BG TV Talk
29 March 2024 01:42:23
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311401 times)
0 Members and 14 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #500 on: 22 January 2018 15:22:33 »

Ами, аз лично съм на страната на Емил Кошлуков. Проблемът на БНТ е точно в това остаряло мислене, че интересът към предаванията не се мери чрез рейтинг. Вярно, че и системите за изчисляване на рейтинг са доста съмнителни, но все пак има някаква истина в тях. Всяка година БНТ се оплакват, че парите не им стигат, ама така ще е, като разчитат само на държавната субсидия... Undecided Ако предаванията бяха по-интересни, щяха да имат по-високи рейтинги и съответно повече пари от реклами. Дано все пак Кошлуков успее да промени нещо в телевизията.
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #501 on: 22 January 2018 17:32:03 »

БНТ е държавна телевизия, която ПО ЗАКОН се издържа главно от бюджета, който се отпуска от държавата.

ПО ЗАКОН, телевизията има строго опреледена дължина рекламно време за едно денонощие, което е сравнително по - малко от това на частните телевизии по обясними причини. Затова не могат да разчитат на пари от реклама за генерално финансиране.

Денят започва с култура е единственото подобно предаване в целия ефир, където се говори именно за култура, а не за тъпи риалитита, лайфстайл глупости и еротики.

Може би предаването може да се направи малко по - раздвижено, но не и да се промени концепцията му.

ПО ЗАКОН, БНТ има определени критерии и предавания, които трябва да се покрият задължително. Телевизията има обществена функция.

Като ще работиш в тая област, поне се запознай малко.

Admin edit: Лични нападки
Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #502 on: 22 January 2018 17:58:09 »

БНТ е държавна телевизия, която ПО ЗАКОН се издържа главно от бюджета, който се отпуска от държавата.

ПО ЗАКОН, телевизията има строго опреледена дължина рекламно време за едно денонощие, което е сравнително по - малко от това на частните телевизии по обясними причини. Затова не могат да разчитат на пари от реклама за генерално финансиране.

Денят започва с култура е единственото подобно предаване в целия ефир, където се говори именно за култура, а не за тъпи риалитита, лайфстайл глупости и еротики.

Може би предаването може да се направи малко по - раздвижено, но не и да се промени концепцията му.

ПО ЗАКОН, БНТ има определени критерии и предавания, които трябва да се покрият задължително. Телевизията има обществена функция.

Като ще работиш в тая област, поне се запознай малко.

Admin edit: Лични нападки
БНТ е държавна телевизия, която ПО ЗАКОН се издържа главно от бюджета, който се отпуска от държавата.
ПО ЗАКОН, телевизията има строго опреледена дължина рекламно време за едно денонощие, което е сравнително по - малко от това на частните телевизии по обясними причини. Затова не могат да разчитат на пари от реклама за генерално финансиране.

Денят започва с култура е единственото подобно предаване
Щом програмният директор иска да промени концепцията на предаването, значи явно и желанията му покриват изискванията.

Колкото до рекламите - пределно ясно ми е, че БНТ разполагат с по-малко време заради факта, че са държавна медия. По-точно частните телевизии имат право на 12 минути реклама за 1 час, а БНТ разполагат с 6 минути на час. Нормално да разчитат основно на субсидията, след като не могат да си запълнят 6-те минути с реклами.

От години работя в тая област и мисля, че достатъчно добре познавам нещата.

Ти внимавай със заядливите постове, понеже при следващ такъв директно ти удрям бан.
Report Spam   Logged

break
Зяпач
**
Online Online

Posts: 276


« Reply #503 on: 22 January 2018 23:43:53 »

Ами, аз лично съм на страната на Емил Кошлуков. Проблемът на БНТ е точно в това остаряло мислене, че интересът към предаванията не се мери чрез рейтинг. Вярно, че и системите за изчисляване на рейтинг са доста съмнителни, но все пак има някаква истина в тях. Всяка година БНТ се оплакват, че парите не им стигат, ама така ще е, като разчитат само на държавната субсидия... Undecided Ако предаванията бяха по-интересни, щяха да имат по-високи рейтинги и съответно повече пари от реклами. Дано все пак Кошлуков успее да промени нещо в телевизията.
С рейтинг се мери това, което гледа мнозинството. Аз лично не държа да попадна сред 1,5 млн. души, които гледат турски сериал, Шоуто на Слави или Биг брадър. Дори се радвам, че не е така. Колкото и да са малко, има хора, които имат нужда от други предавания и затова е важно да има Денят започва с култура, История.бг или Референдум. И тези хора разбират много добре какво означава, когато вместо културна дискусия им предлагат "лайфстайл". Знам как ще прозвучи, но в тази държава просто няма толкова хора, които да направят висок рейтинг на предаване, за което трябва малко мозък. Именно защото парите идват от държавата не трябва да се дават за глупости. А националната телевизия и да иска, не може да излъчва повече реклами, отколкото са определени по закон.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #504 on: 23 January 2018 16:54:16 »

С рейтинг се мери това, което гледа мнозинството. Аз лично не държа да попадна сред 1,5 млн. души, които гледат турски сериал, Шоуто на Слави или Биг брадър. Дори се радвам, че не е така. Колкото и да са малко, има хора, които имат нужда от други предавания и затова е важно да има Денят започва с култура, История.бг или Референдум. И тези хора разбират много добре какво означава, когато вместо културна дискусия им предлагат "лайфстайл". Знам как ще прозвучи, но в тази държава просто няма толкова хора, които да направят висок рейтинг на предаване, за което трябва малко мозък. Именно защото парите идват от държавата не трябва да се дават за глупости. А националната телевизия и да иска, не може да излъчва повече реклами, отколкото са определени по закон.
Аз не казвам да се прави генерална реформа в телевизията, но нека освен сегашните предавания, има и някакви по-рейтингови... Grin А и не казвам БНТ да превишават времето си за реклами, а да го запълнят. По закон разполагат с 6 минути на час, а те едва запълват 4-5 минути... Undecided Да не говорим, че ми се е случвало по време на филм, който е почти 2 часа, да има само 2 прекъсвания, като и двете са по 2-3 минути. Това означава, че за 2 часа вместо да запълнят полагащите им се 12 минути, те едва запълват дори половината. Помните каква беше истерия около "Под прикритие" и колко много реклами имаше там. Тогава се случваше някои епизоди нарочно да са по-дълги, за да могат да запълнят и полагащия се рекламен блок за следващия часови слот. На мен лично ми харесваше и "Голямото рок междучасие", но то като че ли остана недооценено.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #505 on: 23 January 2018 17:20:34 »

Наистина рекламното врема в БНТ стои празно,но и пресен пример от вчера от 22 до 23 имаше само Една реклама за точно Една минута и рекламата беше за някакъв сериал по БНТ.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #506 on: 23 January 2018 18:23:58 »

Наистина рекламното врема в БНТ стои празно,но и пресен пример от вчера от 22 до 23 имаше само Една реклама за точно Една минута и рекламата беше за някакъв сериал по БНТ.
Това дори не е реклама, а анонс. Те не се броят към рекламното време и могат да си ги въртят колкото искат. Цената за 30 секунди реклама в този слот е 800 лева, което означава, че само снощи за 1 час са загубили едни потенциални 9600 лева. Сами можете да сметнете колко много потенциални пари губят на ден само заради ниските рейтинги на предаванията си.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #507 on: 23 January 2018 21:46:11 »

Това дори не е реклама, а анонс. Те не се броят към рекламното време и могат да си ги въртят колкото искат. Цената за 30 секунди реклама в този слот е 800 лева, което означава, че само снощи за 1 час са загубили едни потенциални 9600 лева. Сами можете да сметнете колко много потенциални пари губят на ден само заради ниските рейтинги на предаванията си.
То да беше само снощи,но не е.Това се случва всеки път през делника 22-23 часа.И как искат да имат гледаемост като няколко пъти в програмата им е заложен телешоп по 20 минути?
Тази телевизия трябва да погледа малко нещата и при своята конкуренция защото няма смисъл да имаш тото и спортна треска,а по БТВ 120 минути,които са единствени от 2-те национални медии.
П.С БНТ 2 става културно-образователен канал, БНТ HD – спортно-развлекателен
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Online Online

Posts: 276


« Reply #508 on: 24 January 2018 00:36:26 »

Никой не е казал, че БНТ няма нужда от промени. Не съм сигурен обаче, че Емил Кошлуков и Надя Костова имат потенциала да се справят с това.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #509 on: 24 January 2018 16:05:06 »

Никой не е казал, че БНТ няма нужда от промени. Не съм сигурен обаче, че Емил Кошлуков и Надя Костова имат потенциала да се справят с това.
Ми, все трябва да има някакъв опит. Ако не успеят, ще се заеме някой друг и така.

То да беше само снощи,но не е.Това се случва всеки път през делника 22-23 часа.И как искат да имат гледаемост като няколко пъти в програмата им е заложен телешоп по 20 минути?
Тази телевизия трябва да погледа малко нещата и при своята конкуренция защото няма смисъл да имаш тото и спортна треска,а по БТВ 120 минути,които са единствени от 2-те национални медии.
П.С БНТ 2 става културно-образователен канал, БНТ HD – спортно-развлекателен
То хубаво, ама нищо не се споменава за смяната на името на "БНТ HD". Щеше уж да е "БНТ Спорт", ама май ще си останем само с анкетата, която беше проведена преди около година.
Report Spam   Logged

TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #510 on: 30 January 2018 11:33:11 »

БНТ в последния момент са успели да сключат споразумение и ще излъчват Олимпиадата.
Report Spam   Logged
Bobby
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 185


« Reply #511 on: 02 February 2018 21:05:13 »



Имате ли инфо кой ще ни представя?
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #512 on: 07 February 2018 15:24:18 »

Уляна Пръмова е новият директор на Дирекция "Информация" на БНТ.
  http://news.bnt.bg/bg/a/ulyana-prmova-e-noviyat-direktor-na-direktsiya-informatsiya-na-bnt
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #513 on: 07 February 2018 17:21:40 »

Уляна Пръмова е новият директор на Дирекция "Информация" на БНТ.
  http://news.bnt.bg/bg/a/ulyana-prmova-e-noviyat-direktor-na-direktsiya-informatsiya-na-bnt
Пак ли я натутурузиха тъз в БНТ . Колко пъти ще се вре в БНТ?!
Тя не беше ли жената,  която се опита да командва и цензурира в слушалките въпросите, които задваше на депутат от ГЕРБ покойния Димитър Цонев в предаването по bTV "Лице в лице"?  Скандала се разрази след като Господари на ефира обърнаха внимание в предаването си.
Тя е подлога на ГЕРБ и към тях винаги гледа да се отнася по -обрано и слугински.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #514 on: 08 February 2018 11:57:30 »

Пак ли я натутурузиха тъз в БНТ . Колко пъти ще се вре в БНТ?!
Тя не беше ли жената,  която се опита да командва и цензурира в слушателите въпросите, които задваше на депутат от ГЕРБ покойния Димитър Цонев в предаването по bTV "Лице в лице"?  Скандала се разрази след като Господари на ефира обърнаха внимание в предаването си.
Тя е подлога на ГЕРБ и към тях винаги гледа да се отнася по -обрано и слугински.
Ми, нали ГЕРБ са на власт, така че нормално да си тикат свои хора в държавната телевизия... Grin
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #515 on: 11 February 2018 17:27:25 »

Днес пред БНТ в 18,30 ще има протест за оставката на програмният директор Емил Кошлуков поради показният среден пръст в еефир.От партия АБВ също искат неговата оставка.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #516 on: 24 February 2018 02:47:34 »

БНТ си търси нови млади лица   и нови предавания от външни продуценти
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #517 on: 24 February 2018 12:18:32 »

Дано да се появи нещо от този конкурс. Преди години имаше някои хубави предавания с външни продуценти, обаче сега останаха много малко и за съжаление - не толкова интересни. Освен „Шоуто на Канала“ и „Рецептата на Ути“, мисля че и предаването „Отблизо с Мира“ е с външен продуцент. Други има ли, че не се сещам?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #518 on: 24 February 2018 13:23:42 »

Дано да се появи нещо от този конкурс. Преди години имаше някои хубави предавания с външни продуценти, обаче сега останаха много малко и за съжаление - не толкова интересни. Освен „Шоуто на Канала“ и „Рецептата на Ути“, мисля че и предаването „Отблизо с Мира“ е с външен продуцент. Други има ли, че не се сещам?
Това недоразумение "Шоуто на Канала" няма ли най-накрая да го махнат? Не е истина просто колко време го дундуркат това нещо... Huh?
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #519 on: 25 February 2018 14:36:16 »

Според в. "24 часа" "Стани богат" ще започне скоро по БНТ1. Все още не се знае дали Ники Кънчев ще е водещ.
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy