BG TV Talk
29 March 2024 03:57:43
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA – пролет/лято 2017 | новини и коментари

Pages: 1 [2] 3 4 ... 8   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA – пролет/лято 2017 | новини и коментари  (Read 25000 times)
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #20 on: 30 January 2017 09:50:19 »

Февруари ще започне, четвъртият сезон е планиран за есента.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #21 on: 30 January 2017 14:43:25 »

Кво ще рече, че останалите телевизии не пускат нови риалита? Cheesy + кое по-точно е новото риалити, което е обявено за тази година от Нова - X Factor(3 сезона)? или VIP Brother(10+8 сезона) може би...? или Капките(4 сезона)?  Grin
Е, наред с тях има и много нови - "И аз го мога", "Пееш или лъжеш", "Шеф под прикритие", "Звездни стажанти", "Дом за всеки", Bake Off и т.н.

Февруари ще започне, четвъртият сезон е планиран за есента.
Февруари? Защо тогава го няма в тарифата? Според мен ще е през март, когато почнат "Като две капки вода" и другите им основни неща.
Report Spam   Logged

BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #22 on: 30 January 2017 14:58:20 »

Хора от екипа казваха, че ще е февруари, но нищо чудно да са го отместили за март.
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #23 on: 30 January 2017 15:11:18 »

Е, наред с тях има и много нови - "И аз го мога", "Пееш или лъжеш", "Шеф под прикритие", "Звездни стажанти", "Дом за всеки", Bake Off и т.н.
Февруари? Защо тогава го няма в тарифата? Според мен ще е през март, когато почнат "Като две капки вода" и другите им основни неща.

Еее, стига. Не се опитвайте да направите нещо изкуствено. От тези изброените по-горе... единствено "Bake off" и "Звездни стажанти" са класическото реалити. Знаете точно за какво ставаше въпрос. Не ми го побира умът как пък си определил като реалити "Дом за всеки"  Shocked Cheesy Cheesy Cheesy - просто някакво предаване е, дори не е от т.нар. (хубавата измислица за жанр, която вече е любима на всички БГ телевизии) - "документално реалити" Cheesy - такова е "Шеф под прикритие", например. Иначе може да кажем и, че "Бригада: нов дом" и "Черешката на тортата" също са риалита... айде, моля ви се...
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #24 on: 30 January 2017 15:28:42 »

Еее, стига. Не се опитвайте да направите нещо изкуствено. От тези изброените по-горе... единствено "Bake off" и "Звездни стажанти" са класическото реалити. Знаете точно за какво ставаше въпрос. Не ми го побира умът как пък си определил като реалити "Дом за всеки"  Shocked Cheesy Cheesy Cheesy - просто някакво предаване е, дори не е от т.нар. (хубавата измислица за жанр, която вече е любима на всички БГ телевизии) - "документално реалити" Cheesy - такова е "Шеф под прикритие", например. Иначе може да кажем и, че "Бригада: нов дом" и "Черешката на тортата" също са риалита... айде, моля ви се...
Класическото реалити е шоу без сценарий, в което участват обикновени хора. По твоите разбирания реалити е само това шоу, в което дадена група хора се изявява по 1-2 месеца.
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #25 on: 30 January 2017 15:38:52 »

Класическото реалити е шоу без сценарий, в което участват обикновени хора. По твоите разбирания реалити е само това шоу, в което дадена група хора се изявява по 1-2 месеца.

Не, по принцип реалити е такова шоу, което показва реалността. НО, в случая имах предвид "реалити" - такова, каквото го знаехме преди да навлязат измишльотините като жанрове на "София ден и нощ", "Истински истории", "Бригада: нов дом" и "Шеф под прикритие". От рода на Big Brother, Сървайвър, Къртицата, Гласът на България, X Factor и тн. И ти много добре знаеше какво имах предвид, както и колегата...

Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #26 on: 30 January 2017 16:25:42 »

Не, по принцип реалити е такова шоу, което показва реалността. НО, в случая имах предвид "реалити" - такова, каквото го знаехме преди да навлязат измишльотините като жанрове на "София ден и нощ", "Истински истории", "Бригада: нов дом" и "Шеф под прикритие". От рода на Big Brother, Сървайвър, Къртицата, Гласът на България, X Factor и тн. И ти много добре знаеше какво имах предвид, както и колегата...
Всички изброени са все реалитита. Просто тук така се случи, че телевизиите решиха първо да изгърмят дългите реалитита (по 2-3 месеца) и сега почнаха късите наред...
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #27 on: 30 January 2017 17:38:46 »

Всички изброени са все реалитита. Просто тук така се случи, че телевизиите решиха първо да изгърмят дългите реалитита (по 2-3 месеца) и сега почнаха късите наред...

Чети, моля те, правилно какво съм написал. Казах, какъв ТИП реалити съм имал предвид,  а не че всички изброени горе не са реалита. Да, за съжаление, по тази класификация, някои от тях се водят в измисления жанр "документално реалити" или някакви игри(състезания), които не знам защо пак се смятат за реалита. Но, както и да е.

Идеята ми е, че Нова ТВ не предлагат никакво ново предаване реалити, което е от така възприетия в България "класически тип реалити"(пояснявам отново, за да няма излишен спор какви типове и различия има при тези предавания. Имам предвид от рода на Big Brother, X Factor, Гласът, Сървайвър, Фермата, Къртицата и т.н. С други думи - както преди време се представяха - големи, мащабни, проекти. Би трябвало ясно да ме разбереш, иначе не знам как по-обикновено да ти го обясня).
Такива НОВИ предавания Нова ТВ не пуска всяка година(каквото беше казал lucellent по-горе и откъдето тръгна дискусията). Просто повечето от "големите" вече са/са били в ефир някога(или са със закупени права). Още по-просто казано - попривършиха.
Сега се намери цаката и се продуцират само по-евтини, непретенциозни, НО направени да изглеждат лъскаво и супер привлекателно, уж хитови "документални реалити", "реалити сериали", "реалити проекти" и т.н. Това обаче не е само в Нова ТВ. В bTV е горе-долу същата работа - като се изключи това, че те ще реанимират "Смени жената"(от "Размяна на съпрузи") и новото за пазара - "Фермата". Но, и те, и Нова ТВ, вече явно се преориентират към "по-евтините реалита"(които изброих горе). Такива са и "София-ден и нощ"(което колкото и да е харесвано и гледано от определена аудитория няма почтиии никакви телевизионни качества), "Съдби на кръстопът(същата работа), "Истински истории", "Шеф под прикритие", "Дом за всеки", "Метрополис", "Шатрата", "Игра на хорове", "Кошмари в кухнята", "Щипка сол", "Ловци на храна" и всякакви други.

Та... така че Нова ТВ не предлага всяка година ново голямо реалити и т.н.(вече го написах). Подобна е работата и при bTV - изключение е "Фермата".
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #28 on: 30 January 2017 18:47:58 »

Чети, моля те, правилно какво съм написал. Казах, какъв ТИП реалити съм имал предвид,  а не че всички изброени горе не са реалита. Да, за съжаление, по тази класификация, някои от тях се водят в измисления жанр "документално реалити" или някакви игри(състезания), които не знам защо пак се смятат за реалита. Но, както и да е.

Идеята ми е, че Нова ТВ не предлагат никакво ново предаване реалити, което е от така възприетия в България "класически тип реалити"(пояснявам отново, за да няма излишен спор какви типове и различия има при тези предавания. Имам предвид от рода на Big Brother, X Factor, Гласът, Сървайвър, Фермата, Къртицата и т.н. С други думи - както преди време се представяха - големи, мащабни, проекти. Би трябвало ясно да ме разбереш, иначе не знам как по-обикновено да ти го обясня).
Такива НОВИ предавания Нова ТВ не пуска всяка година(каквото беше казал lucellent по-горе и откъдето тръгна дискусията). Просто повечето от "големите" вече са/са били в ефир някога(или са със закупени права). Още по-просто казано - попривършиха.
Сега се намери цаката и се продуцират само по-евтини, непретенциозни, НО направени да изглеждат лъскаво и супер привлекателно, уж хитови "документални реалити", "реалити сериали", "реалити проекти" и т.н. Това обаче не е само в Нова ТВ. В bTV е горе-долу същата работа - като се изключи това, че те ще реанимират "Смени жената"(от "Размяна на съпрузи") и новото за пазара - "Фермата". Но, и те, и Нова ТВ, вече явно се преориентират към "по-евтините реалита"(които изброих горе). Такива са и "София-ден и нощ"(което колкото и да е харесвано и гледано от определена аудитория няма почтиии никакви телевизионни качества), "Съдби на кръстопът(същата работа), "Истински истории", "Шеф под прикритие", "Дом за всеки", "Метрополис", "Шатрата", "Игра на хорове", "Кошмари в кухнята", "Щипка сол", "Ловци на храна" и всякакви други.

Та... така че Нова ТВ не предлага всяка година ново голямо реалити и т.н.(вече го написах). Подобна е работата и при bTV - изключение е "Фермата".
Явно колегата lucellent е имал предвид реалититата, които аз изброих ("И аз го мога", "Пееш или лъжеш", "Звездни стажанти" и т.н.). Какво значение има дали предаванията са високобюджетни или нискобюджетни, при положение че всеки гледа да изхарчи колкото се може по-малко пари за нещо, което би донесло задоволяващ рейтинг. За момента с най-високи бюджети са сериалите, понеже там техниката е наистина скъпа. Grin
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #29 on: 01 February 2017 13:51:43 »

"Откраднат живот: Възмездието" стартира на 20. февруари от 20:00 часа!
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #30 on: 01 February 2017 17:07:18 »

"Откраднат живот: Възмездието" стартира на 20. февруари от 20:00 часа!
И аз точно това щях да напиша. Ето все пак повече инфо:
"Откраднат живот: Възмездието" стартира на 20 февруари по NOVA

Възмездието предвещава нови сблъсъци и съдбовни моменти за героите в предстоящия трети сезон

"Често влагаме в думата "възмездие" негативен оттенък. Всъщност това е следствието от взетите решения. Дали те са били добри или лоши? Съдбата ще реши, а тя е главен герой в нашия сериал", заяви продуцентът Евтим Милошев пред камерата на "Здравей, България". Милошев допълни, че социалните теми и актуални лекарски случаи ще бъдат отново част от предстоящия трети сезон на успешната продукция като отражения на реални събития.

"Откраднат живот" ще се завърне в ефира на NOVA на 20 февруaри именно с "Възмездието", което ще бъде акцент на предстоящия сезон. Режисьорът на най-успешния сериал на медицинска тематика у нас Павел Веснаков разказа, че предстоят гигантски сблъсъци за любимите герои, а съдбовни ситуации ще преобърнат живота на някои от тях.

"Ще разберем какво е възмездието, когато интересът продължава да се увеличава, а на нас ни става все по-трудно да се разделим с нашите зрители", така определиха "възмездието" актьорите Стоян Алексиев, Дария Симеонова и Емил Марков.

"Смятате ли, че най-близкият човек на д-р Генадиев ще го издаде, предавайки собствения си баща? Знам ли, може и да изненада всички нас", загатна Алексиев за развръзката между д-р Генадиев и д-р Василев. "Захариев свали само една маска, тепърва ще показва някои от многото други свои лица", заяви Емил Марков. Актьорът обеща нови истории и непредсказуеми моменти, които ще градят бъдещето на героите.

Още снимки вижте в галерията ТУК

Очаквайте "Откраднат живот: Възмездието" на 20 февруари от 20.00 ч. по NOVA.

Актуални новини за сериала ще откриете на уебсайта на NOVA и на официалната страница на "Откраднат живот" във Facebook, а всички епизоди можете да гледате отново в NOVA PLAY.
Предполагам, че пак ще си е по 3 епизода на седмица, тоест от понеделник до сряда от 20:00ч., а в четвъртък и петък може да си довършат "Черният списък". Интересно обаче дали и през март ще остане така в програмата, защото ако остане, трябва "Като две капки вода" или да е по-късо, или да е друг ден, а не в понеделник.
Report Spam   Logged

daniboi
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 217


« Reply #31 on: 01 February 2017 17:25:49 »

Или в неделя заедно с Гласът на България
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #32 on: 01 February 2017 17:59:16 »

Или в неделя заедно с Гласът на България
И това е възможно, ама засега "Нова" си пускат все филми в неделя. Ще видим все пак, като излезе тарифата за март.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #33 on: 02 February 2017 11:57:41 »

"Ние, нашите и вашите" е новият български сериал на NOVA

Режисьорът Димитър Гочев и неговият екип ще реализират комедийната драма, която тръгва по NOVA през пролетта

Новият български сериал на NOVA е поредната изненада за зрителите тази пролет. Комедийната драма "Ние, нашите и вашите" ще събере две съвършено различни семейства в една истински забавна история за втория шанс.

Двама влюбени на средна възраст, пет деца и тъща под един покрив – запознайте се с  новосъздаденото семейство Иванови. Лили е първата любов на Христо, а Христо – нейната първата любов. Между първата им целувка и сватбата им са минали повече от 20 години, през които двамата имат по един брак зад гърба си и общо пет деца – две дъщери за Лили и трима синове за Христо. Има и още едно предизвикателство пред тях – главната героиня Лили се завръща не само при първата си любов, но и в родната България, защото с предишния си съпруг е живяла в Гърция и Англия.

Възможна ли е любовта и още по-важно – възможен ли е бракът, след като веднъж си се опарил? Непосилен товар ли са пет различни по възраст и темперамент деца? Какво ражда сблъсъкът на поколенията и достатъчна ли е любовта, за да изглади недоразуменията, особено когато освен възрастта, разлики има в социалния статус, интересите и разбиранията за живота на героите? И какво е да се върнеш в родината си, търсейки своето място и истинската любов?

Резултатът от 5 на 0 в полза на миналото или на бъдещето ще бъде?

"Ние, нашите и вашите" търси отговори на тези и много други въпроси с широка усмивка, оптимизъм и надеждата този път всичко да се нареди и късметът на семейство Иванови да проработи.

Според официалната статистика в България 47% от браковете завършват с развод, а над 2 000 000 българи живеят или са живели за известно време в чужбина, затова темата на "Ние, нашите и вашите" е естествено близка до зрителите, а позитивизмът на сериала ще зарадва изострения глад за "добри новини" на аудиторията.

Сериалът е творческа адаптация на хитовата испанска поредица "Los Serrano", която има международен успех в над 20 страни. Продуцент е екипът на Димитър Гочев, в чиято професионална биография са записани имената на едни от най-успешните български сериали. Те залагат на своя авторски подход и прочит на оригиналната версия, така че да я направят максимално близка до българския манталитет, начин на живот и хумор. Любими български актьори ще изиграят възрастното и средното поколение, а творческият екип е сигурен, че детските и младежките роли са поверени на бъдещи звезди.

"Ние, нашите и вашите" ще стартира по NOVA още през март.
Аз принципно не съм фен на испанските сериали, но може пък българската версия да се е получила добре. Оригиналният сериал е излъчван тук по ВТК. Казва се "Семейство Серано" и епизодите му са около 75 минути, което ще рече, че с рекламите трябва да е 90 минути, ако и тук запазят оригиналната продължителност.
https://www.vbox7.com/playlist:2155832
Report Spam   Logged

mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #34 on: 02 February 2017 13:13:56 »

Това вече е интересно решение. Надявам се, че няма бъде едно към едно, както беше при "Женени с деца". Надявам се само да се не откажат да правят сериали след 1-2 сезона, като bTV. Щеше да е по-интересно да направят адаптация на "Новите съседи". Wink
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #35 on: 02 February 2017 13:56:20 »

Семейство Серано освен по ВТК се е излъчвал още и по Евроком, БГ ТВ и ВТВ, а в момента го дават и по разни регионални кабеларки. На мен тоя сериал малко ми напомня като концепция на Домашен Арест, но може и да греша. Ще видим как са го направили...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #36 on: 02 February 2017 18:10:59 »

Това вече е интересно решение. Надявам се, че няма бъде едно към едно, както беше при "Женени с деца". Надявам се само да се не откажат да правят сериали след 1-2 сезона, като bTV. Щеше да е по-интересно да направят адаптация на "Новите съседи". Wink
Ами, видяха, че "Откраднат живот" е успешен и решиха да инвестират. И аз се надявам да не се откажат като "ьТВ", ама то някои от техните сериали бяха под всякаква критика ("Къде е Маги?" и "Фамилията", а и "Домашен арест" си беше чисто копие на "Двама мъже и половина").

Семейство Серано освен по ВТК се е излъчвал още и по Евроком, БГ ТВ и ВТВ, а в момента го дават и по разни регионални кабеларки. На мен тоя сериал малко ми напомня като концепция на Домашен Арест, но може и да греша. Ще видим как са го направили...
Има нещо вярно - основните фигури са еднакви (мъж, жена, деца и тъща). Разликата е само, че тук са повече деца, а в "Домашен арест" имаше също досаден съквартирант и жената имаше брат.

Между другото Димитър Гочев част от "Камера" ли е, понеже гледам, че в статията не пише компания, та си помислих да не би да се е разделил с Митовски?
Report Spam   Logged

naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #37 on: 02 February 2017 20:00:42 »

Аз смятам, че Домашен арест и Къде е Маги? си бяха доста успешни сериали, особено първия. Дори Женени с деца не беше много зле, добре той вече си беше чисто копие. Просто ме е яд, че сериали като Седем часа разлика и Революция Z приключиха и двата безславно, единия претупан ясно защо, другия докъде сниман, докъде неизлъчен. Така че с Откраднат живот ми се иска още сезон-два максимум без този дето идва, защото рискува да стане сапунка. За пример, ще се съгласите най-якият български сериал поне в последното десетилетие Под прикритие, последните сезон-два си бяха напълно излишни. За сравнение може да дам и Столичани в повече, които даже май все още продължават, но аз се отказах още от 11 сезон, там каквото можеше да се извърти го извъртяха...Не знам, тук сигурно няма да срещна подкрепа, но за възраждане на българските сериали съм готов на много нискокачествени, отколко един два хубави, като за начало. Надявам се интернет сериалите да помагат и те в развитието на индустрията, но се съмнявам. В този ред на мисли, попадам в таргет категорията на интернет сериалите, и все още не съм намерил желание дори да ги пробвам.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #38 on: 02 February 2017 21:06:37 »

Аз смятам, че Домашен арест и Къде е Маги? си бяха доста успешни сериали, особено първия. Дори Женени с деца не беше много зле, добре той вече си беше чисто копие. Просто ме е яд, че сериали като Седем часа разлика и Революция Z приключиха и двата безславно, единия претупан ясно защо, другия докъде сниман, докъде неизлъчен. Така че с Откраднат живот ми се иска още сезон-два максимум без този дето идва, защото рискува да стане сапунка. За пример, ще се съгласите най-якият български сериал поне в последното десетилетие Под прикритие, последните сезон-два си бяха напълно излишни. За сравнение може да дам и Столичани в повече, които даже май все още продължават, но аз се отказах още от 11 сезон, там каквото можеше да се извърти го извъртяха...Не знам, тук сигурно няма да срещна подкрепа, но за възраждане на българските сериали съм готов на много нискокачествени, отколко един два хубави, като за начало. Надявам се интернет сериалите да помагат и те в развитието на индустрията, но се съмнявам. В този ред на мисли, попадам в таргет категорията на интернет сериалите, и все още не съм намерил желание дори да ги пробвам.
"Домашен арест" наистина не беше чак толкова зле, ама да кажеш, че "Къде е Маги?" е успешен... На успешните сериали не им съкращават епизодите наполовина и не им местят слота на излъчване през 1 седмица... Grin "Женени с деца" на мен изобщо не ми хареса и обяснимо получи само 10-ина епизода. "Столичани в повече" спокойно можеха да си го приключат със сезон 10, понеже финалът му си беше подходящ и за финал на сериала, но имаше два сезона (6 и 7, ако не се лъжа), които бяха под всякаква критика. На "Революция Z" си му довършиха историята, но просто сезони 3 и 4 ги излъчиха по "ьТВ Синема", а не по "ьТВ". На "Седем часа разлика" помните каква му беше съдбата - заради скандала между "ьТВ" и Магърдич, си остана недовършен. За уеб-сериалите - ако подходиш с очакването да не е кой знае какво, може да ти допаднат. Определено има какво да се желае, но като се има предвид мижавия бюджет и това, че повечето актьори са още прохождащи, продуктът си е на ниво.
Report Spam   Logged

mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #39 on: 02 February 2017 21:43:20 »

Не знам, тук сигурно няма да срещна подкрепа, но за възраждане на българските сериали съм готов на много нискокачествени, отколко един два хубави, като за начало.

До някъде съм съгласен, трябва да се опитват и да не се отказат, както направиха bTV, за да се стигне до някакъв успех. И наистина трябва да знаят кога да приключат един сериал и да започнат друг.
Report Spam   Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy