BG TV Talk
29 March 2024 00:11:02
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311381 times)
0 Members and 29 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1340 on: 16 November 2021 17:00:31 »

Следващата неделя (28 ноември) от 21:00ч. премиерно ще се излъчи българският филм "Сцени от живота на една актриса". Явно си се връщат към традиционната премиера в последната неделя на месеца.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1341 on: 23 November 2021 18:32:43 »

БНТ променя програмата си в Деня на национален траур утре

За утре няма да има "Последният печели" от 19:00 часа, на негово място ще се излъчва документален филм.

Дано за утре да използват черните версии на логата на БНТ-тата на екран, както "Нова" правеха по време на дни на траур.

Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1342 on: 13 December 2021 11:00:59 »

"Последният печели" със специално коледно издание на Бъдни вечер (24 декември 2021 г.) от 19:00 часа по БНТ 1.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1343 on: 15 December 2021 09:22:54 »

"Последният печели" със специално коледно издание на Бъдни вечер (24 декември 2021 г.) от 19:00 часа по БНТ 1.
То заслужава да бъде част и от новогодишната програма. Afro
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #1344 on: 15 December 2021 14:26:32 »

То заслужава да бъде част и от новогодишната програма. Afro
Тази година също БНТ залага на хубава програма.
Quote
В Новогодишната вечер телевизията ще излъчи много скечове, смях и буйни ритми в „Световна щръклица“. Зрителите на БНТ ще изпратят старата и ще влязат в новата година със специалното издание на „Нова година с Музика безкрай“, в което най-големите звезди на българската популярна музика пеят златните си хитове.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1345 on: 15 December 2021 19:29:05 »

Тази година също БНТ залага на хубава програма.
Ами, миналата година не бях кой знае колко очарован от тази щръклица, но дано тази година им се е получило по-добре. Все пак се надявам и на някой специален и по-дълъг епизод на "Последният печели".
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1346 on: 17 December 2021 09:14:08 »

Все пак ето я и официалната статия за празничната програма: https://bnt.bg/news/koledata-po-bnt-nastroenie-i-veselie-za-vseki-v-semeistvoto-301389news.html

Следващата неделя (26 декември) от 20:30ч. премиерно ще се излъчи българският филм "Далеч от брега".
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #1347 on: 21 December 2021 10:26:39 »

Малко новини от БНТ:
Някакво ново момче води времето в 18. С него стават 5 водещите, защото и Балинска води някой път.
Студио 6 е минало леко ремонтче. Основно е с нов под.
За новата година програмата е както следва:
20:30 Световна щръклица
22:30 Нова година с „Музика безкрай“, която продължава до 01:30. Ще бъде прекъсната от словото на президента.
На 24ти от всички предавания ще има Последният печели и новини в 12 и 20. Всичко друго е във ваканция. Това се повтаря и на 27ми. Доста от предаванията са пуснати ваканция и ще се завърнат в началото на януари.
БНТ ще предложи обзор на новините, но и на спортните вести в 2 отделни издания.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1348 on: 22 December 2021 18:09:22 »

Малко новини от БНТ:
Някакво ново момче води времето в 18. С него стават 5 водещите, защото и Балинска води някой път.
Студио 6 е минало леко ремонтче. Основно е с нов под.
За новата година програмата е както следва:
20:30 Световна щръклица
22:30 Нова година с „Музика безкрай“, която продължава до 01:30. Ще бъде прекъсната от словото на президента.
На 24ти от всички предавания ще има Последният печели и новини в 12 и 20. Всичко друго е във ваканция. Това се повтаря и на 27ми. Доста от предаванията са пуснати ваканция и ще се завърнат в началото на януари.
БНТ ще предложи обзор на новините, но и на спортните вести в 2 отделни издания.


Въпросното ново момче, което води времето по БНТ 1 в 18:00 часа, е Тодор Беров. Не знам какво е правил този човечец преди, но мисля, че се справя окей като синоптик.

Обзорът на новините е на 30 декември (другият четвъртък) от 20:30 с водещ Аделина Радева.

Лично аз се надявах да има специален новогодишен "Последният печели" и продължение на "Нова година с БНТ", не че нямам нищо против "Музика безкрай", то пак става за новогодишна програма.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1349 on: 23 December 2021 09:02:47 »


На 24ти от всички предавания ще има Последният печели и новини в 12 и 20. Всичко друго е във ваканция. Това се повтаря и на 27ми. Доста от предаванията са пуснати ваканция и ще се завърнат в началото на януари.


Другата седмица от вторник до четвъртък (28 до 30-ти декември 2021 г.) "Денят започва" от 6:55 до 9:00, само че водеща ще е Мариана Векилска, която по принцип води "България в 60 минути" в делниците, обаче самото предаване няма да го има в последната седмица на тази година.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1350 on: 24 December 2021 12:28:43 »

Е, все пак днес ще има специално издание на "Последният печели": https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/10536073

Участници ще са Георги Любенов, Мария Илиева, Тити Папазов и Люба Пашова. Дано за 31 декември също да са предвидили такова специално издание.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1351 on: 24 December 2021 17:00:09 »

От 8-ми януари по БНТ 1, повторение на мини-сериалът "Порталът" всяка събота и неделя от 19:00 часа.

И дано днешното коледно издание на "Последният печели" за тази година да не стане изгубена медия (lost media).
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1352 on: 24 December 2021 21:13:34 »

От 8-ми януари по БНТ 1, повторение на мини-сериалът "Порталът" всяка събота и неделя от 19:00 часа.

И дано днешното коледно издание на "Последният печели" за тази година да не стане изгубена медия (lost media).
Какво имаш предвид с тази "изгубена медия"?
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1353 on: 24 December 2021 21:38:16 »

Какво имаш предвид с тази "изгубена медия"?

Имам предвид този коледен епизод да не бъде пренебрегван и забравен от БНТ, сякаш никога не е съществувал, но тъй като вече е качен на сайта им, се радвам, че не е напълно изгубен. Затова такива специални издания като на "Последният печели" не бива да изчезват от нашето полезрение и да са напълно забравени, никога да не видят бял свят отново.

Лично аз съм бил свидетел на всякакви изгубени медии, като филми, сериали, предавания, Интернет видеа, видео игри, анимации, реклами, книги, че даже и музика, но рано или късно, някои изгубени медии се намират и стават достъпни за широката публика отново, с надеждата да бъдат винаги достъпни за бъдещите години и поколения и да не бъдат загубени отново. За тези неща има сайтове, които описват всякакви видове изгубена медия, като The Lost Media Wiki например.

Знам, че това е малко извън темата във форума, но се надявам да ме разберете за какво точно говоря.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1354 on: 25 December 2021 10:41:50 »

Имам предвид този коледен епизод да не бъде пренебрегван и забравен от БНТ, сякаш никога не е съществувал, но тъй като вече е качен на сайта им, се радвам, че не е напълно изгубен. Затова такива специални издания като на "Последният печели" не бива да изчезват от нашето полезрение и да са напълно забравени, никога да не видят бял свят отново.

Лично аз съм бил свидетел на всякакви изгубени медии, като филми, сериали, предавания, Интернет видеа, видео игри, анимации, реклами, книги, че даже и музика, но рано или късно, някои изгубени медии се намират и стават достъпни за широката публика отново, с надеждата да бъдат винаги достъпни за бъдещите години и поколения и да не бъдат загубени отново. За тези неща има сайтове, които описват всякакви видове изгубена медия, като The Lost Media Wiki например.

Знам, че това е малко извън темата във форума, но се надявам да ме разберете за какво точно говоря.
Е, да се надяваме, че БНТ няма да станат обидчиви като частните медии и този епизод да потъне в забрава, ако някой от участниците напусне обществената медия и отиде в някоя конкурентна. Grin
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1355 on: 04 January 2022 15:08:33 »

Брех... гледам програмата за другата седмица и не мога да повярвам на очите си... На 15 януари (събота) в 21:00ч. пише "Събота вечер с БНТ"! Shocked Shocked Shocked

След 7 месеца отсъствие явно вечерното шоу на БНТ се завръща в ефир. Остава да видим дали ще има някакви промени откъм декор, водещ, концепция и т.н.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1356 on: 04 January 2022 22:00:01 »

Брех... гледам програмата за другата седмица и не мога да повярвам на очите си... На 15 януари (събота) в 21:00ч. пише "Събота вечер с БНТ"! Shocked Shocked Shocked

След 7 месеца отсъствие явно вечерното шоу на БНТ се завръща в ефир. Остава да видим дали ще има някакви промени откъм декор, водещ, концепция и т.н.

Да, сега видях. Наистина неочаквана изненада!

Дано това завръщане не е пак повторения на минали епизоди на шоуто (дано не е така, моля ви, БНТ, моля ви 🥺).
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1357 on: 08 January 2022 15:14:58 »

Сега видях, че фенското лого, което направих за БНТ 4К, не изглеждаше добре както беше. Връщам си думите обратно относно това, че взех градиентите от "4К" логото, защото цветовете на логото над него не са поставени както трябва. Затова реших да го подобря малко, за да бъде като лого за 4К канал - градиентът е оправен, като той вече е като базовото лого под първоначалната версия на БНТ 4К логото.



Ето и друга версия, вече със градиент е и правоъгълникът, където са инициалите "БНТ".



Черпих малко вдъхновение от лого на турската TRT 4K.


Супер се е получило. Едва ли обаче ще ползват нещо такова, защото се дублира малко с логото на БНТ4.
Напълно е възможно даже изобщо да не ползват различно лого, а както е в момента – SD и HD канала да са с еднакво лого.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1358 on: 08 January 2022 17:31:26 »

Супер се е получило. Едва ли обаче ще ползват нещо такова, защото се дублира малко с логото на БНТ4.
Напълно е възможно даже изобщо да не ползват различно лого, а както е в момента – SD и HD канала да са с еднакво лого.
Ами за мен е пълна идиотщина да се ползват различни лога за канали с еднаква програма и различна резолюция, както правят много телевизии с HD и 4К версиите си. Айде, да кажем, че 4К тепърва ще навлиза сред телевизиите, но е напълно ненужно да се фукат с HD в логото си, при положение, че вече почти всички телевизии са HD. Grin
Report Spam   Logged

monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1359 on: 08 January 2022 21:38:07 »

Айде, да кажем, че 4К тепърва ще навлиза сред телевизиите, но е напълно ненужно да се фукат с HD в логото си, при положение, че вече почти всички телевизии са HD. Grin
Така е Grin  Може да са си правили някакви проучвания и на хората да им харесва. Като го гледаш отдалече телевизора, особено и ако недовиждаш особено, няма как да разбереш, че е HD, освен ако не ти кажат Cheesy

А като слагат „HD“ в логото на канал, самото лого заема повече място, съответно получаваш „по-малко“ картина, така да се каже. На БНТ ми харесва, че няма HD в надписа.
Не разбирам само защо са решили да сложат надпис „online“ в левия горен ъгъл на онлайн излъчването на БНТ 1.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy