BG TV Talk
28 March 2024 22:05:11
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA – пролет/лято 2018 | новини и коментари

Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA – пролет/лято 2018 | новини и коментари  (Read 18300 times)
0 Members and 7 Guests are viewing this topic.
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #20 on: 10 March 2018 15:45:17 »

Сериалчето е свежо, актьорите са доста адекватни, макар и вече до болка познати. Епизодите са по 2 часа, защото оригиналният формат е такъв. След като един проект се прави по лиценз, то той следва определени норми.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #21 on: 10 March 2018 18:04:51 »

Полицаите от края на града ми се струва, че го рекламираха много, а сега едно нищо. Силни актьори, слаб сценарии... Абе нищо ново за BG сериал...

И на мен не ми хареса. Свалих първия епизод, но не го догледах докрая.
Дано от Нетфликс да заснемат бг сериал.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #22 on: 11 March 2018 10:52:49 »

И на мен не ми хареса. Свалих първия епизод, но не го догледах докрая.
Дано от Нетфликс да заснемат бг сериал.

Нетфликс търси качество на световно ниво, така че забрави за тази работа.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
lucellent
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 157


« Reply #23 on: 11 March 2018 12:11:45 »

По-скоро да качат ОЖ в Нетфликс  Roll Eyes
Report Spam   Logged
ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #24 on: 12 March 2018 11:41:04 »

Полицаите от края на града ми се струва, че го рекламираха много, а сега едно нищо. Силни актьори, слаб сценарий... Абе нищо ново за BG сериал...

Иначе "добре" са се справили с адаптираният сценарий. Имали са добър преводач:

https://www.vbox7.com/play:5e0cabae7e
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #25 on: 16 March 2018 17:31:09 »

Интересно предложение на Нова за обедния часови пояс в неделя. От 14:15 часа е премиерата на филма "Мистериите на Аурора Тийгардън: Улики" ("Aurora Teagarden Mystery: A Bone to Pick"). Това всъщност е поредица от филми, базирана на криминални романи. Много обичам този жанр, дано да излъчат и следващите заглавия от нея.  Afro

https://nova.bg/series_movies/movies/2156/%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%82%D0%B8%D0%B9%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B4%D1%8A%D0%BD-%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%B0/
Report Spam   Logged
lucellent
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 157


« Reply #26 on: 18 March 2018 17:24:48 »

Защо имам чувството, че нарочно излъчват премиерни филми през прайтайма в неделя?* Защо не в събота, когато е по-свободно? Май искат да се конкурират с Гласът на България.

*поне рекламират тези, които ще се излъчат в неделя, не съм виждал за събота
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #27 on: 18 March 2018 22:28:41 »

Защо имам чувството, че нарочно излъчват премиерни филми през прайтайма в неделя?* Защо не в събота, когато е по-свободно? Май искат да се конкурират с Гласът на България.

*поне рекламират тези, които ще се излъчат в неделя, не съм виждал за събота
Ми, последните години винаги излъчват премиерни филми в неделя. Изключение беше само миналата есен, когато сложиха X Factor тогава. Иначе в събота по традиция си излъчват стари заглавия. Сега например въртят за хиляден път "Бързи и яростни"... Grin
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #28 on: 19 March 2018 11:35:34 »

Тази седмица обаче излъчиха неПремиерен филм. Хич не обичам като така слагат банер ПРЕМИЕРА на филми, които са били излъчвани преди. Guardians of the Galaxy го даваха миналата година по FOX.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #29 on: 19 March 2018 23:30:46 »

Тарифата за април: https://static.nova.bg/public/doc/doc/1521467195_nova_and_diema_channels_program_schedule_and_program_rates_valid_as_of_april_2018.xlsx

Промени вероятно ще има само около Великден, но те не са отбелязани.
Report Spam   Logged

goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #30 on: 25 March 2018 19:49:47 »

Когато някой филм се излъчи първо по HBO и то с бг дублаж, тоеа не е ли премиерата на филма за България?
Защото HBO излъчиха Господарка на Злото преди 3 години с бг аудио, а сега Нова също ще го излъчат(с друг дублаж) и пишат, че е премиера.
И още един въпрос, има ли разлика между права и лиценз за излъчване на даден филм?
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #31 on: 25 March 2018 20:58:13 »

И още един въпрос, има ли разлика между права и лиценз за излъчване на даден филм?

Принципно правата (авторските права) по закон ги държи „автора“ на филма (който при филмите обикновено е студио или друга организация). Тези права му дават основание да забрани на останалите да копират филма му без неговото разрешение. Чрез лиценза срещу заплащане авторът преотстъпва част от правата си на втори лица, които да копират и разпространяват филма му по един или друг начин.

Дано съм се изразил достатъчно ясно   Roll Eyes Tongue
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #32 on: 25 March 2018 22:00:53 »

В случая става въпрос за различните "прозорци", за които важат правата за даден филм. Има определени срокове, в които филма се разпространява в кината, на видео, по платените канали и накрая по свободните ефирни канали. Във всеки един от тези начини на разпространение филма може да се рекламира като премиера.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 1 143



WWW
« Reply #33 on: 26 March 2018 00:35:06 »

Един от най-баналните случаи, които съм виждал беше, когато смениха версията на Cartoon Network тук преди години и епизоди на „Лабораторията на Декстър“ (1996), „Реактивните момичета“ (1998) и „Шоуто на Скуби-Ду“ (1976) бяха рекламирани като премиери. Така, че едни филми на 3-4 години, които са обиколили каналите, нищо не са. Roll Eyes
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #34 on: 26 March 2018 15:34:35 »

"Нова" са обявили кастинг за нов сезон на "Кошмари в кухнята":

Шеф Манчев тръгва на поредна спасителна мисия и на лов за кошмари

Ако ресторантът ви не върви и имате спешна нужда от помощ – записването за професионални консултации и визитации вече е отворено

Подготовката на новия пети сезон на "Кошмари в кухнята" върви с пълна сила. Шеф Манчев е готов за нова спасителна мисия за ресторантите в криза. Всеки управител или собственик на ресторант, който има затруднения, чувства се в задънена улица и му минава мисълта дали да не затвори своето заведение, има възможност да получи професионална помощ. За да станете част от обичания телевизионен формат, е необходимо само да се запишете за участие на имейл koshmari@ntv.bg.

Ресторантьорството е сложен и труден бизнес, в който всяка година се хвърлят хиляди ентусиасти и  хоби-кулинари. Но то изисква и спазване на много правила, невероятна дисциплина, внимателно отношение към клиентите и здравословна атмосфера в екипа.

Това е веруюто на изтъкнатия кулинарен експерт – шеф Манчев, който грабва сърцето на зрителите на „Кошмари в кухнята“ с автентични ситуации и с професионални и кулинарни консултации.

Във всеки сезон предаването разкрива тайни от кухнята на ресторантьорския бизнес, показвайки необходимостта от съчетаването на кулинарни с мениджърски и лидерски умения. Досега шеф Манчев е обиколил повече от 30 населени места, проучвал е стотици и е помогнал на 45 ресторанта.

Ако искате шеф Манчев да ви даде полезни съвети, за да съживите бизнеса си, запишете се за участие: koshmari@ntv.bg.

Кои ще бъдат заведенията, определени от шеф Манчев като най-застрашени, и къде ще се озове екипът на предаването в новия сезон, тепърва предстои да стане ясно. Дотогава феновете на предаването могат да гледат епизодите от предишните сезони на "Кошмари в кухнята" на NOVA PLAY.
Ако е предвидено да се излъчва през есента, ми се струва малко раничко да обявяват кастинг, та нищо чудно и да е през лятото.
Report Spam   Logged

tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #35 on: 26 March 2018 16:59:30 »

Когато някой филм се излъчи първо по HBO и то с бг дублаж, тоеа не е ли премиерата на филма за България?
Защото HBO излъчиха Господарка на Злото преди 3 години с бг аудио, а сега Нова също ще го излъчат(с друг дублаж) и пишат, че е премиера.
И още един въпрос, има ли разлика между права и лиценз за излъчване на даден филм?

HBO вземат правата за Европа на даден филм и затова имат много нови и известни филми. Често даже след полвин година след премиерата на някой блокбъстър той може да се появи в каталога на НВОGO. Така, че другите канали няма, как да надминат НВО понеже правата на блокбъстърите са скъпи.
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #36 on: 26 March 2018 20:36:30 »

"Нова" са обявили кастинг за нов сезон на "Кошмари в кухнята":
Ако е предвидено да се излъчва през есента, ми се струва малко раничко да обявяват кастинг, та нищо чудно и да е през лятото.
Аз пък си мисля,че ще пуснат новия сезон още тази пролет.Според мен ще продължи да се излъчва в неделя от 18:00,понеже гледах,че прави доста добри резултати  Grin
Report Spam   Logged
ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #37 on: 27 March 2018 09:27:33 »

В неделя от 18:00 е второ излъчване. Най-вероятно ще си е в ПТ след края на активният сезон
Report Spam   Logged
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #38 on: 27 March 2018 17:25:52 »

HBO вземат правата за Европа на даден филм и затова имат много нови и известни филми. Често даже след полвин година след премиерата на някой блокбъстър той може да се появи в каталога на НВОGO. Така, че другите канали няма, как да надминат НВО понеже правата на блокбъстърите са скъпи.
Случвало се е HBO да излъчват някой филм и в същия период и Нова да излъчват същия филм, с разликата, че НВО го излъчват със суб, а Нова с дублаж. Така беше миналия месец с Карибски Пирати. HBO излъчваше примерно 1-вия филм в понеделник, а Кино Нова във вториник и така през цялата седмица.
Странно ми е: Понеже мислех, че докато някой канал излъчва(повтаря) някой филм определен период, той държи правата и мислех, че докато тече този период друг канал не може да купи и да излъчва същия филм. Huh?
Report Spam   Logged
ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #39 on: 28 March 2018 09:41:02 »

Зависи. Има различен вид права: за ефир, за кабел, за платени канали. За онлайн има сигурно поне 10 вида права. И не напоследно място правата може да са ексклузивни и неекслузивни
Report Spam   Logged
Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy