BG TV Talk
28 March 2024 15:45:58
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311261 times)
0 Members and 23 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #740 on: 10 September 2018 10:42:28 »

На мен също ми харесват и логата, и заставките. Ето впрочем един репортаж от вчера, в който микрофона е с новото кубче: http://news.bnt.bg/bg/a/intenziven-trafik-v-posledniya-pochiven-den-100-000-koli-se-pribrakha-v-sofiya

Условно казано кубче, понеже в действителност е руло. И аз съм малко разочарован, че не са взели от големите ветробрани, които ползват "Нова", "ьТВ", "Канал 3", Bulgaria ON AIR, а вече и "Европа". А и слава Богу, че "Европа" най-накрая разкараха ония кубчета, които бяха като руло тоалетна хартия... Grin
Report Spam   Logged

Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #741 on: 10 September 2018 11:44:57 »

Опаковката е много добра освен частта с въртящите се ленти около логото. Фейсбук страниците им в момента нямат никаква идентичност.... Всичко е толкова объркано...... Лелеелеи  Huh? Huh?
Пък mic flag-a им е много зле. Защо ли са избрали такава форма като главния елемент във визуалната им идентичност е с квадрати правоъгълници.

ПС. Баща ми като видя интрото на БНТ 1 с лентите каза, че му се е завило свят  Wink Grin
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #742 on: 10 September 2018 16:09:16 »

Най-дразнещо е, че и за четирите канала на БНТ са използвали една и съща опаковка с разлика само в цвета и логото в средата за съответния канал.
Толкова по - добре беше предишната им опаковка, която беше различна и специална за всеки БНТ канал.
До вчера само БНТ2 имаше визия, различна от другите канали. Но иначе си прав, че преди 2013г. всеки канал си имаше собствена опаковка.

Всичко е супер с много малки изключения. Забелязах, че са използвали елементи от визията на ТВ7 от 2010г., но нищо чудно, все пак и тя е тяхно дело. Единствено не ми харесва менкането на цветовете на БНТ3 и БНТ4, тъй като това би объркало хората. Смяната на името на World, също е малко неудачно, можеха да оставят името и логото да бъде нещо подобно на тези (направени са от мен):



TV 81, относно лентите около логото, не ти ли напомнят поне малко на шапките на Първа и Втора програма (1974-1992)? Явно затова са го направили, за да има уж някаква носталгия за онези времена на Българската телевизия.
И не само шапката, върнали са и мелодията на По света и у нас от онова време. Grin https://bnt1.bnt.bg/bg/a/po-sveta-i-u-nas-emisiya-1200-10-septemvri-2018
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #743 on: 10 September 2018 16:48:03 »

Новата визия не е лоша.На новините в 12 липсват акцентите и студиото е същото,но ми се искаше нещо различно.Сега остава да видим и другите шапки и студия както и часовника в 20.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #744 on: 10 September 2018 18:23:42 »

Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #745 on: 10 September 2018 20:35:04 »


 В кръга на шегата.

Източник: Facebook
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #746 on: 10 September 2018 23:10:15 »

Часовника изглежда мега зле и от новите студия излъгаха и историята е вече без публика.Можеше поне нови студия на направят и има какво да се направи с шапката на новините и още от деня.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #747 on: 10 September 2018 23:20:04 »

Часовника изглежда мега зле и от новите студия излъгаха и историята е вече без публика.Можеше поне нови студия на направят и има какво да се направи с шапката на новините и още от деня.
И предишния, и сегашния часовник са хубави. Smiley И сега студиото на новините не е зле с новата визия, само осветлението трябва да оправят. Но според мен ще направят ново студио, поне в близката една година. Нямам представа защо не го направиха заедно със студиото на сутрешния блок, може би нямат достатъчно средства.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #748 on: 12 September 2018 15:33:55 »

Следващата събота (22 септември) от 21:00 до 22:45ч. ще се излъчи премиерният български филм "Врагове".
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #749 on: 13 September 2018 22:35:13 »

Промени в програмата на БНТ1:
- Бързо, лесно, вкусно: "Храна за душата" ще е всеки делник в 17:00 часа.
- Вечната музика-предаване за класическа музика и джаз с водещ Марио Николов всеки четвъртък от 23:30 часа.
- Шоуто на Греъм Нортън в неделя от 19:00 часа.
Авторът на новата визия на БНТ: Много вдигнахме летвата
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #750 on: 17 September 2018 11:12:32 »

Шоуто на Греъм Нортън с надписи, моля.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #751 on: 20 September 2018 17:59:04 »

Тарифата за октомври: https://p.bnt.bg/o/s/ostoinostena-shema-bg-eng-october-2018-313789.xls

Учудващо, но дори и през октомври "Най-хубавите години от нашия живот" няма да започне. Според първоначалните планове щеше да почне още този месец, но нямам идея защо толкова го отлагат.

Не присъстват също сериалите на БНТ "Денят на бащата", "Островът" и "Моля те, Нептуне!".

Не присъства и икономическото предаване "Плюс-минус", което уж трябваше да започне следващата седмица, но впрочем то не фигурира и в програмата за следващата седмица.

Единственото хубаво, което забелязах, е "Голямото рок междучасие", което ще бъде в неделя от 23:00ч. Силно се надявам това да е дългоочакваният втори сезон на предаването, който отлагат от миналата година.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #752 on: 28 September 2018 17:19:12 »

Във връзка с решение на Управителния съвет на БНТ от 27 септември 2018, съгласно което е отложена реализацията на формата „Най-добрите години от нашия живот” поради липса на финансов ресурс до края на настоящата финансова година, информираме участниците, подали предложения в конкурса за избор на изпълнителен продуцент, че същият е прекратен. Предложенията на участниците ще бъдат върнати на посочените от тях адреси с пощенска пратка.
Лошооо... Тази година в крайна сметка няма да има нов сезон на "Най-хубавите години от нашия живот", защото бюджета на БНТ не стига. Дано поне догодина успеят да направят втори сезон на предаването...
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #753 on: 28 September 2018 22:45:07 »

Аз си мислех,че ще е предавне и се потвърди.
Предаване за иновации стартира в ефира на БНТ тази неделя
И един въпрос какво стана със Радина Червенова и защо шапките на новините се излъчват със SD качество?
А и днес случайно пуснах нощни птици и на китарата стои старото лого като показаха дори и логото на канал 1.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #754 on: 30 September 2018 10:23:50 »

И един въпрос какво стана със Радина Червенова и защо шапките на новините се излъчват със SD качество?

Студиото на новините не е обновено и пулта им май е още в SD.
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #755 on: 30 September 2018 10:56:49 »

Сега забелязвам, че в делничните следобеди по БНТ 1 се излъчва Гимназия "Черна дупка". Някой знае ли до кой епизод са стигнали?
Report Spam   Logged
evgata
Говорител
****
Online Online

Posts: 542


« Reply #756 on: 01 October 2018 14:22:58 »

Сега забелязвам, че в делничните следобеди по БНТ 1 се излъчва Гимназия "Черна дупка". Някой знае ли до кой епизод са стигнали?
до 10 епизод са стигнали знам щото аз ги записвам
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #757 on: 03 October 2018 23:19:42 »

до 10 епизод са стигнали знам щото аз ги записвам

Супер, мерси! : )
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #758 on: 05 October 2018 14:48:23 »

От понеделник промяна в програмата на БНТ1
- 08:45 На този ден
- 08:50 Култура.БГ
- 09:45 100% будни
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #759 on: 06 October 2018 15:16:24 »

В днешния брой на вестник "Телеграф" има доста обширно интервю със собствениците на Dream Team Films Евтим Милошев, Иван Спасов и Габриел Георгиев. Засегната е и темата за новия сериал "Румбата, аз и Роналдо", като се споменава, че снимките ще приключат след няколко дни, а първият сезон ще е 8 епизода. Историята е за група деца, които си правят футболен отбор с цел да спечелят детски футболен турнир. Засега обаче не е ясно кога сериалът ще бъде излъчен по БНТ. Надявам се ако не зимата, то поне през пролетта БНТ най-накрая да почнат да си излъчват готовите сериали, защото до момента те стават цели 4 - "Румбата, аз и Роналдо", "Островът", "Моля те, Нептуне!" и "Денят на бащата". Вярно, че всичките са по 6-8 епизода, но ако са успешни, винаги може да се заснемат още. Smiley
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy