BG TV Talk
29 March 2024 02:17:29
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311409 times)
0 Members and 16 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1360 on: 09 January 2022 15:33:08 »

Така е Grin  Може да са си правили някакви проучвания и на хората да им харесва. Като го гледаш отдалече телевизора, особено и ако недовиждаш особено, няма как да разбереш, че е HD, освен ако не ти кажат Cheesy

А като слагат „HD“ в логото на канал, самото лого заема повече място, съответно получаваш „по-малко“ картина, така да се каже. На БНТ ми харесва, че няма HD в надписа.
Не разбирам само защо са решили да сложат надпис „online“ в левия горен ъгъл на онлайн излъчването на БНТ 1.
Надписа "online" може би се появява от самия плеър. Иначе относно HD надписа - на цифровата телевизия HD каналите са си кръстени с HD в името, освен това се появява и информация с резолюцията на самия канал, тъй че лесно можеш да видиш дали е HD.
Report Spam   Logged

monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1361 on: 10 January 2022 15:42:56 »

Надписът "online" може би се появява от самия плеър.
Не е от плеъра, вграден е във видеото, и е само при БНТ 1 и БНТ 3. Няма го при БНТ 2, БНТ 4 и БНТ 1 Субтитри (плеърът е един и същ).

Иначе относно HD надписа - на цифровата телевизия HD каналите са си кръстени с HD в името, освен това се появява и информация с резолюцията на самия канал, тъй че лесно можеш да видиш дали е HD.
Така е, за по-грамотните хора е излишно и в логото да им се казва, че каналът е HD. Затова казах, че може би са си направили някакво проучване  Grin

(Преди време като БНТ 3 беше БНТ HD, каналът при операторите предполагам е имал и SD версия, тогава по името не е могло да се прецени дали е HD)
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1362 on: 11 January 2022 17:27:03 »

HD версиите на БНТ-тата в момента са бъгнати, и то тежко. SD версиите не са засегнати.

Ако се чудите дали проблемът е от вашия кабелен оператор, не е от него.

EDIT: Вече е оправено. Обаче проблемът май не е в централата на телевизията, а в оператора ми. Не знам дали при останалите оператори беше така.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1363 on: 12 January 2022 09:12:05 »

Изглежда, че завръщането на "Събота вечер с БНТ" се отлага за... другата събота. Grin

Шегата настрана, тази събота по БНТ 1 ще дават "В кадър" (преди беше всяка сряда) в 21:00 с два документални филма, съответно "Графити от Златния век" и "Одисеята Македония".

Другата събота (22 януари) по програма се завръща вечерното шоу (може него да го няма и тогава, кой знае Undecided).
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1364 on: 13 January 2022 20:58:35 »

Изглежда, че завръщането на "Събота вечер с БНТ" се отлага за... другата събота. Grin

Шегата настрана, тази събота по БНТ 1 ще дават "В кадър" (преди беше всяка сряда) в 21:00 с два документални филма, съответно "Графити от Златния век" и "Одисеята Македония".

Другата събота (22 януари) по програма се завръща вечерното шоу (може него да го няма и тогава, кой знае Undecided).
Няма да се учудя, ако пак го отложат. Уж трябваше да се завърне в края на октомври, после в началото на ноември и впоследствие тотално изчезна от програмата... Undecided
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1365 on: 16 January 2022 15:53:35 »

Владо Пенев ще бъде свещеник в нов сериал на БНТ: https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/10656259

В статията не е уточнено за кой сериал става въпрос. Възможно е да е "Аз и моите жени", чиито снимки почнаха преди 3 месеца, но пък той ще е едва 6 епизода, та най-вероятно вече е заснет.

Другият вариант е да става въпрос за някой от последните одобрени сериали - "Вина" или "Войната на буквите":

Миналата седмица се е провела сесията за филмови и телевизионни проекти на БНТ и ето кои са одобрените:

· Телевизионен семеен сериал – 12 епизода по 54 минути.

1. „ВИНА“ – продуцент ЕТ „Оникс” с представител Юри Цолов - на първо място с 83,43 точки.
Сценарист: Симеон Шварц
Режисьор: Виктор Божинов

· Телевизионен сериал - 12 епизода по 54 минути, екранизация по класически или съвременни български литературни произведения.

1. „ВОЙНАТА НА БУКВИТЕ“ – продуцент „Мидуест” ООД с представител Габриел Георгиев - напърво място с 86,43 точки.
Сценарист и режисьор: Светослав Овчаров

· Пълнометражен игрален филм – с времетраене 85 минути, екранизация по класически или съвременни български литературни произведения.

1. „ДЯДО ВЪЛЮ“ – продуцент „Бъръ Филм” ООД с представител Владимир Андреев -на първо място с 83,86 точки.
Сценарист и режисьор: Георги Дюлгеров

· Игрален филм – дебют – с времетраене 27 минути, на младежка тематика.

1. „ЧЕТИРИ ДОСТОВЕРНИ ИСТОРИИ ЗА ЕДНА АБСУРДНА ВЕЧЕР“ – продуцент ”Мирамар филм” ООД с представител Светлана Танева - на първо място с 60,86 точки.
Сценаристи: Нели Димитрова, Георги Димитров
Режисьор: Георги Димитров

2. „ВРЪЗКА“ – продуцент ”Мач Прайм Филмс” ООД с представител Георги Маринов - на второ място с 57,00 точки.
Сценаристи: Пламен Николов, Александра Боишина
Режисьор: Александра Боишина

· Документален филм – дебют – с времетраене 27 минути, фокусиран върху национални и регионални исторически процеси и личности.

1. „СЪДИЯТА ИВАН ВАЗОВ“ – продуцент ”Профотон” ЕООД с представител Цветан Недков - напърво място с 63,57 точки.
Сценарист: Силвия Недкова
Режисьор: Димитър Геновски

2. „ЖИВОТО ЗЛАТО НА БЪЛГАРИЯ“ – продуцент ”Прайм Груп Интернешънъл” ЕООД с представител Цветелин Димитров - на второ място с 56,14 точки.
Сценарист и режисьор Вилма Стоянова

Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1366 on: 17 January 2022 06:52:51 »

От днес "Денят започва" (делничния сутрешен блок) с нова визия.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1367 on: 17 January 2022 10:19:02 »

Новата визия за стените в студиото е ок. Но тази промяна е оставила предаването без хубава шапка. Може би и други предавания да минат с освежена визия. Но пролетния сезон за БНТ ще започне след олимпиадата. Но е интересно вече 2 седмици новините в 20 са само с 1 водещ. Марина Матева още не е водила. При 100% будни водещите се редуват. Явно и в новините е така, но е тъпо ако се пазят от короната. До сега нищо не им пречеше и си бяха по двама.
Report Spam   Logged
TV Novinite
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 28


« Reply #1368 on: 17 January 2022 13:24:29 »

Графиката е по модел на американските/западните. И аз много я харесах, но след това разбрах, че е стокава, в което всъщност няма нищо лошо. Иначе единственото нещо, което не ме кефи много много е плочка. А ето и линкче към сайта с графиката: https://videohive.net/item/morning-report/19223664
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1369 on: 17 January 2022 17:29:37 »

Късното вечерно шоу на обществената телевизия „Събота вечер с БНТ“ се
завръща на екран тази събота (22 януари) в 21:00 ч. със своя втори
сезон. Много забавление и срещи с популярни личности очакват зрителите в
студиото, а водещ на предаването става актьорът Ники Станоев.

Доколкото си спомням, има опит като водещ. Преди беше ко-водещ на "Това е цената" по bTV.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1370 on: 17 January 2022 18:34:37 »

Ники Станоев е голям пич и е много забавен. Дано му се получи, но като цяло жалко за Митко Павлов. Надявам се да получи ефир на друго място, защото много, ама много го бива.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1371 on: 18 January 2022 16:38:16 »

Късното вечерно шоу на обществената телевизия „Събота вечер с БНТ“ се
завръща на екран тази събота (22 януари) в 21:00 ч. със своя втори
сезон. Много забавление и срещи с популярни личности очакват зрителите в
студиото, а водещ на предаването става актьорът Ники Станоев.

Доколкото си спомням, има опит като водещ. Преди беше ко-водещ на "Това е цената" по bTV.

Ето го и промото: https://bnt.bg/news/lyubo-kirov-i-nevyana-vladinova-v-sabota-vecher-s-bnt-22012022-302321news.html

Мен лично Ники Станоев хич не ме кефи и БНТ само губи от това, че са махнали Митко Павлов. Дано скоро се появи в друго шоу, както е споменал и TopCat. Иначе това предаване "Това е цената" беше страшен провал. Ако не се бъркам, имаше само 2 или 3 епизода...

Впрочем следващата неделя (30 януари) в 21:00ч. премиерно ще се излъчи българският документален филм "Живот от живота". Доста странно според мен, понеже в този слот обичайно въртят само игрални филми.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1372 on: 18 January 2022 19:37:18 »

Ники Станоев е голям пич и е много забавен. Дано му се получи, но като цяло жалко за Митко Павлов. Надявам се да получи ефир на друго място, защото много, ама много го бива.
Мен лично Ники Станоев хич не ме кефи и БНТ само губи от това, че са махнали Митко Павлов. Дано скоро се появи в друго шоу, както е споменал и TopCat.

Да, много жалко за Митко Павлов, че пак няма да води шоуто. Той беше наистина добър като водещ на предаването, даже беше страхотен водещ, и аз се надявам Митко отново да получи свое шоу в друга телевизия.

Пък и нямам нищо против Ники Станоев като цяло, аз мисля, че е също добър. А освен че е актьор, той също е бил водещ в различни предавания в различни телевизии. Бил е в БНТ (където отново ще е там и ще води "Събота вечер с БНТ" от тази събота), ББТ (като водещ на музикално предаване), GTV (сега bTV Comedy) като е участвал на рубрика в "Нешоуто на Нед", отдавна закритата TV7 (участвал е в комедийното шоу "Нашенци") и bTV, както беше споменато по-горе. Също така е и известен стенд-ъп комик.

Нека видим как ще върви "Събота вечер" по БНТ с Ники Станоев и после ще коментираме. Wink

П.П.: Надявам се "Nutrica Films" отново да са продуценти на "Събота вечер с БНТ", както при първият му сезон с Митко Павлов.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1373 on: 19 January 2022 10:48:25 »

Да, много жалко за Митко Павлов, че пак няма да води шоуто. Той беше наистина добър като водещ на предаването, даже беше страхотен водещ, и аз се надявам Митко отново да получи свое шоу в друга телевизия.

Пък и нямам нищо против Ники Станоев като цяло, аз мисля, че е също добър. А освен че е актьор, той също е бил водещ в различни предавания в различни телевизии. Бил е в БНТ (където отново ще е там и ще води "Събота вечер с БНТ" от тази събота), ББТ (като водещ на музикално предаване), GTV (сега bTV Comedy) като е участвал на рубрика в "Нешоуто на Нед", отдавна закритата TV7 (участвал е в комедийното шоу "Нашенци") и bTV, както беше споменато по-горе. Също така е и известен стенд-ъп комик.

Нека видим как ще върви "Събота вечер" по БНТ с Ники Станоев и после ще коментираме. Wink

П.П.: Надявам се "Nutrica Films" отново да са продуценти на "Събота вечер с БНТ", както при първият му сезон с Митко Павлов.
Знам, че Ники Станоев има богата ТВ кариера, просто смешките му са ми тъпи. Аз като цяло не съм почитател на стенд-ъп комедийните шоута, де.  Grin

Иначе декорът е същият, само с леки промени, името на предаването също не е променено, та би трябвало да е същата продуцентска фирма.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1374 on: 20 January 2022 00:51:11 »

Програмни промени в БНТ от февруари.
- Музика безкрай се завръща сряда в 21 ч.
- БНТ представя четвъртък от 21 ч.
- Вероятно е грешка, но дават Извън играта от 16 до 17 ч. Намалят Религията днес от 15,30 до 16 ч.
- Пътят на успеха и на успелите в неделя от 16,30 до 17 ч.
- Бизнес. БГ вече ще е в неделя от 19 ч.
- В кадър неделя от 19,30 ч.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1375 on: 22 January 2022 21:11:29 »

Продуцентите на "Събота вечер с БНТ" този сезон са "Ес Пи Ви Тенк" - същата продуцентска къща, която стои зад ТВ играта на БНТ "Последният печели". Лично аз очаквах този нов сезон да е продуциран от Нутрика Филмс, но и те (за Ес Пи Ви Тенк говоря) също стават.

А ето и изявление от предишния екип на предаването:
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1376 on: 22 January 2022 22:21:36 »

Странно защо ползват същия декор в такъв случай. Иначе "Нутрика филмс", ако не се лъжа, стоят зад друго успешно предаване на БНТ - "Моят плейлист".
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1377 on: 22 January 2022 22:26:55 »

Ужас, тия килими са скандални. Надявах се през новия сезон да са ги нахнали. Изглеждат отвратително.

И, след като няма бенд, можеше музиката от кашовете да влиза директно, а не да я чуваме от колоните в студиото в някои от преходите  Grin

Доста тъпашки шеги, честно казано. Митко Павлов беше друга работа. Ще дам шанс на Ники, но не съм супер обнадежден от този старт.

Иначе разговорите биваха, но тези постоянни аплодисменти са много дразнещи.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1378 on: 22 January 2022 22:28:23 »

Иначе "Нутрика филмс", ако не се лъжа, стоят зад друго успешно предаване на БНТ - "Моят плейлист".

Всъщност продуцентите на "Моят плейлист" са други, а не "Нутрика". И те са "Нобъл Хаус Медия".
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1379 on: 23 January 2022 11:31:31 »

Всъщност продуцентите на "Моят плейлист" са други, а не "Нутрика". И те са "Нобъл Хаус Медия".
Хм.. аз съм се объркал значи. Виждал съм каш на "Нутрика филмс" и на някое друго предаване на БНТ, но не мога да се сетя на кое.
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy