BG TV Talk
29 March 2024 15:44:52
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311610 times)
0 Members and 23 Guests are viewing this topic.
sisi 2007
Потребител
*
Online Online

Posts: 68


« Reply #1160 on: 07 September 2020 18:20:03 »

Изглежда, че новото Студио 3 на БНТ вече е готово. Cool


Малко са изкопирали масата от bTV, но иначе е добре направено.  Smiley
Report Spam   Logged

itsacringe#1877
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1161 on: 07 September 2020 20:03:10 »

Също така с обновеното Студио 3, новините на БНТ "По света и у нас" от днес са с нова визия.
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1162 on: 07 September 2020 20:08:32 »

Също така с обновеното Студио 3, новините на БНТ "По света и у нас" от днес са с нова визия.
Харесва ми новото студио на БНТ. Много добре е направено и прилича на истинско модерно новинарско студио на високо ниво, а не като това на бТВ - като обърнати и разтеглени телефони.... И визията на новините ми харесва много.

Не знам за вас, но усещам, че БНТ лека-полека се модернизира и дано да продължат в същия дух и за в бъдеще.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1163 on: 07 September 2020 21:07:09 »

БНТ 1 - По света и у нас - в обновеното Студио 3 и с нова визия от 07.09.2020г.
https://drive.google.com/file/d/1ZDmdivztnUN_Y4QLzbAsjiOuhwZj64jV/view?usp=sharing

Записът в този линк е мой. Казвам ви го в случай че ме питате откъде е.

Утре ще запиша малко от новата визия на сутрешния блок на БНТ, което вече ще е със старото и оригиално име "Денят започва". Дано да успея да стана преди 6:00 часа, за да не го изпусна! Grin
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1164 on: 07 September 2020 21:57:02 »

Имам големи забележки към новото студио. На масата на водещите надписа на новините можеше вместо платно набръчкано да е видеостена. Пода пред голямата видеостена е целия на петна или надран. Шапката можеше повече да се постараят. За спорта и времето също трябваше нови шапки. Оказва се, че пак студиото ще е едно и само масите ще се сменят. Студиото на 100% будни е интересно, но ще го видим.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1165 on: 08 September 2020 06:39:17 »

Както обещах снощи:

БНТ 1 - Денят започва 2020 (08.09.2020г.)
https://drive.google.com/file/d/1D-yg41fSadxw4QIcizUCL9CmHL-b65eb/view?usp=sharing
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #1166 on: 08 September 2020 14:38:58 »

Аз пък мога да похваля БНТ за визията и графичната опаковка на "Денят започва". Много напомня на американските сутрешни предавания, а концепцията доста се доближава до тяхната. А относно обновената визия на "По света и у нас" мога да каже, че вече ми втръсна от тези глобуси в шапките...
И ако има някой, работещ в БНТ като motion дизайнер, който чете форума, мога да кажа едно: ХОРА РАЗКАРАЙТЕ ГИ ТЕЗИ ГЛОБУСИ от шапките на новините, използвайте нещо различно. Ако не сте достатъчно оригинални, надградете някоя чужда опаковка. Smiley
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1167 on: 08 September 2020 15:18:10 »

Студиото на 100% Будни много ми хареса. Шапката на предаването определено не е моята. На една от камерите се видя, че ползват тези от Олимпиадата в Рио. България в 60 минути ще е от студио 6, а това от 16:40 в студио 3. Що се отнася до шапката на Денят започва можеше да е по дълга с повече снимки. Масата е интересна и хубава. Предаването Библиотеката вече е понеделник от 23:30 на запис. Ще се ползва и студиото на РТВЦ Пловдив за някаква рубрика. Турските новини ползват старата визия на новините.
Ако някой успее да изтегли програмата на БНТ2 за следващата седмица, моля да сподели дали се завръщат и техните предавания.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1168 on: 08 September 2020 15:38:39 »

И ако има някой, работещ в БНТ като motion дизайнер, който чете форума, мога да кажа едно: ХОРА РАЗКАРАЙТЕ ГИ ТЕЗИ ГЛОБУСИ от шапките на новините, използвайте нещо различно. Ако не сте достатъчно оригинални, надградете някоя чужда опаковка. Smiley

Offtopic: Всъщност в шапката на новините на bTV също има глобус, който до някаква степен може да се определи като допълнителен ефект към новинарските шапки. При "Новините на NOVA" е различно обаче, като там не използват глобус, а ползват всякакви изображения и графични елементи, което до някаква степен се определя като нещо оригинално.

На мен пък ми харесва да има 3D анимиран глобус в новинарските шапки на БНТ и bTV. Според мен те придават повече живост и определят идентичността им с точност и перфекционизъм. Разбирам, че ти е омръзнало от глобуси в шапките на новините, и затова уважавам твоето мнение. Всяка телевизия у нас, която излъчва новини, сама определя каква графична опаковка да се използва от такъв вид, независимо дали ползват глобуси или други графични елементи.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #1169 on: 08 September 2020 15:59:45 »

Всичко изглежда добре от студио докъм визия и на трите предавания, имам само забележка върху шапката на "По света и у нас", която не ми изглежда много динамична. "Последният печели" също не е зле, дано има същият успех като на "Стани богат".
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1170 on: 08 September 2020 18:31:19 »

Относно глобусът - това е запазена марка на "По Света и У Нас", така че не виждам причина защо да го махат. Стои си перфектно там.

Не знам на колко години е колегата Ivaylo15, но има нещо наречено традиция, на което голяма част от зрителите държат Smiley

Относно "Последният Печели" - предаването е копие на американското Jeopardy с щипка от тук и от там от разни други предавания. Бих казал, че е доста динамично и интересно. Орлин Горанов се справя доста успешно с воденето. Дано имат успех.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1171 on: 08 September 2020 19:28:31 »

Относно "Последният Печели" - предаването е копие на американското Jeopardy с щипка от тук и от там от разни други предавания. Бих казал, че е доста динамично и интересно. Орлин Горанов се справя доста успешно с воденето. Дано имат успех.

Определено "Последният печели" е една интересна и забавна телевизионна игра. Според мен такива ТВ игри като тази са изключителна рядкост в българския телевизионен ефир (не броя "Семейни войни" по Нова ТВ). Имам чувството, че това предаване "Последният печели" ще повтори успеха, който имаше "Стани богат" от 2018-та до 2020-та година (през този период се излъчваше по БНТ 1, но преди това от 2001-ва до 2014-та година се излъчваше по Нова телевизия). И двамата водещи са идеални за такива ТВ игри - Джаро, тоест Михаил Билалов, прощавайте Grin, и Орлин Горанов.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1172 on: 08 September 2020 22:52:26 »

Предаването за международни новини от 16,40 използва старата музика от Света е 7. Доста ми хареса, като човек не следящ международни новини. България в 60 минути доста слабо ми се стори. Векилска още не е научила пода на студио 6 и щеше да падне по едно време. Картите, които показват можеше да не са от гугъл. Още от деня отново е в студио 3 като неговият сет е пред огромната видеостена. Там пода е мръсен или надран. На заден фон си личи новата графика на предаването, която липсва в шапката. Жестовите новини вече са в 18 като там се е завърнал и спорта. 
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1173 on: 09 September 2020 20:09:57 »

Текста във lower third плочките на "По света и у нас" от днес е обновен, но малко са го сплескали. Буквите в заглавията и изреченията почти се сливат един до друг. Толкова ли не могат да ползват по-тънък шрифт поне за по-малкия текст след заглавието, или да пооправят интервала на целия текст? Доколкото виждам, пробват нещо с текстовите плочки на новините, но нещо май не им се получава, незнайно защо. Undecided

Подредбата на плочков текст я имаше на новините в 18:00 часа и в момента по време на централните новини в 20:00 часа.

Между другото, икономическото предаване "Бизнес.БГ" се завръща на 16-ти септември. Защо в днешната програма на БНТ 1 за 9-ти септември присъства това предаване от 21:00 часа, въпреки че се завръща от другата сряда, е пълна мистерия за мен.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1174 on: 15 September 2020 20:04:39 »

Виждам, че вече на някои от микрофоните на репортерите на БНТ са сложени червени ветробрани с логото на БНТ 1.

По-добри са от онова руло, смятащо се за кубче за микрофон. Някои микрофони все още са с брандираните рула (включително и на репортерите от регионалните ТВ центрове на националната телевизия).
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1175 on: 16 September 2020 12:09:01 »

Вчера гледах предаването на Митко Павлов и честно казано доста ми хареса. Определено е добро преимущество, че са привлекли в екипа Поли Христова (Пополина Вокс от "Господари на ефира"). Продуцент на предаването иначе е някаква фирма Nutrica Digital или иначе казано Владимир Михайлов и Радослав Димитров, които също не ми говорят нищо като имена. Явно Дони се е отказал от спечеления конкурс и съответно са приели проекта на втората фирма в конкурса.

Гледах също и "Последният печели", но честно казано ми беше скучничко. Така и не разбрах какво печелят участниците, след като победят в съответния епизод.

И накрая малко информация за следващата седмица - на 22 септември (вторник) ще се излъчат премиерно два български филма. Единият е игралният "Жажда", който ще е от 21:00ч., а другият - документалният "Рокендрол", който ще е от 22:35ч., веднага след "Жажда".
Report Spam   Logged

paveltrendafilov
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 15



WWW
« Reply #1176 on: 16 September 2020 19:48:30 »

Вчера гледах предаването на Митко Павлов и честно казано доста ми хареса. Определено е добро преимущество, че са привлекли в екипа Поли Христова (Пополина Вокс от "Господари на ефира").
Да, и аз го гледах. Беше наистина забавно. Smiley
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1177 on: 23 September 2020 15:01:39 »

БНТ продължават с премиерите на български филми. След като вчера излъчиха "Жажда" и "Рокендрол", следващата неделя (4 октомври) от 21:00ч. ще излъчат "Мълчанието на сестра ми". Честно казано досега не бях чувал за филм с такова заглавие, но ще го видя какво представлява.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1178 on: 03 October 2020 13:37:32 »

И следващата седмица по БНТ отново ще има премиерен български филм! В събота (10 октомври) от 23:15ч. ще се излъчи "Христо".
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1179 on: 03 October 2020 16:11:25 »

И следващата седмица по БНТ отново ще има премиерен български филм! В събота (10 октомври) от 23:15ч. ще се излъчи "Христо".

Този филм е от 2016 година, а доколкото гледам и преди се е излъчил по БНТ 1. Пълното му заглавие е "Христо Ботйов - българският гений". Защо го отбелязаха като премиера за другата събота, въпреки първото му излъчване да е от преди 4 години, не е ясно.

И още нещо - тази неделя (4 октомври 2020г.) предаването "БГ версия" се завръща (вероятно) с нов сезон от 23:00 часа, пак по БНТ 1, като в първото издание от новия сезон ще участват Орлин Горанов (който освен, че е певец, той е и водещ на телевизионната игра "Последният печели", излъчваща се всеки делник по същата телевизия) и музикалната група "Акага".
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy