BG TV Talk
20 April 2024 11:48:47
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 312685 times)
0 Members and 24 Guests are viewing this topic.
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 544


« Reply #1500 on: 15 December 2022 14:13:12 »

БНТ вече започнаха да рекламират новият сериал "Вина".

https://www.facebook.com/BNT.Bulgarian.National.Television/posts/pfbid0ay6dxvURrFCNVgPCB1tGyQLD24wQsSNGzpwbyHr8cd5fv8aD1Pf4S8mSkAmQphVNl

Поне две от видеостените в това студио пак имат вертикални мъртви пиксели. Tongue
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1501 on: 15 December 2022 18:26:33 »

От 15 януари започва сериалът "Войната на буквите". Ето и трейлър: https://fb.watch/hr12Y-_nvV/
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1502 on: 15 December 2022 18:45:31 »

От 15 януари започва сериалът "Войната на буквите". Ето и трейлър: https://fb.watch/hr12Y-_nvV/
Ухааа... Силна зима се очертава за БНТ! Afro Отдавна не са давали два премиерни български сериала едновременно. За съжаление обаче "Войната на буквите" явно ще е на мястото на неделната БГ киновечер, но пак по-добре да дават премиерен роден сериал, вместо да повтарят български филми от преди 30-40 години.

Иначе пак съм малко объркан защо нищо не казват за "Деца на времето". Тях и във Фейсбук никакви ги няма напоследък, а иначе още през октомври пишеха в постовете си, че сериалът ще се излъчи съвсем скоро по БНТ... Undecided
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1503 on: 16 December 2022 13:32:44 »

Ухааа... Силна зима се очертава за БНТ! Afro Отдавна не са давали два премиерни български сериала едновременно. За съжаление обаче "Войната на буквите" явно ще е на мястото на неделната БГ киновечер, но пак по-добре да дават премиерен роден сериал, вместо да повтарят български филми от преди 30-40 години.

Също така специално за трейлъра на "Войната на буквите" беше направена специална версия на логото на БНТ, това със наименованието на телевизията изписано на български и английски, в старобългарски стил. Честно казано не очаквах екипът зад другият нов сериал да стигнат до това да направят версия на логото, специално направена за него.

Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1504 on: 16 December 2022 17:46:19 »

Кошлуков много държеше на филмовите сесии по български литературни произведения, тъй че няма нищо учудващо в това, че са направили специална визия на логото на БНТ. Grin
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1505 on: 18 December 2022 21:33:59 »

Студио 3 отново е променено, като вече има и подобрена AR технология, вероятно и то мина на Vizrt, каквато технология досега имаше само в Студио 5. Плочките за текст също са леко променени, като те са малко по-затъмнели от предишната версия. За съжаление, не са напълно анимирани, и видеостените все още имат вертикални мъртви пиксели.



От вечерната емисия на "По света и у нас" след финала на Световното в Катар 2022.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1506 on: 18 December 2022 21:38:54 »

Студио 3 отново е променено, като вече има и (така мисля) подобрена AR технология, вероятно и то мина на Vizrt, каквато технология досега имаше само в Студио 5. Плочките за текст също са леко променени, като те са малко по-затъмнели от предишната версия. За съжаление, не са напълно анимирани, и видеостените все още имат вертикални мъртви пиксели, ако погледнете достатъчно близко, ако гледате БНТ 1 във Full HD.

От вечерната емисия на "По света и у нас" след финала на Световното в Катар 2022.
Трето студио от доста време има Vizrt. Разликата с 5-то беше, че там имаше тракери, които позволяваха при движение на камерата графиката също да се мести, а не да е статична (bTV имат технологията от по-рано, NOVA все още не).
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1507 on: 20 December 2022 19:38:38 »

Програмата за 31 декември:

20:30 "Фамилия Щръклица"
21:40 "Нашите Нови години" - с участието на Любо Нейков и ко

Въпросното ново шоу на Любо Нейков ще е цели 3 часа - чак до 1:00ч., като от 23:50 до 00:10ч. ще има прекъсване за речта на президента.
Report Spam   Logged

BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 144



WWW
« Reply #1508 on: 21 December 2022 10:05:35 »

21:40 "Нашите Нови години" - с участието на Любо Нейков и ко
*спомени от Дъ Шоуто се завръщат*
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1509 on: 21 December 2022 23:04:39 »

*спомени от Дъ Шоуто се завръщат*
Тръпки ме побиха... Надявам се това да не е такъв криндж. Tongue
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1510 on: 27 December 2022 16:31:38 »

На 2 януари от 20:30ч. БНТ премиерно ще излъчи филма "Ботев". Радвам се, че и те не останаха по-назад от "ьТВ", които ме изненадаха с цели два български премиерни филма. Единствено "Нова" не са предвидили премиерно заглавие, пък уж все се изтъкват като най-големия приятел на българското кино... Undecided
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 186



WWW
« Reply #1511 on: 28 December 2022 10:17:45 »

На 2 януари от 20:30ч. БНТ премиерно ще излъчи филма "Ботев". Радвам се, че и те не останаха по-назад от "ьТВ", които ме изненадаха с цели два български премиерни филма. Единствено "Нова" не са предвидили премиерно заглавие, пък уж все се изтъкват като най-големия приятел на българското кино... Undecided

Да излъчиш този филм не е особено позитивна новина. Все пак е продукция на Максим Генчев.... един от най - големите некадърници в историята на българското кино.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1512 on: 28 December 2022 12:35:25 »

Да излъчиш този филм не е особено позитивна новина. Все пак е продукция на Максим Генчев.... един от най - големите некадърници в историята на българското кино.
И аз съм на същото мнение, но все пак Максим Генчев дори спечели субсидия от БНТ за филм за Иван Александър... Undecided
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #1513 on: 30 December 2022 22:28:43 »

Да излъчиш този филм не е особено позитивна новина. Все пак е продукция на Максим Генчев.... един от най - големите некадърници в историята на българското кино.

Не съм гледал Ботев, но ако във филма за Левски имаше бъзици че е нещо средно между Леонид от 300 и Нео от Матрицата, Ботев сигурно е Джон Уик.  Grin Филма за Иван Александър от сега си го представям нещо като Game of Thrones.
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #1514 on: 30 December 2022 22:45:45 »

Да кажа няколко думи и за празничната програма на БНТ1. Засега бих я поставил на второ място след тази на БТВ (за мен Нова се представят най-слабо от трите водещи телевизии по отношение на празничната си програма).

Концертът на Любо Киров беше добър избор за Бъдни вечер. На Коледа честно казано не се сещам какво даваха БНТ - или не съм я пускал, или е било нещо, което не ми е направило особено впечатление. Но сега през седмицата имаше няколко нелоши коледни филма.

За Щръклицата - очаквах да я направят отново, първата година май имаше доста добри резултати. Предвид профила и предпочитанията на голяма част от аудиторията на БНТ, е съвсем нормално да заложат на подобна програма в ретро стил и с повече фолклорна музика. Гледам, че сред поканените изпълнители са Глория и дъщеря й Симона Загорова, Нелина, Николина Чакърдова, така че предполагам ще създадат хубаво настроение.

За Нашите нови години - по принцип като концепция звучи добре. Обаче не смея да съм оптимистично настроен поради факта, че ще се прави от Любо Нейков и компания - дано не залитнат пак към някаква смесица между последните сезони на "Комиците" и "Шоуто на Канала". Иначе откъм изпълнители ще е на високо ниво - Графа, Любо Киров, Михаела Филева, Дони, Васил Найденов, дует Ритон.
Report Spam   Logged
secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #1515 on: 30 December 2022 23:49:43 »

На Коледа честно казано не се сещам какво даваха БНТ - или не съм я пускал, или е било нещо, което не ми е направило особено впечатление. Но сега през седмицата имаше няколко нелоши коледни филма.
На Коледа беше филма "Дами канят" и след това концерт на Андреа Бочели.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1516 on: 02 January 2023 09:38:53 »

"Това го знам" - забавно-образователна, младежка игра – викторина. Скоро по БНТ 1.



Само аз ли мисля така или логото за новото предаване много ми напомня на Looney Tunes с тези пръстени зад името?



Водещ на това предаване ще е актьорът Бойко Кръстанов, който е участвал в сериалите "Под прикритие" (БНТ) и "Съни бийч" (bTV).
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 317


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1517 on: 02 January 2023 12:15:18 »

Идеята в програмата на телевизията да има подобен тип игра според мен е добра, но така кръстена, няма ли да се бърка с някогашното "Това го знае всяко хлапе", което беше по bTV и пак беше на същата тематика? Което между другото беше по лиценз на "Are You Smarter Than a 5th Grader?" на 20th Television... Можеха поне да я възродят тази игра...
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1518 on: 02 January 2023 13:01:56 »

Идеята в програмата на телевизията да има подобен тип игра според мен е добра, но така кръстена, няма ли да се бърка с някогашното "Това го знае всяко хлапе", което беше по bTV и пак беше на същата тематика? Което между другото беше по лиценз на "Are You Smarter Than a 5th Grader?" на 20th Television... Можеха поне да я възродят тази игра...
Лицензионните формати са прекалено скъпи за БНТ, пък и "Това го знае всяко хлапе" беше в ефир преди 15-ина години, та едва ли много хора го помнят още. Иначе "Това го знам" си е честа детска реплика, тъй че е напълно оправдан избор за заглавие на предаването. Регламентът изглежда интересен, та нямам търпение играта да започне. Цитирам и част от поста си за септемврийската тарифа, където загатват за въпросното предаване. Остава да видим дали наистина ще се излъчва в неделя от 17:15ч.:
Неделната програма май доста е променена:
13:30 "Бизнес.БГ"
14:00 "Домът на вярата"
14:30 Културен блок - книги, музика, кино, театър
15:45 Детско-юношески блок
17:15 Детско куиз шоу
18:15 "Извън играта"
18:45 Тото
19:00 "Любимото ми шоу"
20:00 "По света и у нас"
21:00 БГ киновечер

Бойко Кръстанов пък има далеч повече роли, не са само "Под прикритие" и "Съни бийч". Звездата му изгря още преди 13 години с първия от новата вълна български сериали "Стъклен дом". После Бойко направи и няколко филмови роли в "Лов на дребни хищници", "Революция Х" и двете части на "Завръщане".
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #1519 on: 02 January 2023 21:37:21 »

Сега хвърлих едно око на новогодишните програми и "Нашите Нови години" определено ме изненада доста приятно. Много сполучлива ретроспекция на периода 1960-2000г., класи над Николаос и Рачков. Grin
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy