BG TV Talk
19 March 2024 09:34:36
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 309093 times)
nikyankov, Ivaylo15 and 7 Guests are viewing this topic.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 647


« Reply #920 on: 11 September 2019 12:06:37 »

И друга новост предаването 100% будни е на запис,но поне с нов декор.

Хмм, странно. Undecided Аз мислех, че винаги го излъчват на живо. А и новият декор на предаването е посветен на 60-годишнината на Българската национална телевизия. Мога да кажа, че до някаква степен, новият дизайн на студиото на "100% Будни" е не само хубав, но и носталгичен, така да е, в новия декор има и снимки от златния архив на националната телевизия, което на мен ми прави добро впечатление.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #921 on: 11 September 2019 23:55:47 »

Доста добре, гледах 15 минути от блока и новините от 8.00ч. Качеството е доста добро, личи си, че не са спестили пари от камери. Към негативите, лично на мен ми изглежда, че или осветлението е по-силно, или по-скоро видеостената за времето е слаба като яркост, защото се виждат лампите като отражение, а даже се вижда и сянката на някой оператор как върви. Другото нещо е чиста формалност, прави ми впечатление, освен ако шрифта не е такъв, че постоянното време, което показват има излишен интервал между минутите, например вместо "8:14", часовника на вид изглежда като "8:1 4"(Това са дребни неща, но ми направиха впечатление)

От днес май са корегирали изписването на часа на екрана като са махнали ненужния интервал.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #922 on: 12 September 2019 07:36:09 »

Да, точно така, вече е оправено това с часовника, похвално. За съжаление, точно като пуснах беше на времето, и екрана си е така, явно толкова са му възможностите. Но хайде, чете се, издребнявам, то след тия видеостени на бтв явно.  Grin
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 647


« Reply #923 on: 13 September 2019 20:23:00 »

http://news.bnt.bg/bg/a/slntse-i-priyatni-temperaturi-i-prez-sledvashchite-dni
Quote
Времето през уикенда ще остане топло за сезона, със слабо захлаждане в неделя. Това каза в Сутрешния блок на БНТ синоптикът Христина Балинска. Във вторник се очакват температури и над 30 градуса.

От днес Христина Балинска, която водеше прогнозата за времето по bTV, вече е в БНТ. Huh?
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #924 on: 13 September 2019 20:33:34 »

http://news.bnt.bg/bg/a/slntse-i-priyatni-temperaturi-i-prez-sledvashchite-dni
От днес Христина Балинска, която водеше прогнозата за времето по bTV, вече е в БНТ. Huh?

Изненадата е приятна. Синоптичката е с много положително излъчване от екрана.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 647


« Reply #925 on: 14 September 2019 13:45:17 »

Предаванията "Иде нашенската музика" и "Извън играта" май вече са с нови шапки от днес. Правени са от Formschlag (студиото, което направи графичната визия на БНТ миналата година). Обаче не знам за "Извън играта", защото в края на промото за премиера на новия сезон на предаването показаха част от интрото, и то в края.

EDIT: Току-що изгледах интрото на "Извън играта". Малко е кратичко, но все пак е по-добро от предишното. Идеално се вписва в общия дизайн на обществената медия. Smiley
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 647


« Reply #926 on: 20 September 2019 09:25:13 »

В момента излъчват "Култура.БГ" по БНТ 1 на живо от РТВЦ-Пловдив. Това, което ми прави лошо впечатление е следното... звукът там е много ужасен! Да не говорим и за качеството на картината в регионалното студио! Най-лошото е, че даже и звукът в РТВЦ-Варна също е ужасен! Angry
Report Spam   Logged
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 540


« Reply #927 on: 25 September 2019 20:03:05 »

Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #928 on: 26 September 2019 00:09:10 »

Тази вечер по БНТ 1 мина рекламен анонс, с който приканват кандидати за програмни директори на БНТ1, БНТ2 и БНТ 4. Хаха. Хората сигурно не са наясно, че е решено предварително.
Що за глупост да се набират кандидати чрез реклама по телевизията.
Рекламата мина веднага след края на поредицата "60 години Първа програма" около 23:00ч.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 658


« Reply #929 on: 26 September 2019 02:41:46 »

Е нали трябва избора да е прозрачен.
Друго се чудя предаването Още от деня някой ден ще има ли свой единствен водещ. В първата седмица от новият му сезон беше Надя Обретенова. След това се появи за седмица Поли Златарева, а тази водещ е Евгения Анатасова. В Култура.Бг пак 4 човека да водят по седмица. На мен лично това не ми допада.
Извън играта вече се снима в студио 6 заедно с Бизнес.Бг и Библиотеката.
Студио 5 също има нови декори за няколкото предавания, които се снимат в него.
Отблизо с Мира къде се снима. Питам понеже преди се ползваше студиото на 100% Будни?
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 647


« Reply #930 on: 29 September 2019 12:49:19 »

Предаването "Домът на вярата", което се е излъчвало по БНТ 2, от тази неделя вече се излъчва по БНТ 1, всяка неделя от 12:30.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #931 on: 29 September 2019 19:39:13 »

БНТ1 съвсем я карат през просото.
Някои от рекламните анонси за предстоящи филми са с използвани от интернет кадри с ужасно ниско качество. Ужас!
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 647


« Reply #932 on: 29 September 2019 22:39:31 »

БНТ1 съвсем я карат чрез просото.

Ъм, не че искам да те обиждам, но се пише "през просото", не "чрез просото". Undecided

Също така, "100% Будни" май пак се снима на живо. Гледах го тази седмица и беше на живо. Не знам защо малка част от броевете на предаването бяха на запис. (например имаше един брой на предаването, в който гостуваше певицата Михаела Маринова, и беше на запис).

EDIT: И защо шапките за рекламна пауза са само с червено loading правоъгълниче долу вляво и в него въртят кратки анонси за предаванията и сериалите? (същата анимация ползват и останалите канали на БНТ, но цветът е непроменен, само е червен, нищо че е добър детайл). Толкова ли не могат да направят обща шапка за реклами за всички БНТ-та!? Angry И ако рекламират сериалите в тези рекламни шапки, защо не добавят името на сериала, ден и час за излъчване, не така само да го оставят без тези неща, които изброих тук. Дано Емил Кошлуков (генералният директор на медията) смени този рекламен отдел на телевизията, защото това отношение с рекламирането в БНТ е направо недопустимо! Ужас!
Report Spam   Logged
ivander
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 74


« Reply #933 on: 30 September 2019 21:18:22 »

Кошлука продължава сечта в БНТ с пълна газ. Порадната неудобна нему глава, която взе е тази на  настоящият кореспондент на телевизията в Берлин Мария Стоянова. Да припомним, че през 2017 г. като тогавашен член на СЕМ тя бе единствената от състава на Съвета за електронни медии, която се обяви категорично против кандидатурата на Емил Кошлуков за генерален директор на обществената телевизия. Позицията й срещу него бе заради политическата му обвързаност като депутат, а и като програмен директор на националистическата телевизия “Алфа”. Тя постави под въпрос и качествата му за този пост.
Вече нищо не може да ме учуди в тази телевизия. Особено след като през уикенда в сутрешния блок излъчиха Георги Любенов правещ клизма на бившия главен прокурор Филчев в опита да се прочистят от всеки аспект на соросоидизма, демокрацията и разума, цитирайки Бареков. Няма дъно.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 978



« Reply #934 on: 01 October 2019 14:59:04 »

Кошлука продължава сечта в БНТ с пълна газ. Порадната неудобна нему глава, която взе е тази на  настоящият кореспондент на телевизията в Берлин Мария Стоянова. Да припомним, че през 2017 г. като тогавашен член на СЕМ тя бе единствената от състава на Съвета за електронни медии, която се обяви категорично против кандидатурата на Емил Кошлуков за генерален директор на обществената телевизия. Позицията й срещу него бе заради политическата му обвързаност като депутат, а и като програмен директор на националистическата телевизия “Алфа”. Тя постави под въпрос и качествата му за този пост.
Вече нищо не може да ме учуди в тази телевизия. Особено след като през уикенда в сутрешния блок излъчиха Георги Любенов правещ клизма на бившия главен прокурор Филчев в опита да се прочистят от всеки аспект на соросоидизма, демокрацията и разума, цитирайки Бареков. Няма дъно.
За Мария Стоянова четох, че е единственият кореспондент, който е бил на пълни разноски на БНТ. Телевизията й е плащала квартира, сметки, храна, че даже е имала подсигурена кола и личен шофьор. Тя с най-голямото си нахалство е пожелала дори да й осигурят чистачка, та това явно е преляло чашата и са решили да я съкратят. То излиза, че тя си е прекарвала в Берлин все едно е на хотел, ама с парите на държавната телевизия... Grin
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 658


« Reply #935 on: 02 October 2019 00:03:45 »

На БНТ днес не им беше ден за предизборни предавания. В София изгониха Волен Сидеров от ефира на БНТ1. В Русе по БНТ2 в първите минути двама кандидати за кметове си тръгнаха доброволно.
Що се отнася за Стоянова тя първо беше в редакцията в София и после я пратиха кореспондент. Странно ми е защо я махат като тя се справяше доста добре в репортажите си и живите си връзки.
Report Spam   Logged
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #936 on: 02 October 2019 00:36:40 »

Абе Волен президент!  Grin Така се изкефих..  Grin

Admin: Последно предупреждение от бан след последния коментар, който беше изтрит!
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #937 on: 02 October 2019 10:21:41 »

Ами, кефи се, с това ще си останеш.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 978



« Reply #938 on: 02 October 2019 15:28:44 »

БНТ са обявили конкурс за няколко предавания: https://www.bnt.bg/bg/a/241094-bnt-obyavyava-konkurs-za-predavaniya-ot-nezavisimi-produtsenti

Ето и какви са те:

1. Предаване със забавно-хумористична насоченост, което ще се излъчва в съботно-неделния праймтайм и трябва да е 54 минути.

2. Предаване с образователно-забавен характер, което ще се излъчва в делничния следобедно вечерен пояс. Трябва да е 27 или 54 минути.

3. Предаване за знание, технологии и живот в мрежата, което да е 27 минути и да се излъчва веднъж седмично.

4. Състезание/игра, като не са посочени подробности.

5. Предаване за младежката аудитория, което да се излъчва веднъж седмично.

6. Музикален формат.

Силно се надявам за музикален формат да направят нов сезон на "Най-хубавите години от нашия живот" или "Голямото рок междучасие", които впрочем щяха да снимат миналата година, но поради недостиг на пари проектите бяха замразени.
Report Spam   Logged

secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #939 on: 02 October 2019 19:27:56 »

Чудесно, добре ще е да си разнообразят програмата с нови предавания, особено с развлекателна насоченост. Друг е въпроса, че се съмнявам да измислят нещо особено добро.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy