BG TV Talk
29 March 2024 16:30:44
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311624 times)
0 Members and 19 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #380 on: 20 January 2017 20:53:52 »

Този оператор, заедно с други като Центрум Груп, Супер Макс, Мултимедия БГ и т.н. са от "the dark side of the force" при кабеларките ако мога така да се изразя. Даже и по аналога съм виждал при тях пуснати Диема Спорт и Скай Спортс, когато има интересни спортни събития...
Аз постоянно си ги имам, а не само при интересни мачове. Иначе те не предлагат аналогова телевизия, а само цифрова и интернет. Даже ако трябва да съм точен, предлагат само интернет, а телевизията е съвместно с Nevo TV. Нищо чудно и операторите, които си изброил, също да предлагат телевизия съвместно с Nevo TV. От време на време във входа ми пускат листовки и на още един подобен оператор - Gigabit. Те преди години се казваха Kuzelnet, после станаха Novatech, а от около година някъде вече са Gigabit.
Report Spam   Logged

TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #381 on: 20 January 2017 22:13:59 »

Относно Fox Life HD доколкото знам освен в сайта на Fox,  се излъчва при Булсатком IPTV и Близу.
Твоят оператор явно взема сигнала от BIX. Bg
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #382 on: 21 January 2017 07:14:45 »

Относно Fox Life HD доколкото знам освен в сайта на Fox,  се излъчва при Булсатком IPTV и Близу.
Твоят оператор явно взема сигнала от BIX. Bg
Като им гледам сайта на BIX, има много канали, които моят оператор не ги предлага и съответно доста канали, които операторът ми ги предлага, но ги няма в сайта на BIX. Иначе това им е сайта: http://optic-com.bg/ и като цъкнеш на Optic TV, се отваря сайта на Nevo TV: http://nevo-tv.com/ В началото си правеха и разни брошури, като там също пишеше, че телевизията е съвместно с Nevo TV. Те впрочем в началото работеха с някаква друга компания, ама не й се сещам името. То така или иначе работеха с нея само няколко месеца и после почнаха с Nevo TV и така вече 6-7 години.
Report Spam   Logged

Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #383 on: 21 January 2017 20:56:39 »

Въх... SD поток на BNT HD... Не, че нещо, ама така му се обезмисля името... Grin
Нали имаше някакъв закон, че всеки един от каналите на БНТ трябва да е достъпен за всички зрители. Как да подкарат БНТ HD на аналоговите пакети?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #384 on: 21 January 2017 21:20:18 »

Нали имаше някакъв закон, че всеки един от каналите на БНТ трябва да е достъпен за всички зрители. Как да подкарат БНТ HD на аналоговите пакети?
Ми, операторите сами си му мачкат резолюцията и готово. Нали с News7 беше същата история, а и с други канали в момента...
Report Spam   Logged

flaboyblast
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 197



« Reply #385 on: 21 January 2017 22:00:54 »

Кракра му сложиха на Ейчдито едни снежинки и си има на аналоговата.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #386 on: 23 January 2017 17:11:44 »

БНТ HD принципно трябва да го има и в аналоговите мрежи, защото по закон трябва да го има навсякъде и при всички. Без мачакане на резолюцията до сега няма как да стане, отделно че той беше времен канал и от другия месец ще става със странното име, за което говорим в другата тема. Друг е въпроса обаче че не всички го пускат и него по аналога с оправданието "нали е HD, няма място за него" и т.н. както са ми отговаряли от Близуу...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #387 on: 23 January 2017 20:11:12 »

БНТ HD принципно трябва да го има и в аналоговите мрежи, защото по закон трябва да го има навсякъде и при всички. Без мачакане на резолюцията до сега няма как да стане, отделно че той беше времен канал и от другия месец ще става със странното име, за което говорим в другата тема. Друг е въпроса обаче че не всички го пускат и него по аналога с оправданието "нали е HD, няма място за него" и т.н. както са ми отговаряли от Близуу...
В аналоговите пакети на места ги няма даже и "БНТ 2" и "БНТ Свят", а само "БНТ 1" го има. На село примерно е така...
Report Spam   Logged

monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #388 on: 24 January 2017 10:54:47 »

Този оператор, заедно с други като Центрум Груп, Супер Макс, Мултимедия БГ и т.н. са от "the dark side of the force" при кабеларките ако мога така да се изразя. Даже и по аналога съм виждал при тях пуснати Диема Спорт и Скай Спортс, когато има интересни спортни събития...

Само zamunda остава да пуснат телевизия, съвместно с dvb-p.com  Grin

Те преди години се казваха Kuzelnet, после станаха Novatech, а от около година някъде вече са Gigabit.

Класически оператор: Смени си името на компанията и на домейна, забрави да си едитне html файловете.


И говорейки за html, в кода на бъгавия и полу-работещ сайт на БНТ – imedia.bnt.bg, навсякъде платформата е назована като bnt plus. По-дозрително.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #389 on: 17 February 2017 18:23:59 »

Тази неделя от 20:45ч. ще се излъчи "Досието Петров": http://bnt.bg/filmi-i-serialii/igralni/dosieto-petrov

Това ме подсети да питам дали някой знае за нов сериал по БНТ, след като "Под прикритие" свърши? Какво стана с "Ескейп" и сезон 2 на "Четвърта власт"? Smiley
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #390 on: 23 February 2017 11:27:45 »

На 3 март също ще има премиерен български филм - "Потъването на Созопол", който ще е излъчи от 21:00ч. За съжаление по другите национални телевизии няма да се излъчи нито един премиерен български филм по случай празника...
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #391 on: 23 February 2017 18:22:34 »

"Blind Vaysha", който е номиниран за Оскар за най - добър късометражен филм тази година, ще бъде излъчен по БНТ1 след централните новини тази Неделя.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #392 on: 28 February 2017 16:44:58 »

БНТ, bTV и NOVA са в готовност за излъчване на предизборен дебат между ГЕРБ и БСП

Очаква се предизборните щабове на двете партии да постигнат съгласие

Трите национални медии – БНТ, bTV и NOVA, изразяват готовност да отразят общ предизборен дебат между БСП и ГЕРБ. Съвместното предложение е той да бъде проведен на неутрална територия. Телевизиите предлагат за място на диспута зала 6 на НДК, а като дата и час на провеждане – 1 март, между 19:30 и 20:50 часа.

След състоялите се днес работни срещи между директорите на „Новини и актуални предавания“ на БНТ, bTV и NOVA и последвалата съвместна среща на трите телевизии с предизборните щабове на ГЕРБ и БСП, все още не е постигнат резултат по формата на дебата между политическите сили и техните лидери. Очаква се предизборните щабове на двете партии да постигнат съгласие за формата на този дебат, на база на предложения от трите телевизии регламент.

Ролята на телевизиите като медии е да осигурят безпристрастна трибуна за тази важна обществена дискусия, гарантирайки принципа на обективност и равнопоставеност. Очаква се общото решение на двата щаба до утре – 28 февруари, 12 часа на обяд, с оглед на кратките срокове, които трите национални медии имат за подготовка.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #393 on: 28 February 2017 20:15:57 »

Такъв дебат обаче няма да има:
ГЕРБ и БСП не се разбраха за лидерски дебат

NOVA, БНТ и bTV остават в готовност да организират дебат на друга дата, ако партиите постигнат консенсус

Дебат между лидерите на БСП и ГЕРБ няма да има. Поне засега. Днес двете партии не успяха да постигнат съгласие по регламента на диспута, който трябваше да бъде организиран и излъчен от трите национални телевизии. През целия ден водиха задочен разговор през медиите с прессъобщения, изявления и пресконференции.

В 10:45 часа от ГЕРБ изпратиха имейл до медиите, в който Бойко Борисов обясни:

"Разговарях с г-жа Нинова по телефона преди минути и тя за пореден път отказа всички форми на дебат, които трите национални телевизии и аз и моят екип предложихме. Очевидно г-жа Нинова има проблем да представи екипа си и държи дебат да не се състои. За пореден път заявявам, че приех в първата част на дебата, в отделен модул, да спорят екипите на ГЕРБ и БСП. Съгласих се на пряк дебат между мен и г-жа Нинова във втора част, в абсолютно отделен модул. Г-жа Нинова отказва. Аз и екипът ми ще бъдем на 1 март 2017 г. в зала 6 на НДК, където сме поканени от трите национални телевизии в 19:30 часа".

Минути по-късно на сайта на БСП беше публикувано следното съобщение:

"Екипът на БСП  предлага лидерският дебат между Корнелия Нинова и Бойко Борисов да бъде очи в очи. Неприемливо е за нас да се смесват формите - експерти и лидери заедно, защото хората заслужават да чуят от първо лице визията на всеки един лидер за бъдещето на България. Съгласие по това не беше постигнато между екипите на БСП и ГЕРБ и затова лидерският дебат не може да бъде осъществен".

Следобед лидерите на двете политически сили продължиха с изявления пред телевизионните камери.

Корнелия Нинова направи ново предложение към ГЕРБ: „За да спрем с размяната на реплики, имам едно предложение към ГЕРБ. Все се позоваваме на народа- какво иска той и какво ни е поръчал. Предлагам те да посочат една социологическа агенция и ние да посочим една, и да направим бърз сондаж, какво иска българският народ да види и да чуе – лидерски дебат или експертни разговори, и да се съобразим с желанието и волята на народа“.

Отговорът на Борисов: „Ние не сме гаджета, че да седим очи в очи и двамата да си говорим... хубаво, и двамата ще си говорим.“

Нинова заяви, че Борисов й предложил двамата да се появяват на дебата за кратко, след което да „пият кафе и да ръкопляскат” на хората от екипите си. А те трябвало да продължат битката на идеи в национален ефир.

„За мен обаче политиката е сериозно занимание, а не шоупрограма. Затова оставаме на позицията, че искаме лидерски дебат”, каза Нинова.

На пресконференция Борисов, от своя страна, обясни, че споменатото от него „пиене на кафе” било шега. Прибягнал до нея, след като осъзнал, че опонентката му не желае да влиза в дебат. „Тя иска да се говори, че мен ме е страх”, заключи лидерът на ГЕРБ.

И добави: „Предлагаме премиерски и министерски дебат. Единствената претенция, която съм имал за дебата беше да се покажат и министрите, които ще изпълняват програмите, ако спечелят изборите. Сутринта най-добронамерено се обадих на Нинова и казах, че целта не е да отвратим хората, да представяме пошло шоу, а да кажем този министър по тази тема - така мисля, така ще направи в първи модул. Във втори модул влизаме само двамата с нея, за да обобщим партиите ни ще подкрепят ли тази политика, тя не се съгласи, тогава казах - ако искаш първо ние, после те. Тя не се съгласи”, разказа Борисов.

Корнелия Нинова  обяви бойкот на дебата, като каза: „„Няма да бъдем на така замисления дебат, защото не одобряваме формата му.“

А Борисов и екипа му обещаха да се явят на уреченото за сблъсъка място с думите: „Ще използваме ефирното време. Три телевизии са ни поканили без пари.А з и екипът ми ще
бъдем на 1 март 2017 г. в зала 6 на НДК, където сме поканени от трите
национални телевизии в 19:30 часа. Защото предлагаме и премиерски, и министерски дебат, защото те ни лъжат обикновено с министрите".

Впоследствие трите национални телевизии излязоха с общо становище, в което се казва, че остават в готовност заедно да отразят такъв дебат, след като ГЕРБ и БСП постигнат консенсус за условията. Пълният текст на изявлението им вижте тук.

Отделно и от Bulgaria ON AIR изявиха желание да се включат:
Bulgaria ON AIR настоява да участва в провеждането на предизборния дебат на 1 март
Ръководството на медията с отворено писмо до централите на БСП и ГЕРБ


Във връзка с планираното провеждане на предизборен телевизионен дебат между ГЕРБ и БСП на 1 март ръководството на Investor Media Group, част от която е Bulgaria ON AIR, се обърна към политическите партии, участници в дебата, с отворено писмо:

Уважаеми колеги,

Като национална ефирна телевизия Bulgaria ON AIR настоява да участва в провеждането на предизборен дебат между лидерите на ГЕРБ и БСП. Смятаме, че зрителите на Bulgaria ON AIR са равноправни на тези на останалите три национални телевизии. Като независима и обективна телевизия имаме право да зададем въпросите на нашите зрители. И да участваме наравно със свой журналист/водещ в провеждането на дебата.

В името на медийния плурализъм предлагаме провеждането на два отделни лидерски дебата - в началото и в края на предизборната кампания на неутрална територия. Вярваме, че в интерес на всички е политическите послания да достигнат до максимален брой хора. Гаранция за това е участието на повече медии. Ефективното представяне на политическите платформи не може да бъде заключено в рамките само на един дебат. Без съмнение по време на кампанията ще възникат редица нови въпроси, които ще изискват своите отговори дни преди предсрочния вот.

Като национална ефирна телевизия Bulgaria ON AIR настоява да участва в организирането и провеждането на два дебата. Предлагаме следните рамки:

- Два лидерски дебата в началото и в края на предизборната кампания;

- Четирима водещи от четирите национални телевизии – по двама от две различни телевизии, разпредлени в двата отделни дебата.

Вярваме, че в името на хората, обективността, честността и професионализма ще приемете предложения от нас вариант.



С уважение:



Виктория Миткова

Изпълнителен директор

Investor Media Group
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #394 on: 02 March 2017 19:02:43 »

Забелязах нещо доста интересно. Това са акцентите в празничната програма на БНТ около 3 март, но цитирам само интересната част, че е много дълъг поста:

Сред гостите в студиото на празничната програма на обществената телевизия ще бъдат режисьорът Виктор Божинов и кинокритикът Александър Грозев. Събира ги темата за руско-турската война в киното и за новия прочит на събитията в навечерието на премиерата на новия български сериен филм „Възвишение“ по романа на Милен Русков, на който БНТ е копродуцент.

"Възвишение" уж щеше да е филм, но явно са решили да е сериал. Остава само да обявят кога ще се излъчва. Smiley
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #395 on: 02 March 2017 19:35:34 »

Възвишение е ФИЛМ, а не сериал. Просто поредната грешка. Тийзърът му излезе преди 2 седмици.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #396 on: 02 March 2017 20:25:18 »

.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #397 on: 02 March 2017 20:45:24 »

Възвишение е ФИЛМ, а не сериал. Просто поредната грешка. Тийзърът му излезе преди 2 седмици.
Жалко... Помислих си, че най-накрая са почнали някакъв нов сериал след "Под прикритие", ама нейсе... Undecided Добре, че поне подкрепят доста български филми, за разлика от "ьТВ" и "Нова". Друг е въпросът, че повечето от тия филми не са нищо особено... Grin
Report Spam   Logged

ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #398 on: 06 March 2017 09:36:47 »

Созопол не потъна

Знаехме си, че включването на толкова много артисти в листите не е на добре. Сега май вече и те го разбраха.

По-специално - музикантът Васил Гюров, който се оказа "виновник" за внезапното сваляне на "Потъването на Созопол" от празничната програма на БНТ в праймтайма на 3 март.

Филмът на Костадин Бонев от 2014 г. беше набеден за "политически некоректен" поради наличието на кандидат-депутат.

Нищо, че Гюров е на "олимпийската" 15-та позиция в листата в n-ския многомандатен избирателен район. Нищо и че ролята му в злочестата продукция е поддържаща.

До вчера БНТ рекламираше активно излъчването на награждавания филм, на който самата телевизия е копродуцент.

Вместо обещаното ново българско кино, обаче зрителят пое 4375-то поредно излъчване на въстаническата драма "Апостолите" (1976).

Който иска абстрактно изкуство - ще чака след изборите. Регулация му е майката. Дори да няма какво да се регулира.

Никъде в Закона за радио и телевизия няма една дума, която да засяга подобен казус в предизборна ситуация. Споразумението на БНТ с политическите партии съдържа едно-единствено "ограничение" пред програмата й извън диспутите, хрониките и предизборните клипове.

И то е, че БНТ не бива да допуска "нелоялно предизборно съревнование извън предаванията, нарочно определени с тази цел". Каквото и да означава това.

Вярно е, че умението да внедряваш политически идеи и внушения, недоловими за радарите, си е цяло изкуство. Вярно е и че много хора си позволяват да злоупотребяват с ефира и гостоприемството на БНТ за собствените си тънки сметки.

Но ако човек с повече от 6 месеца опит в медиите не прави разлика между художествен сценарий и предизборна агитация, препоръчително е рязко да смени трудовата си заетост, докато не е станало късно.

Страхът от собствената сянка не е оправдание, а е вредно и патологично отклонение от нормата.

Да, бТВ отложиха сериала "Стъклен дом" по време на президентската кампания през 2011, в която Стефан Данаилов беше официален подгласник на Ивайло Калфин. Но разликите в мащабите са толкова големи, че сравнението е смехотворно.

Иначе навремето СЕМ наблюдаваше с широко затворени очи как действащата депутатка Калинка Крумова водеше сутрешния блок на Нова телевизия, Росен Петров влезе в партията на Бареков в национален ефир, а само до преди няколко месеца Слави Трифонов водеше чиста проба предизборна кампания извън регулация зад паравана на вечерното си шоу.

Впрочем, в същата Третомартенска вечер по програма БНТ Свят планираше излъчване на филма "Юлия Вревская" с Ламбо (водач на две листи).

Но ако дърво падне в гората и никой не го чуе, вдига ли шум?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #399 on: 06 March 2017 12:14:50 »

А... Значи това била причината филмът да го няма в "Замунда"... Grin Ама нищо, де. Аз случайно намерих целия филм качен в IMDb:

Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy