BG TV Talk
29 March 2024 16:07:01
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311618 times)
0 Members and 28 Guests are viewing this topic.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1040 on: 14 April 2020 17:21:57 »

Има и още нещо ново - всеки делник от 19:00 до 20:00ч. ще има някакво предаване "Питай БНТ". Засега обаче няма никаква информация за него.

Може би ще е някакво предаване тип Q&A, щом е такова името му. Даже видях, че ще почне от понеделник, 20 април, тъй че се съмнявам да пуснат повече информация за това въпросно предаване, чието име "Питай БНТ" е добро, поне така мисля. Може би ще ни изненадат, кой знае! Roll Eyes

Ще го гледам, когато почва да се излъчва другата седмица. Вие как мислите че ще изглежда това предаване?
Лично аз мисля, че ще е както вече казах - Q&A предаване. Но може да е нещо друго.

Ще ми стане интересно каква ще му е концепцията. Grin
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #1041 on: 14 April 2020 17:52:51 »

*малко извън темата*
БНТ и ютубърката Flora са се кооперирали, тъй като тя качи спонсориран post в Instagram за приложението и сайта на По света и у нас. Интересен маркетингов ход на БНТ, но концепцията на видеата на Flora е главно усмиване на българската политика. Препоръчвам ви да прегледате канала й.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1042 on: 15 April 2020 14:10:34 »

Подобно на "Нова" БНТ също са почнали да свалят водещи от екран. За момента това са Александра Гюзелева и Димитър Стоянович, които бяха водещи на "Култура.БГ". Водещ на предаването остава само Ана Ангелова. https://www.ploshtadslaveikov.com/aleksandra-gyuzeleva-i-dimitar-stoyanovich-svaleni-ot-ekran/
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1043 on: 15 April 2020 15:08:31 »

Подобно на "Нова" БНТ също са почнали да свалят водещи от екран. За момента това са Александра Гюзелева и Димитър Стоянович, които бяха водещи на "Култура.БГ". Водещ на предаването остава само Ана Ангелова. https://www.ploshtadslaveikov.com/aleksandra-gyuzeleva-i-dimitar-stoyanovich-svaleni-ot-ekran/

Ъм, spike, не искам да ти правя забележка и да те ядосвам с каквото и да е било, но да ти кажа, че първото име на водещата на "Култура.БГ" Анна Ангелова е с две Н-та. Не ти се карам, само ти казвам. Спокойно!

А иначе малко е странно с тези съкращения на служители в БНТ и Нова ТВ, и то по време на извънредно положение. Доколкото разбрах е поради финансови причини, но дано да са временни до поне 13 май. Undecided

Не знам дали и в bTV планират да съкратят хора.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1044 on: 15 April 2020 16:16:18 »

Ъм, spike, не искам да ти правя забележка и да те ядосвам с каквото и да е било, но да ти кажа, че първото име на водещата на "Култура.БГ" Анна Ангелова е с две Н-та. Не ти се карам, само ти казвам. Спокойно!

А иначе малко е странно с тези съкращения на служители в БНТ и Нова ТВ, и то по време на извънредно положение. Доколкото разбрах е поради финансови причини, но дано да са временни до поне 13 май. Undecided

Не знам дали и в bTV планират да съкратят хора.
В статията е написана с едно Н и мислех, че така й е името. Grin

Иначе съкращения има и в другите телевизии, но просто са на хора зад кадър. "Нова" явно са предвиждали да свалят хора от ефир, щом наемаха нови още в началото на извънредното положение.
Report Spam   Logged

megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #1045 on: 15 April 2020 16:58:35 »

Предложили граждански договор на Марио Гаврилов, той напуснал.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1046 on: 15 April 2020 18:45:14 »

Ами, БНТ е една от малкото телевизии, в които хората са на трудови договори. В 90% от останалите (включително "ьТВ" и "Нова") хората са масово на граждански договори. За съжаление явно и БНТ натам са се ориентирали... Undecided На запад също практиката е да се работи на граждански договори, но тук да си на граждански договор е равносилно на това да си безработен. Нито се признава за стаж, нито работодателят плаща осигуровки на работниците си, а да не говорим, че в извънредни времена като сега, те махат на секундата и не получаваш никакви обезщетения... Undecided
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #1047 on: 16 April 2020 02:46:17 »

В статията пише,че Бизнес.Бг ще има нова водеща от телевизията. Явно за това го пише другата седмица отново предаването. Не се сещам кой ще го води предаването.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1048 on: 16 April 2020 11:04:57 »

Съкращенията, според много хора, далеч не са поради финансови причини около Covid - 19. БНТ не зависи от реклами, че да няма как да си продаде рекламното време, а Култура.БГ е едно от най - добрите им и гледани предавания.

Били са му вдигнали мерника, както и на тези, които бачкат там от доста време. Сега просто са имали и извинение да ги освободят.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1049 on: 16 April 2020 16:53:43 »

В статията пише,че Бизнес.Бг ще има нова водеща от телевизията. Явно за това го пише другата седмица отново предаването. Не се сещам кой ще го води предаването.
В последния ден преди Великденските празници БНТ са пуснали информация, че новата водеща на "Бизнес.БГ" ще е Илина Бисерова, която досега водеше "По света и у нас": https://www.bnt.bg/bg/a/ilina-biserova-e-novoto-litse-na-biznesbg

Има информация и за предаването "Питай БНТ": https://www.bnt.bg/bg/a/pitay-bnt-e-novoto-predavane-v-efira-na-bnt1

Водещи ще са Нора Шопова и Драгомир Драганов, а в самото предаване ще се канят различни експерти, към които зрителите ще могат да задават въпросите си.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #1050 on: 16 April 2020 17:01:02 »

Е това предаване питай БНТ ще е поредната говорилня, но тук ще се чуват въпроси на зрителите.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #1051 on: 16 April 2020 17:20:12 »

Нора Шопова ще интересно попълнение в БНТ. Чудно ми е как са успяли да я привлечат след като напусна NOVA.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1052 on: 16 April 2020 18:35:37 »

В последния ден преди Великденските празници БНТ са пуснали информация, че новата водеща на "Бизнес.БГ" ще е Илина Бисерова, която досега водеше "По света и у нас": https://www.bnt.bg/bg/a/ilina-biserova-e-novoto-litse-na-biznesbg

Има информация и за предаването "Питай БНТ": https://www.bnt.bg/bg/a/pitay-bnt-e-novoto-predavane-v-efira-na-bnt1

Водещи ще са Нора Шопова и Драгомир Драганов, а в самото предаване ще се канят различни експерти, към които зрителите ще могат да задават въпросите си.

Е това предаване питай БНТ ще е поредната говорилня, но тук ще се чуват въпроси на зрителите.

Нора Шопова ще интересно попълнение в БНТ. Чудно ми е как са успяли да я привлечат след като напусна NOVA.

Та, ще кажа някои неща относно тези промени и новото предаване от понеделник другата седмица:

1. Тези от телевизията-майка БНТ какво са помислили? Да махат Марио Гаврилов и вместо него да сложат жена, която работи в обществената телевизия като водеща на новините, макар да не се появява на екран постоянно? Huh? Амиии....  Undecided Ще видим как ще се справи Илина Бисерова в това нейно ново амплоа като водещ на икономическо предаване.

2. Колегата pesho е прав. "Питай БНТ" ще е поредната говорилня, каквато е "Още от деня", но зрителските въпроси към гостите (експертите) са едно изключение. Ще видим как ще се справят Драго Чая и Нора Шопова като водещи. А иначе е малко странно Драго да води това предаване, "Клуб История.БГ" (тв играта на предаването "История.БГ", която в момента не се излъчва всеки последен понеделник от месеца, защото знаете каква е причината) и другото петъчно "БНТ на 60".

3. Нора Шопова от началото на месец април е в екипа на БНТ, която е отговорна за идеята за това ново предаване. А аз мислех, че няма да се занимава с телевизия, защото нейния приятел работи като юрист, поне така разбрах. Предполагам, че телевизията-майка е причината самата Нора да се махне от NOVA.
Към Ivaylo15: Е как? Уменията й привлякоха вниманието на хората от БНТ и я поканиха тук. Това е! Wink

Ами това са мойте мнения относно поредните нужни/ненужни промени в тази телевизия. Поправете ме, ако съм сгрешил нещо в това, което съм казал дотук.

Съжалявам, че ми отне време да напиша коментар върху тези изброени от мен неща.

Сега да видим как ще реагират NOVA, когато Нора Шопова се мести в обществената конкуренция на Емил Кошлуков. Grin
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1053 on: 16 April 2020 18:50:47 »

Та, ще кажа някои неща относно тези промени и новото предаване от понеделник другата седмица:

1. Тези от телевизията-майка БНТ какво са помислили? Да махат Марио Гаврилов и вместо него да сложат жена, която работи в обществената телевизия като водеща на новините, макар да не се появява на екран постоянно? Huh? Амиии....  Undecided Ще видим как ще се справи Илина Бисерова в това нейно ново амплоа като водещ на икономическо предаване.

2. Колегата pesho е прав. "Питай БНТ" ще е поредната говорилня, каквато е "Още от деня", но зрителските въпроси към гостите (експертите) са едно изключение. Ще видим как ще се справят Драго Чая и Нора Шопова като водещи. А иначе е малко странно Драго да води това предаване, "Клуб История.БГ" (тв играта на предаването "История.БГ", която в момента не се излъчва всеки последен понеделник от месеца, защото знаете каква е причината) и другото петъчно "БНТ на 60".

3. Нора Шопова от началото на месец април е в екипа на БНТ, която е отговорна за идеята за това ново предаване. А аз мислех, че няма да се занимава с телевизия, защото нейния приятел работи като юрист, поне така разбрах. Предполагам, че телевизията-майка е причината самата Нора да се махне от NOVA.
Към Ivaylo15: Е как? Уменията й привлякоха вниманието на хората от БНТ и я поканиха тук. Това е! Wink

Ами това са мойте мнения относно поредните нужни/ненужни промени в тази телевизия. Поправете ме, ако съм сгрешил нещо в това, което съм казал дотук.

Съжалявам, че ми отне време да напиша коментар върху тези изброени от мен неща.

Сега да видим как ще реагират NOVA, когато Нора Шопова се мести в обществената конкуренция на Емил Кошлуков. Grin
В прессъобщението за "Бизнес.БГ" пише, че Илина има известен икономически опит:
Quote
Тя е журналист от 14 години и последните десет са в БНТ, като репортер и водещ. Нейни теми са социалните, икономическите и финансовите.
***
„В БНТ имах възможността да подготвям две рубрики - едната беше посветена на онези икономически новини, които остават извън новините. Стремях се да представям един по-задълбочен ъгъл върху темите, защото в новините невинаги остава време за такъв поглед. А втората рубрика бе с по-социална насоченост - „Твоите права“ в защита на правата на хора, ощетени след фалит на техните работодатели“, казва за себе си Илина.

И малко извън темата - тази Илина на колко години е аджеба?!? Grin Grin Изглежда на 25-6, а има 14-годишен стаж като журналист... Grin Grin

А за "Питай БНТ" - добре е да има предаване, в което зрителите да задават въпроси. Не се сещам да има друго подобно в българския ефир, освен онова по "7/8", но там гостуват певци, докато тук темите ще са сериозни.

Иначе интересно какво ще стане с онази игра "Звездни войни", която уж щеше да е всеки делник от 19:00ч. То е ясно, че сега не е времето за игри, но ако това предаване все пак стартира, ще трябва да е в друг слот.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1054 on: 16 April 2020 19:30:29 »

В прессъобщението за "Бизнес.БГ" пише, че Илина има известен икономически опит:

Ами, щом казваш... Но само аз ли мисля, че Марио Гаврилов се справя добре в темите за икономика и пари? Странно. Undecided

Иначе интересно какво ще стане с онази игра "Звездни войни", която уж щеше да е всеки делник от 19:00ч. То е ясно, че сега не е времето за игри, но ако това предаване все пак стартира, ще трябва да е в друг слот.

Може би "Звездни войни" ще го пазят за началото на лятото, както направиха bTV миналото лято с "Игрите на звездите" ("Петък вечер и звездите помагат") с Катето Евро, та нищо чудно самата актриса да е водеща на такова подобно предаване, но в обществената медия, да се чудят с какви шоута ще заменят Джаро и "Стани богат". Grin

Малко Offtopic: Чудя се дали "Игрите на звездите" по bTV ще има нов сезон, или самата ТВ игра е ползвана само за запълване на дупки извън телевизионните сезони, така да се каже, защото го заснеха през 2016 година, но го излъчиха три години по-късно през 2019 година?
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #1055 on: 16 April 2020 19:31:23 »

Илина 2009 г. започна  в БНТ като репортер. Към 2017 правеше рубрика в сутрешният блок Твоите права,които са кратки репортажи. След това я пуснаха на късните новини като след това я прехвърлиха и на други. Има опит от 2005 г. като журналист във Варна и на мен ми харесва как води емисията.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1056 on: 16 April 2020 19:55:27 »

Илина 2009 г. започна  в БНТ като репортер. Към 2017 правеше рубрика в сутрешният блок Твоите права,които са кратки репортажи. След това я пуснаха на късните новини като след това я прехвърлиха и на други. Има опит от 2005 г. като журналист във Варна и на мен ми харесва как води емисията.

Също така, Илина Бисерова е родом от Варна, откъдето тя започва своя журналистически път, и до ден днешен все още работи като журналист, но в БНТ от 2009 година насам в различни роли като репортер и после като автор на две бивши рубрики в "По света и у нас" и водеща на късните емисии на медията през 2017 година, както pesho вече спомена от статията за самата нея в Уикипедия.

Мисля, че тя е много хубава и красива. Roll Eyes Съжалявам, не се сдържах.

Всъщност, има и още жени, които работят в БНТ, някои от тях работят там от много време, като Надя Обретенова (понякога води следобедните новини и в момента водеща на "Още от деня"), Нора Арсова (следобедните новини), Анна Ангелова (Култура.БГ), Цветелина Абрашева (Спортните новини), Тони Рапонска (от БНТ 2), Поли Златарева (водеща на "Още от деня" и понякога води следобедната емисия на БНТ) и Мира Добрева (преди водеше новините на БНТ, после беше автор на рубрика в бившето предаване "Чай" с Драго Чая, а в момента и автор на нейно предаване "Отблизо с Мира Добрева", но е външна продукция на нейна продуцентска къща). Но има и млади жени, които също работят в БНТ, като Христина Христова, Илина Бисерова, Марина Матева и Филипа Иванова (от бившия екип на БНТ 2).
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1057 on: 17 April 2020 21:07:43 »

По време на премиерата на "Снимка с Юки" по БНТ 1 са сложили специална екранна графика, и на нея пише "Премиера" (горе вляво на екрана до емблемата). Значи те най-накрая са се сетили да вмъкнат такова нещо, когато излъчват премиерни филми. Ето снимка:



Извинявам се за качеството също така. Аз нямам IPTV платформа, за да го заснема това, затова го снимах със телефон.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1058 on: 18 April 2020 13:56:44 »

По време на премиерата на "Снимка с Юки" по БНТ 1 са сложили специална екранна графика, и на нея пише "Премиера" (горе вляво на екрана до емблемата). Значи те най-накрая са се сетили да вмъкнат такова нещо, когато излъчват премиерни филми. Ето снимка:



Извинявам се за качеството също така. Аз нямам IPTV платформа, за да го заснема това, затова го снимах със телефон.
Ами, този надпис "Премиера" май тръгна от нишовите канали, ама е хубаво все пак и националните да го ползват. За момента това май са само "БНТ 1" и "Нова". По "ьТВ" не съм виждал такъв надпис.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1059 on: 19 April 2020 12:01:16 »

Детски мини-сериал на Евтим Милошев "Румбата, аз и Роналдо" - скоро по БНТ 1

В момента въртят анонси за самия сериал.

EDIT (към 13:13 часа): Също така, концертът на Деси Добрева, който излъчват в момента по БНТ 1, се е излъчвал по bTV в първия ден на новата 2020 година. Много странно. Undecided
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy