BG TV Talk
28 March 2024 12:16:19
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311218 times)
0 Members and 11 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1320 on: 05 September 2021 14:23:45 »

Офтопик: Тъй като аз съм човек, който е фен на шоуто и следи международен фен форум, свързан с него, та причината според мен е че когато от Sony Pictures Entertainment им връчиха т.нар. "библия" на шоуто (в която е описано всичко - кой графичен пакет трябва да се използва, а те са няколко, какви да са правилата на играта, декори, осветление, елементи на играта и т.н.) на bTV им се налага сигурно да следват точно нея, според която по всяка вероятност трябва да следват и новата линия графики и декори (изначално въведени във Великобритания през 2018 г.). И може би затова им се налага да закупуват нови декори, за да следват "новият дизайн". В момента той се прилага и в Щатите, Израел, Уругвай, Индия, Хърватия и т.н., а нищо чудно да навлезе и в България. А декорите, останали наследство от БНТ, са част от старата дизайнерска линия графики и декори, използвана на родна земя до 2020 г. Но пък може bTV да купят част от тях и да направят микс между новия и класическия дизайн. Тук прилагам линк към въпросния форум с една тема за примерен дизайн на студиото на "Стани богат", създаден от моя милост, за да видите какво имам предвид: https://millionairefans.net/thread/4389/idea-studio-bulgarian-wwtbam-sketchup

П.С. Тъй като поне аз имам какво още да разказвам относно шоуто, а то не е малко, мисля че тези неща около "Стани богат" трябва да отидат в отделна тема във форума. И всеки, който има мнение, информация и други неща, свързани с шоуто, да се пишат в тази тема.
То хубаво, че в някои страни е въведен нов декор, но във всички държави ли той трябва да е напълно еднакъв? В чужди издания на "Маскираният певец" и "Като две капки вода" например декорите са по-различни от нашите, пък не виждам тук да правят промени.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1321 on: 06 September 2021 09:10:47 »

От днес "100% Будни" е с ново лого, нова визия и обновено студио. За новата визия много са заимствали от графичния облик на "Лято с БНТ", което за мен си е добре.

Новото интро на "100% Будни": https://drive.google.com/file/d/1K8VID5qabJkk8NpGapeC_AQyhz_-tEDM/view?usp=sharing
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1322 on: 06 September 2021 18:38:42 »

Старата визия беше за мен по-добра. И да от Лято с БНТ са оставили доста декор. На Култура БГ новото студио е ужасно. И тях ги пратили в 6то студио като имат разни елементи. Идея си нямам, защо ги махнаха от 3то, в което от събота целият под е с мокет.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1323 on: 06 September 2021 19:07:10 »

Старата визия беше за мен по-добра. И да от Лято с БНТ са оставили доста декор. На Култура БГ новото студио е ужасно. И тях ги пратили в 6то студио като имат разни елементи. Идея си нямам, защо ги махнаха от 3то, в което от събота целият под е с мокет.
Цялото БНТ е в ремонт от известно време. Доколкото знам скоро ще ремонтират 6то студио. Имаха идея да слогат разни подвижни видеостени и тем подобни.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1324 on: 07 September 2021 08:58:24 »

Новината за Деси Добрева наистина не е пусната в официалния сайт на БНТ, но гледам, че я има на доста места, които не бих определил като жълти медии. Все пак в близките дни трябва да се появи и официално инфо.

Певицата Деси Добрева ще бъде водещ на новото предаване "Музика безкрай" от другата сряда (15.09.2021г.). Официално потвърдено от програмния директор на БНТ Маргарита Александрова, която беше гост в "Денят започва" по БНТ 1.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1325 on: 07 September 2021 21:49:35 »


Към това пода на 6то студио е ужасен. Векилска и Още от деня имат нови маси.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1326 on: 08 September 2021 19:16:14 »

На мен ми прави впечатление това, че от новия сезон на "Последният печели" по БНТ 1 вече показват верните отговори на зададените към участниците въпроси, след като участниците отговарят или всички четири участници не могат да отговарят.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1327 on: 08 September 2021 22:19:23 »

На мен ми прави впечатление това, че от новия сезон на "Последният печели" по БНТ 1 вече показват верните отговори на зададените към участниците въпроси, след като участниците отговарят или всички четири участници не могат да отговарят.
То и преди Орлин Горанов казваше верния отговор. Сега вече го показват и на графиката на екрана ли?
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1328 on: 08 September 2021 22:53:16 »

То и преди Орлин Горанов казваше верния отговор. Сега вече го показват и на графиката на екрана ли?

Да. Smiley
Report Spam   Logged
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #1329 on: 11 September 2021 17:45:56 »

Студиото на "Говори сега" изглежда много добре.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1330 on: 11 September 2021 18:02:27 »

Студиото на "Говори сега" изглежда много добре.
Графиките и студиото наистина са много добре изпипани. Иначе студиото е "Хачо Бояджиев" (там където са "По света и у нас", "Денят започва" и др.) Осветлението ми прави впечетление, супер е.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1331 on: 12 September 2021 10:56:57 »

От днес "Отблизо" е с нови декори и вероятно нова графична визия и Мира Добрева отново е основна водеща.
EDIT: С нова графична визия е, и е на живо.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1332 on: 21 September 2021 23:19:45 »

Вероятно от последната седмица има промяна в плочката за надписи в новините. В малкото квадратче при надписите вместо постоянно да пише По света и у нас, то се сменя според новината. Ако е нещо за политика слагат картинка и пише Формулата на властта. Ако пиша, че повече по темата е в сайта им слагат компютърче.
Светът на жестовете вече се прави в студио 6 и има нова шапка.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1333 on: 30 September 2021 01:09:54 »

Направих грешката да гледам един от епизодите на това чудо "Музика безкрай" и мисля, че няма да повторя.

Замисълът е добър, но изпълнението куца здраво.

Сценографията е ужасяваща, предаването прекъсва за реклами без никакво предупреждение, без никакви cue - та от водещата. Звукът на моменти е ужасяващ, какви тонрежисьори работят в този екип, не знам. И каква е тази супер нелепа публика, които седят там и пият уж вино и танцуват, а са на по 15 - 17 години.

Всичко изглежда като зле скалъпена новогодишна програма, която обаче ще се повтаря всяка седмица.

Деси Добрева има минимално участие в шоуто. Повечето от него е заето от музика, и по - добре.

Като цяло, не мисля, че ще има втори сезон.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1334 on: 07 October 2021 17:45:00 »

БНТ са започнали снимките на нов минисериал "Аз и моите жени": https://bnt.bg/news/zapochnaha-snimkite-na-seriala-az-i-moite-zheni-298975news.html

Като гледам, голяма част от екипа е от "Братя", та вероятно пак Краси Ванков е продуцент. Търсих в нета за повече информация, но за съжаление нищо не намерих. Нямам спомен и на конкурса през коя година е одобрен въпросният сериал. Иначе ще е 6 епизода и е предвиден за излъчване през пролетта на 2022г.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1335 on: 21 October 2021 18:23:04 »

След няколко месечно прекъсване на 31 октомври в неделната българска киновечер на БНТ отново ще се излъчи премиерен филм. Това е "Моторът" от 2017г., който честно казано не ми говори абсолютно нищо като заглавие. Хем следя подробно българската киноиндустрия, но за този филм нищо не съм чул.

Другата новина е, че "БНТ на 60" вече се води от Мира Добрева: https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/10303539
Драго Драганов остава в екипа като редактор. Странно иначе защо това предаване все още върви, след като БНТ вече е почти на 62 години. Grin
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1336 on: 23 October 2021 19:49:34 »

БНТ загуби един от най-талантливите си хора - Филип Петков
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1337 on: 08 November 2021 15:39:12 »

Деси Добрева вече не е водеща на "Музика безкрай":

Предаването продължава да се излъчва, но просто концепцията му е променена и вече няма водещ.
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1338 on: 09 November 2021 11:23:16 »

Деси Добрева вече не е водеща на "Музика безкрай":

Предаването продължава да се излъчва, но просто концепцията му е променена и вече няма водещ.

Както споделих по - горе, Деси имаше абсолютно минимално участие и липсата й няма да се усеща въобще. Реализацията на предаването на моменти, обаче, е трагично.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1339 on: 10 November 2021 14:54:38 »

БНТ придоби правата за безплатно ефирно излъчване на Зимните и Летните олимпийски игри
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy