BG TV Talk
29 March 2024 14:25:25
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311586 times)
0 Members and 16 Guests are viewing this topic.
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 542


« Reply #460 on: 15 December 2017 19:59:20 »

Емил Кошлуков е новият програмен директор на БНТ

От идния понеделник, 18 декември 2017, Емил Кошлуков ще оглави дирекция „Програма БНТ1“ на обществената медия. Като програмен директор, той ще отговоря за стратегическото планиране на основния канал на БНТ.
 
Дирекцията включва два от ключовите продуцентски центрове, които развиват както вътрешния потенциал на телевизията, така и привличането на независими външни продуценти.
 
„Емил Кошлуков доказа, че има модерна визия за обществената телевизия, при това го направи открито и публично. Не е задължително конкурентите да са и съперници. Присъединяването на силни личности с професионални качества е приоритет за БНТ“, заяви генералният директор Константин Каменаров.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #461 on: 15 December 2017 21:38:39 »

Доста ме радва тази новина. Не крия, че Кошлуков ми беше фаворит за генерален директор на БНТ, но и програмен директор е добър пост. Надявам се скоро телевизията да дръпне напред с качествени сериали като "Под прикритие". Smiley
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #462 on: 15 December 2017 23:32:07 »

Те сега БНТ да си оправят програмата с това което в момента е налично и всички предавания да имат точно определен час защото нощни птици винаги започва различно.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #463 on: 16 December 2017 21:47:15 »

Българската коледа на 25.12 по БНТ 1.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #464 on: 16 December 2017 22:41:49 »

Българската коледа на 25.12 по БНТ 1.
Е, нали щеше да е по "Нова"?
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #465 on: 16 December 2017 23:08:27 »

Видях реклама с Юлиян Вергов по БНТ който убяви събитието.
Report Spam   Logged
Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 278


« Reply #466 on: 17 December 2017 16:45:15 »

Май почнаха да ги редуват миналата по Нова, сега БНТ, догодина най-вероятно по БТВ.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #467 on: 17 December 2017 17:24:26 »

Май почнаха да ги редуват миналата по Нова, сега БНТ, догодина най-вероятно по БТВ.
Наистина ги редуват, но просто в тарифата на "Нова" е вписан концертът и затова се учудих, че ще по БНТ.
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #468 on: 17 December 2017 19:47:20 »

Наистина ги редуват, но просто в тарифата на "Нова" е вписан концертът и затова се учудих, че ще по БНТ.

Не само в тарифата - според програмата на "Нова" на 25. декември от 20 до 22 часа ще излъчват "Българската Коледа"
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #469 on: 18 December 2017 12:02:15 »

Не само в тарифата - според програмата на "Нова" на 25. декември от 20 до 22 часа ще излъчват "Българската Коледа"
Ми, може пък тая година да е и по двете телевизии. Grin
Report Spam   Logged

TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #470 on: 18 December 2017 12:55:52 »

Ми, може пък тая година да е и по двете телевизии. Grin
Спомням си,  че и друг път концерта се е изъчвал едновременно по БНТ и Нова ТВ
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #471 on: 18 December 2017 22:14:15 »

Вече е потвърдено,че българската коледа ще е на 25.12 от 20.00 ч по БНТ1.Това го пише в новата програма.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #472 on: 23 December 2017 21:14:50 »

Константин Кисимов вече не е шеф на новините в БНТ.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #473 on: 02 January 2018 00:10:19 »

По време на коледно-новогодишни празници по БНТ ме издразни,че даваха хубави български концерти от 2017,но във SD качество и то всички снимани от БНТ.Лошото в случея е,че за европрецедателството се наложи Анкова да купи HD и вече трябваше да е тук,но уви за хубавите концерти. 
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #474 on: 02 January 2018 00:32:27 »

По време на коледно-новогодишни празници по БНТ ме издразни,че даваха хубави български концерти от 2017,но във SD качество и то всички снимани от БНТ.Лошото в случея е,че за европрецедателството се наложи Анкова да купи HD и вече трябваше да е тук,но уви за хубавите концерти. 
Оператора ти кои HD канали на БНТ излъчва?
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #475 on: 02 January 2018 03:21:22 »

Проблема е с ПТС-ите основно. Не знам дали техниката за председателството включва HD ПТС. Тук не виждам такъв: http://rop3-app1.aop.bg:7778/portal/page?_pageid=93,812251&_dad=portal&_schema=PORTAL&url=687474703A2F2F7777772E616F702E62672F63617365322E7068703F6D6F64653D73686F775F6361736526636173655F69643D333437373939
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #476 on: 02 January 2018 23:42:24 »

Оператора ти кои HD канали на БНТ излъчва?
БНТ1 и БНТHD.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #477 on: 06 January 2018 14:08:27 »

Интересна снимка от инстаграма на Александър Сано: http://deskgram.org/p/1684753488742879729_6780820728

Вижда се, че се снима епизод 5 на новият сериал на БНТ "Денят на бащата". То всъщност е мини-сериал и ще е едва 6 епизода. Ще участват също Весела Бабинова, Захари Бахаров и Глория Петкова. Надявам се, че ще се излъчи още през пролетта. Smiley

Сериалът иначе беше обявен още през юли 2017г. Ето мой пост от тогава:
Време беше и БНТ да почнат свой сериал! В линка има и видео. Най-важното е, че сериалът ще е само 6 епизода и ще се снима през есента, но ще се излъчи в началото на 2018г. Жалко, че не споменаха нищо за "Ескейп" и сезон 2 на "Четвърта власт". Явно с течение на времето са се отказали от тях...

"Денят на бащата" - нов сериал на БНТ

Филмите и сериалите, продуцирани от Българската национална телевизия, се очакват с нетърпение, събират рекорден брой зрители. В студиото на "Денят започва с култура" разговаряхме за нов сериал на БНТ, чиито снимки ще започнат през есента. Гости на предаването по темата бяха програмният директор на БНТ 1 и продуцент на сериалите на БНТ Севда Шишманова, продуцентът Мартичка Божилова, режисьорът Павел Веснаков и сценаристката Теодора Василева.

Севда Шишманова: Българската национална телевизия гарантира стандарта на своите продукции чрез политиката, която води във филмопроизводството. Всичко започва с една много прецизна селекция, с публичен конкурс, в който могат да участват всички продуцентски компании по обявени позиции. Селекционната комисия се състои от 12 души, от които само трема са представители на БНТ. Останалите девет са определени чрез жребий от филмовите среди. Ние работим много близко с продуцентските компании, които печелят нашите конкурси. Буквално започваме от това да обсъждаме библията, с която са кандидатствали, сценариите, които са кандидатствали, развиваме ги в много близко сътрудничество - от това каква е арката на героите до това какъв е диалогът в сериалите и продължаваме с това да обсъждаме много близко каста, екипите, които ще реализират сериала, като режисьори и продуценти. Нещо, което е в основата на самия процес, от самото начало това е програмната политика на БНТ, която също се определя от художествена комисия, в която участват принципали и представители на нашия обществен съвет за това как може да бъде гарантирано разнообразието на сериалите и как можем да постигнем едно портфолио от различни жанрове. Ако "Под прикритие" е криминална драма, то "Четвърта власт" е политически трилър, след това имахме "На границата", който е исторически сериал, екранизация по Йовков и сега имаме социална драма. Някак устойчива се оказа тази политика във времето и успя да постигне нещо, което е без аналог в българската телевизионна индустрия, в нейните 60 години развитие, да направи значими продукции, които са конкурентни на международния пазар. Много важно е това, което БНТ извършва с доверието, което има в продуцентските компании, с които работи. Ние страшно държим на хората, с които работим, и мисля, че доверието и процесът е взаимен и в това се ражда този добър стандарт.

Мартичка Божилова: Сценаристите Теодора, Георги и Невена се обърнаха към мен с една наистина много силна история. Тя е базирана на истински истории. "Денят на бащата" е една истинска драма. Става въпрос за едно семейство и тяхното дете, разпадащо се семейство. Образува се една много сериозна война между съпруга и съпругата. Фокусът е какво се случва с детето. Оказва се, че тази тема в Европа е много актуална, не само тук, но особено тук е много актуална, защото процентът на разводите и това, което се случва след това в едно семейство, са наистина във фокуса на общественото внимание. Примерите за това какво се случва са страшно много особено в негативна конотация. От днес започва кастингът за сериала. Наистина търсим много драматични, силни актьори, направо бих казала най-силните в момента, които може да има на българския пазар.

Теодора Василева: Опитваме се да разгледаме този случай без да съдим, без да казваме кое е правилно и кое е грешно. Става дума за синдром на родителско отчуждение. Това е когато при една такава тежка раздяла родителите се озлобяват един срещу друг, губят своята човечност и започват за настройват детето. И се оказва, че в много от случаите детето започва да отхвърля родителя, при когото не живее, и го мрази. Това е социалният контекст на цялото нещо. Иначе става дума за един баща, който губи детето си.

Павел Веснаков: Аз чувствам историята изключително близка както до себе си, така и до филмите, които съм правил. Но има още няколко нещо, които е важно да бъдат споменати. На първо място това е, че тази история е изключително близка до киното като език, като начин на написване на сценария, като амбиция, която ние имаме и начин, по който мислим да я разкажем, което аз чувствам изключително близко до себе си. Това, което мен наистина много ме вълнува в историята е, че тя естествено има лека критика към съвременното общество, но едно от най-ценните неща в нея е това, че нашата история успява да говори за локални проблеми, но да ги представи по изключително универсален начин.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #478 on: 06 January 2018 22:23:50 »

На 11.01.2018 откриваме  европрецедателството на България.То ще се излъчи по БНТ1 от 19:30 и да се надяваме да е със HD качество на картината,че да не се излагаме в Европа.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #479 on: 07 January 2018 12:37:15 »

Доколкото разбрах от 24 часа и Фрогнюз, Аделина Радева се мести в Нова ТВ, а „Още от деня“ ще води Емил Кошлуков (не знам дали ще се редува с друг, ще видим).
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy