BG TV Talk
29 March 2024 01:09:46
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311394 times)
0 Members and 17 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #360 on: 30 August 2016 18:55:58 »

За да сме точни:
-Севда Шишманова се води директор на Дирекция "Програма БНТ1"
-Екатерина Генова е с длъжност директор на Дирекция "БНТ Свят и региони"(не само програмен директор на каналите)
-Боряна Тончева е Програмен директор на БНТ HD

Апостол Пенчев е бил на длъжността Програмен директор на БНТ и "обединява" всичките длъжности по-горе.

Вяра Анкова е с точната написаната от теб по-горе длъжност - Генерален директор на БНТ
Ми... Директор на дирекция "Програма БНТ1" означава точно програмен директор. Просто в БНТ длъжностите са с по-различно название...
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #361 on: 30 August 2016 19:36:40 »

Според Линкдин -

Това ще да е станало някак тихомълком щом никой не го е отразил, камо ли разбрал от някъде. Иначе Prva TV в Сърбия е тамошния еквивалент на БТВ, бившата FOX TV.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #362 on: 30 August 2016 20:28:30 »

Това ще да е станало някак тихомълком щом никой не го е отразил, камо ли разбрал от някъде. Иначе Prva TV в Сърбия е тамошния еквивалент на БТВ, бившата FOX TV.
То е ясно, че е тихомълком, защото до днес никой не знаеше, че вече не е в БНТ. Иначе пише, че е бил в БНТ до октомври 2015г., като там е сменил две длъжности - от юли 2014 до април 2015г. е бил програмен консултант, а от май до октомври 2015г. - програмен директор. Но няма значение, че доста се отклонихме от темата. Хубавото е, че в БНТ има някакво раздвижване и се появяват свежи идеи, като новите опаковки и "Голямото рок междучасие". Както вече казах, очаквам скоро да почнат и нов сериал, та да влязат пак в битка с "ьТВ" и "Нова".

BTW по разни групи във Facebook за масовки и статисти търсят хора за нови сериали, ама никакви подробности не казват. От няколко различни агенции са писали, че търсят ту статисти, ту хора за главни роли.

Майндкрайм Студио набира лица за главна роля в тв сериал търсим следните типажи,ако смятате,че се оприличавате на някоя от тях моля пишете ни на лично съобщение или ни изпращайте снимки на mindcrimecasting@gmail.com
punch.studio.bg@gmail.com
Моля не забравяйте да ни пращате освен снимки и телефон за връзка!
Благодарим и хубав ден!

Приятели,

"Sound Action Productions"
Обявява кастинг за нов български ТВ сериал и се търсят жени и мъже, професионални и непрофесионални актьори и студенти по актьорско майсторство за главни роли, второстепенни, епизодични и статисти. Без ограничение във възрастта.
За всички желаещи да се явят на кастинг,
Моля, изпратете на email: SoundActionStudio@gmail.com две снимки, информация са себе си и контакт за обратна връзка.
Също така не забравяйте да прикачите видео от предишни участия, ако имате.
Благодаря!

Обявите са от различни агенции, така че предполагам, че става въпрос за различни продукции.
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #363 on: 12 September 2016 14:26:35 »

Браво на БНТ

Quote
„По света и у нас” с още две едночасови емисии през уикенда

Основните предаванията на БНТ1 влизат в обновени студиа. Водещи на едночасовите емисии през уикенда ще бъдат Христина Христова и Радостин Любомиров.
Най-очакваното събитие в ефира на националната телевизия този сезон е деветото издание на музикалното състезание „Голямо междучасие”, което за първи път БНТ1 ще превърне в риалити формата „Голямото Rock междучасие


Информационните емисии „По света и у нас” се увеличават с още две от 17-ти септември. Те ще се излъчват всяка събота и неделя от 8:00 до 9:00 часа. Новинарските екипи на БНТ1 ще отразяват на живо ранните събития в почивните дни. Журналистите на медията ще предоставят актуални политически, спортни и общественозначими новини.

Водещи на едночасовите емисии през уикенда ще бъдат Христина Христова и Радостин Любомиров.

Точни коментари и навременни анализи ще допълват развитието на горещите теми в България и по света в предаванията „Плюс това” (събота от 9:00 часа) и „Денят започва с Георги Любенов” (неделя от 9:00 часа), които започват веднага след сутрешните издания на „По света и у нас”.

През новия телевизионен сезон част от основните предавания на обществената медия влизат в обновени студиа. С актуализирана визия в програмите на БНТ1 и БНТ HD са: „Денят започва”, „Денят започва с култура”, „Светът е 7”, „Още от деня”, „Денят започва с Георги Любенов”, „Вяра и общество”, „Малки истории”, „Спортна треска”, „Трето полувреме” и „Извън играта”. Зрителите ще видят с нови декори още „Здравето отблизо” и „Отблизо с Мира”.

Най-очакваното събитие в ефира на националната телевизия този сезон е деветото издание на музикалното състезание „Голямо междучасие”, което за първи път БНТ1 ще превърне в риалити формата „Голямото Rock междучасие”. В момента продължават записванията за участие в конкурса на млади и ученически рок групи. Регистрацията е онлайн на www.rockbg.com и ще бъде достъпна за всички кандидати до 30-ти септември.

След провеждане на регистрацията, селекционна комисия ще одобри двайсетте най-добри училищни и млади рок групи, с които ще бъде проведен кастинг. Той ще се състои през октомври и по време на него ще бъдат избрани десетте банди, които ще продължат напред. Само зрителите на БНТ1 ще имат възможността да проследят оспорваната надпревара между финалистите.

Филмовият сезон по БНТ1 ще бъде открит с дългоочаквания втори сезон на хитовия сериал „Кадифе”. Новите 29 епизода на испанската поредица ще се излъчват от 14-ти септември в познатото време - всяка сряда и четвъртък от 21:00 часа.

Силен зрителски интерес вече има към телевизионната премиера на най-новата екранизация на Би Би Си на „Война и мир”, за която обществената медия откупи правата за излъчване. Началото на 6-серийния филм ще бъде в средата на месец декември. Адаптацията по едноименното произведение на Лев Толстой е направена от самия Андрю Дейвис /адаптирал също „Гордост и предразсъдъци” и „Панаир на суетата”/.

От есента програмата на БНТ1 вече ще се гледа изцяло в HD качество. В студийния комплекс на обществената медия в София се извърши техническо модернизиране, което ще позволи производството на телевизионната продукция във висока резолюция. Новите екрани в студиата са с площ над 45 кв.м. и вече е въведена е специализирана софтуерна програма с визуализиране на футболни срещи.

Предстои подмяната на осветлението в част от студиата, както и преоборудване на една от подвижните телевизионни станции за работа в HD формат за нуждите на новините и актуалните предавания на обществената телевизия. Техническата модернизация се извърши в сложен програмен период за БНТ, съвпадайки с отразяването на Европейското първенство по футбол 2016 и 31-вите летните олимпийски игри в Рио де Жанейро.

Гледайте БНТ1 през новия телевизионен сезон и следете актуалната програма на www.bnt.bg.
Report Spam   Logged

BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #364 on: 15 September 2016 21:00:19 »

БНТ вече имат 8-дневен архив на 4-те си канала във видео сайта.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #365 on: 16 September 2016 11:19:29 »

Quote
Flash version 10,1 or greater is required
You have no flash plugin installed

Click here to download latest version

Ей, не се научиха...
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #366 on: 05 October 2016 15:06:35 »

БНТ в момента е в преговори с Евроспорт за придобиване на фрее правата за следващите две Олимпиади. Понеже от Дискавъри искат "с 400% повече отколкото е била цената на Спортфайв за предишния пакет" се търси пак партньорство с частна телевизия и за фрее правата, което ще рече, че има вероятност следващите две игри да се предават по 3 телевизии, след като Евроспорт държат "пей" правата, БНТ и още някой да си разделят фрее пакета.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #367 on: 06 October 2016 19:34:39 »

Евроспорт има повече права от националната телевизия по отношение на Олимпиадата? Това е несериозно.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #368 on: 06 October 2016 19:53:28 »

Евроспорт има повече права от националната телевизия по отношение на Олимпиадата? Това е несериозно.
Носителят на ексклузивните права за Олимпиадата в Европа Дискавъри и всички телевизии трябва да се разбират с тях за сублицензиране, за разлика от правата за Европейското, които се държат от Европейския съюз за радио и телевизия и БНТ ги получава като техен член. Евроспорт ще дават Олимпиадата в абсолютно цяла Европа, за първи път и в Англия, където ББС за първи път ще трябва да ги дели с тях, а не със Скай.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #369 on: 09 October 2016 16:58:27 »

Ей, не се научиха...

flash: Video file not found

При мен само едно-две видеота успя да пусне (преди няколко седмици) и оттогава нищо не пуска  Grin
Report Spam   Logged
TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #370 on: 11 October 2016 18:15:37 »

БНТ1 така и не се научиха да си калибрират правилно цветовете. Конкретно се отнася за този студен нюанс на цветовете най -забележим при картината на БНТ1 по време на По света и у нас. Студения син нюанс води до ефекта лицата на хората на екрана да изглеждат като мъртъвци.  Ужас
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #371 on: 04 November 2016 16:09:54 »

БНТ в изборния ден. Изборната програма на БНТ1 на кратко:
07:00, 08:00, 09:00, 10:00 - По света и у нас - кратки извънредни изборни емисии
07:00-11:00 - Денят на изборите започва - изборно издание с Георги Любенов, Иво Никодимов и Юлия Стефанова
12:00-13:00 - По света и у нас - специална обедна изборна емисия
14:00-14:35 - По света и у нас - извънредна изборна емисия
16:00-16:30 - По света и у нас - извънредна следобедна изборна емисия
16:30-18:00 - Още от деня на изборите - изборно издание с Аделина Радева
18:00-18:55 - По света и у нас - специална вечерна изборна емисия
18:55-00:00 - Нощта на изборите - изборно студио с Бойко Василев и Добрина Чешмеджиева, Студио 3 на БНТ и НДК

Изборна програма на БНТ2:
12:30-13:15 - България 12:30 - специална обедна изборна емисия
19:30-20:30 - България 19:30 - специална централна изборна емисия

БНТ е единствената, която ще излъчва едновременно две различни изборни програми по два различни канала. Програмата на БНТ1 пък ще се излъчва симултантно и по BNT World. И БНТ, както bTV, ще отразяват изборите от Европа, САЩ и Турция. По БНТ2 пък ще се обсъждат местните избори за кмет в столичния район "Младост" и няколко по-малки общини. БНТ ще работи с две агенции - Алфа рисърч и Галъп.

PR съобщението по-долу:
Quote
Програмите на БНТ с най-важното в изборния ден и първи резултати от президентския вот

В деня, в който България избира новия си президент, Българската национална телевизия  включва в програмата си извънредни предавания, които ще проследят вота на българите от страната и чужбина.

Сутрешният блок „Денят на изборите започва“ стартира точно в 07:00 ч. Водещи на четиричасовото предаване са Георги Любенов, Иво Никодимов и Юлия Стефанова. Те са поканили в студиото социологът Геновева Петрова, политологът Първан Симеонов, Ива Таралежкова от форум „Гражданско участие“ и Тихомир Безлов от „Центъра за изследване на демокрацията“, с които ще коментират характеристиките на президентските избори. За превода при официалните президентски визити и дипломацията ще говорят лингвистите Ваня Иванова и Владимир Бернер. Кога емоциите и кога разумът взема връх при правенето на избор ще разберем от психолога Маргарита Бакрачева. Зрителите ще видят и оценката на творците за президентските избори. Гости по темата са поетесата Маргарита Петкова, музикантът Иван Лечев и актьорът Марин Янев.

Емисиите „По света и у нас“ ще обобщават най-важното от изборния ден в осем издания – от 07:00, 08:00, 09:00, 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 и 18:00 ч.

Репортажни екипи от София и телевизионните центрове на медията в страната ще осведомяват зрителите с преки включвания за обстановката в изборния ден. БНТ1 ще има специални пратеници и в някои от избирателните райони в чужбина. Гласуването на българите, извън пределите на страната ще следят Тоня Димитрова от Ню Йорк (САЩ), Александър Марков от Бурса (Турция), Деси Маркова от Берлин (Германия), Илина Бисерова от Лондон (Великобритания).

Извънредното издание на „Още от деня на изборите“, което започва в 16:30 часа, ще сложи акцент върху регистрираните сигнали за нарушения и активността в изборите за президент и вицепрезидент и в националния референдум. Аделина Радева ще дискутира темите със социолозите Кънчо Стойчев, Юлий Павлов и политологът Димитър Аврамов. Как протече предизборната кампания ще видим през журналистическия поглед на Борислав Зюмбюлев, Георги Лозанов и Мира Баджева.  Коментарите ще допълнят и артистите Роберт Янакиев и Юлиян Вергов.

В 18:55 часа е началото на предаването „Нощта на изборите“, което ще поставят Добрина Чешмеджиева от Студио 3 на БНТ и Бойко Василев от изнесеното студио в НДК. Зрителите на обществената телевизия първи ще научат в 20:00 часа резултатите от президентските избори и националния референдум, които ще бъдат допълнени с ефектно визуално представяне.  По традиция БНТ работи с две социологически агенции – „Алфа рисърч“ и „Галъп интернешнъл“. Анализът на данните е поверен на двама от най-авторитетните социолози у нас Боряна Димитрова и Живко Георгиев.

От НДК водещият Бойко Василев ще представи първите реакции на кандидатите, настроенията в предизборните щабове и коментарите на  политическите лидери. В „Нощта на изборите“ очаквайте най-точните анализи на политолози, социолози и журналисти. Сред тях са Ивайло Дичев, Харалан Александров, Ваня Григорова, Даниел Смилов, Антоний Тодоров, Огнян Минчев, Иво Христов, Антони Гълъбов, Татяна Буруджиева, Петко Георгиев, Андрей Райчев, Тома Биков, Нено Димов.

В програмата на БНТ2 зрителите ще имат възможност да проследят как протича изборният ден в отделните региони и малките населени места. В изборния ден информационните емисии на БНТ2 в 12:30 и в 19:30 часа ще бъдат с по-голяма продължителност от обичайното. Екипите на телевизионните центрове във Варна, Благоевград, Пловдив и Русе ще покажат по-важното в тези райони. Репортерите на медията ще следят и хода на частичните избори за кмет на столичния район „Младост“, на кметство Грохотно, община Девин и на кметство Друмево, община Шумен.

Останете с програмите на БНТ1 и БНТ2  в изборния ден!
Report Spam   Logged

TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #372 on: 28 November 2016 00:11:50 »

Току-що в края на музикалната класация на БНТ 1 " Българският ТОП 40" ми направи впечатление,  че вече името на Роро Кавалджиев и хората от екипа му не са част от продуцентския екип на предаването.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #373 on: 28 December 2016 19:41:37 »

БНТ вече имат 8-дневен архив на 4-те си канала във видео сайта.

При мен този архив изобщо не работи, не знам и при другите ли е така.

Разбрах, че вече всички канали на БНТ имат HD версии. Обаче откъде може да се гледат HD безплатно? В сайта им само БНТ1 и БНТ HD може, но ми се струва като да е 720p, а не FullHD.

И до колкото разбирам, нещата стоят така:
Ако искаш да гледаш Full HD ==> трябва да си платиш
Ако искаш да имаш 1 седмица архив ==> трябва да си платиш

И всичко това е при положение, че операторите не плащат нищо на БНТ.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #374 on: 20 January 2017 11:55:49 »

Днес си сканирах каналите и се учудих, като видях, че са ми се появили "БНТ 2 HD" и "БНТ Свят HD". Те реално не са HD (доста видимо си личи, че са си SD), но явно скоро ще се сдобият и с HD версии. Интересно ми е обаче откъде операторът ми се е сдобил с HD потоци на двата канала, след като само "БНТ 1" има официална HD версия, доколкото знам...
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #375 on: 20 January 2017 12:43:48 »

Днес си сканирах каналите и се учудих, като видях, че са ми се появили "БНТ 2 HD" и "БНТ Свят HD". Те реално не са HD (доста видимо си личи, че са си SD), но явно скоро ще се сдобият и с HD версии. Интересно ми е обаче откъде операторът ми се е сдобил с HD потоци на двата канала, след като само "БНТ 1" има официална HD версия, доколкото знам...
До колкото знам като смениха апаратната пуснаха и тестови HD потоци и за БНТ 2 и БНТ Свят, както и SD такъв за БНТ HD, който трябва да стане БНТ Спорт по някое време. Явно вече започват да ги пускат и за операторите.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #376 on: 20 January 2017 13:54:30 »

До колкото знам като смениха апаратната пуснаха и тестови HD потоци и за БНТ 2 и БНТ Свят, както и SD такъв за БНТ HD, който трябва да стане БНТ Спорт по някое време. Явно вече започват да ги пускат и за операторите.
Въх... SD поток на BNT HD... Не, че нещо, ама така му се обезмисля името... Grin Засега обаче го нямам този канал, а само HD потоци на "БНТ 2" и "БНТ Свят", както написах. Пуснали са ми ги на местата на TV7 и Super7 (най-накрая се сетиха да разкарат празните канали). Grin News7 са ми го преименували на Rai 5, но засега не върви нищо, а само си стои черен екран...
Report Spam   Logged

TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #377 on: 20 January 2017 15:08:12 »

Днес си сканирах каналите и се учудих, като видях, че са ми се появили "БНТ 2 HD" и "БНТ Свят HD". Те реално не са HD (доста видимо си личи, че са си SD), но явно скоро ще се сдобият и с HD версии. Интересно ми е обаче откъде операторът ми се е сдобил с HD потоци на двата канала, след като само "БНТ 1" има официална HD версия, доколкото знам...
Кой е оператора ти?
Да,  от няколко месеца каналите поне според сайта на един от основните оптични доставчици на ТВ сигнал до кабеларките http://www.bix.bg/bg/members/multicast_groups.html
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #378 on: 20 January 2017 20:44:00 »

Кой е оператора ти?
Да,  от няколко месеца каналите поне според сайта на един от основните оптични доставчици на ТВ сигнал до кабеларките http://www.bix.bg/bg/members/multicast_groups.html
Операторът ми е Optic-com. Пуснали са ми и HD версии на FOX Life и FOX Crime. Тях май ги имаше само на сайта на FOX, та интересно и с техния сигнал как са се сдобили. Ама както неведнъж съм писал, той си е пиратски оператор, понеже имам една камара платени канали без да плащам допълнително за тях. Става въпрос за Diema Sport, TV+, F+, Sport+, пакета на HBO и Cinemax, BeIN Sports, Sky Sports и доста други чужди спортни канали (сръбски, руски и турски). Общо има 412 телевизии и 16 радиа след последното сканиране днес.
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #379 on: 20 January 2017 20:47:20 »

Операторът ми е Optic-com. Пуснали са ми и HD версии на FOX Life и FOX Crime. Тях май ги имаше само на сайта на FOX, та интересно и с техния сигнал как са се сдобили. Ама както неведнъж съм писал, той си е пиратски оператор, понеже имам една камара платени канали без да плащам допълнително за тях. Става въпрос за Diema Sport, TV+, F+, Sport+, пакета на HBO и Cinemax, BeIN Sports, Sky Sports и доста други чужди спортни канали (сръбски, руски и турски). Общо има 412 телевизии и 16 радиа след последното сканиране днес.
Този оператор, заедно с други като Центрум Груп, Супер Макс, Мултимедия БГ и т.н. са от "the dark side of the force" при кабеларките ако мога така да се изразя. Даже и по аналога съм виждал при тях пуснати Диема Спорт и Скай Спортс, когато има интересни спортни събития...
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy