BG TV Talk
29 March 2024 02:43:09
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

БНТ 1/БНТ | новини и коментари

Pages: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 85   Go Down
  Print  
Author Topic: БНТ 1/БНТ | новини и коментари  (Read 311414 times)
0 Members and 14 Guests are viewing this topic.
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 542


« Reply #1440 on: 28 June 2022 12:31:09 »

Предложението на Венелин Петков за каналите на БНТ
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1441 on: 28 June 2022 15:12:26 »

Според мен Венелин Петков се представи абсолютно безупречно.

Силно се надявам да изберат него, а не някоя от другите калинки, които кандидатстваха, и които едвам издържах да изслушам....
Report Spam   Logged

Hater by Design.
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1442 on: 28 June 2022 15:22:05 »

Определено Венелин Петков ми е фаворит. Дано като проучи нещата, да върне самостоятелните програми на РТВЦ. Или поне да им даде поле за изява в БНТ2. Кошлука голямо хвалене, голямо нещо. Жената с канала за култура БНТ3, не знам какво изобщо търси там. Сашо Диков претопля манджи, и се кара.
Report Spam   Logged
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 542


« Reply #1443 on: 29 June 2022 00:17:03 »

Красимир Ангелов изслушване на кандидат за генерален директор на БНТ пред СЕМ  28.06.2022

Публично изслушване на кандидатите за генерален директор на БНТ пред СЕМ - Светлана Божилова

Публично изслушване на кандидатите за генерален директор на БНТ пред СЕМ - Венелин Петков

Публично изслушване на кандидатите за генерален директор на БНТ пред СЕМ - Емил Кошлуков

Публично изслушване на кандидатите за генерален директор на БНТ пред СЕМ - Сашо Йовков

Публично изслушване на кандидатите за генерален директор на БНТ пред СЕМ - Василена Матакиева

Публично изслушване на кандидатите за генерален директор на БНТ пред СЕМ - Сашо Диков

Публично изслушване на кандидатите за генерален директор на БНТ пред СЕМ - Ирина Величкова
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #1444 on: 29 June 2022 00:20:39 »

Лично мнение. БНТ има нужда повече от културен, отколкото от информционен канал. Друг е въпросът, че в момента БНТ 2 е на светлинни години от културен канал.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1445 on: 29 June 2022 02:34:08 »

Аз лично си предпочитам Кошлуков да остане директор. Венелин също се представи добре, но не ми допада идеята "БНТ 2" да бъде новинарски канал, пък и то с тази скучна концепция с новини на всеки кръгъл час и запълване с документални филмчета и публицистични предавания. Все пак в момента имаме две други телевизии с абсолютно същата концепция - Nova News и Euronews.

Иначе лично според мен "БНТ 3" е напълно излишен канал. Уж се води със спортна насоченост, обаче БНТ вече няма почти никакви спортни права и "БНТ 3" се пълни основно с филми. Спокойно може да се закрие, пък когато има спортно събитие, то да се излъчва по "БНТ 1" или "БНТ 2".
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1446 on: 29 June 2022 09:46:23 »

Емил Кошлуков е абсолютно компрометиран и отявлено политически обвързан човек. Ако това ти е идеала за генерален директор на телевизията (няма да започвам да изброявам десетките му, ако не и стотици изцепки откакто пое поста), то горко ѝ.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1447 on: 29 June 2022 11:18:53 »

Емил Кошлуков е абсолютно компрометиран и отявлено политически обвързан човек. Ако това ти е идеала за генерален директор на телевизията (няма да започвам да изброявам десетките му, ако не и стотици изцепки откакто пое поста), то горко ѝ.

Съгласен съм с казаното от TopCat. Надявам се Кошлуков да не бъде преизбран за шеф на тази телевизия.

В момента тече гласуването между другото.

Според мен шеф на БНТ трябва да бъде Венелин Петков, защото той е в ТВ сферата от години и би се справил много по-добре от досегашния шеф.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #1448 on: 29 June 2022 11:54:23 »

Ще се наложи да гласуват отново по-късно, тъй като нито един от трите кандидата, за които в последствие гласуваха (Кошлуков, Величкова и Петков) не получи мнозинството от 3 гласа. Lips Sealed

Галина Георгиева гласува за Кошлуков, Пролет Велкова за Петков, а Симона Велева за Величкова (преди гласуването когато ѝ дадоха дума отбеляза, че е между нея и Петков, като към Петков имала известни забележки, но би била склонна към компромис, ако я разбрах правилно). Габриела Наплатанова и Соня Момчилова се въздържаха от гласуване, въпреки че Наплатанова си каза, че нейният избор е Петков, но щяла да се въздържи да гласува за него, за да не я обвинят във фаворитизъм, тъй като са работили заедно в bTV. Shocked

За Кошлуков бяха 1 за и 4 против, за Величкова 1 за, 2 против и 2 въздържали се, за Петков 1 за и 4 въздържали се. Надявам се на второто заседание Наплатанова и Велева да си променят мнението и гласуват за Петков.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1449 on: 29 June 2022 12:34:14 »

Ще се наложи да гласуват отново по-късно, тъй като нито един от трите кандидата, за които в последствие гласуваха (Кошлуков, Величкова и Петков) не получи мнозинството от 3 гласа. Lips Sealed

Галина Георгиева гласува за Кошлуков, Пролет Велкова за Петков, а Симона Велева за Величкова (преди гласуването когато ѝ дадоха дума отбеляза, че е между нея и Петков, като към Петков имала известни забележки, но би била склонна към компромис, ако я разбрах правилно). Габриела Наплатанова и Соня Момчилова се въздържаха от гласуване, въпреки че Наплатанова си каза, че нейният избор е Петков, но щяла да се въздържи да гласува за него, за да не я обвинят във фаворитизъм, тъй като са работили заедно в bTV. Shocked

За Кошлуков бяха 1 за и 4 против, за Величкова 1 за, 2 против и 2 въздържали се, за Петков 1 за и 4 въздържали се. Надявам се на второто заседание Наплатанова и Велева да си променят мнението и гласуват за Петков.
Хм... не знаех, че има възможност да се въздържиш и да не гласуваш за никого. Само да не вземат накрая да изберат Сашо Диков. 🤣🤣

Емил Кошлуков е абсолютно компрометиран и отявлено политически обвързан човек. Ако това ти е идеала за генерален директор на телевизията (няма да започвам да изброявам десетките му, ако не и стотици изцепки откакто пое поста), то горко ѝ.
Не знам какво визираш, но аз лично съм доволен от управлението на Кошлуков. Заплатите на служителите се увеличиха с 30%, като миналата година е имало дори 14-а заплата, сериалите на БНТ са изпипани отвсякъде и нямат нито един слаб проект, има доста интересни предавания като "Последният печели", "Моят плейлист", туристически поредици и т.н., медията беше спасена от практически фалит, защото беше с дълг над 40 милиона, а сега той е сведен до 5 милиона.

Концепцията на Венелин също не е лоша, но основният минус според мен е идеята "БНТ 2" да бъде новинарски канал. За мен лично това е най-скучната и отвратителна част от програмите на българските телевизии, пък и си имаме 2 изцяло новинарски телевизии, които по нищо не се различават като концепции и мисля, че са напълно достатъчни за нашата скромна родина.
Report Spam   Logged

Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #1450 on: 29 June 2022 12:56:43 »

Абсолютен театър! Lips Sealed

Велева вместо Ирина Величкова предложи Сашо Диков, който получи 2 гласа за от нея и Момчилова и 3 въздържали се.

Венелин Петков за малко да бъде избран! За него гласуваха Пролет Велкова и този път Симона Велева, като Наплатанова отново се въздържа, въпреки че пак повтарям той е нейния избор.  Shocked Shocked

Кошлуков отново получи 1 глас за и 4 против.

Ще се проведе трето и последно заседание, ако и тогава не бъде избран кандидат, Кошлуков остава временно директор. Хем не го искат, хем са на път да го оставят.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1451 on: 29 June 2022 14:30:30 »

Абсолютен театър! Lips Sealed

Велева вместо Ирина Величкова предложи Сашо Диков, който получи 2 гласа за от нея и Момчилова и 3 въздържали се.

Венелин Петков за малко да бъде избран! За него гласуваха Пролет Велкова и този път Симона Велева, като Наплатанова отново се въздържа, въпреки че пак повтарям той е нейния избор.  Shocked Shocked

Кошлуков отново получи 1 глас за и 4 против.

Ще се проведе трето и последно заседание, ако и тогава не бъде избран кандидат, Кошлуков остава временно директор. Хем не го искат, хем са на път да го оставят.

Резултатът от третото заседание е същият, като на второто. Така процедурата се прекратява без да е избран нов директор. Още на следващото си заседание СЕМ ще обяви нова процедура, а засега Кошлуков си остава на позицията.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1452 on: 30 June 2022 23:46:41 »

Идната сряда (6 юли) приключва сезонът на "Последният печели". От 7 юли в 19:00ч. явно ще повтарят позабравени български сериали, като първият е "Църква за вълци".
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1453 on: 01 July 2022 22:08:39 »

Идната сряда (6 юли) приключва сезонът на "Последният печели". От 7 юли в 19:00ч. явно ще повтарят позабравени български сериали, като първият е "Църква за вълци".

Възможно е да приключи малко по-късно от тази дата, защото предаването не се е излъчило в дните, в които имаше проблеми с политиката у нас през изминалите две седмици.

Но дали то ще се завърне наесен, заедно с останалите външни продукции на БНТ (визирам "Моят плейлист" и "Събота вечер с БНТ"), зависи от това кой ще управлява националната телевизия след 10-ти юли, когато мандата на сегашният генерален директор Емил Кошлуков изтича.

Идният четвъртък ще има заседание на СЕМ, в което ще се обяви нов конкурс за нов шеф на БНТ. Надяваме се да не се получи същият фарс, който се е случил по време на гласуването онзи ден. 😒
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1454 on: 01 July 2022 23:45:31 »

Възможно е да приключи малко по-късно от тази дата, защото предаването не се е излъчило в дните, в които имаше проблеми с политиката у нас през изминалите две седмици.

Но дали то ще се завърне наесен, заедно с останалите външни продукции на БНТ (визирам "Моят плейлист" и "Събота вечер с БНТ"), зависи от това кой ще управлява националната телевизия след 10-ти юли, когато мандата на сегашният генерален директор Емил Кошлуков изтича.

Идният четвъртък ще има заседание на СЕМ, в което ще се обяви нов конкурс за нов шеф на БНТ. Надяваме се да не се получи същият фарс, който се е случил по време на гласуването онзи ден. 😒
Ами точно заради тези неизлъчени епизоди се пада "Последният печели" да свърши на 6 юли. По предварителни планове може би е трябвало да бъде до вчера или днес.

Иначе Кошлуков остава генерален директор докато не се избере нов, без значение, че редовният му мандат изтича на 10 юли. Колкото до предаванията - не ми се вярва евентуалният нов директор да спре най-рейтинговите продукции, пък и те би трябвало да имат някакви по-дълги договори.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1455 on: 05 July 2022 23:27:45 »

Идната сряда (6 юли) приключва сезонът на "Последният печели". От 7 юли в 19:00ч. явно ще повтарят позабравени български сериали, като първият е "Църква за вълци".
Оказах се прав и наистина всеки делник в 19:00ч. ще повтарят позабравени български сериали: https://bnt.bg/news/lyubimi-seriali-detski-i-dokumentalni-filmi-v-lyatnata-programa-na-bnt-1-307974news.html

От 18 юли всеки делник в 16:30ч. пък ще повтарят "Клиника на третия етаж".
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1456 on: 06 July 2022 22:49:30 »

Днес са почнали снимките на поредния сериал на БНТ "Войната на буквите": https://bnt.bg/news/zapochnaha-snimkite-na-noviya-serial-na-bnt-voinata-na-bukvite-308024news.html

Сюжетът звучи доста интригуващо, а лентата е предвидена за излъчване през 2023г.Режисьори са Виктор Чучков и Зоран Петровски, а изпълнителен продуцент е Габриел Георгиев. Дано все пак тази продукция е по-успешна от предишната му - "Белези". Grin
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1457 on: 11 July 2022 19:53:45 »

Забелязах, че вече са сменили инфо плочката за "По света и у нас" преди емисията в 20:00. Единственият плюс е, че откъм графичен дизайн е много по-добра от предишният дизайн, обаче единственият минус е, че текстът е малък и труден за четене при късогледи хора.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1458 on: 28 July 2022 22:10:18 »

Радостин Любомиров се завърна в дирекция „Спорт“ на БНТ
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1459 on: 20 August 2022 12:31:27 »

В днешния брой на вестник "Телеграф" има интервю с Максим Генчев. Основната тема е скандала около изваждането на филма му "Ботев" от конкурса "Златна роза", но се споменава също, че филмът ще бъде излъчен по БНТ на 6 януари по случай рождения ден на революционера.

А ето я и тарифата на БНТ за септември: https://bnt.bg/f/news_parts/o/0/c2db848e911241858f34ed5b80962025.pdf

"Денят започва" вече ще е от 6:00 до 9:30ч., като съответно "100% Будни" се скъсява с 30 минути и вече ще е от 9:30 до 11:00ч.

"Религията днес" остава в събота, но вече ще е от 14:00 до 15:00ч.

"Говори сега" вече ще се излъчва само в събота от 17:00 до 20:00ч.

Неделната програма май доста е променена:
13:30 "Бизнес.БГ"
14:00 "Домът на вярата"
14:30 Културен блок - книги, музика, кино, театър
15:45 Детско-юношески блок
17:15 Детско куиз шоу
18:15 "Извън играта"
18:45 Тото
19:00 "Любимото ми шоу"
20:00 "По света и у нас"
21:00 БГ киновечер

Доста съм любопитен какви ще са това детско куиз шоу и "Любимото ми шоу". За съжаление в тарифата не са вписани стартовите им дати, но предполагам, че промените влизат в сила от 3 и 4 септември, когато започват и публицистичните предавания на "ьТВ" и "Нова".

Като стана дума за стартови дати - повторението на "Четвърта власт" (всеки делник от 19:00ч.) се пада да свърши на 5 септември, та новият сезон на "Последният печели" би трябвало да почне на 6 септември.

За съжаление сериалът "Вина" явно няма да почне през септември, но пък може БНТ да го запазят за края на активния сезон през декември. Така биха могли да привлекат повече внимание, както и преди началото на този пролетен сезон с "Аз и моите жени".
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 85   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy