BG TV Talk
20 April 2024 11:04:34
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA - пролет/лято 2019 | новини и коментари

Pages: 1 ... 6 7 [8] 9   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA - пролет/лято 2019 | новини и коментари  (Read 41511 times)
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 544


« Reply #140 on: 30 July 2019 09:24:29 »

“Игри на волята: България” открехва завесата към интригата

Как се става рибар? - Капитан от Ахтопол с половин вековен опит предава знанията си в най-новото приключенско състезание. Истински морски вълк, той обучава отборите в тънкостите на риболова и ги спасява от глад! Първа задача: улови и сготви скорпид...Най-новото телевизионно предизвикателство - “Игри на волята: България”, покани рибаря Бялото Мите да спаси участниците му от глад и мизерия. Останал без храна и удобства, единият от трите отбора в приключенското състезание вече обитава рибарска хижа, но няма никаква представа какво е да бъдеш рибар и най-вече - как това би ти помогнало да оцелееш в условията на тотални лишения. 
Специалният гост на риалити шоуто, рибарят с 54-годишен опит Димитър Иванов (по-известен като капитан Бялото Мите), е израснал в Ахтопол като седмо дете в семейството.
“Бяхме бедни и за мен морето беше всичко. Още от дете започнах да ходя с рибарите и вече 54 години го газя това море. Бях толкова запален, че спях на морето и още оттогава ми излезе прякорът Бялото Мите... и така до ден днешен ме знаят всички“, споделя 66-годишният рибар.
 На 16 години той постъпва в рибарското училище в Бургас, Техникум по морски и океански риболов, след което става капитан и започва да обикаля света с кораби за риболов.
“Във всички морета съм бил, над седем години обикалях из Африка, Америка и Европа. Няма да забравя 1976-а година, защото тогава се ожених и веднага тръгнах по корабите”, спомня си Бялото Мите.
Основната задача на рибаря и капитан в “Игри на волята: България” ще бъде да научи участниците как се лови риба в морето.
“Първото и най-важно нещо е да познават морето и ветровете и как да се предпазват от морските стихии и бури, чак след това да се качат на лодката и да ловят риба. Това се учи с много години и има рибари, които го знаят на теория, но на практика е друго. Това, което участниците ще научат от мен, ще им остане за цял живот!”, споделя Димитър.
Едно от първите изпитания, на които Бялото Мите ще подложи участниците, е да хванат скорпид, да го изчистят и накрая да го сготвят. 
“Задачата никак не е лесна. Първо трябва да се подготвят мрежите и да се следят, защото при бурно море могат да се скъсат. След това трябва да се изчисти и то така, че да не се нараниш на бодлите му, да запазиш максимално много от месото и накрая да го сготвиш. За мен е изключително важно да не правят “зарар”!, завършва гордо той.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 6 7 [8] 9   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy