BG TV Talk
28 March 2024 21:03:46
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

Disney Channel | новини и коментари

Pages: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 84   Go Down
  Print  
Author Topic: Disney Channel | новини и коментари  (Read 230397 times)
0 Members and 13 Guests are viewing this topic.
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1480 on: 25 April 2020 13:21:16 »

След достатъчно позлване на D+ мога да споделя своите впечатления.

За фенове на Дисни и на техните анимационни сериали и филми, както и за останалите им филми, услугата е невероятна.

Не мога да не изразя задоволство от това колко по - добре изглеждат нещата, които тук сме гледали на SD, а на платформата са налични в HD. Сериалите и филмите, които сме гледали по БНТ1, Джетикс и ДЧ изглеждат по - добре от всякога.Например сериалът за Мечо Пух, който много от нас са гледали по БНТ изглежда феноменално в HD.

Има предостатъчно съдържание и за феновете на Star Wars, Marvel и National Geographic.

Има голямо количество класически филми, които със сигурност никога не са били показвани по български телевизии или поне не в последните 20 - тина години.

Има сериали на ДЧ и ABC като That's So Raven, Even Stevens и Boy Meets World (прикуъла на Girl Meets World), които също, доколкото знам, не са били давани тук.

Анимационните сериали за Spider Man, Iron Man, Fantastic 4, Hulk и X Men от 90 - те са тук, както и редица други сериали за гореспоменатите герои.

Има първите 30 сезона на The Simpsons

Хубавото е, че аудио и субтитрираните пътечки са налични навсякъде. Т.е. в UK платформата можеш да ползваш аудио пътечките от Дания и Холандия, например.

Съдържание се добавя всяка седмица, като се надявам да виждаме все повече класики.

Оригиналните продукции са интересни и предстои да стават все повече, и по - добри.

Сега малко за недостатъците:

- липсват все още някои от сериалите, които помня, а бих искал да изгледам - Херкулес, Аладин, 101 Далматинци (от 90 - те), Капитан Балу, Американски Дракон: Джейк Лонг, Бранди и г-н Уискърс и т.н. Най - вероятно с времето ще се появят, все пак трябва да има какво да добавят всеки месец. Пък и има толкова много съдържание, че няма да Ви липсва нищо, докато гореспоменатите бъдат налични.

- някои сериали са out of order, т.е. епизодите им са разбъркани. В момента уж работят по проблема

- някои от сериалите са stretch - нати от 4:3 към 16:9. Малка бройка са, но се забелязва. The Simpsons имаше такива епизоди, но този проблем ще бъде коригиран през месец Май. Това най - вече се е получило при реставрацията и преминаването на съответния сериал в HD.

- на някои сериали липсват епизоди - понякога с основание (например доколкото четох подобен случай имало при Анди Мак, зaщото един от актьорите бе осъден за секс с малолетни), друг път без особено обяснение.

- говори се, че с всеки нов регион оригиналните сериали ще бъдат пускани от първи епизод, макар и да са напълно налични в САЩ например. В момента в UK излезе епизод 7 или 8 на The Mandalorian. Това засега е само слух, но би било изключително глупаво, ако когато стартира в България, тепърва започват първите сезони на сериали, които са вече едва ли не на трети.

- не знам това дали да го определям като минус, но продукция с рейтинг над PG-13 просто няма да се появи на платформата. Тоест, филмите на Фокс, които са с по - възрастен таргет няма да ги видим поне докато не пуснат и Hulu за международни абонати.

Ами, това е. Като цяло услугата е страхотна. Има много неща за гледане, не е скъпа и оригиналните сериали си заслужават (ако си фен на IP - тата, разбира се).

Ако някой има въпроси, с радост ще отговоря.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #1481 on: 26 April 2020 14:41:21 »

Има някои класики на Дисни, които бих гледал, но честно казано те не са ми достатъчни, за да се абонирам за платформата. За мен лично по-голям интерес би предизвикало пускането на Hulu за международни абонати (доколкото четох се подготвят да го направят през 2021 година, но все още не е сигурно). Там има възможност за излъчване на сериали и филми, ориентирани към широк таргет, а не само към деца и тийнейджъри. Освен това правят доста добри оригинални продукции, особено в жанровете драма, мистерия и хорър.

И след като Дисни се ориентират към стрийминг платформите, да вземат най-накрая да дръпнат шалтера на Freeform. Не виждам никакъв смисъл от съществуването на този канал - след ребрандирането тотално го съсипаха с некадърно промотиране, липса на ясна стратегия и неадекватни решения по отношение подновяване/закриване на сериали. Редица готини заглавия бяха прецакани през последните години само защото се излъчваха по Freeform. Специално закриването на "Перфекционистите" никога няма да им го простя...
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1482 on: 26 April 2020 14:53:29 »

Има някои класики на Дисни, които бих гледал, но честно казано те не са ми достатъчни, за да се абонирам за платформата. За мен лично по-голям интерес би предизвикало пускането на Hulu за международни абонати (доколкото четох се подготвят да го направят през 2021 година, но все още не е сигурно). Там има възможност за излъчване на сериали и филми, ориентирани към широк таргет, а не само към деца и тийнейджъри. Освен това правят доста добри оригинални продукции, особено в жанровете драма, мистерия и хорър.

И след като Дисни се ориентират към стрийминг платформите, да вземат най-накрая да дръпнат шалтера на Freeform. Не виждам никакъв смисъл от съществуването на този канал - след ребрандирането тотално го съсипаха с некадърно промотиране, липса на ясна стратегия и неадекватни решения по отношение подновяване/закриване на сериали. Редица готини заглавия бяха прецакани през последните години само защото се излъчваха по Freeform. Специално закриването на "Перфекционистите" никога няма да им го простя...

Платформата не е насочена само към деца и тинейджъри, не знам от къде ти хрумна. Аз просто съм изброил нещата, които биха заинтересували хората във форума и темата.

Да не говорим, че всичките сериали по Star Wars и Marvel са по - скоро насочени към millenials и млади хора до 35 години.

Относно Hulu си прав. А и, за да имат максимален успех, те просто трябва да я пуснат отвъд границите на САЩ.

Freeform е може би най - тъпото име на канал, което съм срещал някога. Както каза ти, каналът няма никакво identity, нямат никаква стратегия и след ребранда просто се лутат напред - назад, търсейки хит. Но никак не им се получава, с много малки изключения.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1483 on: 01 May 2020 02:40:39 »

Wow, след 21 годишно съществуване, от днес - 1 Май, Дисни Ченъл Италия (както и дъщерните му канали) спират своето излъчване.

Говори се, че една от основните причини за решението е и големия успех на Дисни Плюс в Италия.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #1484 on: 01 May 2020 03:08:05 »

Австралийската версия също е аут от вчера. Май е ясно накъде вървят нещата.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1485 on: 01 May 2020 10:28:30 »

Австралийската версия също е аут от вчера. Май е ясно накъде вървят нещата.

Timeshift каналът Disney XD UK +1 също е спрян, но това не е нещо неочаквано. Timeshift каналите постепенно изчезват от всякъде от известно време.

Очаквам Disney XD като бранд канали просто да спре да съществува в рамките на тази година по обясними причини. Както и очаквам в рамките на следващите 2 години по - света да останат само най - големите и печеливши Дисни Ченъл локални канали като тези в Латинска Америка, САЩ, Великобритания, Германия и т.н.

Всичко останало, което работи на загуба или няма достатъчно аудитория ще бъде закрито. И следователно цялата продукция ще бъде насочена към стрийминг платформата.

Какво ще сполети нашата версия на канала не знам, но като цяло нещата не изглеждат никак розови. А и поглеждайки програмната ни схема, не изглежда особено да им пука за тази версия на канала.... ама никак.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
nickelodeonlover
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 300



« Reply #1486 on: 01 May 2020 11:14:22 »

Timeshift каналът Disney XD UK +1 също е спрян, но това не е нещо неочаквано. Timeshift каналите постепенно изчезват от всякъде от известно време.

Очаквам Disney XD като бранд канали просто да спре да съществува в рамките на тази година по обясними причини. Както и очаквам в рамките на следващите 2 години по - света да останат само най - големите и печеливши Дисни Ченъл локални канали като тези в Латинска Америка, САЩ, Великобритания, Германия и т.н.

Всичко останало, което работи на загуба или няма достатъчно аудитория ще бъде закрито. И следователно цялата продукция ще бъде насочена към стрийминг платформата.

Какво ще сполети нашата версия на канала не знам, но като цяло нещата не изглеждат никак розови. А и като цяло, поглеждайки програмната ни схема, не изглежда особено да им пука за тази версия на канала.... ама никак.
И на всичко отгоре Disney Junior не ни е преведен и като се замислиш,няма закога вече...то е ясно какво ще се случи и с нашия канал...
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #1487 on: 01 May 2020 12:10:55 »

Да не говорим, че при А1 от вече доста време са се скарали, и няма нито един от детските канали на Disney, а А1 са втори по брой потребители на телевизия или там нещо от сорта, и се съмнявам някога да ги има пак, не че ги гледам  Grin . Но света върви към streaming така или иначе, тук само трябва да се надяваме по-скоро да дойде Disney+. The future is now, old man.* inserts gif
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1488 on: 01 May 2020 12:58:16 »

Тука ще отнеме доста време до като пробият на 100% стрийминг услугите защото колкото повече стават, толкова повече ще се пиратства и българина както знаем ако американците пиратстват на 40% заради многото стрийминги тука ще пиратстват на 440%, така че ше си отнеме едно известно време.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1489 on: 01 May 2020 13:14:39 »

Тука ще отнеме доста време до като пробият на 100% стрийминг услугите защото колкото повече стават, толкова повече ще се пиратства и българина както знаем ако американците пиратстват на 40% заради многото стрийминги тука ще пиратстват на 440%, така че ше си отнеме едно известно време.

Всъщност, въпреки липсата на нормална локализация, Нетфликс има страшно много абонати в България. HBO Go също има голям брой абонати, които са абонирани само за тази услуга, без дори и да им е допълнение от оператора.

При Спотифай пък плащащите абонатите са още повече.

Има достатъчно хора, които са готови да си плащат, стига услугата да е качествена. Пиратстването няма как да се спре, защото ако човек е решил, то той вечно ще си намира оправдания да не плаща.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1490 on: 02 May 2020 14:16:35 »

И на всичко отгоре Disney Junior не ни е преведен и като се замислиш, няма закога вече... то е ясно какво ще се случи и с нашия канал...
https://disney.bg – в българския сайт на Дисни отдавна няма и следа от наличието на тв канали. Преди си имаше отделна страница за Disney Channel, вътре с тв програма и всичко. А сега има единствено линкове към iTunes.
За който се интересува от цената: най-евтино засега май е в Австралия (~ 10,26 лв/мес), предплатеният едногодишен абонамент излиза около 8,56 лв/мес. Най-скъпо е в Швейцария (~ 18,34 лв/мес).
При нас се надявам цената да е в диапазона от 5 до 10 лева.
Ако решат да си партнират с мобилен оператор, това по всяка вероятност ще е Виваком. Ако не се забавят нещо заради коронавируса, би трябвало да стартира през 2021.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1491 on: 02 May 2020 14:25:35 »

https://disney.bg – в българския сайт на Дисни отдавна няма и следа от наличието на тв канали. Преди си имаше отделна страница за Disney Channel, вътре с тв програма и всичко. А сега има единствено линкове към iTunes.
За който се интересува от цената: най-евтино засега май е в Австралия (~ 10,26 лв/мес), предплатеният едногодишен абонамент излиза около 8,56 лв/мес. Най-скъпо е в Швейцария (~ 18,34 лв/мес).
При нас предполагам цената ще е в диапазона от 5 до 10 лева. Ако решат да си партнират с мобилен оператор, това по всяка вероятност ще е Виваком. Ако не се забавят нещо заради коронавируса, би трябвало да стартира през 2021.

Цената за страните от ЕС ще е една и съща, т.е. 7 евро на месец, както е и в останалите страни от съюза. Това ще важи и за България. Точно както е с Нетфликс. Ако се предплати за 1 година ще излиза по около 11.50лв на месец.

За момента в Австралия липсват не малко неща от каталога на европейските версии на услугата. И също така, ако човек намери начин да си направи абонамент от там, няма да може да го ползва в България без допълнителни VPN услуги, което ще оскъпи целият процес.

По това, което бяха изнесли като прес информация в началото на т.г., плановият старт за страните от Източна Европа е първата половина на 2021. Тоест, би трябвало до Юни догодина услугата да е стартирала официално и тук.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #1492 on: 02 May 2020 15:05:00 »

Тези данни за първата половина на 2021 бяха преди епидемията, възможно е да се забавят още сега, но ние тук от форума със сигурност ще разберем, като наближи този момент, рязко ще изчезнат от сега наличните стрийминг платформи съдържанието на дисни, марвел, фокс, nat geo и т.н. Иначе за съдържанието, както по-горе беше писано, ще наваксват, няма да са налични всичките епизоди на всички предавания от началото, както е при Нетфликс, такава им е политиката, и аз лично като цяло не виждам много лошо в това, но ще видим.
Report Spam   Logged
nickelodeonlover
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 300



« Reply #1493 on: 02 May 2020 15:51:40 »

От сега виждам успеха...наистина ми е интересно какво ще стане с Nick и CN
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #1494 on: 03 May 2020 12:39:20 »

Платформата не е насочена само към деца и тинейджъри, не знам от къде ти хрумна. Аз просто съм изброил нещата, които биха заинтересували хората във форума и темата.

Да не говорим, че всичките сериали по Star Wars и Marvel са по - скоро насочени към millenials и млади хора до 35 години.

Относно Hulu си прав. А и, за да имат максимален успех, те просто трябва да я пуснат отвъд границите на САЩ.

Freeform е може би най - тъпото име на канал, което съм срещал някога. Както каза ти, каналът няма никакво identity, нямат никаква стратегия и след ребранда просто се лутат напред - назад, търсейки хит. Но никак не им се получава, с много малки изключения.


Грешно се изразих! Имах предвид, че Дисни+ е ориентирана към т.нар. "семейна аудитория". И съответно няма шанс там да бъдат пуснати сериали и филми със съдържание, което се счита за неподходящо за определени възрастови групи. Докато Hulu си е платформа за "general entertainment" и може да си излъчва абсолютно всичко. А колкото до Star Wars и Marvel, аз лично не съм им особен фен, но вероятно си прав, че тези продукции ще привлекат доста хора към платформата.

Името Freeform трябваше да демонстрира, че каналът вече не е само "семеен", а ще показва повече неща. Добра идея на пръв поглед, но реализацията й беше трагична! Вместо да дадат време на новите си продукции да се развият, те започнаха да закриват всичко, което дори малко се отклонява от нереалистичните им рейтингови очаквания. Да не говорим пък за некадърното рекламиране и склонността в промотата за епизодите да се разкрива повече отколкото трябва - много лоша практика, особено когато става въпрос за сериали като "Перфекционистите" и останалите им мистериозни продукции.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #1495 on: 03 May 2020 13:09:08 »

Проблема не е изцяло в тях, самата телевизия, като такава си отива.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1496 on: 03 May 2020 13:49:29 »

Проблема не е изцяло в тях, самата телевизия, като такава си отива.

И това е така. Основният канал на Дисни Ченъл, този в САЩ, има огромен спад в рейтингите в последните 2 - 3 години. Доколкото съм чел, те са изгубили над половината си LIVE аудитория за това време. Голяма част от техните зрители вече гледат нещата on demand, през официалните им апликации и канали онлайн. Това важи за голяма част от другите телевизии, но е доста силно изразено в телевизиите насочени към детската или young adult аудиторията.

Относно Freeform и това, което david92 спомена - генерално за мен стратегията на телевизионните канали на Дисни - ABC и Freeform е доста сбъркана, според мен.

През двата канала минаха какви ли не глупости през последните години и единствените неща, които имат някакъв по - сериозен успех са продукции, които са вече в 7 - мия, 10 - тия или 15 - тия си сезон. Т.е., новите им продукции много рядко изкарват повече от 2 - 3 сезона. Нямат никаква стратегия, особено при Freeform, там не дават почти никакъв шанс на сериалите си, както каза колегата, да успеят да изградят аудитория. И по едно време хората просто спират да дават кредит на доверие на канала и колкото и добри неща да пускат, те не ги гледат, от страх да не ги спрат за няма нищо.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1497 on: 03 May 2020 16:33:34 »

Цената за страните от ЕС ще е една и съща, т.е. 7 евро на месец, както е и в останалите страни от съюза. Това ще важи и за България. Точно както е с Нетфликс. Ако се предплати за 1 година ще излиза по около 11.50лв на месец.
Хмм, сигурно ли е? Това би било грешка според мен.
http://hbogo.eu – на HBO ако сравниш цените: България и Румъния цената е 3,99 EUR / месец, а в Словения, Словакия и Хърватия е 5,99 EUR / месец.

наистина ми е интересно какво ще стане с Nick и CN
Nick правят някакви жалки опити с Nick Play, ама нещо не им се получава  Grin
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nickappintl.android.nickelodeon&hl=bg
БГ отзивите са предимно 1 звезда.
Грешките на Nick са: първо, че нямат сайт (или някаква обикновена табличка), където да се обясни какво получаваш със и какво получаваш без абонамент. Хаотично се качват някакви епизоди, и то за кратко. Тоест, не можеш да вземеш един сериал и да му изгледаш епизодите от-до, което хората очакват да правят като си вземат абонамент. Второ, че приложението е достъпно само за определени телефони и само за определени оператори. Пренебрегва се фактът, че хората гледат филми/сериали по-скоро на телевизор/компютър, а не на телефон.

Интересно между другото Disney дали някога ще върнат онлайн игрите. Преди в сайта на дисни чанъл към всеки филм/сериал имаше някаква игра.
Report Spam   Logged
nickelodeonlover
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 300



« Reply #1498 on: 03 May 2020 17:03:19 »

Nick правят някакви жалки опити с Nick Play, ама нещо не им се получава  Grin
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nickappintl.android.nickelodeon&hl=bg
БГ отзивите са предимно 1 звезда.
Грешките на Nick са: първо, че нямат сайт (или някаква обикновена табличка), където да се обясни какво получаваш със и какво получаваш без абонамент. Хаотично се качват някакви епизоди, и то за кратко. Тоест, не можеш да вземеш един сериал и да му изгледаш епизодите от-до, което хората очакват да правят като си вземат абонамент. Второ, че приложението е достъпно само за определени телефони и само за определени оператори. Пренебрегва се фактът, че хората гледат филми/сериали по-скоро на телевизор/компютър, а не на телефон.
Сайтовете от държавите с които делим версия са абсолютно същите като приложението ни - епизоди и игри - само дето не се плащат,така че няма разлика между приложение и сайт при Nick
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1499 on: 03 May 2020 19:48:53 »

Хмм, сигурно ли е? Това би било грешка според мен.
http://hbogo.eu – на HBO ако сравниш цените: България и Румъния цената е 3,99 EUR / месец, а в Словения, Словакия и Хърватия е 5,99 EUR / месец.

Ценовата политика на Дисни е съвсем друга. А и не може да сравняваш HBO Go с Disney+. Съдържанието на D+ ще е в пъти повече, което ще предполага по - големи капиталовложения за локализация, поддръжка и инфраструктура.

Така стои въпроса и с HBO Max. В момента, в който стъпи в Европа, няма да струва само 4 - 6 евро на месец.

Има микроспокична вероятност тук D+ да струва примерно с 1 евро  по - малко, но ако някой се надява да е на цените на Voyo или по - евтино, това няма как да се случи.

И аз лично не мисля, че е грешка цените да са изравнени, защото това е бизнес. При положение, че Netflix има огромен брой абонати в България на цени стартиращи от 10 евро на месец, без почти никаква локализация, не виждам причина и логика D+ да се налага да струва 2 - 3 пъти по - малко.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
Pages: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 84   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy