BG TV Talk
29 March 2024 01:23:30
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA – пролет/лято 2018 | новини и коментари

Pages: 1 ... 3 4 [5]   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA – пролет/лято 2018 | новини и коментари  (Read 18306 times)
0 Members and 7 Guests are viewing this topic.
lucellent
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 157


« Reply #80 on: 27 May 2018 12:25:28 »

А какво беше това с финалът на Полицаите в петък? В края излъчиха тийзър от "следващия епизод" или аз нещо не съм разбрал...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #81 on: 27 May 2018 13:05:03 »

А какво беше това с финалът на Полицаите в петък? В края излъчиха тийзър от "следващия епизод" или аз нещо не съм разбрал...
Явно е трябвало този сезон да излъчат повече епизоди, но по някаква причина са излъчили по-малко. То действително в началото даваха по 2 епизода на вечер, което и беше по-добре, защото всеки случай е разтеглен в 2 епизода. То и финалът в петък определено не беше като финал на сезона, та отвсякъде си личи, че са го прекъснали по средата. Ако не се лъжа, имаше само един случай, който си беше в един епизод от 45 минути и може би заради него почнаха да дават по един епизод на седмица.

Между другото явно тук наистина копират 1:1 от "Хората на Пако", защото гледам, че там епизод 10 също е бил с някаква мафия, пък тук беше със сръбската мафия... Grin Там сезон 1 е бил 13 епизода, та сигурно и тук толкова са го направили, но по някаква причина излъчиха само 10 епизода.
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #82 on: 28 May 2018 09:47:09 »

Явно е трябвало този сезон да излъчат повече епизоди, но по някаква причина са излъчили по-малко. То действително в началото даваха по 2 епизода на вечер, което и беше по-добре, защото всеки случай е разтеглен в 2 епизода. То и финалът в петък определено не беше като финал на сезона, та отвсякъде си личи, че са го прекъснали по средата. Ако не се лъжа, имаше само един случай, който си беше в един епизод от 45 минути и може би заради него почнаха да дават по един епизод на седмица.

Между другото явно тук наистина копират 1:1 от "Хората на Пако", защото гледам, че там епизод 10 също е бил с някаква мафия, пък тук беше със сръбската мафия... Grin Там сезон 1 е бил 13 епизода, та сигурно и тук толкова са го направили, но по някаква причина излъчиха само 10 епизода.

Епизодите до момента са 12. Ако пък броим първите няколко седмици като 2 епизода, заради продължителността, стават 19. Сериалът стартира на 9 март. Освен това, има още неизлъчени епизоди, които може би ще излъчат есента.

И нека спрем с думата копиране. Когато един сериал е по лиценз, то лицензо държателя е длъжен да следва основната нишка на оригинала, като има някои креативни свободи да експериментира тук и там, но не чак толкова много.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #83 on: 28 May 2018 10:12:55 »

Все пак далеч не е нужно историята и репликите да са мотамо....
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #84 on: 28 May 2018 15:13:14 »

Епизодите до момента са 12. Ако пък броим първите няколко седмици като 2 епизода, заради продължителността, стават 19. Сериалът стартира на 9 март. Освен това, има още неизлъчени епизоди, които може би ще излъчат есента.

И нека спрем с думата копиране. Когато един сериал е по лиценз, то лицензо държателя е длъжен да следва основната нишка на оригинала, като има някои креативни свободи да експериментира тук и там, но не чак толкова много.
В случая "Полицаите от края на града" копират 1:1 "Хората на Пако". Някъде гледах началото на пилотните епизоди на двата сериала и дори разкадровката беше еднаква. "Ние, нашите и вашите" също беше по лиценз на "Семейство Серано", но не съм забелязал да копират 1:1 оригинала, пък и тук приключиха сериала в 24 епизода, докато оригиналът е цели 8 сезона или общо 165 епизода..

И още нещо интересно:
“Вездесъщият” завладява телевизионния ефир с премиера по NOVA

След представянето си в българските кина творбата на режисьора Илиян Джевелеков ще зарадва и телевизионните зрители на 9 юни, събота, от 22.15 ч. по NOVA

Един от най-награждаваните български филми за последните години – “Вездесъщият”, ще направи своята премиера в българския телевизионен ефир на 9 юни, събота, от 22.15 ч. по NOVA. Лентата бе отличена с два приза на 22-рият Международен филмов фестивал София Филм Фест. Творбата спечели Наградата на гилдията на българските кинокритици за балкански филм и Наградата на ФИПРЕССИ. Копродукцията  на Нова Броудкастинг Груп и “Мирамар Филм” триумфира и на фестивала на българския игрален филм “Златна роза” през 2017 година, където обра пет основни награди, сред които призовете на жури и публика, което е изключително рядко.

Актуалната тема за личното пространство и превръщат ли се новите технологии за наблюдение в бича на съвременното общество е основна в сюжета на “Вездесъщият”. Филмът разказва за писателят Емил Борилов, който заснема живота около себе си, но попада в капана на опасно пристрастяване към живота и съдбите на близки, познати и случайни хора. Неговото желание да контролира всички около него и да определя тяхното бъдеще ще доведе до непредсказуеми обрати и събития.

"Във филма имам страшно голямо его и съм си помислил, че мога безнаказано да бъда Вездесъщият. Героят ми е артист и писател, който е в търсене на вдъхновение за следващата си книга, тъй като първата е била много успешна.",  сподели за героя си известният български актьор Велислав Павлов. В лентата той си партнира с актрисите Теодора Духовникова и Весела Банинова, а звездният състав се допълва от Анастасия Лютова, Тони Минасян, Михаил Мутафов, Борис Луканов, Ирмена Чичикова, Валери Рангелов, Мария Славчева и Георги Стайков.

“Темата на “Вездесъщият” хрумна на режисьора Илиян Джевелеков преди три-четири години. Той имаше прекалено критическо отношение към собствената си памет. Много му се искаше да запомни някакви неща, които паметта изпуска. Тръгнахме от идеята да филмира какво му се случва, за да не забравя. После задълбочихме в технологичните мотиви да направиш пробив в съзнанието”, разкрива сценаристът и продуцент на новия български филм Матей Константинов.

Не пропускайте развръзката в завладяващата история на новия български филм “Вездесъщият” на 9 юни от 22.15 ч. по NOVA.
Малко странно, че излъчват филма просто ей така, а не по случай някой празник, понеже по празниците си е обичайно да се излъчват български филми.
Report Spam   Logged

naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #85 on: 28 May 2018 19:13:27 »

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-novoto-bylgarsko-kino/pyrvata-bg-policejska-komediia-zavyrshi-s-uspeh-6082797

Толкова хвалене, а да посмеят да не го пуснат наесен. Много разтоварващо ми действа тая простотия, пардон комедия.  Grin
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #86 on: 16 June 2018 15:44:37 »

Тарифата за юли: https://static.nova.bg/public/doc/doc/1529061773_nova_and_diema_channels_program_schedule_and_program_rates_valid_as_of_july_2018.xlsx

Има само 2 промени:

Сезонът на "Черешката на тортата" приключва на 20 юли. От 23 юли ще има повторения на предаването.

В неделя от 16:00 до 19:00ч. ще има повторения на "Като две капки вода". В момента в този слот има повторения на "Аз обичам България" и "Кошмари в кухнята".
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #87 on: 16 June 2018 21:24:07 »

Тарифата за юли: https://static.nova.bg/public/doc/doc/1529061773_nova_and_diema_channels_program_schedule_and_program_rates_valid_as_of_july_2018.xlsx

Има само 2 промени:

Сезонът на "Черешката на тортата" приключва на 20 юли. От 23 юли ще има повторения на предаването.

В неделя от 16:00 до 19:00ч. ще има повторения на "Като две капки вода". В момента в този слот има повторения на "Аз обичам България" и "Кошмари в кухнята".
И да не забравяме,новият 8-ми сезон на Хавай 5-0,от 04.07 21:00  Afro
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #88 on: 17 June 2018 00:02:19 »

И да не забравяме,новият 8-ми сезон на Хавай 5-0,от 04.07 21:00  Afro
Да... Той е 25 епизода, та се пада да свърши на 7 август.
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #89 on: 17 June 2018 19:53:18 »

Да... Той е 25 епизода, та се пада да свърши на 7 август.
След Хаваите,предполагам,че ще пуснат новия сезон на Скорпион,но ще разберем през юли  Roll Eyes
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #90 on: 12 July 2018 22:45:46 »

От 23.07 настъпват следните промени:
На кафе излиза във ваканция и на негово място започва сериалът Сезони на любовта
За първи път! София ден и нощ спира през лятото,от 22:30 ще дават за Н-ти път Транспортер,а след него от 23:30 сериалът Незабравимо
Интересно ми е защо спират Софията,може би му идва най-сетне краят  Grin
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #91 on: 13 July 2018 15:45:03 »

От 23.07 настъпват следните промени:
На кафе излиза във ваканция и на негово място започва сериалът Сезони на любовта
За първи път! София ден и нощ спира през лятото,от 22:30 ще дават за Н-ти път Транспортер,а след него от 23:30 сериалът Непростимо
Интересно ми е защо спират Софията,може би му идва най-сетне краят  Grin
Ми, по жълтите сайтове се пишеше тия дни, че спират "София - ден и нощ", но всички знаем колко са верни новините там, та по-скоро е просто лятна почивка. Иначе епизодите, които излъчват, май са снимани още през зимата или началото на пролетта. Както си написал програмата, явно и "Господари на ефира" излизат в лятна почивка с 1 седмица по-рано от нормалното.

Излезнала е и тарифата за август: https://static.nova.bg/public/doc/doc/1531467167_nova_and_diema_channels_program_schedule_and_program_rates_valid_as_of_august_2018.xlsx

Промените:
На 8 август в 21:00ч. свършва "Хавай 5-0". От 9 август не негово място почва "Скорпион".

На 7 август от 22:30ч. свършва "Транспортер". От 8 август на негово място ще има "Специален отряд".

В събота и неделя ще има повторения на "Събуди се" от 8 до 9:00ч. От 9 до 11:00ч. ще има филми.
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #92 on: 13 July 2018 18:21:01 »

Ми, по жълтите сайтове се пишеше тия дни, че спират "София - ден и нощ", но всички знаем колко са верни новините там, та по-скоро е просто лятна почивка. Иначе епизодите, които излъчват, май са снимани още през зимата или началото на пролетта. Както си написал програмата, явно и "Господари на ефира" излизат в лятна почивка с 1 седмица по-рано от нормалното.

Излезнала е и тарифата за август: https://static.nova.bg/public/doc/doc/1531467167_nova_and_diema_channels_program_schedule_and_program_rates_valid_as_of_august_2018.xlsx

Промените:
На 8 август в 21:00ч. свършва "Хавай 5-0". От 9 август не негово място почва "Скорпион".

На 7 август от 22:30ч. свършва "Транспортер". От 8 август на негово място ще има "Специален отряд".

В събота и неделя ще има повторения на "Събуди се" от 8 до 9:00ч. От 9 до 11:00ч. ще има филми.
Много странно,защо ще дават повторения на ''Събуди се'',като всяко лято си излъчваха на живо,както сутрешният блок.Може би,защото остана само Мирослава Иванова,тъй като Лора Крумова излезе в майчинство
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #93 on: 14 July 2018 11:46:58 »

Много странно,защо ще дават повторения на ''Събуди се'',като всяко лято си излъчваха на живо,както сутрешният блок.Може би,защото остана само Мирослава Иванова,тъй като Лора Крумова излезе в майчинство
Предполагам, че това е причината. Другото странно е, че "Здравей, България" си го пише от 6:20ч., а досега през август винаги почваше от 7:00ч.
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 3 4 [5]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy