BG TV Talk
28 March 2024 19:01:48
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311296 times)
0 Members and 27 Guests are viewing this topic.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1380 on: 23 January 2022 11:37:48 »

Хм.. аз съм се объркал значи. Виждал съм каш на "Нутрика филмс" и на някое друго предаване на БНТ, но не мога да се сетя на кое.

Аз знам кое е. "Любимците на България".
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1381 on: 23 January 2022 14:40:45 »

Аз знам кое е. "Любимците на България".
Ъ... това никога не съм го гледал, но може би съм хванал краен или начален каш на някое повторение. Grin Може пак да бъркам, но мисля, че и "Световна щръклица" беше продуцирано от "Нутрика филмс".

Тази сутрин Емил Кошлуков е гостувал при Георги Любенов: https://bntnews.bg/news/emil-koshlukov-bnt-tryabva-da-napravi-poveche-po-otnoshenie-na-republika-severna-makedoniya-1182744news.html

Основно се говори за отношенията с Македония и растящия пазарен дял на БНТ, но се споменава също, че мини-сериалът "Аз и моите жени" е готов и ще почне да се излъчва през февруари. В тарифата не видях да е вписан, та най-вероятно ще бъде в неделя от 21:00ч. вместо българските игрални филми. След като не е обявена конкретна дата, очаквам той да почне към края на месеца (20 или 27 февруари), за да е в пряка конкуренция с основните формати на "ьТВ" и "Нова".
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1382 on: 23 January 2022 15:21:16 »

Ъ... това никога не съм го гледал, но може би съм хванал краен или начален каш на някое повторение. Grin Може пак да бъркам, но мисля, че и "Световна щръклица" беше продуцирано от "Нутрика филмс".

"Световна щръклица" не е продуцирано от "Нутрика". Защо, като видиш кашът с глобуса, което е пародия на логото на Universal Pictures между другото, си мислиш, че е от тях?

Единственото, което "Нутрика Филмс" са направили за БНТ през есента до края на 2021-ва е именно "Любимците на България". Други проекти от тях за БНТ след този няма.

"Световна щръклица" (или както аз я наричам шеговито "Щръклица 2" Grin) е вътрешна продукция на БНТ, винаги е и ще си остане такава.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1383 on: 24 January 2022 13:32:41 »

Новият сериал на БНТ „Аз и моите жени“ тръгва през февруари, всяка сряда и четвъртък от 21:00 часа по БНТ 1.

Засега не е споменато/казано в кой ден през февруари ще е премиерата му.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1384 on: 24 January 2022 16:43:01 »

Новият сериал на БНТ „Аз и моите жени“ тръгва през февруари, всяка сряда и четвъртък от 21:00 часа по БНТ 1.

Засега не е споменато/казано в кой ден през февруари ще е премиерата му.
Ъ... странно решение - сериалът е само 6 епизода и ще го дават по 2 епизода на седмица, тоест за 3 седмици ще го извъртят.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1385 on: 24 January 2022 23:09:34 »

Май е време някои хора от БНТ да се изгонят. Все още се чудя каква е логиката с новите им сериали. Вместо да се направи един хубав и голям с 20+ серии, те пак пускат такъв по 6 епизода. Още повече в някакъв странен слот. Явно тази пролет нищо интересно няма да има. програмните промени, които са започнати са мега странни.
Поне вече започна да се вдига завесата около игрите на олимпиадата. 
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1386 on: 25 January 2022 00:46:18 »

По-добре 6 качествни серии, отколкото разтягане на локуми. "Денят на бащата" и "Порталът" бяха много кратки, но пък качествени, динамични и завладяващи, а примерно 50+ сериините "Братя" и "Пътят на честта" си бяха големи бози от време на време.
Иначе идеята да дават по два епизода, наистина не е добра Wink
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1387 on: 25 January 2022 07:20:52 »

Май е време някои хора от БНТ да се изгонят. Все още се чудя каква е логиката с новите им сериали. Вместо да се направи един хубав и голям с 20+ серии, те пак пускат такъв по 6 епизода. Още повече в някакъв странен слот. Явно тази пролет нищо интересно няма да има. програмните промени, които са започнати са мега странни.
Поне вече започна да се вдига завесата около игрите на олимпиадата. 

Като стане дума за олимпиадата, по каналите им грешно е отчитано колко дни остават до нея, защото по Eurosport отчитат, че 9 дни остават до олимпиадата в Токио. За сравнение, БНТ отчитат днес (25 януари), че 10 дни остават до олимпиадата, докато по Eurosport правилно ги отчитат (9 дни до олимпиадата). БНТ ако бяха почнали да отброяват още вчера, нямаше да ги има тези грешки.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1388 on: 25 January 2022 09:51:52 »

Май е време някои хора от БНТ да се изгонят. Все още се чудя каква е логиката с новите им сериали. Вместо да се направи един хубав и голям с 20+ серии, те пак пускат такъв по 6 епизода. Още повече в някакъв странен слот. Явно тази пролет нищо интересно няма да има. програмните промени, които са започнати са мега странни.
Поне вече започна да се вдига завесата около игрите на олимпиадата. 
Късите сериали, които сега се появяват в ефир, бяха спечелили конкурси още преди 2-3 години и тогава такива бяха конкурсите, доколкото помня. Конкретно за детските сериали беше обявен конкурс за 12 епизода, но "Островът на сините птици" и "Аз, Румбата и Роналдо" имаха близък брой точки и в крайна сметка направиха и двата сериала по 8 епизода. Иначе последните сериали, които спечелиха миналогодишния конкурс, трябва да са по 12 епизода. Става въпрос за "Вина" и "Войната на буквите".

EDIT:
Сериалът "Аз и моите жени" изненадващо стартира още следващата седмица, като наистина е заложен в сряда и четвъртък от 21:00 до 22:00ч. Странно защо БНТ не са му обявили стартовата дата, след като остават само 8 дни. Huh? Иначе интересна стратегия от страна БНТ да привлекат зрителското внимание точно преди да почне активният пролетен сезон на "ьТВ" и "Нова". То е ясно, че в разгара на сезона няма как да победят частните медии само с някакво мижаво 6-серийно мини-сериалче. Grin
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1389 on: 26 January 2022 10:17:56 »

EDIT:
Сериалът "Аз и моите жени" изненадващо стартира още следващата седмица, като наистина е заложен в сряда и четвъртък от 21:00 до 22:00ч. Странно защо БНТ не са му обявили стартовата дата, след като остават само 8 дни. Huh? Иначе интересна стратегия от страна БНТ да привлекат зрителското внимание точно преди да почне активният пролетен сезон на "ьТВ" и "Нова". То е ясно, че в разгара на сезона няма как да победят частните медии само с някакво мижаво 6-серийно мини-сериалче. Grin

Та, стартовата дата на "Аз и моите жени" е 2-ри февруари (дано не я променят в последния момент, че като ги знам тия, които правят програмите на БНТ-тата Grin), но е наистина странно защо обществената телевизия никак не я обяви. Много странен маркетинг за много кратък мини-сериал, които е 6 епизода.

Дано тези дни обявят датата за премиерата му, че те колко пъти въртят същото промо, в който в края му под заглавието на сериала пише "Скоро по БНТ", малко несериозно от тяхна страна, да направят и излъчват ново промо най-накрая.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1390 on: 26 January 2022 10:40:04 »

Тук гледам се вихрят мнения на все изявени кино експерти, режисьори, сценаристи и прочие, та да вземЪ и аз да сЪ изкажа  Grin

Форматът с 6 серийни сезони е един от най - успешните в света, като именно продукции BBC и ITV, обявени за безценни културни наследства в собствената си държава, а и по - света, имат по 6 епизона на сезон. Само за пример, Fawlty Towers, един от най - великите комедийни сериали правени някога има само 12 епизода ОБЩО в рамките на 2 сезона.

Проблемът при БНТ е, че тези продукции са твърде спорадични и между сериалите им има огромна пауза.

Когато обявиха конкурсите за филми и сериали миналата година, очаквах те да бъдат разпределени така, че почти целогодишно да има подобна продукция на екран. Е, да, ама не.

То не, че и в конкурса нямаше абсолютни неадекватности като искане за получаване на оферта за СИТКОМ, 40 епизода, с общ бюджет 400 000 лева за всички епизоди. Малко се опитват с трици маймуни да ловят, ама какво да се прави.

За маркетинговите решения на телевизията пък въобще няма да повдигам въпроса, защото там положението отново е доста не добре....

Report Spam   Logged

Hater by Design.
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1391 on: 27 January 2022 15:10:30 »

Форматът с 6 серийни сезони е един от най-успешните в света, като именно продукции BBC и ITV, обявени за безценни културни наследства в собствената си държава, а и по света, имат по 6 епизода на сезон. Само за пример, Fawlty Towers, един от най - великите комедийни сериали правени някога има само 12 епизода ОБЩО в рамките на 2 сезона.

Така е, от бозите на ЬТВ и Нова с десетки епизоди на нито един сериал не съм му изгледал всичките епизоди. Обикновено първите няколко гледам, да видя за какво става на въпрос, и евентуално последния – да видя как свършва  Grin

Съвсем скорошен пример за успешен сериал само с 9 епизода в сезона – Arcane (2021). Тук даже по 3 епизода наведнъж са пускали, тоест за 3 седмици общо са го свършили. Ще има и следващ сезон, който чак към 2023 ще е готов.

Та стратегията с малко, но качествено, е добра.
При БНТ единствено не ми харесва, че нямат адекватна стрийминг платформа. Качват от време на време нещо в сайта им, в Youtube се появяват някакви неща, ама доста хаотично.
При ЬТВ и Нова е доста по-подредено (bTV Plus и Nova Play).
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1392 on: 02 February 2022 21:01:47 »

Продуцентската къща на новият сериал на БНТ "Аз и моите жени" е "Ди Индъстри", не е "Хидалго".
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1393 on: 02 February 2022 21:10:30 »

Преди няколко години не продуцираха ли "Господин X и морето" по NOVA? Който не беше лош сериал, по мои спомени.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1394 on: 02 February 2022 21:14:11 »

Преди няколко години не продуцираха ли "Господин X и морето" по NOVA. Който не беше лош сериал, по мои спомени.

Да, същата продуцентска къща са. Странно защо логото им не е ползвано за "Аз и моите жени" по БНТ. Undecided

Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1395 on: 02 February 2022 21:27:12 »

Преди няколко години не продуцираха ли "Господин X и морето" по NOVA? Който не беше лош сериал, по мои спомени.
Аз лично не бях кой знае колко очарован от този сериал. Иначе актьорите, режисьорът и операторът на "Аз и моите жени" са от "Братя" и All Inclusive, затова мислех, че Hidalgo са продуценти на този сериал.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1396 on: 06 February 2022 13:14:25 »

Продуцентската къща на новият сериал на БНТ "Аз и моите жени" е "Ди Индъстри", не е "Хидалго".
Странно, но в началото на сериала пише "Ди Индъстри", а във финалните надписи като продуцент е написан Краси Ванков. По мои спомени "Ди Индъстри" беше собственост на Димитър Гочев, но явно вече не е така. Тук пише, че собственик е някой си Милан Зарев, който притежава още 29 компании: https://papagal.bg/person/6cbc64739af592e828d94dc5deea77806dd14ecf123237fa1cff7ee46d067dd3 Една от тях е "Нобъл хаус медия", продуцираща предаването "Моят плейлист".

Иначе "Аз и моите жени" се оказа доста свежо сериалче и определено се нарежда сред любимите ми продукции. Впрочем някой знае ли коя е песента, която почва на 52:20 мин? Пробвах да я намеря с Shazam, но безуспешно...
Report Spam   Logged

flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #1397 on: 06 February 2022 13:43:45 »

Впрочем някой знае ли коя е песента, която почва на 52:20 мин? Пробвах да я намеря с Shazam, но безуспешно...
http://links.universalproductionmusic.com/0FLiyi

"In My Head" на Shelley Ann Harland-Wright трябва да е.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1398 on: 06 February 2022 14:52:19 »

http://links.universalproductionmusic.com/0FLiyi

"In My Head" на Shelley Ann Harland-Wright трябва да е.
Благодаря ти, точно това е песента! Afro
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1399 on: 08 February 2022 16:48:57 »

Следващата неделя (20 февруари) от 21:00ч. премиерно ще се излъчи българският филм "Бащата". Ако трябва да сме точни, това ще е премиера само за националния ефир, понеже филмът неколкократно е излъчван по каналите на НВО.
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy