BG TV Talk
28 March 2024 15:32:06
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311258 times)
0 Members and 23 Guests are viewing this topic.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1220 on: 16 January 2021 20:26:33 »

БНТ със специална програма за клетвата на 46-ия американски президент Джо Байдън.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1221 on: 18 January 2021 13:34:39 »


 Пусках аудиото и е доста забавно  Grin
„Заглавие: бънцъ със специална програма за клетвата на американския президент“
а „БНТ1“ го чете като „бен тедно“
Малко странно как са направили гласа специално за БНТ, а не са нагласили точно тази абревиатура да чете коректно  Grin
Което ме кара да мисля, че не е баш специално за БНТ направен гласа, а просто са решили в последствие да се договорят.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1222 on: 23 January 2021 20:05:49 »

Много добре са направили средата на масата на водещите на "По света и у нас" (емисията в 20:00 часа, която върви в момента). Че даже в началото на емисията след акцентите са направили така, че да показват имената на водещите в средата й. Значи БНТ и "Нова" могат така, но bTV - никак.

Признавам си - много съм впечатлен от това, което са направили от националната телевизия. Така показват, че студиото им е на високо ниво. Wink
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #1223 on: 23 January 2021 20:42:51 »

Много добре са направили средата на масата на водещите на "По света и у нас" (емисията в 20:00 часа, която върви в момента). Че даже в началото на емисията след акцентите са направили така, че да показват имената на водещите в средата й. Значи БНТ и "Нова" могат така, но bTV - никак.

Признавам си - много съм впечатлен от това, което са направили от националната телевизия. Така показват, че студиото им е на високо ниво. Wink
bTV определено могат, стига да искат. Явно за тях е по-добре водещите им да се представят сами.  Smiley

Иначе е чудесно, че БНТ явно са намерили пари за екран за масата, изглежда много по-добре от онова платно, което използваха. Беше ужасно.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1224 on: 25 January 2021 12:41:39 »

Следващата неделя (24 януари) от 21:00ч. премиерно ще се излъчи българският филм "Живи комини".
С разочарование установих, че програмата е била променена и снощи вместо премиерния филм "Живи комини" са излъчили "Посоки". Надявам се все пак в близко време да излъчат и "Живи комини".
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1225 on: 29 January 2021 20:25:50 »

Другата неделя (7 февруари) от 21:00ч. в програмата отново пише, че ще има премиера на българския филм "Живи комини". Дано този път наистина го излъчат.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1226 on: 30 January 2021 17:47:54 »

Другата неделя (7 февруари) от 21:00ч. в програмата отново пише, че ще има премиера на българския филм "Живи комини". Дано този път наистина го излъчат.

Също така от другата неделя ще има ново предаване по БНТ 1 "Мисия: Вдъхновител", всяка неделя от 18:30 часа.

EDIT (31.01.2021г.): И от другият уикенд, предаването "Денят започва с Георги Любенов" се връща към нормалното времетраене от есенния ТВ сезон, тоест от 8:00 до 11:00 часа. Днес за последно е от девет до единайсет часа.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1227 on: 31 January 2021 11:44:32 »

Също така от другата неделя ще има ново предаване по БНТ 1 "Мисия: Вдъхновител", всяка неделя от 18:30 часа.

EDIT (31.01.2021г.): И от другият уикенд, предаването "Денят започва с Георги Любенов" се връща към нормалното времетраене от есенния ТВ сезон, тоест от 8:00 до 11:00 часа. Днес за последно е от девет до единайсет часа.
Сега видях, че има и още една промяна - предаването "Смяна на местата" се прехвърля от "БНТ 2" в "БНТ 1". От идната седмица то вече ще се излъчва всеки четвъртък от 23:30ч. по "БНТ 1". Лично според мен тази промяна не е много удачна, защото досега предаването вървеше всяка сряда от 21:30ч. по "БНТ 2". В крайна сметка и двата канала имат еднакво покритие, та не виждам какъв е смисълът да бутнат предаването от идеалния в късния праймтайм.

https://bnt.bg/news/daniela-serdanova-s-predavane-po-bnt-1-291272news.html
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1228 on: 31 January 2021 12:19:27 »

Сега видях, че има и още една промяна - предаването "Смяна на местата" се прехвърля от "БНТ 2" в "БНТ 1". От идната седмица то вече ще се излъчва всеки четвъртък от 23:30ч. по "БНТ 1". Лично според мен тази промяна не е много удачна, защото досега предаването вървеше всяка сряда от 21:30ч. по "БНТ 2". В крайна сметка и двата канала имат еднакво покритие, та не виждам какъв е смисълът да бутнат предаването от идеалния в късния праймтайм.

https://bnt.bg/news/daniela-serdanova-s-predavane-po-bnt-1-291272news.html

Това, че двата канала имат еднакво покритие не означава абсолютно нищо. Всичко е въпрос на позициониране в пакетите на операторите. При мен БНТ2 е на 61 позиция. БНТ е, както обикновено, на първа. Шансовете някой да гледа предаването, макар и в късния прайм тайм, са ,много по - големи, когато се излъчва по основния канал, отколкото по канал, който при мен е сложен между БНТ4 и телевизиите на БСП и Атака.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1229 on: 31 January 2021 13:16:56 »

Това, че двата канала имат еднакво покритие не означава абсолютно нищо. Всичко е въпрос на позициониране в пакетите на операторите. При мен БНТ2 е на 61 позиция. БНТ е, както обикновено, на първа. Шансовете някой да гледа предаването, макар и в късния прайм тайм, са ,много по - големи, когато се излъчва по основния канал, отколкото по канал, който при мен е сложен между БНТ4 и телевизиите на БСП и Атака.


Така е, но пък и хората, които гледат телевизия в 23:30ч., са значително по-малко от тези в 21:30ч. Иначе при мен "БНТ 2" хич не е назад като позиция. Сложен ми е на 4-ти канал между "Нова" и "Европа", като даже е HD версия.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1230 on: 01 February 2021 19:55:40 »

Новините покрай БНТ не спират! Предаването "Библиотеката" още от днес има нова концепция и нова водеща. Това е Анна Ангелова, която преди водеше "Денят започва": https://bnt.bg/news/anna-angelova-stava-vodesht-na-bibliotekata-po-bnt-1-291372news.html

Освен това в днешния епизод на "Още от деня" е гостувал Емил Кошлуков, но за съжаление целият разговор беше съсредоточен около предстоящата предизборна кампания: https://bnt.bg/news/predizvikatelstvata-pred-obshtestvenata-televiziya-govori-generalniyat-direktor-emil-koshlukov-291394news.html

Казвам "за съжаление", понеже очаквах да съобщи и някакви пролетни проекти, като например минисериалът "Порталът", който беше заснет в края на 2020г. и скоро би трябвало да го излъчат. Той обаче е едва 6 епизода, та нищо чудно да го оставят чак за след изборите.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1231 on: 04 February 2021 21:06:37 »

Малко странно. В момента водеща на "Питай БНТ" е Анна Ангелова (водеща на "Култура.БГ" и отскоро водеща на "Библиотеката"). Причината е, че Мира Добрева е възпрепятствана от здравословни проблеми.

Анна ще води предаването само за този четвъртък, от другия Мира Добрева пак ще е водеща.

И в момента по БНТ 1 липсва екранното й лого (с изключение на надписа "на живо").

Update: Екранното лого на БНТ 1 отново е на мястото си.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1232 on: 24 February 2021 16:30:39 »

БНТ може да спре играта "Последният печели" заради антисемитски цитат
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #1233 on: 25 February 2021 00:00:37 »

Много неприятна и неловка ситуация. Изявлението на Орлин Горанов и екипа на предаването в началото на днешния епизод:
Целият екип е санкциониран, а редакторският екип е освободен. Не мисля, че ще спрат предаването, при положение, че е най-рейтинговото в ефира на БНТ.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1234 on: 27 February 2021 11:23:08 »

Погледнете тези снимки на текстовете в някои от предаванията на БНТ и ми кажете според вас дали това е нормално:





Снимките са от новините "По света и у нас" и предаванията "България в 60 минути" и "Денят започва с Георги Любенов" (анонсът за днешния епизод)

Този шрифт, който ползват в момента, го виждам почти навсякъде извън телевизията, и въобще не се вписва в настоящото графично оформление на националната телевизия. Трябва да използват Montserrat (шрифта, който БНТ ползват от 2018 г. насам), не този вече втръснал Arial шрифт.

Я да видим дали някои от БНТ следи нашият форум. Ето линк, откъдето да изтеглят шрифта Montserrat:
https://fonts.google.com/specimen/Montserrat
Безплатно може да се тегли оттук.

А ако не искат да го изтеглят, да изтеглят шрифта Roboto. Tой пак е във Google Fonts, на кирилица е, по-добър е от Arial, и в момента се използва в сайта на БНТ.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #1235 on: 27 February 2021 12:28:49 »

Този шрифт, който ползват в момента, го виждам почти навсякъде извън телевизията, и въобще не се вписва в настоящото графично оформление на националната телевизия. Трябва да използват Montserrat (шрифта, който БНТ ползват от 2018 г. насам), не този вече втръснал Arial шрифт.
Като човек, занимаващ се с дизайн и ТВ графика, мога да споделя, че Montserrat не е най-добрият шрифт за дълги текстове, каквито са тези в плочките на предаванията. По-скоро Roboto. Иначе, аз съм фен на шрифтовете с българска кирилица, а не руска (разлики при главните букви няма, само при малките има). SP Arial е опроделено по-добър от нормалния Arial. Тук може да го видите как изглежда приложен: https://televisionbg.wixsite.com/televisionnews
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1236 on: 27 February 2021 20:36:19 »

Като човек, занимаващ се с дизайн и ТВ графика, мога да споделя, че Montserrat не е най-добрият шрифт за дълги текстове, каквито са тези в плочките на предаванията. По-скоро Roboto. Иначе, аз съм фен на шрифтовете с българска кирилица, а не руска (разлики при главните букви няма, само при малките има). SP Arial е опроделено по-добър от нормалния Arial. Тук може да го видите как изглежда приложен: https://televisionbg.wixsite.com/televisionnews

Прав си. SP Arial е по-добър от обикновения Arial (между другото, намерих SP Arial в един уебсайт и си го изтеглих на компютъра си). Докато нормалния Arial е представен само със руска кирилица, SP Arial (който ти спомена) е представен с българска кирилица, подобно на Montserrat.

В някои компютърни програми като например Paint.NET и Inkscape шрифтовете Montserrat и SP Arial са представени с българска кирилица.

Аз имам Microsoft PowerPoint от пакета Office и тук шрифта Montserrat е с руска кирилица вместо българска. Обаче SP Arial шрифта във PowerPoint е представен с българска кирилица, явно защото съм изтеглил българска версия на самия шрифт.

Във програмата за редактиране и правене на видеа Vegas Pro, шрифта Montserrat също е представен със руска кирилица.

Други шрифтове, като Kelson Sans, имат отделни кирилизирани версии както за руска, така и за българска кирилица, и че Vegas Pro и Microsoft Office спазват тези типографически норми и си ги представят в техните съответни кирилизирани варианти отделно.

И на всичкото отгоре, Kelson Sans може да се изтегли от този сайт безплатно (преди да си го изтеглиш обаче, ако го нямаш все още де, трябва да си въведеш твоя имейл адрес):
https://www.fontfabric.com/fonts/kelson-sans/

Малко извън темата за БНТ, но нищо.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #1237 on: 28 February 2021 23:03:43 »

От утре (1 март) сутрешният блок "Денят започва" е с нов начален час - 5:55. Тоест БНТ отново ще започват най-рано. Нищо чудно скоро да стигнем немците, които почват в 5:30.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1238 on: 04 March 2021 17:39:44 »

От утре (1 март) сутрешният блок "Денят започва" е с нов начален час - 5:55. Тоест БНТ отново ще започват най-рано. Нищо чудно скоро да стигнем немците, които почват в 5:30.

Ами те винаги почват първи рано сутрин преди bTV и Nova. Те нарочно промениха началния час на сутрешния им блок с опит да надхитрят основната ТВ конкуренцията, която превзе часовото място на БНТ. Само ми е интересно как всички хора, които са част от екипа на "Денят започва" (в това число главната водеща, водещият на сутрешната спортна емисия преди 7:00 часа, водещата/водещият на новините в сутрешния блок, синоптика/синоптичката, която казва прогнозата за времето, редакторите, продуцентите, изпълнителният продуцент и др.), се подготвят преди ефир и то много рано сутрин. Лягат ли си по-рано вечерта?

Малко е прекалено това ранно ставане сутрин преди ефир, ама какво да се направи. А знаете какво казват: "Ранно пиле, рано пее". Wink

Между другото утре (05.03.2021г.) предаването "България в 60 минути" ще е с времетраене 30 минути. Причината е, че в 17:30 часа ще излъчват встъпителни клипове за предстоящите избори на 4-ти април тази година. Поне за утре да прекръстят това предаване на "България в 30 минути", ако искат де. Grin

От понеделник (08.03.2021г.) всеки делник от 16:00 часа ще излъчват диспути за тазгодишните избори, като съответно предаването "Бързо, лесно, вкусно" ще се мести с два часа по-рано, тоест ще е от 14:00 часа.

И от тази събота (06.03.2021г.) всеки ден (понеделник до неделя) след централните новини на "По света и у нас" в 20:30 часа ще има рубрика за тазгодишните избори "Гласовете на България", като в събота и неделя ще е на мястото на рубриките "Европейци" и "След новините".

Също така тази неделя (07.03.2021г.) ще стартира ново предаване по БНТ 1 "Открий ме". Водеща ще е актрисата Мариана Миланова и ще се излъчва всяка неделя от 15:30 часа.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #1239 on: 04 March 2021 17:58:51 »

Само ми е интересно как всички хора, които са част от екипа на "Денят започва" (в това число главната водеща, водещият на сутрешната спортна емисия преди 7:00 часа, водещата/водещият на новините в сутрешния блок, синоптика/синоптичката, която казва прогнозата за времето, редакторите, продуцентите, изпълнителният продуцент и др.), се подготвят преди ефир и то много рано сутрин. Лягат ли си по-рано вечерта?
Доколкото ми е известно, водещите, продуцентът, редакторът и хората от апаратната стават около 3:00-3:30 сутринта. Темите за предаването се подготвят предната вечер, като трябва да са готови до 19:30-20:00, за да може да се пусне промото на предаването. Ако се случи нещо извънредно посред нощ, не се добавя. Иначе сутрешните спортни новини са същите като тези от късната емисия (с редки изключения, предполагам). Графиките на прогнозата за времето се подготвят предния ден, а в БНТ дори не се правят от водещата, а от монтажистите.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy