То така преди много години, за да пестят пари, оставиха БНТ само с Канал 1 + ТВ България. Проблемът беше, че като имаше две спортни събития едновременно, се принуждаваха да излъчват едното по ТВ България/БНТ свят. Помня, че веднъж имаха проблем с правата, тъй като този канал се излъчва извън страната.
Ами, на този етап мисля, че 3 канала са напълно достатъчни. Правата за спортни събития отдавна са концентрирани в платените частни канали, а БНТ излъчяат само световното и европейското по футбол, като даже и те са съвместно с "Нова". Дори да се случи две спортни събития да се засекат, спокойно може едното да е по "БНТ 1", а другото - по "БНТ 2".