BG TV Talk
19 March 2024 11:17:14
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 2 | новини и коментари

Pages: 1 ... 3 4 [5]   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 2 | новини и коментари  (Read 33651 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 978



« Reply #80 on: 28 July 2019 12:35:53 »

Най-после да видя българска телевизия да излъчва филм, който е 4:3, по правилния начин, а не разтеглено. В момента го дават.

Похвално! Досега бях виждал само по време на новини или предавания да слагат кашета отстрани. Дано и другите телевизии вземат пример от БНТ.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 647


« Reply #81 on: 11 September 2019 11:20:07 »

БНТ 2 ще връщат предаването "Местно време", но с ново име.
https://www.bnt.bg/bg/a/na-fokus-regiont-svmesten-proekt-na-regionalnite-tsentrove-na-bnt
Quote
"На фокус: Регионът" - съвместен проект на регионалните центрове на БНТ от 16.09

На 16 септември от 17:30 стартира новият съвместен проект на телевизионните центрове на БНТ - „На фокус: Регионът". Предаването ще фокусира вниманието на обществеността върху актуалните теми от регионите, свързани с местния бизнес и икономика, добрите идеи и успешните практики, възможностите за развитие и проблемите за решаване. Седмичният обзор на регионалните събития ще се излъчва пряко от студиата в Русе, Благоевград, Пловдив и Варна.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 658


« Reply #82 on: 11 September 2019 11:46:09 »

Да,но предаването Знание Бг го местят в 11:00 часа.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 647


« Reply #83 on: 16 October 2020 07:30:05 »

Честит 9-ти рожден ден на БНТ 2! На този ден (16 октомври 2011 година) се завръща бившата Втора програма, основана на 9 септември 1975 година, по-късно през 1992-ра година е преименувана на Ефир 2 и се излъчва до нейното спиране на 31 май 2000 година (ден по-късно на мястото на Ефир 2, започва да се излъчва bTV на  1 юни 2000 година).



Интересен факт: Музиката, използвана във известната заставка "Виж България по БНТ 2", използвана от първия ден на канала през 2011 година до 2016 година (в това видео, вижте на 34-тата секунда), е песента "Булевардът" на българския поп певец и поет Михаил Белчев.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 647


« Reply #84 on: 28 October 2020 21:57:34 »

От 1 ноември (неделя) по БНТ 2 започва ново предаване "Неделни нюанси", което ще се излъчва всяка неделя от 12:30 часа. Водеща ще бъде златното момиче на България (по художествена гимнастика) Симона Пейчева, която пък преди водеше няколко предавания по BBT, TV7 (първите две вече несъществуващи) и Nova.

https://bnt.bg/news/simona-peicheva-otnovo-na-ekran-ot-1-noemvri-285210news.html
Quote
Симона Пейчева отново на екран от 1 ноември

Златното момиче на България Симона Пейчева се присъединява към екипа на БНТ

Симона Пейчева се завръща на екран като водеща на най-новото предаване в ефира на БНТ 2 - „Неделни нюанси“, което ще се излъчи на 1 ноември 2020 г. от 12:30 часа.

„Свикнала съм да бъда пред публика и да показвам какво мога. По това си приличат спортната ми кариера и работата и ми на малкия екран. Обичам телевизията, защото тя ми дава възможност да разкажа всички красиви и интересни истории, към които любознателността ми ме води. Има толкова много интересни хора, чиято работа обогатява обществото ни – ще ги видите в ефира на БНТ 2 в „Неделни нюанси“,“ казва Симона Пейчева.

Екипът на предаването дава заявка, че ще има по нещо интересно за всеки. Ще срещат зрителите с познати и любими лица от сферата на музиката, киното, театъра, спорта, модата и шоубизнеса. Ще разказват и личните истории на непознати хора с големи сърца. Запазено място в предаването имат и водещи здравни специалисти, консултанти по хранене и персонални треньори, които ще дават ценни съвети и препоръки. Туристическите дестинации по света и у нас също са в списъка с материалите, които зрителите ще видят.

Гледайте „Неделни нюанси“ всяка неделя от 12:30 часа по БНТ 2

Визитка на Симона Пейчева

Симона Пейчева е деветкратна шампионка на България по художествена гимнастика и двукратна световна шампионка. Участвала е два пъти на олимпийски игри - в Атина и в Пекин. В момента е председател и треньор на СКХГ “СиВи Спорт“, в който тренира деца от 5 до 15 годишна възраст.

След спорта, телевизията е другата голяма любов на Симона. ТВ кариерата й започва през 2010 г. като водеща на предаването „Така го правят жените“. После става част и от екипа на TV7, като водеща на собствена рубрика в предаването „Усещане за жена“. Последната й изява е като водеща на тегленията на числата на Национална лотария в ефира на Нова.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 978



« Reply #85 on: 21 December 2023 15:37:24 »

По празниците "БНТ 2" ще ни припомни сезон 1 на "Вина" като подгрявка за сезон 2:
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 3 4 [5]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy