BG TV Talk
29 March 2024 18:07:25
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311658 times)
0 Members and 30 Guests are viewing this topic.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1000 on: 19 January 2020 10:45:55 »

Стаси Кара, бивш кадър от bTV, вече с новият псевдоним Станислава Айви, вероятно ще я спрягат от БНТ за водеща на една кино рубрика в "Денят започва с Георги Любенов". Ето гостуването й при Жоро Любенов по БНТ 1.
https://www.bnt.bg/bg/a/po-ptya-km-oskarite-zhurnalistt-stanislava-ayvi
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1001 on: 23 January 2020 20:10:54 »

БНТ вече има собствена телевизионна академия: http://news.bnt.bg/bg/a/tv-akademiya-shche-obuchava-bdeshchite-kadri-na-bnt

Въпреки обещаващото заглавие обаче това не е нищо особено. Просто са сключили договори с някои от най-големите ни университети за провеждане на стажове в телевизията. Това впрочем е хубаво начинание, вместо студентите да си пилеят времето в забутани кабеларки.
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1002 on: 24 January 2020 09:07:48 »

Някой гледа ли първият епизод на шоуто на Дони?

Аз му дадох шанс и резултатът беше доста questionable. Всичко изглеждаше адски недовършено, сетът беше много тъмен и неприветлив.

Шегите с робота бяха много плоски. Бих предпочел само Дони да го води.

Плюс бяха разговорите с гостите, които бяха наистина интересни, но като цяло, предаването има нужда от доста промени, особено ако планират да просъществува по - дълго от 1 сезон.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1003 on: 24 January 2020 09:37:14 »

Някой гледа ли първият епизод на шоуто на Дони?

Аз му дадох шанс и резултатът беше доста questionable. Всичко изглеждаше адски недовършено, сетът беше много тъмен и неприветлив.

Шегите с робота бяха много плоски. Бих предпочел само Дони да го води.

Плюс бяха разговорите с гостите, които бяха наистина интересни, но като цяло, предаването има нужда от доста промени, особено ако планират да просъществува по - дълго от 1 сезон.

Аз съм го гледал. Според мен не беше чак толкова зле. А иначе си прав за шегите с робота Питагор (това му е името). Ако се постараят да вложат малко повече креативност към робота и вмъкнат по-нови и разбираеми шеги, ще бъде по-свежо. И аз мисля, че гостите в първото издание (Кирил Маричков и Юлиян Вергов) са доста интересни, дано да се запази така оттук насетне. Но за сетът, където снимат предаването на Дони, си прав. Трябваше да го пооправят откъм дизайн, а също и да вмъкнат малко прожектори и осветление в него.

Аз силно се надявам, ако "Събота вечер с Дони" получи голям зрителски интерес преди края на пролетния ТВ сезон, да го подновят за втори сезон. Все пак може да се определя като по-добра алтернатива от досегашното предаване "Шоуто на Канала".
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1004 on: 25 January 2020 17:31:33 »

Аз съм го гледал. Според мен не беше чак толкова зле. А иначе си прав за шегите с робота Питагор (това му е името). Ако се постараят да вложат малко повече креативност към робота и вмъкнат по-нови и разбираеми шеги, ще бъде по-свежо. И аз мисля, че гостите в първото издание (Кирил Маричков и Юлиян Вергов) са доста интересни, дано да се запази така оттук насетне. Но за сетът, където снимат предаването на Дони, си прав. Трябваше да го пооправят откъм дизайн, а също и да вмъкнат малко прожектори и осветление в него.

Аз силно се надявам, ако "Събота вечер с Дони" получи голям зрителски интерес преди края на пролетния ТВ сезон, да го подновят за втори сезон. Все пак може да се определя като по-добра алтернатива от досегашното предаване "Шоуто на Канала".
Определено е по-добра алтернатива от "Шоуто на Канала", ама те и жанровете са различни. Жалко е, че всички вечерни шоута разчитат единствено на интервютата. Трябва да наблегнат на собствени оригинални рубрики, вместо да пълнят с интервюта до безкрай. Смешките с робота и на мен ми бяха малко тъпички, но пък скечът с актьорите ми хареса. А и всъщност поздравления, че са избрали непопулярни лица, вместо обичайните актьори, които обикалят камара телевизии. Хареса ми също оркестъра на предаването. "Клетва" звучеше доста интересно с цигулки.
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1005 on: 26 January 2020 09:33:55 »

Определено е по-добра алтернатива от "Шоуто на Канала", ама те и жанровете са различни. Жалко е, че всички вечерни шоута разчитат единствено на интервютата. Трябва да наблегнат на собствени оригинални рубрики, вместо да пълнят с интервюта до безкрай. Смешките с робота и на мен ми бяха малко тъпички, но пък скечът с актьорите ми хареса. А и всъщност поздравления, че са избрали непопулярни лица, вместо обичайните актьори, които обикалят камара телевизии. Хареса ми също оркестъра на предаването. "Клетва" звучеше доста интересно с цигулки.

Най - основната част на всички вечерни шоута са интервютата и интеракцията с гостите. Работата на сценаристите е да направят тези интеракции интересни. Дали ще е с игри, дали ще е с интересни въпроси, дали нещо друго няма значение.

Относно актьорите - да, хубаво е, че използват актьори от Театър Българска Армия. Но нека бъдем реалисти, дори и да искаха по - популярни лица, нямаше да могат да си го позволят, тъй като бюджетът едва ли е достатъчно голям.

Оркестъра е добра идея, но те някак си са невидими на фона на невзрачния и тъмен декор.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1006 on: 26 January 2020 22:47:22 »

Днес се излъчи последният вече заснет епизод на "Стани богат". От другият уикенд, няма повече да се излъчва по БНТ 1. Cry Ами, предстои да разберем по коя телевизия ще продължи тази популярна телевизионна игра. Undecided
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1007 on: 27 January 2020 10:25:14 »

Днес се излъчи последният вече заснет епизод на "Стани богат". От другият уикенд, няма повече да се излъчва по БНТ 1. Cry Ами, предстои да разберем по коя телевизия ще продължи тази популярна телевизионна игра. Undecided
Ами, нищо чудно да се завъне в "Нова". И без това им остават няколко слота, които не е ясно с какво ще запълнят.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1008 on: 27 January 2020 18:28:07 »

Дони сваля своето предаване поради засягане на организации подкрепящи хората с различна сексуална ориентация.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1009 on: 27 January 2020 20:42:14 »

Дони сваля своето предаване поради засягане на организации подкрепящи хората с различна сексуална ориентация.

Шегите бяха изключително безвкусни и абсолютно не на място. Не знам как някой би сметнал подобни "смешки" за забавни или подходящи през 2020г. Да не говорим, че в предаването имаше и blackface, което е недоумявам как въобще им е хрумнало да използват....
Report Spam   Logged

Hater by Design.
secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #1010 on: 27 January 2020 21:09:24 »

Оф, аман... то да те е страх да си отвориш устата вече, щото някой може да се засегне. То ако трябваше да се спира предаване всеки път когато някой е засегнат, предаването на Слави трябваше сигурно почти всяка вечер да го спират... стига толкова, чудо голямо че някой казал нещо си. Много обидчиви и чувствителни станаха някои хора. Grin
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #1011 on: 27 January 2020 21:55:45 »

На мен ми звучи като някакъв измислен претекст. Доста е слабичко това "шоу".
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1012 on: 28 January 2020 10:29:16 »

Дони сваля своето предаване поради засягане на организации подкрепящи хората с различна сексуална ориентация.
Жестоко... Това шоу защо въобще го почнаха, след като го спират след втория епизод... Grin Grin
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1013 on: 01 February 2020 16:16:42 »

"Събота вечер с Дони" от другата събота (08.02.2020г.) от 21:00 часа по БНТ 1. Така го пише в програмата на БНТ 1 за тогава. Undecided
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1014 on: 01 February 2020 17:19:41 »

"Събота вечер с Дони" от другата събота (08.02.2020г.) от 21:00 часа по БНТ 1. Така го пише в програмата на БНТ 1 за тогава. Undecided
По-скоро са забравили да го променят. Те и от днешната програма се сетиха да го махнат във вторник или сряда...
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1015 on: 02 February 2020 18:44:04 »

В момента тото-то по БНТ се води от златното момиче Ренета Камберова (състезателка по художествена гимнастика) и актьорът Игор Дамянов, който участва в предаването "100% Будни".

Доколкото разбрах, това е част от една нова кампания на Българския спортен тотализатор, в която тегленията на тиражите, които се излъчват всеки четвъртък и всяка неделя в 18:30 часа по БНТ 1, ще бъдат водени от двойки водещи, които са главно спортисти и популярни лица от спорта, театъра, киното и телевизията. Undecided
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1016 on: 05 February 2020 16:49:41 »

В момента никой от 4-те канала на БНТ няма лого на екрана.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1017 on: 12 February 2020 17:02:37 »

На 23 февруари (неделя) от 21:00ч. по "БНТ 1" премиерно ще се излъчи филмът "Малко късмет за по-късно". Той вече е малко старичък (от 2017г.), но все пак похвално, че ще го излъчат по телевизията, макар и по-късно от нормалното.

Малко по-рано през същия ден (от 16:20ч.) пак премиерно ще се излъчи късометражния филм Seen. Това вече си е наистина прясна премиера, защото филмът излезе през лятото на миналата година.

Иначе БНТ май са купили някакво количество нови късометражни филми, защото Seen не е единствената премиера. Преди 10-ина дни излъчиха премиерно и "Съновидеца", който също излезе миналата година. Ако наистина са купили повечко късометражни филми, пак адмирации, понеже по телевизиите много рядко се излъчва такъв тип кино. В последните години No Blink почнаха да качват доста късометражки, но за съжаление по-голямата част от тях все още могат да се видят само по фестивали.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1018 on: 27 February 2020 01:00:26 »

БНТ тръгна като частните телевизии с водещите на времето. Тук всички бяха с образование подходящо за времето. След Ева Кикерезова сега някакво момче завършило НАТФИЗ се подвизава в прогнозата. От старият екип липсват хора за сметка на други.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1019 on: 29 February 2020 12:37:02 »

"Светът на жестовете" - новата версия на специализираното предаване за хора с увреден слух, с водещ Надежда Мирчева.
От петък (06.03.2020г.) в 15:00 часа по БНТ 1.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy