BG TV Talk
19 April 2024 13:25:39
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

Disney Channel | новини и коментари

Pages: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 84   Go Down
  Print  
Author Topic: Disney Channel | новини и коментари  (Read 231118 times)
0 Members and 18 Guests are viewing this topic.
cvetomir1997
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 378


« Reply #960 on: 17 September 2016 15:27:30 »

Бих искал да коментирам премиерите, които минаха по канала от началото на септември до сега. Става въпрос за "Аз съм по средата", "Детегледачки в действие" и "Bizaardvark". Първо да започна с това, че и на трите продукции българският дублаж е страхотен. Смятам, че е свършена много добра работа с превода и озвучаването (за разлика примерно от "Райли в големия свят", където много актьори се озвучават от един и същ българин). Също така направи ми добро впечатление и сцената с рапирането в "Детегледачки в действие" и началната песен на "Bizaardvark", които също бяха преведени.

За жалост това е единственото положително нещо, което намирам в двата сериала и филма. Сюжетите им са използвани изключително много пъти и са толкова изтъркани и неоригинални, че чак се чувстват до болка познати. Това са поредните истории за ежедневието на голямо американско семейство с типичните им проблеми ("Аз съм по средата" - "Късмет, Чарли!"), неопитна детегледачка грижеща са за много деца с различни, макар и типични, характери ("Детегледачки в действие" - "Джеси"), деца бягащи от престъпници (които разбира се не разполагат с никакви оръжия и са тотално глупави),  винаги успяващи да им се измъкнат и да ги надхитрят ("Детегледачки в действие" - "Сам вкъщи"), публикуване на интернет видеа като хоби, което е и основата на целия сюжет ("Bizaardvark" - "iCarly"), да не забравяме и за най-клиширания елемент на този тип сериали, а именно двете неразделни приятелки, които правят всичко заедно ("Bizaardvark" - "Най-добри приятели завинаги" - "Райли в големия свят" - "Раздвижи се!"). В скобите съм дал само най-типичните примери за сравнение, за които се сетих на момента, но далеч не са единствените. Признавам, обаче, че може и преценката ми за "Bizaardvark" да е не е напълно вярна (макар и силно да се съмнявам), тъй като за момента е излъчен само един епизод, който между другото дори не изгледах докрай, защото успя да ме отегчи до краен предел и просто смених канала.

Все пак, ако трябва да изтъкна и нещо положително в някоя от трите продукци, то това ще бъде добрата актьорска игра на Сабрина Карпентър и София Карсън в "Детегледачки в действие". Освен това двете си пасват отлично на екран и успяват да придадат някакъв чар на филма, който да го направи поне до някаква степен гледаем, макар и не особено вълнуващ, поради причините, които изброих по-горе.

Положителна оценка бих дал и на "Аз съм по средата" поради факта, че (стига да не греша) сцените на открито са снимани наистина на открито, а не в студио. За сцените, които са снимани в затворени помещения, не съм сигурен дали са пред декор, но дори и да са, слънчевата светлина, както и тази от лампите, изглежда доста по-естествена в сравнение с другите ситкоми на Дисни, а и камерата снима от доста различни ъгли, което допринася за по-голям реализъм. Добро впечатление ми прави и големият и разнообразен набор от актьори (цели 9 на брой), което си е доста за стандартите на Дисни. Разбира се, щеше да е по-добре ако поне едно от децата беше малко по-голямо (да кажем между 18-25 год), за да може сериалът да бъде по-близък и да се отнесе към по-широка аудитория, но явно не са счели за необходимо.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 84   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy