BG TV Talk
29 March 2024 15:03:14
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA – пролет/лято 2017 | новини и коментари

Pages: 1 [2] 3 4 ... 8   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA – пролет/лято 2017 | новини и коментари  (Read 25007 times)
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #20 on: 30 January 2017 18:47:58 »

Чети, моля те, правилно какво съм написал. Казах, какъв ТИП реалити съм имал предвид,  а не че всички изброени горе не са реалита. Да, за съжаление, по тази класификация, някои от тях се водят в измисления жанр "документално реалити" или някакви игри(състезания), които не знам защо пак се смятат за реалита. Но, както и да е.

Идеята ми е, че Нова ТВ не предлагат никакво ново предаване реалити, което е от така възприетия в България "класически тип реалити"(пояснявам отново, за да няма излишен спор какви типове и различия има при тези предавания. Имам предвид от рода на Big Brother, X Factor, Гласът, Сървайвър, Фермата, Къртицата и т.н. С други думи - както преди време се представяха - големи, мащабни, проекти. Би трябвало ясно да ме разбереш, иначе не знам как по-обикновено да ти го обясня).
Такива НОВИ предавания Нова ТВ не пуска всяка година(каквото беше казал lucellent по-горе и откъдето тръгна дискусията). Просто повечето от "големите" вече са/са били в ефир някога(или са със закупени права). Още по-просто казано - попривършиха.
Сега се намери цаката и се продуцират само по-евтини, непретенциозни, НО направени да изглеждат лъскаво и супер привлекателно, уж хитови "документални реалити", "реалити сериали", "реалити проекти" и т.н. Това обаче не е само в Нова ТВ. В bTV е горе-долу същата работа - като се изключи това, че те ще реанимират "Смени жената"(от "Размяна на съпрузи") и новото за пазара - "Фермата". Но, и те, и Нова ТВ, вече явно се преориентират към "по-евтините реалита"(които изброих горе). Такива са и "София-ден и нощ"(което колкото и да е харесвано и гледано от определена аудитория няма почтиии никакви телевизионни качества), "Съдби на кръстопът(същата работа), "Истински истории", "Шеф под прикритие", "Дом за всеки", "Метрополис", "Шатрата", "Игра на хорове", "Кошмари в кухнята", "Щипка сол", "Ловци на храна" и всякакви други.

Та... така че Нова ТВ не предлага всяка година ново голямо реалити и т.н.(вече го написах). Подобна е работата и при bTV - изключение е "Фермата".
Явно колегата lucellent е имал предвид реалититата, които аз изброих ("И аз го мога", "Пееш или лъжеш", "Звездни стажанти" и т.н.). Какво значение има дали предаванията са високобюджетни или нискобюджетни, при положение че всеки гледа да изхарчи колкото се може по-малко пари за нещо, което би донесло задоволяващ рейтинг. За момента с най-високи бюджети са сериалите, понеже там техниката е наистина скъпа. Grin
Report Spam   Logged

Pages: 1 [2] 3 4 ... 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy