BG TV Talk
28 March 2024 14:08:19
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

bTV – пролет/лято 2017 | новини и коментари

Pages: 1 2 [3] 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: bTV – пролет/лято 2017 | новини и коментари  (Read 22366 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #40 on: 20 February 2017 17:49:14 »

Не може всичко да е като САЩ. Първо, че сме доста по-малки като население и стандарт и второ, че имаме различна култура.

Не съм казал да е като в Сащ, но няма как на черното да кажа, че е бяло. 
Имах предвид, че нивото на съвременните известни български комици е ниско. Съответно в България може да има много по-добри комици, но да не са открити.

Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #41 on: 20 February 2017 20:59:18 »

На 3 март ще излъчват "Шоуто на Слави" от 20.00 до 22.00 часа.
Да... Освен това ще излъчат и 3 български филма, но нито един не е премиерен.

Според програмата за другата седмица "Комиците и приятели" наистина вече ще е по 30 минути, като започва на 1 март и ще е от сряда до петък от 22:00 до 22:30ч.

"Столичани в повече" пък ще почне на 10 март и ще е всеки петък от 21:00 до 22:00ч.
Report Spam   Logged

Mazoto
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 28


« Reply #42 on: 21 February 2017 15:44:44 »

Сега остана да видим кога ще почне Скъпи наследници
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #43 on: 21 February 2017 16:13:15 »

Сега остана да видим кога ще почне Скъпи наследници
Ми, за съжаление го няма в тарифата за март, но се надявам поне през април да почне. Другото интересно е кога ще е елиминационният епизод на "Гласът на България", като почнат концертите, което ще е пак през април. Най-вероятно ще е на мястото на турския сериал някой ден, понеже не вярвам сезонът на "Смени жената" или "Бригада нов дом" да е само 4-5 епизода...

Между другото в днешния брой на вестник "Телеграф" има статия за българските сериали, в която нищо съществено не пише, освен че споменават за няколко заснети епизода на "Хан Тутракан", които не е ясно кога ще се излъчат. Пише също, че по-голямата част от екипа на "Хан Тутракан" се е преместил в "Скъпи наследници".
Report Spam   Logged

TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #44 on: 26 February 2017 22:05:42 »

Първият епизод на Гласът на България ми хареса много. По принцип изобщо не ми допадаха предишните издания,  поради леещата се чалга, сръбска и гръцка музика. Най -много ме дразнеше факта,  че риалити формата беше реализиран от чалгаджията Слави.
Между другото настоящото издание вътрешна продукция ли се води?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #45 on: 26 February 2017 22:11:46 »

Този сезон на "Гласът на България" ми допада. Няма чалгари, мангали и фрийкове, които в предишните сезони доминираха. Smiley Чудя се обаче колко ще е дълго - уж трябваше да е до 21:30ч., реално беше до 22:00ч., а сега видях, че в сайта на "ьТВ" са написали, че ще е до 22:30ч. Grin BTW на едното прекъсване за реклами пуснаха анонс за пролетния сезон на "ьТВ" с всичките праймтаймови продукции, но "Скъпи наследници" изобщо го нямаше, което означава, че явно ще го излъчат чак през есента... Просто да им се чуди човек на маркетинговата стратегия, дето си тийзват сериала през есента на 2016г. и го пускат в ефир чак през есента на 2017г. Huh? Undecided

Първият епизод на Гласът на България ми хареса много. По принцип изобщо не ми допадаха предишните издания,  поради леещата се чалга, сръбска и гръцка музика. Най -много ме дразнеше факта,  че риалити формата беше реализиран от чалгаджията Слави.
Между другото настоящото издание вътрешна продукция ли се води?
Май си е вътрешна продукция. Накрая нямаше шапка на нито една продуцентска компания, че дори и на "ьТВ Студиос" нямаше... Grin

Сутринта в "Тази неделя" е имало материал с Pavell и Venci Venc, от който става ясно, че те участват и в "Скъпи наследници". За съжаление обаче пак не се казва почти нищо за сериала...
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #46 on: 27 February 2017 00:52:02 »

Имаше на БТВ Студиос и реклама на Талпа.

Admin edit: Пиши като хората, а не си трий постовете!

[attachment deleted by admin]
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #47 on: 27 February 2017 11:17:42 »

Talpa е компанията, която е собственик на формата, та задължително трябва да им има логото, след като предаването е по техен формат. Логото на "ьТВ Студиос" не съм го видял, ама то си е компания на "ьТВ", тъй че спокойно можем да кажем, че е вътрешна продукция.

EDIT:
Сега погледнах специално и няма лого на "ьТВ Студиос", а и изобщо те не фигурират във финалните надписи. Изпълнителен продуцент е някоя си Савина Елисеева, а продуцент - Ангелина Белчева. Има ги логата само на "ьТВ" и Talpa, тъй че явно си е изцяло вътрешна продукция.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #48 on: 01 March 2017 19:25:05 »

bTV през пролетта: Подготви се да бъдеш впечатлен!

bTV не само запазва традицията да бъде абсолютният лидер на пазара, но и увеличава своята преднина пред прекия си конкурент

Подготви се да бъдеш впечатлен – това е посланието, с което започва пролетният сезон на bTV. В програмата има много изненади.

Дългоочакваният български сериал „Скъпи наследници” ще се появи на екран до края годината. Това обаче не е обикновен сериал – „защото той не е продуциран като телевизионен продукт, а е направен като за кино. Спокойно можете да го наречете холивудски сериал… Нека го наречем българският холивудски сериал”, коментира главният изпълнителен директор на bTV Флориан Скала.

„Когато нашите зрители видят първия му епизод, те ще бъдат много повече от впечатлени”, увери той.

Гръбнакът на телевизията – новините и актуалните предавания, също ще предложат нови неща.

„Предстои да покажем нещо ново, което досега не е правено на българския пазар. Ще го видите още на изборите”, обеща директорът на „Новини, актуални предавания и спорт” в bTV Венелин Петков.

„Новините и актуалните ни предавания са безапелационният лидер на българския информационен пазар – заради хората, които работят в тях. Това са най-добрите разказвачи в България”, подчерта той.

Новите сезони на „Гласът на България” и „МастърШеф” вече започнаха успешно и отново се превърнаха в предпочитаните телевизионни предавания за аудиторията.

Тази вечер ни очакват други две премиери – завръщането на „Комиците и приятели” с нов облик и новото шоу „Смени жената”.

bTV не само запазва традицията да бъде абсолютният лидер на пазара, но и увеличава своята преднина пред прекия си конкурент.
Явно "Скъпи наследници" ще е чак през есента поради безумното за мен решение да почнат да го излъчват чак когато са готови всички епизоди. Искрено се надявам да не е някоя боза, понеже в биографията на продуцента (Михаил Менкаджиев) присъства сериалът "Забранена любов", който лично за мен беше повече от боза. До момента са готови 80 епизода, като сериалът ще е 150.
Report Spam   Logged

Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #49 on: 01 March 2017 19:59:57 »

В централната емисия новини тази вечер споменаха, че ще започне излъчване до края на годината.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #50 on: 01 March 2017 20:52:18 »

В централната емисия новини тази вечер споменаха, че ще започне излъчване до края на годината.
Мхм... Ето я и статията от сайта на "ьТВ":

bTV Media Group представи многообразието в пролетния си телевизионен сезон под мотото „Подготви се да бъдеш впечатлен”

Медийната група увеличава преднината си в гледаемостта спрямо конкуренцията

На специално събитие главният изпълнителен директор на bTV Media Group Флориан Скала откри официално пролетния сезон на bTV в присъствието на представители на българските медии и лица на телевизията. Той заяви, че един от приоритетите на медийната група е запазването на високото качество на програмното съдържание, което е от голямо значение за телевизионната аудитория. „bTV е категоричният пазарен лидер – както по отношение на праймтайм проектите, така и от гледна точка на съдържание през целия ден. Телевизионните канали на bTV Media Group постигат консолидиран аудиторен дял от 44,5% в праймтайм сред активната аудитория (TG 18 – 49), което е с 2,3 пункта повече спрямо предходната година. Това представяне ни осигурява сериозно предимство пред Nova Broadcasting Group, като в праймтайм постигаме почти 20 пункта или 75% по-високи резултати.” В първия ден от първия пролетен месец, г-н Скала посочи, че на среднодневна база bMG достига до 40.9% от аудиторията, което е с 2,3 пункта повече спрямо 2016. „Ние не само защитаваме лидерската си позиция, но и можем да направим разликата спрямо Nova Broadcasting Group още по-голяма”, завърши той.

В момента имате затруднения да гледате видео, защото използвате плъгин за блокиране на реклами. Опитайте да го видите отново, след като ни добавите във вашия white list или го изключите
Програмният директор на bTV Маргарита Александрова коментира пред гостите на събитието, че новият сезон на bTV залага на специалния бленд от няколко впечатляващи и доказани формата - MasterChef, „Гласът на България”, „Столичани в повече”, „Комиците и приятели”, и „Бригада Нов дом”. Предавания с огромна и лоялна аудитория, които ще изненадат зрителите с нов облик, концепция и динамика през пролетта. Г-жа Александрова подчерта и различното програмиране, в което слотът между 20.00 и 21.00 часа се запазва за сериал, а основните праймтайм проекти ще започват от 21.00 часа. От 1 март стартира социалният експеримент „Смени жената”, а на 2-и март - новият сезон на социалното риалити „Бригада Нов дом”. След седмица ще започне и рекордният 11 сезон на „Столичани в повече”. От 1 март от 22:00 часа зрителите ще се забавляват с новата версия на „Комиците и приятели” – всяка сряда, четвъртък и петък с продължителност 30 минути. Друг акцент в програмата на най-гледания телевизионен канал са характерните за bTV български сериали, към които аудиторията изпитва носталгия. Любимите заглавия „Домашен арест”, „Седем часа разлика”, „Революция Z”, „Стъклен дом”, „Фамилията” и други намират място в уикенд следобедите, а скоро своята премиера ще направи и супер мащабният сериал „Скъпи наследници”.   

Венелин Петков, директор „Новини, актуални предавания и спорт”, коментира, че основна мисия на нюзрума на bTV е винаги да осигурява обективна, балансирана и актуална информация по съвременен, бърз и лесен начин. Стратегията за развитие включва редица технологични нововъведения, както и нарастваща синергия между телевизия, радио, интернет и социални медии. Венелин Петков посочи, че колегите му работят върху изцяло нов за България проект, свързан с предстоящите избори, както и по възраждане на телевизионната документалистика. „А високите резултати, които постигаме на всички нива и във всички канали, доказват нарастващия интерес и доверие на аудиторията и това, че вървим в правилната посока”, заяви той.

На специалното събитие присъстваха водещите и актьорите от всички праймтайм продукции на телевизията, които си пожелаха заедно да направят пролетта на зрителите на bTV незабравима. Сред тях бяха водещият на „Тази сутрин” Антон Хекимян, водещият на „120 минути” Светослав Иванов, водещата на “Cool...T” Петя Дикова, треньорите в „Гласът на България” Поли Генова и Графа, журито на MasterChef – Виктор Ангелов и Андре Токев, продуцентите на „Смени жената”, „Папараци” и „Фермата” - Иван и Андрей, любимите актьори от „Столичани в повече” и „Комиците и приятели” – Руслан Мъйнов, Петър Петков-Шайбата и Васил Драганов, майсторът на „Бригада Нов дом” – Владимир Караджов, както и трима от актьорите в каста на „Скъпи наследници” – Койна Русева, Искра Донова и Петко Венелинов.
Вече са съобщили официално, че новият сериал ще се казва "Скъпи наследници", но все пак мисля, че ще е през есента чак. На тази мисъл ме навежда фактът, че не казват "Очаквайте тази пролет", а "Очаквайте до края на годината". Grin Иначе дано си заслужава чакането, понеже с това съобщаване, че ще е 150 епизода, ми се струва, че ще е сапунка. Само те не се делят на отделни сезони, а е един безкрайно дълъг сезон. Дано все пак не се окаже някой провал като "Къде е Маги?", че иначе язък за пропилените месеци и пари... Grin

За съжаление обаче нищо не се чува за нов сезон на "Връзки". Някой има ли някакво инфо, понеже е свежо сериалчето и ще е тъпо да го зарежат недовършен?
Report Spam   Logged

TONI
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #51 on: 01 March 2017 22:01:30 »

Сериозно им се чудя на акъла... Ще заснемат 150 епизода при положение, че не се знае дали ще е успешен или не. Ако се провали, после ще се чудят къде да го вденат както "Къде е Маги?"... Според мен, ако се опитат с него да заместят турските сериали, ще се провали, както "Маги". Най-добре е да го пуснат след тях от 21:30 часа, защото ще е язък за българския сериал. Изглежда интересен...
И все пак не потвърждават, че ще е наесен, а до края на годината, което е доста относително. В Новините не видях също така да казват, че ще е от 20 часа всеки делник, това за часа и всеки делник да не би някой да си го е съчинил?
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #52 on: 01 March 2017 22:38:37 »

Quote
Българска продукция на мястото на турската в 20 ч. по bTV
Ух, усещам че баба Пенка от село Някоеси няма много да хареса подобно решение.  Tongue
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #53 on: 01 March 2017 23:50:55 »

това че ще има български сериал до края на годината ще е добре но поне да свърши турският защото за бтв е практика да ги спират както им скимне.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #54 on: 02 March 2017 09:11:45 »

Сега очаквам зрителите на турското пак да ореват Facebook страницата като преди 4 години, преди изобщо да е почнал българският сериал.
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #55 on: 02 March 2017 10:06:33 »

Сериозно им се чудя на акъла... Ще заснемат 150 епизода при положение, че не се знае дали ще е успешен или не. Ако се провали, после ще се чудят къде да го вденат както "Къде е Маги?"... Според мен, ако се опитат с него да заместят турските сериали, ще се провали, както "Маги". Най-добре е да го пуснат след тях от 21:30 часа, защото ще е язък за българския сериал. Изглежда интересен...
И все пак не потвърждават, че ще е наесен, а до края на годината, което е доста относително. В Новините не видях също така да казват, че ще е от 20 часа всеки делник, това за часа и всеки делник да не би някой да си го е съчинил?

Искат да превлекаг таргет групата, която гледа сапунки. Затова са измислили да е 150 епозода и да е без сезони. Като цяло такъв тип сериал излъчващ се всеки ден трябва да е сутринта или слетобяд, но не и в 20 часа. Вечерта  трябва да сериали които се излъчват само един път на седмица.

Сега очаквам зрителите на турското пак да ореват Facebook страницата като преди 4 години, преди изобщо да е почнал българският сериал.

Преставям си да пуснат тема вече няма хубави турски сериали  Grin
Хората в определена част на България не са много умни и се кефят на битовизми от сапунки.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #56 on: 02 March 2017 15:53:42 »

Сериозно им се чудя на акъла... Ще заснемат 150 епизода при положение, че не се знае дали ще е успешен или не. Ако се провали, после ще се чудят къде да го вденат както "Къде е Маги?"... Според мен, ако се опитат с него да заместят турските сериали, ще се провали, както "Маги". Най-добре е да го пуснат след тях от 21:30 часа, защото ще е язък за българския сериал. Изглежда интересен...
И все пак не потвърждават, че ще е наесен, а до края на годината, което е доста относително. В Новините не видях също така да казват, че ще е от 20 часа всеки делник, това за часа и всеки делник да не би някой да си го е съчинил?
И аз точно на това се чудя. По-добре да бяха направили като с "Хан Тутракан" - пускат една серия да видят как ще се приеме и тогава решават какво да го правят. То всъщност и това с една серия според мен не е добър пример, защото аз за да преценя дали да следя някой сериал, му гледам поне 3-4 серии, стига да не е отчайващо скучен и да ме откаже още от първата серия, защото "Къде е Маги?" беше именно такъв. Grin Другото, което ме учуди, е изборът на изпълнителен продуцент... Вярно, че Михаил Менкажиев е продуцирал и филмът "Чужденецът", но там продуцентският екип е доста голям, а сериалът му "Забранена любов" беше пълна тъпотия... Иначе на есен няма как да е в 21:30ч., защото тогава ще е "Фермата".
Report Spam   Logged

mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #57 on: 02 March 2017 17:35:50 »

И аз точно на това се чудя. По-добре да бяха направили като с "Хан Тутракан" - пускат една серия да видят как ще се приеме и тогава решават какво да го правят. То всъщност и това с една серия според мен не е добър пример, защото аз за да преценя дали да следя някой сериал, му гледам поне 3-4 серии, стига да не е отчайващо скучен и да ме откаже още от първата серия, защото "Къде е Маги?" беше именно такъв. Grin Другото, което ме учуди, е изборът на изпълнителен продуцент... Вярно, че Михаил Менкажиев е продуцирал и филмът "Чужденецът", но там продуцентският екип е доста голям, а сериалът му "Забранена любов" беше пълна тъпотия... Иначе на есен няма как да е в 21:30ч., защото тогава ще е "Фермата".

Всичко това ми изглежда, като: bTV заменя турския сериал с турски сериал реализиран от българи и с български актьори. Sad
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #58 on: 02 March 2017 17:39:33 »

Всичко това ми изглежда, като: bTV заменя турския сериал с турски сериал реализиран от българи и с български актьори. Sad
За съжаление най-вероятно си прав... Надеждата поне ми е в "Нова", защото те залагат на 5 нови сериала с различни жанрове.
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #59 on: 02 March 2017 20:17:13 »

Сега очаквам зрителите на турското пак да ореват Facebook страницата като преди 4 години, преди изобщо да е почнал българският сериал.
Навяха ме и спомените как нас ни наспамиха тогава в коментарите на сайта и в АСК.ФМ страницата когато написахме за предстоящия сезон, общо взето всичко живо беше наспамено и за това промениха и в последния момент се отказаха от БГ сезона. Надявам се сега въпреки голямото наспамване, което със сигурност пак ще го има, да са железни и да не отстъпват, защото само така може да се промени тоя праймтайм веднъж завинаги.
Report Spam   Logged
Pages: 1 2 [3] 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy