BG TV Talk
29 March 2024 17:49:19
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311651 times)
0 Members and 31 Guests are viewing this topic.
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #700 on: 04 September 2018 16:35:48 »

Вече ще имаме БНТ3 и БНТ4 тоест това са преименуватите бнт свят и HD.Всичко ще се покаже на 10 септември.
Report Spam   Logged
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #701 on: 04 September 2018 17:14:44 »

БНТ2 и БНТ4 ще получат ли HD качество най-накрая?
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #702 on: 04 September 2018 17:52:07 »

Само на мен ли ми изглеждат зле и някак си ретро и демоде..... Пък шапките си ги представям... Уффф Cry Cry
ПС: Това бяха моите идеи
БНТ Свят https://ibb.co/j4xWqK
БНТ 1 https://ibb.co/hVpNxz
БНТ 2 https ://ibb.co/cmgD4e
БНТ 3 (БНТ HD) https://ibb.co/nJUGPe

Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #703 on: 04 September 2018 18:07:17 »

Само на мен ли ми изглеждат зле и някак си ретро и демоде..... Пък шапките си ги представям... Уффф Cry Cry
ПС: Това бяха моите идеи
БНТ Свят https://ibb.co/j4xWqK
БНТ 1 https://ibb.co/hVpNxz
БНТ 2 https ://ibb.co/cmgD4e
БНТ 3 (БНТ HD) https://ibb.co/nJUGPe
Ми, сега ретрото е на мода. Ето например кампанията на Pepsi със стари лога. Kaufland и LIDL също правят седмици с ретро продукти... Grin
Report Spam   Logged

hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #704 on: 04 September 2018 19:48:30 »

Windows 10 също така..  Grin

Тези лога тук са 1000 пъти по-хубави от новите дето са избрали..
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #705 on: 04 September 2018 21:36:08 »

Мхм... Харесват ми. Защо обаче има и "БНТ 4"? "БНТ Свят" също ли ще го преименуват? А и при тази поредност излиза, че "БНТ Свят"/"БНТ 4" ще приеме оранжев цвят, а "БНТ HD"/"БНТ 3" - син.
Не е така, БНТ Свят става БНТ 3 и си е синьо, БНТ HD става БНТ 4 и си е жълто. На мен на БНТ1 ми изглежда оранжево. Струва ми се глупаво да сменят името на БНТ Свят.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #706 on: 04 September 2018 21:39:43 »

БНТ2 и БНТ4 ще получат ли HD качество най-накрая?
Всички БНТ канали са във Full HD 1080i от 2 години!!! Единственият проблем е,че РТВЦ на БНТ уж основно щяха да са с нова техника(вече в HD), но явно паричките отидоха някъде...
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Online Online

Posts: 757


« Reply #707 on: 04 September 2018 21:50:34 »

Не е така, БНТ Свят става БНТ 3 и си е синьо, БНТ HD става БНТ 4 и си е жълто. На мен на БНТ1 ми изглежда оранжево. Струва ми се глупаво да сменят името на БНТ Свят.
Логото на бъдещето БНТ4 е изписано на английски - BNT4, така че това ще е новото име на BNT World от другата седмица. Цвета на БНТ1 си е червен, просто качеството на снимките не е хубаво, все пак са взети от патентното.

Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #708 on: 04 September 2018 22:10:34 »

Из патентното ведомство след търсене по дати:
Намерих ги, били са заявени още на 8 август, но трябва да пуснеш търсене по разделени букви - Б Н Т (страшно мазало са сътворили с това ГДПР, БНТ НЕ Е частен субект че да му заличават името срещу заявките!).  Ми... ужасна работа, ако ще е това. Никаква форма нямат логата, няма никаква симетрия в тоя дизайн. За мен щеше да е по- добре или ако бяха останали само числата с квадратчетата, или ако числата бяха в правоъгълника до буквите БНТ. Маханали са антената от основното лого, а можеше да я запазят, защото в момента са само трите букви в него и не прилича на нищо. Няма да коментирам махането на името на БНТ Свят (ако е вярно, защото и в СЕМ трябва да ги преименуват) - международния няма как да се включва в брандинг линията на другите канали, защото е специален канал, предназначен за излъчване в чужбина. Във всяка една държава е така. EDIT: всъщност nevermind - днеска са минали през СЕМ и са ги преименували, така че да - това ще е...
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #709 on: 05 September 2018 00:03:47 »

Аз имам известно съмнение как ще стоят тези черни подложки на екрана. Но да видим... Иначе в този им вид логата като че ли ще стоят по-добре в десния ъгъл.
Report Spam   Logged
secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #710 on: 05 September 2018 00:35:51 »

Предполагам че подложките ще бъдат бели на екрана, буквите прозрачни, както е сега, може би квадратчетата ще са цветни. Но да видим. На мен лично за сега не ми допада, наистина изглежда ретроградно. То сегашната им визия наистина се нуждае от смяна, но май става малко от трън та на глог. Можеше да измислят нещо по модерно и оригинално. Погледнете примерно логото на турската TRT, не е нищо особено, най-обикновено е, но в същото време изглежда стилно и модерно. А тука - грозотия от всякъде.
И да, каналите като БНТ Свят във всяка държава са си с името World.
Report Spam   Logged
ivander
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 74


« Reply #711 on: 05 September 2018 10:37:51 »

Британската държавна телевизия от дълги години е премахнала логото от излъчването на двата си основни канала  - BBC One и BBC Two. На мен лично това много ми допада като идея, но едва ли някога ще се случи у нас.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #712 on: 05 September 2018 13:57:35 »

Британската държавна телевизия от дълги години е премахнала логото от излъчването на двата си основни канала  - BBC One и BBC Two. На мен лично това много ми допада като идея, но едва ли някога ще се случи у нас.

При тях зрителите се оплаквали, доколкото разбрах, особено при излъчване на филми. В континентална Европа обаче повечето национални телевизии си държат емблемата на екрана.
Report Spam   Logged
maxx
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 66


« Reply #713 on: 05 September 2018 18:10:48 »

СЕМ са одобрили промяната в наименованията на BNT HD на БНТ3 и BNT World на BNT4 със свои решения от 04.09.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Online Online

Posts: 757


« Reply #714 on: 05 September 2018 20:40:47 »

No details will be published this year until the song presentation / selection.
Best regards.

Тhe exact date of song announcement/NF isn't strictly specified (FEB/MAR). In case of NF details of public interest (e.g. date, place, public access) will be released at least 30 days before. In all other cases information to be provided only to the directly involved stakeholders

БНТ явно имат някакви планове да върнат националната селекция за песен на Евровизия, което е напълно логично покрай програмните промени. Според мен би се гледало и извън България, тъй като интересът към страната ни в конкурса през последните 2-3 години е доста голям.

Жалко, че няма да участваме на тазгодишната Детска Евровизия в Беларус, тъй като се очаква да бъде доста голямо събитие. Ще участват 20 страни (обикновенно са към 15-16), като Уелс и Казахстан дебютират, а Франция ще участва за пръв път от 14 години. Също така, най-накрая залата, където ще се провежда конкурса е голяма, тъй като тези през 2016 и 2017 бяха с около 2,000 места. Grin
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #715 on: 05 September 2018 21:52:51 »

БНТ явно имат някакви планове да върнат националната селекция за песен на Евровизия, което е напълно логично покрай програмните промени. Според мен би се гледало и извън България, тъй като интересът към страната ни в конкурса през последните 2-3 години е доста голям.

Жалко, че няма да участваме на тазгодишната Детска Евровизия в Беларус, тъй като се очаква да бъде доста голямо събитие. Ще участват 20 страни (обикновенно са към 15-16), като Уелс и Казахстан дебютират, а Франция ще участва за пръв път от 14 години. Също така, най-накрая залата, където ще се провежда конкурса е голяма, тъй като тези през 2016 и 2017 бяха с около 2,000 места. Grin
Ами, дано направят някакъв конкурс тип X Factor или "Гласът на България", но с популярни певци и победителят да ни представя на "Евровизия". Определено ще се гледа. А дано и най-накрая направят нов сезон на "Голямото рок междучасие", че уж щеше да е миналата година, ама така и не го направиха...
Report Spam   Logged

Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #716 on: 06 September 2018 12:51:17 »

Ако това са новите лога мисля да се заема с направата на нови корици за темите на БНТ във форума
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #717 on: 06 September 2018 14:45:38 »

Ако това са новите лога мисля да се заема с направата на нови корици за темите на БНТ във форума
ОК, подкрепяме всяка инициатива. Smiley Може да ги постнеш тук и ние ще ги сложим на заглавката.  Wink
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #718 on: 06 September 2018 15:02:19 »

Ето емблемите с висока резолюция, ако някой ги иска:

Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #719 on: 06 September 2018 21:53:24 »

Дали всички шапки на предаванията ще се обновят освен цялата графична опаковка на каналите защото например на надписите на новините и в шапките има логото на БНТ?
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy