да се бавят да качват по-старото съдържание, по-скоро вероятно е в CN вината, защото да си конвертират сериалите за стрийминг си е работа, а CN са най-флегматичния и отлагащ екип на семеен канал.

Иначе много се радвам лично за Infinity Train, дублажът ми допадна, нямам търпение да видя как са се справили с Книга 2 през юли (да, CN сгафиха сериал по стрийминг платформа... обичам стандартите на нашия (почти) 10-годишен екип!).



Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #205 on: 05 July 2022 17:47:24 »

HBO спират всичките си оригинални продукции правени специално за HBO Max в редица държави в Европа, като вече от платформата започнаха и да изчезват продукции, заснети за HBO Max и водещи се HBO Max Originals. Засега ситуацията няма да се променя единствено в Испания и Франция.

Целта е пестене на пари, след сливането с Discovery. Голяма част от спрените и премахнати продукции ще бъдат лицензирани за други платформи.

Според мен, новото CEO на компанията - Дейвид Заслав, прави абсолютни безумия целейки да спести някой и друг долар, правейки HBO Max много по - малко конкурентно способна на пазара с всеки един от ходовете си напоследък.

Това също така, най - вероятно, означава и, че можем да забравим за каквито и да е по - мащабни продукции реализирани за платформата в България.

При окончателното сливане на платформите се очаква HBO Max (ако този брандинг въобще остане) да бъде залято от тонове евтини риалити програми от каналите на Дискавъри.

Ако това Ви звучи ужасяващо.... то е, защото е наистина така.

Повече по въпроса можете да прочетете тук - https://variety.com/2022/tv/global/hbo-max-europe-originals-development-1235308730/
Report Spam   Logged

Hater by Design.
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #206 on: 05 July 2022 19:06:00 »

И не мисля, че това е краят. Вероятно и детското съдържание ще е следващото, не само 1-2 неща - потенциално повечето. Поне така ми звучи едно от изказванията отпреди няколко месеца - "re-examine children’s programming". А тъкмо имаше шанс да бъдат пуснати изгубени CN дублажи, но ако не искат да се доближат дори с това да са някаква конкуренция на Дисни Плюс, добре.   

Според мен поне повечето продукции на Дискавъри са направени да ги загледаш, ако ги хванеш по телевизията, не са от типа, в които да се гледат много епизоди наведнъж. Затова и не мисля, че ще имат голям успех на стрийминг. Сигурно си имат няккава аудитория, ама при нас Adult Swim нещата, Infinity Train и други CN продукции са в Топ 10 няколко пъти вече. Ако си вкарат този автогол и ги махнат (беше едно от първите неща, които Зеслав каза за WBD стратегиите), според мен ще е грешка.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #207 on: 05 July 2022 19:26:08 »

Ъъ... егати смотаната маркетинг стратегия. Месеци наред налагане на нова платформа и изведнъж спират продукциите й. Не виждам какъв е проблемът да си пускат сериалите ексклузивно в HBO MAX и след няколко седмици или месеца да ги излъчват по телевизията или пък да не би стратегията на Discovery да е развитие на телевизиите, а не на интернет платформи?
Report Spam   Logged

flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #208 on: 05 July 2022 19:35:16 »

Ъъ... егати смотаната маркетинг стратегия. Месеци наред налагане на нова платформа и изведнъж спират продукциите й. Не виждам какъв е проблемът да си пускат сериалите ексклузивно в HBO MAX и след няколко седмици или месеца да ги излъчват по телевизията или пък да не би стратегията на Discovery да е развитие на телевизиите, а не на интернет платформи?
Вероятно искат място за риалити предаванията си. Доколкото разбирам те са им по-драги. Но да изтриваш шоута, които не са имали шанс повече от седмица да са успех, е просто абсурдно. Проблемът е, че не искат сериалите да ги притежават въобще и Зеслав очевидно се интересува от риалитита като съдържание.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #209 on: 05 July 2022 23:17:47 »

Вероятно искат място за риалити предаванията си. Доколкото разбирам те са им по-драги. Но да изтриваш шоута, които не са имали шанс повече от седмица да са успех, е просто абсурдно. Проблемът е, че не искат сериалите да ги притежават въобще и Зеслав очевидно се интересува от риалитита като съдържание.
Е, това е буквално ликвидиране на НВО. За какво въобще са го купили, като намерението им е да го затрият?!?  Undecided
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #210 on: 06 July 2022 09:45:23 »

Ситуацията става все по - розова.

От Warner Bros Discovery са решили да спрат експанзията на HBO Max поне докато нямат яснота как ще слеят двете си стрийминг услуги в 1 и кога по - точно ще стане това.

Обявените планове за старт на услугата в Исландия, Турция, Гърция и държавите от Балтика са канселирани. Дали тези държави ще получат достъп до новата комбинирана услуга... кой знае?!?!

Повече по темата можете да прочетете тук: https://tbivision.com/2022/07/05/exclusive-wbd-plans-combined-streamer-for-france-as-hbo-max-roll-out-ends/
Report Spam   Logged

Hater by Design.
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #211 on: 06 July 2022 10:31:34 »

Оставам с впечатлението, че не сте разбрали, че става съпрос за спиране на скандинавските и централноевропейските Max Originals продукции. Най-търсените продукции от Испания и Франция не са засегнати. Не че това е добре, но не е и огромната драма, която описвате. Друг е въпросът на какво ще заприлича услугата, когато се слее с Дискавъри, което мисля, че е още рано да се коментира.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #212 on: 06 July 2022 10:50:42 »

Оставам с впечатлението, че не сте разбрали, че става съпрос за спиране на скандинавските и централноевропейските Max Originals продукции. Най-търсените продукции от Испания и Франция не са засегнати. Не че това е добре, но не е и огромната драма, която описвате. Друг е въпросът на какво ще заприлича услугата, когато се слее с Дискавъри, което мисля, че е още рано да се коментира.

Може ли да не правиш предположение какво сме разбрали и какво не?

Да, разбрали сме точно за кои продукции става въпрос. Това не променя факта, че някои от тях са много качествени и са абсолютно безпричинно свалени от платформата без възможност да бъдат гледани от потребителите. От US платформата са свалени и множество продукции на TNT и TBS, включително и продукции, които вървят в момента и излизаха на следващия ден в HBO Max. Свален е и сериала Vinyl, който пък е оригинална продукция на HBO US. Изчезнали са и някои анимационни сериали, без обяснение. Дори и създателите им не знаят защо. Става въпрос за цялостната стратегия на компанията.

От всичко излиза, че май ти не си разбрал за какво точно иде реч, но правиш реплики към нас, които очевидно сме си направили труда да следим ситуацията и да попрочетем малко повечко по темата.

Благодарим много за "ценния" feedback...
Report Spam   Logged

Hater by Design.
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #213 on: 06 July 2022 21:32:04 »

Хм, пак заповядай.
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #214 on: 09 July 2022 02:17:56 »

Не знам какво се случва, но на епизод 3 и 4 от сезон 2 на „Безкрайният влак“ липсват вторите половини на епизодите. Тоест епизодът у нас е пет минути (когато всъщност е 11-минутен в САЩ) и спира по средата му.

Що за абсурд се случва в тази платформа и има ли къде да се сигнализира, че ФБ когато не игонорират, пращат роботски отговори и се съмнявам да стига до отделите? Ама как са стигнали да направят подобен гаф...

EDIT: според Фейсбук страницата така са им били дадени копията на епизодите от Cartoon Network. Разбира се, че точно този безумен и най-лош екип на телевизионен канал не само за семейна аудитория, а може би и като цяло, ще направи нещо такова. Успяха за 10-годишнината да покажат, че още го могат.

EDIT 2: проблемът е оправен вече, но още не мога да разбера как CN са успели да го направят това като цяло.
Report Spam   Logged
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #215 on: 10 July 2022 20:20:41 »

Всички заглавия на епизоди и описания на „Алф“ са на български в HBO Max - вероятно значи скоро ще ги качат.
Вече са качени всички епизоди със субтитри.
Както и всичии епизоди на Малки сладки лъжкини.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #216 on: 10 July 2022 20:31:16 »

За съжаление култовият дублаж, с който всички свързваме Алф, не е наличен в HBO Max.

Попитах ги дали планират да добавят такъв, както направиха с "Приятели", но ми отговориха, че засега нямат такова намерение.

Друго странно нещо, което направиха наскоро - добавиха "The Fresh Prince of Bel Air" Reunion Special, но не и оригиналния сериал. Невероятна логика, наистина.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #217 on: 10 July 2022 21:33:50 »

За съжаление култовият дублаж, с който всички свързваме Алф, не е наличен в HBO Max.

Попитах ги дали планират да добавят такъв, както направиха с "Приятели", но ми отговориха, че засега нямат такова намерение.

Друго странно нещо, което направиха наскоро - добавиха "The Fresh Prince of Bel Air" Reunion Special, но не и оригиналния сериал. Невероятна логика, наистина.
Няма как да го добавят този стар войс овър в платформата им, морално остарял е, даже помня имаше моменти където се губеше единия канал все едно ме върна в 90-те когато гледам филм на видеокасета и аудиото се губеше по същия начин Cheesy

Report Spam   Logged
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #218 on: 10 July 2022 21:55:04 »

Няма как да го добавят този стар войс овър в платформата им, морално остарял е, даже помня имаше моменти където се губеше единия канал все едно ме върна в 90-те когато гледам филм на видеокасета и аудиото се губеше по същия начин Cheesy
Все пак затова при излъчването по бтв са преозвучени почти половината от епизодите от излъчването по бнт
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #219 on: 10 July 2022 22:10:19 »

Няма как да го добавят този стар войс овър в платформата им, морално остарял е, даже помня имаше моменти където се губеше единия канал все едно ме върна в 90-те когато гледам филм на видеокасета и аудиото се губеше по същия начин Cheesy



Ставаше въпрос да се предублира със същите актьори, както направиха с "Приятели" (с изключение актрисата на Рейчъл).

Нищо, де, и така се ядва  Cheesy
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Pages: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy